Sizce ailede kim haklı? Siz olsanız ne yapardınız?

Siz de bana göre senaryo yazıyorsunuz.
Bu konu da ki tutumunuz enteresan sanırım böyle bir durumunuz var.

Ben yorumumu yazarım ister beğenir ister beğenmezsiniz.
Ama yok senaryo felan ne oluyor beğenmezsin olur biter.
Okuyun diğer yorumlarını da teyzelerinin huyunu bildiklerini görürsünüz.
Ayrıca neden versinler tapuyu.
Bende vermicem, miras kalan eve kim ne tadilata yaparsa yapsın kimse tadilat yapıldı vs diye tapuyu vermez ve verme zorunluluğu yok.

Ayrıca neden versinler tapuyu.
Bende vermicem, miras kalan eve kim ne tadilata yaparsa yapsın kimse tadilat yapıldı vs diye tapuyu vermez ve verme zorunluluğu yok.
Benim yok öyle bir durumum, bu da nerden çıktı dediğim gibi teklif bana uyanıkça gelmedi. Parası olan bir ailenin yapabileceği normal bir teklif. Ha teyze nine istemeyebilir onu bilemem.

Ben olsam üst kata ev yaptırmam. Çünkü belli ki kimsenin gönlü yok. Hem zeytinliğin ne zaman satılacağı belli değil, 5 sene satılmamış, belki hiç alan olmaz. Haydi alan oldu diyelim, "zeytinlik satilinca inşaat parasını alırsınız" fikri aşırı saçma. Çünkü şu an tl nin çöpten bir farkı yok, çok değersiz. Misal o ev için 1 milyon harcandı , zeytinlik satilinca size verilecek 1 milyonun alım gücü o zaman çok daha düşük olacak ama evin değeri katbekat artmış olacak .

Annen ev için yaptığı birikimi başka bir şeye harcasın veya şu anlık dursun.

Benim yok öyle bir durumum, bu da nerden çıktı dediğim gibi teklif bana uyanıkça gelmedi. Parası olan bir ailenin yapabileceği normal bir teklif. Ha teyze nine istemeyebilir onu bilemem.

Biz miras işleriyle çok uğraştık, çok şeyler gördük yaşadık, açık açık yazmak istemiyorum tanıyan felan olur diye.

Kimse miras malını tapusuyla kardeşine vs vermez. İsterse icini elmas döşetsin. He veren vardır %99,5 vermez.

Biri; bak içini yapıyorum ama tapuyu vermiyor diyemez, diğeri de aaa içini yaptırdı tapu onun hakkı demez.

Miras; sende de kalırım biraz diye boşuna dememişler….

Biz kendimizi biliyoruz Allahta içimizi biliyor gönlümüz ferah çok şükür. Siz bilip bilmeden böyle atıp tutmaya kul hakkına girmeye devam edin

Kul hakkına giriyor kendisi, bizim içimiz rahat. Ki teyzem zamanında haksızlık yaptı bu tapu işlerinde bize

Bizde kararsız kaldık güvenemedik sonuçta tarla satılmayadabilir senelerdir duruyor. Siz olsanız ne yapardınız? Sizce kim haklı?
Uzun oldu biraz kusura bakmayın
Sizin yerinizde olsam şu an evin inşaatına hiç girmem, anneannenize Allah sağlıklı ömürler versin herkesin nefesi sayılı, kim ölür kim geride kalır bilinmez ama anneanneniz tapuları ayırmayı gönül rızasıyla kabul etse dahi anneannenizin vefatı sonrası teyzenizle anneniz arasında anlaşmazlık çıkar mahkemelik olurlar, miras söz konusu olunca kardeşler bile birbirine giriyor maalesef.

Biz kendimizi biliyoruz Allahta içimizi biliyor gönlümüz ferah çok şükür. Siz bilip bilmeden böyle atıp tutmaya kul hakkına girmeye devam edin
Ya sen ve senin gibiler değisik kafalar.
Konu açıyor isen her yorumu göze alıp açacaksın.
Senin hakkına girmek pardon nasıl olacak bi anlatta öğrenelim.
Konu açıyor haksız ve uyanık buldum sizi yorumlarımda da yazdım.
Sizde hayır diyorsunuz.

E madem o zaman yaptırın evi tapuyu da istemeyin.
Anneanneniz rahmetli olunca kurra çekersiniz ya da satılır yarı parasını alırsınız.
Bence siz hakka girmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…