Sizce ailede kim haklı? Siz olsanız ne yapardınız?

İşte zeytinlik satılınca o 1 milyonu o paradan bize verecekler sonra kura olsun isteyecekler. Anneme giderken aynısını dedim garanti değilse asla yaptırmayın önce tapuyu isteyin öyle girişin dedim teyzemler sinsidir çünkü bu düşüncelerini asla söylemediler bize. Yazmayı unutmuşum anneannemin biraz birikmişi vardı onu verecekti inşaat için teyzem neden veriyor ki vermesin falan demiş. Güven olmaz yani

O işe hiç girişmeyin benden demesi

Zeytinlik satılınca işler değişir hiç şaşmaz ki orada bir anlaşmazlık yine olacak tapuda olduğu gibi bu arada bir taşınmazın 5 sene satılamaması çok ciddi bir şey satılabilir mi orasıda muamma.Ayrıca anneniz tapuyu istemekte haklı çünkü natamam bir yeri tamamlamak evin neredeyse çeyrek-yarım parasına bedel.

He o da ortak. Hep öyle olur zaten merak etmeyin. Eşimle 5 buçuk senedir birlikteyim babası öleli 6 sene olcak kendi gözlerimle iki kardeşin bu miras mevzusundan nasıl arasının açıldığına şahit oldum. Yani bana çok saçma geliyor ama söz hakkım yok

Biz mesela önceden zeytinlik satılmasın isterdik annemle çünkü kavga çıkacak eniştem para isticek anneannemden anneannemde kötü olmamak için vermek zorunda kalacak. Herkesin gözü o zeytinlikten gelcek parada.
Çok çok pahalı zeytinlik alacak kişi anca fabrikası şirketi falan olursa anca öyle alır o zenginlikte biri alır yani, bi de anneannemin kardeşiyle ikisinin zaten tek anneanneminde değil
1 milyon tutar inşaat az para değil tapuyu istememiz kendimizi garantiye almak istememiz normal bencede

Uyanığız elbette teyzemden önceden kazık yedik biz çünkü
Anneannem kendisi istiyordu evin yapılmasını
Daha önce kazık yediyseniz böyle işe zaten kalkışmamalısınız
Anneniz orayı annesi istiyor diye yaptırmıyor, yaşayan annesinin malını bölmesi şartıyla yapmak istiyor. Arada fark var, annem istiyor yapayım değil ayrıca bende neler neler istiyorum bir bilseniz…

Bu miras davaları böyle. Her ailede sorun. Kardeş bile olsa insan düşman kesiliyor miras işinde. İnşallah çözülür sizinkide ama karışmamakla en doğrusunu yapıyorsunuz

İşte kazık yediğimizden tapuyu istedik, beklesinler zeytinlik satılsın diye tuğlalarda çürür gider ne diyim

Bu miras davaları böyle. Her ailede sorun. Kardeş bile olsa insan düşman kesiliyor miras işinde. İnşallah çözülür sizinkide ama karışmamakla en doğrusunu yapıyorsunuz
Mecburum. Eşimin annesi göeümcemle kalıyor. Miras evde. Bi gün ablasına kızdı arada annem olmas aher şeyi satıp yıkıcam ortalığı falan atıyor. Bende derdin annense biz sahip çıkarız ona dedim bana beni gaza getiriyosun yapma dedi. Halbu ki derdim gaza getirmek değil annesi konusunda benden çekinmemesini sağlamaktı. Öyle diyince ilk ve son kez ağzımı açmış oldum. 3 kere evime davet ettim, habersiz hiç birinde dediği saatte gelmedi arayınca bahane. Oğlum halasını tanımıyor. Kuzenlerini bilmiyor. 11 haftalık hamileyim oğlumde öğrendiği gün annesini görüntülü arayan adam daha hala söylemedi. O kadar kırgın ve kızgın ki eşimin başka birine karşı böyle hissedebileceğini sanmıyorum. Zaten miras. Yasal olarakta hakkım olmayan bişey. Ben sadece artık bıktım sıkıldım diyorum. Eşimi tanıdım tanıyodu kocaman bi gündem azıcık durulsa her verdiğimiz güzel haberde (tanışma, nişan, evlilik, bebek istisnasız hepsi) sırf moral bozmak için konu alevlendiriliyor. Yorucu yani bu durum. Siz bu duruma glemeyin inşallah ben dış kapının mandalıyken bu şekilde hissediyorsan eminim siz daha da hırpalanırsınız

Sizin durumunuzda zormuş kıyamam inşallah kolaylıkla hayırlısıyla yoluna koyarsınız tatlıya bağlansın inşallah, kimle konuşsam her ailede sülalede bu miras problem hep Allah yardımcımız olsun ne diyim bende bulaşmamaya karar verdim annemle konuşucam yarın

Asla ellemeyin. Yazık yaptıracaksınız ve teyzeniz nasiplenecek. Ne demek yaptır ama sonra parasını al yok yaa.

Mal sahibi hayattayken bu dertlere düşülmesi çok saçma.
Siz kaç yaşındasınız? Evli misiniz? Yanlış anlamazsanız, anne babanız hayattaymış, masrafı yapacak olan onlar, mal sahibi olacak olan onlar. Ben bu durumun sizi de çok ilgilendirdiğini düşünmüyorum açıkçası. Meseleyi niye onlara bırakmıyorsunuz?

İyi de halihazırda yaşayan insanın mirasını bölüşmeyi teklif eden de sizsiniz.
Kadının evi var,oturuyor üstü yapılmış yapılmamış onun için sorun değil ki. Niye paylaşsın malını mülkünü yaşarken. Belki ilerde bağışlayacak bir huzurevine gidecek orada yaşayacak. Sizlere bırakmayacak. Belki hastalanacak satıp tedavi masrafı yapacak. Ayıp yani sizin yaptığınız.
Bence ölene kadar bekleyin,ona göre kim hakkı neyse onu alır.

Kesinlikle yaptirmayin. Teyzeniz seve seve gidip oturur ama size ne tapu nede hak verir. Üniversite arkadasim ayni durumda. Maddi olarak köydeki evi yaptiracak güce tek o sahip, ama payindan vazgecmek istemiyor kimse (digerlerine su anki degerin karsiligini vermeye teklif etti, ama onlar onun yaptirmasini ve paylarinin kalmasini istiyor). Arkadasim da bunlar ilerde sadece canimi sıkar diye yaptirmaktan vazgecti. Dedesinin evi simdi zamanla dökülüp gidecek

Kız kardeşim yaptırsın ama en sonunda tapusu benim olsun mantığındaymış teyzeniz sanırım. Bu konuda haksız. Ama sonradan getirdiği çözümde haklı. Anneanne yaptırır, kura çekilir. Ya da kadın hiç uğraşmaz yaptırmaya. Yine ev öyle iken vefat eder, yine kura çekilir. Artık üst kat sizin payınıza düşerse yaptırırsınız yoksa da ya teyzenize bir miktar para verir almaya razı edersiniz ya da yapacak bir şey yok.
Paranızla belki başka yatırım yaparsınız siz de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…