Sizce pikniğe gitmeli miyim?

Babam kırılır mı diye sormamamın sebebi onlarında zaten bu pikniği kendileri için de uzun süredir düşünmeleriydi. Sadece bizim için ayarlanmış olsa zaten kesinlikle eşim katılamas da giderdim. Ayrıca maalesef annemde babam da torunlarını evet severler ama bakmazlar. Annem rahatsız, babamında huyu öyle bir iki sevmek dışında bakımında yardımcı olmaz. Piknik yapılacak yerde dere kenarı ve çocuklar için endişeleniyorum da her an diken üzerinde olmak rahatsız edici.
Aman boşver gitme ozman bende evhamliyimdir

Altı üstü bir piknik ortada kaos vs yok ne güzel aile ilişkileriniz var üstüne düşünmen bile saçma git. Bir şekilde hallolur 4 yaşındaki çocuğun oyun oynar sen 1 yaşındakiyle ilgilenirsin asıl.

4 yaş tam hareketli olduğu zaman 1 yaşta oldukça küçük .dere kenarı yazmışsınız yardım etmeyeceklerini düşünüyorsanız sonra eşimle birlikte gideriz iki çocukla zorlanirim deyin. Sonra gidebilirseniz gidersiniz ya da ertleyeniliyorlarsa ertelesinler

Merhaba arkadaşlar,
Bir derdim değil de sizlere bi sorum olacak.
Eşim şuan yıllık izinde ve kendisi benim memleketim olan köyüme piknik yapmak için gitmeyi çok istiyordu. Sürekli babama "baba bi araba ayarla da gidelim" diyordu.
"Babamın arabası yok, bizimde yok babam arkadaşlarından temin edebiliyor ama bizim öyle bi şansımızda yok"

Neyse işte bu pazar günü için babam araba ayarlamış, bize siz, biz ve samimi olduğumuz amcalarla gidebileceğimizi söyledi. Ama maalesef eşim 3 günlük olmak üzere ek iş aldı, izinli olan bi arkadaşının yerine geçti ve pazartesiye kadar çalışması gerekiyor. ( maddi olarak da ihtiyacımız var) o sebebten eşim çok istemesine rağmen gelemeyecek. Biz zaten babamlara eşimin ek iş aradığını, bulursa gideceğini o yüzden pikniğe gideceksek biraz öncesinden bize haber vermelerini rica etmiştik. Eşim gelmeyince de babam senle çocuklar gelin diyor. Ben pek gitmek istemiyorum çünkü 2 küçük çocuğum var ve eşim olmadan çok zorlanırım. Babamın yanı sıra kız kardeşim de gitmem konusunda çok ısrarcı ama hem çocuklar hemde eşimin bana "istersen sen git" demesine rağmen içten içe kırılacağını düşünüyorum. Gitmezssemde babam darılır mı diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Git azıcık çocuklar temiz hava alsın. Adam elden araba ayarlamış sizin için sen de gitsem miiii gitmesem mi diyorsun

Eşim sırf çalıştığından gelemiyor diye kendimi geri çekiyordum bazen o da gelsin beraber yapalım istiyodum sonra baktım olmuyor bıraktım oh rahatladım istediğim an istediğim şekilde hadi ben gidiyorum diyip çıkıyorum oğlumla 😂 ben olsam kesin giderdim ama benim annem babam kardeşim yokluğumu aratmazlar. Bu güveni vermeseler 2 küçük çocukla gitmeyebilirdim.

X