sizce pasaport çıkar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nurkz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
101
16
21
Benim büyük büyük bir dedem Arap'mış. Yani onun kızı bizim aileyle evliymiş. dedem ile evli. 1900'lü yıllarda yaşamışlar. Nereye başvurabilirim? Sizce pasaport çıkar mı bizim köye yerleşmişler yani bu adamın nereden geldiğine nasıl bakarım? Kütük bizim köy gösteriyor. Ama başka yerden gelmiş. Eğer yurt dışındaysa çıkar mı pasaport?

Dedeniz bi yerden gelmese de pasaport çıkatabilirsiniz.
Bahsettiğiniz şey göç edilen yerden vatandaşlık gibi bişey almaksa çok zor. Çok yakın tarihte gelenler sıkıntı yaşamıyor eski göçmenlere pek bişey yapılmıyor artık.
ben bulunduğum yerin arşivine başvurayım şuan bilmiyorum eğer öyleyse elimden geleni yaparım.

ben bulunduğum yerin arşivine başvurayım şuan bilmiyorum eğer öyleyse elimden geleni yaparım.
Kolay gelsin. Benim anne tarafım da baba tarafım da BG göçmeni. E devlette hepsi görünüyor yani arşivlik falan bile değil, ama hadi gel vatandaş ol demiyorlar tabiki . 😀

Kolay gelsin. Benim anne tarafım da baba tarafım da BG göçmeni. E devlette hepsi görünüyor yani arşivlik falan bile değil, ama hadi gel vatandaş ol demiyorlar tabiki .
şimdi canım bu adam e devlette görünüyor ama adam başka yerden köye gelmiş ya neden umudumu kırıyorsunuz belki çıkacak😀

ordan baktım zaten ama adam başka yerden glmiş belkii yurtdışından geldiyse pasaport çıkabilirç
Belki mi? 😂 sarı çizmeli Mehmet ağa yani. Ayrıca öyle kolay değil. Bir sürü prosedürü var. Orada kütük olacak mal olacak vs. Kuşak sayısı bile önemli. Yani öyle bir şey olsaydı zaten bilirdiniz insan dedesinin nereden geldiğini bilmez mi?babasının babasının babasının babası tarzı şeylerde dıdısının dıdısı öyle pasaport alırım diye hayallere kapılmayın 😄Zaten zamanında herkes her yerden gelmiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X