sizce pasaport çıkar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nurkz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
101
16
21
Benim büyük büyük bir dedem Arap'mış. Yani onun kızı bizim aileyle evliymiş. dedem ile evli. 1900'lü yıllarda yaşamışlar. Nereye başvurabilirim? Sizce pasaport çıkar mı bizim köye yerleşmişler yani bu adamın nereden geldiğine nasıl bakarım? Kütük bizim köy gösteriyor. Ama başka yerden gelmiş. Eğer yurt dışındaysa çıkar mı pasaport?

o dönem tapu kaydi olsaydi belki cikardi kim oldugu ama kücük yerlerde tapu kayidi olmadigi icin isiniz zor

evet bir uyaniklik sezdim atam arap cikarsa belki hayatim kurtulur derdinde 🤣🤣cok uzak canim cook ama yok onun icin olduguna inanmam meraklilar var inaniyorum😂

o dönem tapu kaydi olsaydi belki cikardi kim oldugu ama kücük yerlerde tapu kayidi olmadigi icin isiniz zor
ben zamanında sorguladığımda ancak devlet aarşivine gitmem gerekliymiş oba kalırsa bizim aailede osmanlı tapusu var o da zor çıkarmak kaç toprak gösteriyor .

vallaha geçen ir tanıdığım dedem bulgarmış eğer çıkartabilirsek gitcez diyordu neden olmasın ya
gecen youtubede gördüm dnani amerikaya gönderiyorsun 1 ay sonra nerelerden geldigini söylüyor sirayla ülkelerden bende o taraflarfan gelmeyim bende bu konuda siki takipciyim 😂

arap pasaportu ne be yani eğer yurtdışından geldiyse ki çıkarılmıyor mu o sayede
yok bence cok zor. kanıtlamanız istenicek vs zor geldi bana ama daha iyi anlayan vardır illa ki bu konuları. bizim de arap gelin var ama o kendi de çocuğunu da arap vatandaşı yaptı. ordaki haklarından vazgecmemek icin. karışık kuruşuk işler ya.

yok bence cok zor. kanıtlamanız istenicek vs zor geldi bana ama daha iyi anlayan vardır illa ki bu konuları. bizim de arap gelin var ama o kendi de çocuğunu da arap vatandaşı yaptı. ordaki haklarından vazgecmemek icin. karışık kuruşuk işler ya.
ah bir avrupa bizi kabul etseydi yok çekeceğimiz var her sene üye oluyoruz reddediyorlar

gecen youtubede gördüm dnani amerikaya gönderiyorsun 1 ay sonra nerelerden geldigini söylüyor sirayla ülkelerden bende o taraflarfan gelmeyim bende bu konuda siki takipciyim 😂
ay ama bence dna oralı da çıksa artık bir önemi kalmamıştır diye düsünüyorum. kaç nesil türkiyede yaşamışsın yani. bize de rumlarda gelme diyorlar ama hiç araştırmak gelmedi aklıma jfkdk karlı bi işse girelim ama 😂

ay ama bence dna oralı da çıksa artık bir önemi kalmamıştır diye düsünüyorum. kaç nesil türkiyede yaşamışsın yani. bize de rumlarda gelme diyorlar ama hiç araştırmak gelmedi aklıma jfkdk karlı bi işse girelim ama 😂
kiz bu bir hobi gibi bunun inanilmaz meraklilari var ve cok önemseyenler

siz kendi hakkınızdaa araştırma yapın bu beni ilgilendirmez şakanın ne yeri ne de zamanı evet hakkım var adam yurtdışından geldiyse ki çıkaraablirsem giderim .

Dedeniz bi yerden gelmese de pasaport çıkatabilirsiniz.
Bahsettiğiniz şey göç edilen yerden vatandaşlık gibi bişey almaksa çok zor. Çok yakın tarihte gelenler sıkıntı yaşamıyor eski göçmenlere pek bişey yapılmıyor artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X