Sizce Annem mi haklı ben mi ?

Kediyi herkes istemiyorsa eve zorla kedi getirilmesi mantıklı değil. Kendi evinize istediğiniz kadar kedi alırsınız orası toplu yaşanan farklı fikirleri olan bir ortam, aile evi.
Abinize veya ailenizin size tavrına kızgın iseniz, abinizden bir şeyler isteyip aldırmayacaksınız. Madem üniversite mezunusunuz Yüksek Lisans yapsan da işe girebilirsin. Ha yok ben çalışıyorum diyorsan ayrı eve çıkarsın olur biter.
Ablanın aldatan eşten boşanmama argümanlarını bilmediğim için bir şey diyemiyorum. Ekonomik özgürlüğü olan biri ise birinden icazet almasına gerek yok.

Gerçekten üzüldüm durumunuza abiniz insanlıktan nasibini almamış bu belli. Ancak annenizle kavga ettiniz diye çiçeğini kırmak nedir O kadına da yazık etrafında pervane diyorsunuz ama o da ataerkil bir ailede sömürülen kadınlardan sadece birisi.

Eve kedi gelecekse eğer KudrAlobar çok doğru söylüyor herkesin hemfikir olması lazım. Kediyi abiniz yollamış anneniz değil, gücünüz ise annenize yetmiş ondan almışsınız hıncınızı. Bu da yanlış bana göre. Yerinizde olsam zaten sorunlu olan bir abi ile aile hayatından kurtulmak için mücadele veririm kpss ye odaklanırım. Atamanız da zaten büyük ihtimalle şehir dışına çıkabilir o şekilde de hem özgürlüğünüzü hem de psikolojik sağlığınızı kontrol altına alırsınız ancak annenizle kavga ederek bir yere ulaşamazsınız. Bence annenizin gönlünü alın.

Öncelikle teşekkür ederim. Kediyi evde herkes istiyordu . Ayrı eve çıkmama da izin vermiyorlar. Ayrıca ben para istemiyorum abim veriyor .Ve ablamın boşanıp baba evine gelmesini istemiyor . Bir yük daha istemiyormuş .

Annem sorumlu değil evet ama bana söz veren annem .Evde kedi isteyen hepimiziz. Ama anne sözünü bana gecşrebiliyorsa oğluna da geçirebilir . Neden ona yapma etme demiyor ?Ablamın baba evine gelmesini istemiyor abim .Ablam zaten şehir dışında yaşıyor. Bir yüke daha bakamam çocuğunu sehır dışında bırakıp öyle gelsin ve evde otursun diyor .

E abin veriyorsa alma, alıyorsan laf edildiğinde alınmayacaksın sen aklı başında okumuş kızsın yani tamam yıpranmış ilişkileriz ama.
Bir yük daha istemiyor güzel ablan boşanıp neden tek kendisi düzen kurmuyor? Ekonomik özgürlüğü yok mu?

Babanız çalışmıyor mu? Veya sağ değil mi? Evi geçindiren abiniz mi?

Var ama ablamın boşanmasını namussuzluk olarak algılıyor abim . Çevresinde eşlerinden boşanan arkadaşları varmış gergin biriyle birlikte oluyorlarmış . Böyle söylüyor .Benim adım gevşeğe mi çıksın diyor .

Yani hayvanları severim ama evde beslemem. Sizde zaten bi tane varmış. Diğeri geleceği zamanda herkesin mutabık olması gerek. Diğer meseleler çok basit geldi bana. Kedi için çiçek kırmak. Sonuçta çiçek de canlı. Onun da kitap yakacam demesi. Ne kadar aşkına eşkiya bir ana-ilişkiniz var.

Abin hangi ortamın kırosu çok ilginç kendi kardeşine böyle eziyet eden elalem için. Kendi nerden biliyormuş boşanıp hergün takılan kadınları acaba

Bu döngüden tek kurtuluş var, Ekonomik özgürlüğün elinde olacak konfor alanınızdan çıkıp biraz eziyeti göze alıp ailenizi de sallamayıp kendi yolunuzu çizmek olacak. Yoksa böyle daha çok laf dinlersiniz

Evet basit ama çok büyütüyorlar. Bu teriminiz çok hoşuma gitti o öfkeyle düşünemedim hatalıyım evet .

Ne yazık ki sizi de anlıyorum annenizi de anlıyorum Onun da elinden bir şey geldiğini düşünmüyorum ben. Erkekler, belli bir yaşı geçtiğinde kendi babalarını bile bastıracak kadar arsız olabiliyor hele ki büyük çocuk olduklarında görmeyin gitsin. Şimdi sorayım size bir gün akşam yemeğini eksik etse anneniz ya da siz en büyük tepkiyi babanız mı verir o lanet abiniz mi ? Benim tahminim abiniz verir. Artık öyle bir noktaya ulaşmış ki anneyi ve kız kardeşi hizmetçi olarak kullanıyor ayrıca tüm ev halkını sabote ediyor. Ben bu durumda sadece size annenize ablanıza üzüldüm. Diliyorum ki abiniz tez elden evlenir ve defolur gider. Gerçi hiçbir kadının başını yakmasını da istemiyorum ama sizin için tek çare bu gibi görünüyor ya da işte uzak bir yere tayin atama iş bulma vs olmalı. Belki bir umut aşık olduğu birisi çıkarsa ona iyi davranır(sanmıyorum gerçi) (

Siz abinizin her dediğine tamam derseniz nasıl sözünüz dinlenecek evde?
Geliriniz de yokmuş.
Ablam boşanırsa ona da bakmak zorunda kalır diye düşünüyor muhtemelen .anne baban çalışıyor mu?
Emekli maaşları varmı?

Ayrı eve çıkmadan kendi gelirin olmadan söz hakkın olmayacak olamaz ancak çok iyi olgun sevgi dolu bir ailede yetişirsin varlıklı o zaman farklı ki onlar bile parayı verdik istediğimizi yap modundalar

Gözünü karartıp isyan bayrağını çekip iş bulup para kazanıp en azından böyle bir adım atabilirsin ortalık kötü diye çalışmamak ne demek niye okuduğun o zaman?

Evlenince mi çalışmana izin verecekler demek ki olay ortalık değilmiş

sevgilisi var ama bence kızı oyalıyor . Bir tane yüzük almış bi buçuk sene önce .Kız hep benı arayıp söylüyor onda da beni suçlu çıkartıyor .Ki evlenmeyi düşünmüyor zaten . Ama anne dediğiniz laf gecırır .Bana mı gücü yetiyor ?

Annenizin gözleri görüyor fakat gücü yetmiyordur. Ve yıllarca bu şekilde idare ede ede tepesine çıkardığının farkındadır ama geri de alamiyordur. Olan kendine ve iki kızına oldu işte çok yazık.

Yapacağınız şey KPSS ile iş bulmak. Çünkü ona istediği kadar karşı çıksın, maddi olarak tek başınıza gecinebilecek kadar kazandıracağı için onayına ihtiyacınız olmadan ayrı eve çıkarsınız. Dürüst olalım, herhangi bir özel okulda, 25 yaşında tecrübesiz bir öğretmen maaşıyla ayrı eve çıkamazsınız.

Tuhaf annenizin yaptığı hareketler o yaşta hala kendi yaşamını kurmamış abiniz içinde birşey diyemiyorum Sonrası evlenirse abiniz anneniz o gelin kızımız neyse konu bu değil Sadece mesleginizi elinize alıp istediğiniz canlıyı evlat edinin kendi evinizde rahat rahat.Aile ilişkilerini de abimiz sizede karışmasın diye ilerde mesafeli tutun.Anne abiyi başbaşa bırakın Mutlaka para kazanın paranız olmayıp onlara muhtaç olmanız demek felaket bı senaryo ilerde o eve geri dönmenizde öyle.

Evet ne yazık ki size gücü yetiyor. Uzaktan bir akrabamız bu durumdaydı. Kadının kocası daha çocuklar 5-6 yaşlarındayken öldü kadın çalıştı çabaladı akrabalar destek çıktı büyüttü çocuklarını. Kadının oğulları büyüdü iki kız kardeşi ve annesi de dahil kök söktürmeye başladı. Kadın babamın akrabasıydı çok detay vermiyim ama babamla çok dertleşirlerdi ve ağladığını biliyorum. Dayakçı koca gitti dayakçı oğul çıktı ortaya diye. Akrabalardan dayısı amcası vs toplanıp dövdüler koskoca oğulu ama yine de akıllanmadı annesinden kat be kat acısını çıkarttı. Evladı unutmayın ki ne olursa olsun ne atabiliyorsunuz ne satabiliyorsunuz. Oğlu annesini dövüyordu böyle bir şerefsizlik olabilir mi ? Ama oluyor işte. Siz de durumlar bu kadar kötü değil ancak siz de sıkıntı çekiyorsunuz bu sebeple annenizin niye öyle davrandığını anlayabiliyorum derken bunu kast ediyordum

Kediden daha büyük sorunlariniz var sizin bile sığamadığınız yere kedi ne alaka??? Baştan beri aile düzeniniz böyleymiş çok üzgünüm ama abiniz anne babanız bu saatten sonra düzelmez.Onlarin değişmesini beklemek yerine siz değişin, okumanıza öğretmen çıkmanıza ses çıkarmayan aile neden çalışmanızı istemiyor evde ego savaşı mi var???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…