sız annenıze cok kırgın olsanızbıle bayramda gıdermısınız

valla hic sasirmadm arkadasim cunku ablanin yaptigini benim ablamda bi zamanlar yapmisti. kendisine emek harcayan anasiyla kocasi arasinda kaldigi zaman esini secti tabi ve annemle 2 yil görüsmedi. baristilar ama bi kac yil sonrasinda ne oldu biliyormusun, ablamin esi vefat etti (nur icinde yatsin)...ablama kim destek oldu? kim onun cektigi aciyi onunla beraber cekti hatta daha fazlasini? tabikide anadan baskasi degil...ablanada söyle lütfen kocayi her zaman bulur bugun kiminle evlense kocasi olur ama ana öyle degil. onun yeri bambaskadir. ölümlü dünya ne olucagimiz bilinmez o yuzden anne baba kalbi kirmamak gerekir.

sen simdi dedin ya torunlari bekliyor hediye alipta benim bile icim bi acayip oldu ki ablan bunu hicmi düsünemiyor. bide kendiside anne olmus yani..yazik!

neden gitmiyor annene sorun nedirki bir evladın annesiyle görüşmemesine sebep nedir bunu merak ettim dogrusu

canım sorun enıstem abımlerle babamın ısyerınde calısıyordu.sonra dagıldı abımler baska ıse gectı.enıstemde cıktı.babamda dukkana satılık yada kıralık yazısı koydu.enıstem sonra tekrar gecmek ıstedı.babam kıra alsa olmaz almasa olmaz.bı turlu anlasamadılar.almasa kendısı gecınemeyecek.alsa arada ablam var.bı turlu anlasamadılar.az bı mıktar ıstedı babam enıstem yıne karsı cıktı.sonra ıkıyıl bedava calısacaz dedı ama babam oyle yapsa nasıl gecınecek.herkes kendıne gore haklı ıste...

canım inan çok kötü bir durum ama bazen yakınında olmaktansa uzakta kalması daha iyi gelebilir en azından şimdi üzülüyorn olabilirsiniz yaaa yüz yüze gelip tartışıp sinir stres sahibi olsaydınız inan daha çok üzülürdünüz aynı şeyleri yaşayan insanlardan görerek öğrendiğim için böylesinin daha iyi gibi geliyor biraz zaman geçsin düzelir herşey a.s.

canım inan çok kötü bir durum ama bazen yakınında olmaktansa uzakta kalması daha iyi gelebilir en azından şimdi üzülüyor olabilirsiniz yaaa yüz yüze gelip tartışıp sinir stres sahibi olsaydınız inan daha çok üzülürdünüz aynı şeyleri yaşayan insanlardan görerek öğrendiğim için böylesi daha iyi gibi geliyor biraz zaman geçsin düzelir herşey a.s.

Annem ne yaparsa yapsin ne derse desin küsmem

ondan ayri bir an bile geçirmek istemezdim

anneler her zamn haklidir

annesiz geçen 2 yildan sonra sana söylüyorum bunlari canim.

hala bayramın ne demek olduğunu bilmeyen insanlara üzülüyorum :nazar:
küsler bayramda barışırlar bunu ablan bilmiyor mu benneyaptımki
herneyse maddi yada nanevi eniştenin sizinkilerle sorunu olmuş olması ablanın bayrama size gelmeyeceği anlamına gelmiyor
ne ekerse onu biçer ablanın yaşlılık zamanlarını görürsün :kahve:

dünyanin en mükemmel kocasina bile anami degismem.sonucu ne olursa olsun anami bayramda gözü yolda birakamam...kusura bakma canim ama ablan cok gevsek sanirim bu konuda.bi kocaya da bu kadar yüz verilmez...eger o benim anneme yollamiyorsa bende onun ne anasina giderim nede cocuklarimi gösteririm.inanki cok sinirlendim daha yazmak istedigim cok sey var ama neyse ..............:eek:klava:

Bayramda küs kalmak cok yalnis...Bayram´larda küs olanlar, düsman olanlar bile barismali diyor dinimiz..!!

Ilk adimi atan herzaman kazanir..! Kim ne düsünürse düsünsün...mutlaka Bayram´larda küslükleri kaldirmali, kalkmiyorsa eger sirf BIR günlük kaldirmali..!

Kimse asiribir samimiyet beklemez ama en azindan ortami germemeli..!

a.s.

ya bu kocasiyla annesi arasinda tercih yapan kadinlari anlamiyorum ana bu ya hic kusulurmu hele maddiyat icin kusura bakma ama ablanda insani duygular yok gibi bir anne ne kadar kotu olsada hele bayram gunu evladinin elini opmesini bekler canim annem ona degil kusmek kirilir incinir diye korkuyorum

of of yazılanları sona kadar okudum
ve ablanıza çok kızdım doğrusu hemde çok
ne olursa olsun bi kişi babası ile eşinin ortak yanlarını bulup uslaştırabilirdi ne yani bir dünya malı için küsülürmü
ben bu tür şeylere anlam veremiyorum ve verebilmiş değilim yani
ben dağları deler giderim kimki el oğlu
birgün anlayacak ama başını taşlara vurmuş olacak geç kalmış olacak pişman olacak
ben yıllarımı 11 senemi verdim bu tür olayın çözümlemek için
savaşını yaptım ve ablanıza hayret ediyorum yani nasıl içi rahat ve geniş pes doğrusu
ya bu seni doğuran ana ya nasıl elini öpmeye gitmezsin ya
bu bayramda yani anneniz gibi benim kaynana bekledi kızlarını ama gelen olmadı
çok yadırgadım
eeeeeeeeeeeeeee buda neden kaynaklandı eden bulur denilir ya bu dünyada
birgün ablanızda bayramlarda kapıları gözetliycek evlatlarım gelsin diye
neyse canım arkadaşım fazla üzmeden seni ve bizlerde fazla sinirlenmeden kısa keseyim kalsağlıçakla

canım benim.benim annemler aram pek iyi değil.kendisi eşimi sevmediği istemediği için pek aramaz sormaz beni.ama ben onu çok özlüyorum.ne olursa olsun o benim annem bayramda yinede gittim.kayınvalidemden çok onun evinde oturdum.ablan hata yapıyor bence annenin yeri doldurulmaz.her ne olursa olsun.hayat kısa değerini geç olunca mı anlayacak.sen ablanla konuş olmadı moralini bozma.oda bir gün pişman olur.ama iş işten geçmiş olur.
seni çok öpüyorum.

İnsan ailesine nasıl sırtını döner?Bu durum bizim ailemizde de vardı amcamlar 9 ay konuşmadılar babaannemlerle.Babaannecim nasıl ağlardı amcam yanından geçip gittiğinde.Ama bayramda geldiler el öpmeye.Ne olursa olsun anne baba hakkı hiçbirzaman ödenmez ablan da çok pişman olur ilerde bu yaptığından.Aynı şeyi onun çocukları yapsa ne hissederdi acaba.Çok kızıyorum ben böyle şeylere kötükedihüso

ben de gitmedim anneme...gidemedim çünkü biz değil o bizden vazgeçti..resmen sırtını dönüp gitti ne arıyor ne soruyor..ayrıca pek çok sorun yaşadık kendisiyle
küçük kardeşim onunla kalıyor.. bayramda kardeşimle telefonda görüştüm ama annem zahmet edip bir telefona bile gelmedi:çok üzgünüm:
Allahın gücüne gitmesin ama bayramları hiç sevmiyorum...hiç

çok pişman olacak o ablan çok
ama o gün kafasını duvarlara vuracak
çok geç olacak herşey için.

hayretler içerisinde okudum yazdıklarınızı....herşeyi geçtim torunlarını görmek annenizin en doğal hakkı. insan annesine kızdı ( gerçi ben bunada çok kızıyorum) diyelim ama onu torunlarından mahrum etmemeli. nasıl bir vicdan var anlayamadım...çocukları karıştırmamak lazım böyle meselelere...benim eşim diyecek ha çocuğu göstermiycem diye alnını karışlarım , ne münasebet... ablanız yanlış tutum sergiliyor,En kısa zamanda aklını başına devşirir inşallah.....

Her ne sebeple olursa olsun bayramlarda büyüklere gidilmelidir! Bu asla tartışılmaması gereken bir konu bence. Tamam anlaşamayabilirler, tamam kırgın olabilirler.. Ama büyük her zaman ayrı tutulmalı saygı gösterilmelidir. Burada ablana düşen eşiyle konuşup "o benim annem, 10 dak bile olsa elini öpmeliyiz" demektir. Kendisi de anne, ne ekerse onu biçer. Esas kızdığım nokta çocuklarda gitmemiş. Aileler arasında her ne problem olursa olsun bu çocuklara sirayet ettirilmemeli. Ablan bu durumda kendi ve eşi gitmeyecek bile olsa çocuklarını çekip " bu anneannenizle bizim bir anlaşmazlığımız, gidip gitmemekte serbestsiniz ama gönlüm gidip anneannenizin elini öpmenizden yanadır" diye olumlu telkinde bulunmalıydı.Arkadaşlar, buradan da ders çıkarmalıyız, aile içerisindeki sorunları lütfen çocuklarımızın olduğu ortamda konuşup onları da etkilemeyelim. onlar olaylara karşı tarafsız kalmalılar.

Daha onceki yazilarinda da soylemistim...hakli ermiyor ablana...hiç hemde.
Yazik, o anneye, o babaya...nasil oder haklarini
hiç mi vicdani sizlamiyor...ustelik aralarinda ki sorun ise maddiyatti iyi hatirliyorsam
Senide dinlemiyordu galiba...
peki ne denir ki boyle bir durumda ? yaziklar olsun dan baska...
o kadar pisman olacak ki...tek umudumuz çok fazla geç olmasa bari
kafasini çoook duvarlara vuracak, çokk
ne esi, ne kayinvalidesi tutar oz be oz annenin babanin yerini
hala anlamamis ya bu yasta, pes
sende çok uzuluyorsun bu duruma biliyorum...ablani tekrar karsina alsan ? içinde ne var ne yok soylesen ? akli yerine gelir mi acaba ?

canım ablama azıcık imada bulunsam bıle hemen banada karsı gelıyor.bı ara benımde esımın sorunları vardı bı donem.cok sukur sımdı ıyıler ama.ablama soyledım hadı normal zamanda neysede bayramda gıtmemesı cok faRKLI dedım.bana ne dese begenırsın senınde kocan gıtmıyordu ne oldu demezmı....ay oyle sasırdımkı...ablka dedım ne fark eder o zaman ne kadar uzulduysem sımdıde aynı.....onemlı olan aılemdew boyle seylerın olması ne fark eder ha sen ha ben...

ablanın yaptıklarının aynısını 2 sene abimler ve eşleri yaptılar anne ve babama annem vefat etti babam ondan sonra bile belki gelirler diye geceler boyu bekledi camın önünde ama ne gelen var ne giden 2 tane hayırsız evladının olması onu binlerce kez öldürdü ne acı bakıp büyütüp hayatını adadığın can verdiğin evladın gün geliyor sana sırt çeviriyor ne diyim allah herkese akıl fikir versin ne olursa olsun ablanın yerinde olsam çocuklarımı alıp giderdim ve eşime bu kadar boyun eğmezdim ne kadar bencilce bir düşünce hep kayınvalide eşide ne kadae bencilmiş

ben de gitmedim anneme...gidemedim çünkü biz değil o bizden vazgeçti..resmen sırtını dönüp gitti ne arıyor ne soruyor..ayrıca pek çok sorun yaşadık kendisiyle
küçük kardeşim onunla kalıyor.. bayramda kardeşimle telefonda görüştüm ama annem zahmet edip bir telefona bile gelmedi:çok üzgünüm:
Allahın gücüne gitmesin ama bayramları hiç sevmiyorum...hiç

canım senın sorunun ne ydıkı:içelim:

hayretler içerisinde okudum yazdıklarınızı....herşeyi geçtim torunlarını görmek annenizin en doğal hakkı. insan annesine kızdı ( gerçi ben bunada çok kızıyorum) diyelim ama onu torunlarından mahrum etmemeli. nasıl bir vicdan var anlayamadım...çocukları karıştırmamak lazım böyle meselelere...benim eşim diyecek ha çocuğu göstermiycem diye alnını karışlarım , ne münasebet... ablanız yanlış tutum sergiliyor,En kısa zamanda aklını başına devşirir inşallah.....

zatren bırak bayramı normalde sadece ablam ugrar bes on dakıka anneme o zaman bıle cocukları goturmez.asıl amacımız bu dıyor...nasıl bı nefret anlamadım of ofofofofof

X