sız annenıze cok kırgın olsanızbıle bayramda gıdermısınız

dolphins

gelecegi görebilsem
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
270
0
canlarım merhaba...bayram ıste....guya...kızlar o kadar canım sıkkınkı...sorun yıne ablam....anneme ve babama bayramlasmaya gıtmedıler...enıste bey karar almıs cocukları artık anneannesıne dedesıne gostermıycem dıye...hadı neyse dıyelım ama sorun ablamın enıstemı asırı derecede desteklemesınden kaynaklanıyor....aklım almıyor ya...bu benım aılemdemı oluyor...ne olursa olsun ınsan annesıne babasına el opmeye gıtmezmı hıcmı hakları yok...ablam butun bayramı sevgılı kayınvalıdesınde gecırdı...annemde ne yapsın cocuklar gelecek dıye hedıyelerını bıle hazırlamıs.dun gelmedıler bugun gelırler artık dıyor....bılıyorum gıtmryrceklerını amanasıl deyım anne gelmeyecekler bekleme dıye.....ısterse kocan gıtmesın sen nasıl durursun annenı babanı kutlamadan aklım almıyor .cıkıp surdan avazım cıktıgı kadar bagırmak gelıyor ıcımden o kadar uzuluyorumkı....bu benım aılemmı...aklımın ucundan gecmezdı...ablamın umrunda degıl.artık enıstenı hıc kırmıycam ben onu bırakamam bayramda tek basına gıdemem dıyor ya...of...of...en ufak bıseyde aglıyorum hemen...bı sarkı bıle duysam...aıleme yakıstıramıyorum.ne olursa olsun anne baba hakkı odenırmı....allah askına bana moral verın noolursenağlama

sonuna kadar bile okuyamadim yazini sinirden.......boyle evlatlara kiziyorum kusura bakma ablan ama,,,,,,,,,ne olursa olsun anneme asla ama asla birakin kuslugu karsilik bile vermem ben bu yasimdayim bu olene kadarda boyle olacak,,,,,,,,,,,,helede kocam icin:1closedeyes:dunyaya meydan okurum anam icin.............uzuldum durumunuza arada kalmak kotu.................cok sert konusurdum ben,,,,,,.

ben annemle tartıstımsa kımse benı kendıme bıle getıremez, deıl onun evıne gelmemek, Allahım korusun bole seylerden , evet cok haklısın canım, ama ablan sonradan pısman olur, BİR KOCA HER ZAMAN BULUNUR DA ANNE BABA BULUNMAZ

ablam kendını hep haklı goruyor sorun burda.maddıyat ıcın....nefret ettım paradan bile

kesın pısman olacgı....ama keske pısmanlıgı yıllar sonraya kalmasa....senağlama

ben 4 yıl önce annemi bir trafik kazasında kaybettim ablan gibi değildim ama birlikte olduğumuz anları dolu dolu yaşayamadığımı düşündükçe bile çıldırıyorum
birinin ablana annesinin bu dünyada olamayacağı günleri hatırlatması lazım bence....(Allah geçinden versin sağlıklı uzun ömür versin annene...)

onunda evlatları var,onada aynısını yaparlar yarın öbür gün.allah yapılan haksızlıkların ve kötülüklerin cezasını ahirete bırakmadan bu dünyada gösteriyor çoğu zaman.demekki onun aile sevgisi o kadarmış.size değer vermeyen biri için bu kadar üzmeyin kendinizi.ablanız bile olsa...

ablam kendını hep haklı goruyor sorun burda.maddıyat ıcın....nefret ettım paradan bile

cok yazik ,,cok ayip,ne diyecegimi bilemiyorum..................

o anne baba gittikten sonra(Allahim gecinden versin)cok ici yanacak cok.............

gerekirse bagirin cagirin dicem ama senide dinlemiycektir..anne babasina bunu yapan karsisindakini dinliycek kadar saygili olamaz bence,,,,

ama yinede sen soyle,,annen icin baban icin.....icinde kalmasin.....(uzuldum gercekten)

anneye gitmeyene evladı gitmez ilerde bundan eminim...ne doğrarsan aşına o çıkar kaşığına...

neden gitmiyor annene sorun nedirki bir evladın annesiyle görüşmemesine sebep nedir bunu merak ettim dogrusu

canısı aralarında ne oldu ne bitti ablan neden böyle bişi yapıyo bilmiyorum
ama bence bir süre rahat bırak bu bayram gelmez daha sonrakine siniri gecince gelir
üstüne fazla gitmeki olay büyümesin
ne oldugunu bilmeden tam yorum yapamıyorum
aile senin için önemli bu durumda bence şimdilik böle yap
ve bide gelmezlerse anneni teselli et işleri vardır daha sonraki bayrama gelirler de
yada kızgınlığından haberi varsa sakinleşince sonraki bayrama gelirler de

Arada ne olursa olsun ne gecmisse gecsin küslük darginlik olmaz bu günlerde!!

Insan kirk yillik yabanciyla bile bayramlasiyorken ne demek ya kendi ailesine gitmiyor??

Senin yerinde olsam öyle bir ablanin yüzüne bakmam "Git abla ne halin varsa gör girr iyce onlarin icine yarin öbür gün basina bir hal gelse onlar yanacak onlar kurtaracak seni" derim, üzülmede güzelim kim icin üzülüyorsunki?

Annesini Babasini böyle hice sayan bir evladtan ne olur? Kocasi terbiyesizin teki hadi tamam ama kusura bakma ablan ondan daha terbiyesiz!

Ne olursa olsun gelemiyorsan bile allahin kulu bir telefon ac! O anne babaya yazik günah degilmi? :çok üzgünüm:

Üzme kendini arkadasim ve yerindede olsam anneme babama "Anne hic beklemeyin gelmicekler" derim böyle gözleri yolda umutla beklemeleri daha cok icimi acitir!:çok üzgünüm:
En iyisimi bilsinler kizlarinin tavrini!

Ana-Baba hakki hicbirzaman ödenmez, ablan birgün cok pisman olur ama is isten gecer... Ayni zamanda kendiside anne olmus ama sanirsam anneligin nedemek oldugunu daha anlayamamis.. Birgün kendi evlatlarida ayni seyleri onlara yasattiklarinda belki akli basina gelir... Rabbim islah etsin, akil versin...

merhaba canım annelık çok ozel bı duygu ayrıca bılıyosun cennet annelerın elınde annenı kırma bayramda kusluk olmazelını op bariş

bu duruma en çok eşiyle kayınvalidesi sevinmiştir belkide.gitmeyerek onları mtlu etmiş.

Daha onceki yazilarinda da soylemistim...hakli ermiyor ablana...hiç hemde.
Yazik, o anneye, o babaya...nasil oder haklarini
hiç mi vicdani sizlamiyor...ustelik aralarinda ki sorun ise maddiyatti iyi hatirliyorsam
Senide dinlemiyordu galiba...
peki ne denir ki boyle bir durumda ? yaziklar olsun dan baska...
o kadar pisman olacak ki...tek umudumuz çok fazla geç olmasa bari
kafasini çoook duvarlara vuracak, çokk
ne esi, ne kayinvalidesi tutar oz be oz annenin babanin yerini
hala anlamamis ya bu yasta, pes
sende çok uzuluyorsun bu duruma biliyorum...ablani tekrar karsina alsan ? içinde ne var ne yok soylesen ? akli yerine gelir mi acaba ?

ben annemi kaybedeli bu gün 21 gün oldu ki onu ve babamı kırmamak için çok uğraştım inşallahta benden razıdırlar.ablana söyle hiç kimse için anne ve babasına arkasını dönmesin.allah korusun haklarını helel etmezler ise iki dünyada huzur bulamaz.

ablan da bir anne..ilerde o da büyükanne olunca
ve evladını evlendirince o da tecrübe edecek bunları.
eden bulur arkadaşım.allah akıl fikir versin

koca için arkadaştan gezmeden tozmadan sevdiğin herhangi bişeyden vazgeçebilirsin oda belki.ama anne ve babadan asla konusu bile olamaz.ablan sonradan çok pişman olur umarım hatasını anlar.bu kadarda kocam köylü olunurmu yaw:tomato:

ana gıbı yar olmaz
babanın hakkı ödenmez ınsallah ılerde pısman olmaz
sende uzulme dıyecegım cunkü elınden bısey gelıyormu kı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…