Sipaydi ye Yardım lütfen

eee bide daha 10 ay var gerçekten uzun bi dönem düğün günümüz için
hele bi 2011 girelim ondan sonra belli olmazsa konuşuruz hepimiz sizde arada açın konuları ama.
ben her gün soruyorum mesela annem gitmeyecek mi çok merak ediyorum havuzbaşı nasıl fiyatı nasıl falan diye havalardan malesef gidemediler.

walla topu aynı yaa bunların
gezme tozma olduğunda çok güzel plan yapar arkadaş ama
ama ciddi konulara gelince mırın kırın :)
birazda korkuyomu nee fisfisfis

evt uzun bi süre ama son 6 aya girdikten sonra istediğimiz salonu bulamıcaz biliyorum
daha da kötüsü iboda biliyo
bizim patron sünnetini düğünü yapmak istediğimiz yerde yaptı 7,5 ay önceden salon tuttu
büyük ferah bi salon çünkü ama gelde bunu ona anlat :umursamaz:
kedi bilir ben 2012 de de evlenebilirim sorun yok kendisi düşünsün
son 5 ay kala hadi derse bende ona derim
hadi hadi hadiii diye

oske elbette korkuyorlar yani korku olacak yeni bi hayat geçinme derdi falan derken zor bazen ona çok hak veriyorum. bana bakmak zorunda çünkü . şimdi elbette iki kişi çalışıyor ama öyle bi yükleri var işte.

Ece canım 10 ay önce de tuttsam 2 ay kala da tutsam öyle bi buluyorlarki hiç merak etmeyin yeterki nakitte sıkıntın olmasın. boşuna şimdi sıkıntı yapmayın ama şimdi belli olmasını da beklemeyin bırakın süre verin bu arada sertte konuşmayın. fikirlerini söyle mesela anlat bak o 7,5 ay önce tuttu falan de. bende diyorum yetişemezsek 2012 evleniriz nolcak yeterki herşey ikimizin istediği gibi olsun

Ben evlenicem diye ne sıkıntı yapcam düğün onların düğünü ben isteklerimi söyledim eeee sonuçta onlarda benim istediğimi ellerinden geldkleri kadar yerine getircek.

doğru diyosun sipaydide biz şehirler arası bir ilişki yürütüyoruz çok zor oluyo bizim için :KK43:
özellikle benim için oraya gidip gelmek falan zor ee tabi ewdekilerede bin türlü yalanlar hoffff

ahh keşke öyle olsa ama değil işte
maddi durumları zaten biliyosun para yok
onun dışında inegölde adam gibi 3 tane salon var hem çok uçuk olmayan hemde güzel
onlarıda millet aylar öncesindne tutuyo
bunu da en iyi ibo biliyo
kendi yeğeni evlendiğinde sıkıntı olmasın diye o askerdeyken tutmuşlardı
ee patronun kaç ay önce tuttuğunu da biliyo
ama o hala daha rahat olmaya çalışıyo o rahat oldukça ben çıldırıyorum
birde demiyo mu bana sen iste hemen yapayım düğünü diye çıldırıyorum
nasıl yapıcaksın dediğimde ya olur bi şekilde diyo
evet olur tabi niye olmasn düğünden sonra 2 sene borcumuz olur ilk seneyi doldurmadan birde hamile kalırım ondan sonra sıkıntılarla geçecek uzunnn yıllar

Evlilikten bende korkuyroum bazen. onların korkmasınıda annlıyorum. onlar daha bi sorumluluk sahibi olucaklar. Speedynin dediği gibi bize bakmakla yükümlü olucaklar.

doğru diyosun sipaydide biz şehirler arası bir ilişki yürütüyoruz çok zor oluyo bizim için :KK43:
özellikle benim için oraya gidip gelmek falan zor ee tabi ewdekilerede bin türlü yalanlar hoffff

bu daha da kötü ama insan özlüyor hele bide istediğinde yanında olabiliyrsa hiç sıkıntı yok sempatiksalakcinni katlanmak zorundayız özleme de kaydirigubbakcemile

ahh keşke öyle olsa ama değil işte
maddi durumları zaten biliyosun para yok
onun dışında inegölde adam gibi 3 tane salon var hem çok uçuk olmayan hemde güzel
onlarıda millet aylar öncesindne tutuyo
bunu da en iyi ibo biliyo
kendi yeğeni evlendiğinde sıkıntı olmasın diye o askerdeyken tutmuşlardı
ee patronun kaç ay önce tuttuğunu da biliyo
ama o hala daha rahat olmaya çalışıyo o rahat oldukça ben çıldırıyorum
birde demiyo mu bana sen iste hemen yapayım düğünü diye çıldırıyorum
nasıl yapıcaksın dediğimde ya olur bi şekilde diyo
evet olur tabi niye olmasn düğünden sonra 2 sene borcumuz olur ilk seneyi doldurmadan birde hamile kalırım ondan sonra sıkıntılarla geçecek uzunnn yıllar

eee maddi durum yok ise aşıla canım sende böyle olmalı
mesela de bak bizde düğünü x salonda yapalım çok beğendim orayı ondan sonra
o zaten kafasında plan yapar nabız ölç nerede yapacağınıza falan ben Hakana normal düğün salonu dedim o havuzbaşında daha iyi olur dedi opuyorumnanaktan
iste ama çok belli etme arsız gelin olma yani bırak o zaten etraf için senin ailen için en iyisini yapmaya çalışacakŞeniz evlendikten sonra da hemen çocuk yapıcam dersen bişey diyemem ama borcun içinde çocuk sinirlerini yıpratır sempatiksalakcinni

Evlilikten bende korkuyroum bazen. onların korkmasınıda annlıyorum. onlar daha bi sorumluluk sahibi olucaklar. Speedynin dediği gibi bize bakmakla yükümlü olucaklar.

malesef canım hem kendimizi hemde onları düşünmek zorundayız sempatiksalakcinni

günaydın speedy

günaydın tatlım nasılsın

Selam kızlar :KK3:
Konunuza bekar ve ilişkisi olmayan biri olaraktan dışarıdan bakabilir miyim?
Sadece tavsiye babında yanlış anlamayın, speedy cim çok doğru düşüncelerin var. a.s
Ececim, sen de haklısın ama bence evlendikten 2 sene sonra çocuk düşünün, senin yaşın müsait beklemeye hem de evliliği oturtun çocuk olmadan...
Para sıkıntınız varsa büyük bir düğün yapmayın bence...
Etrafın düşüncesinden daha önemlisi sizin mutluluğunuz...
Kır düğünü olamaz mı mesela?
:uhm:

ya şöyle bi fırsatımız olsada uzun uzun konuşsak
ben düğün için hiç yorum yapmadım şurda olsun burda olsun diye
ibo güzel orda olsun bence hem bize de yakın dedi
bende tamam dedim
söylüyo ama sonrasını düşünemiyo
zaten en büyük eksikliği o
bütçe hesaplayamıyo ona göre on binlirayla düğünü yaparız çok az borcumuz kalır
ama öyle olmuyo işte koca bir ev yapıyosun gelinliği damatlığı var kınası var
salonu var
onları düşünmüyo o kabataslak fiyat belirliyo azı olur fazlası olmaz diye düşünyo
hatırlarsanız nişanda da öyle olmuştu evdeki hesap çarşıya uymayınca ertelemeye kalkmıştı

hayalcim birincisi burda kır düğünü yapılabilecek 2 yer var ikisininde yalnızca boş salon fiyatı bizim tutacağımız salondan-ikram-müzik hepsinde fazla
onun dışında benim yaşım müsait beklemek için ama nişanlımın değil sonuçta o benden 10 yaş büyük
bana kalsa düğüne falan gerek yok güzel bi nikah tamam ama
başta benim ailem karşı çıkar ona zaten
bi tane kızımız var yapılacak herşeyi yapmak istiyoruz diyolar
çok zor bu işler ne yazık ki

Selam kızlar :KK3:
Konunuza bekar ve ilişkisi olmayan biri olaraktan dışarıdan bakabilir miyim?
Sadece tavsiye babında yanlış anlamayın, speedy cim çok doğru düşüncelerin var. a.s
Ececim, sen de haklısın ama bence evlendikten 2 sene sonra çocuk düşünün, senin yaşın müsait beklemeye hem de evliliği oturtun çocuk olmadan...
Para sıkıntınız varsa büyük bir düğün yapmayın bence...
Etrafın düşüncesinden daha önemlisi sizin mutluluğunuz...
Kır düğünü olamaz mı mesela?
:uhm:

Hoşgeldin canım kır düğünleri genelde normalden daha pahalı oluyor ama Şeniz

bende tamam dedim
salonu var
onları düşünmüyo o kabataslak fiyat belirliyo azı olur fazlası olmaz diye düşünyo
hatırlarsanız nişanda da öyle olmuştu evdeki hesap çarşıya uymayınca ertelemeye kalkmıştı

eeee canım siz de mesela bu haftasonu bi yere gidin sakin bi cafeye
sende konuyu aç söyle biz neler yapıcaz nasıl olacak ibo tmm diyelim hiç bişey yapmıypr.
ama bi laf var ya Yuvayı dişi kuş yapar inan öyle sen beyninin etini ye canım bu olmalı bunu istiyorum diye mesela istediğinde fazlasını da göster. :lepi:
söyle bu gelinliği istiyorum extra bu olursa pahalı ama gerek yok böyle olsun elinden geldiği kadarı ile kendin yapmaya çalış o görsün senin çok bişey istemediğini mafoldumben
Düşünmez erkek canım sen anlat siz hep berabersiniz işte falan çıkın yemeğe 1saat konuş kk dan örnekler göster ben mesela beğendiklerimi hakan gösterirdim salon+nikah şekeri elbise falan oda en azından benim ne istediğimi anlıyordu :lepi:

bende tamam dedim
salonu var

O konuda haklısın canım. önceden oturup düşünüp hesap kitap yapmak lazım.
ona göre emin adımlarla ilerlemek lazım. o nişan mevzusunda çok haklısın cidden.

Çocuk konusunda Ece bana kalırsa da bekle bu bekleme yaşını bekle değil ama borçlarını bitir kendini toparla evliliğini yaşa sonra ki şuanda bunu konuşmak zaten boşa daha ne olacağımız bile belli değil. konu geldiği için diyorum.
çünkü çocuk oldupunda kavgalar çok büyüuor kadın sabırsız olyor erkek zaten her daim stresli :)Ben diyorum 3*4 yıl beklerim ama Allah bilir tabi belkide hemen anne olucak bizimde aramızda yaş çok ama önce evlilik

Anladım Ececim...
Zor işler haklısın a.s
Ama gene de erkeğin 35 hatta 40 a kadar çocuğu olabilir, dediğim gibi evlenir evlenmez çocuk asla düşünme :eek:lmaz:
Evliliği oturt öncelikle yerimseniben
Bursa'nın içinde yapamaz mısınız düğünü? Orada daha çok alternatif var?

hep gösteriyorum
hatta en son dün gösterdim
beğendiğim gelinliği
dedim bakarız sorarız ne kadar mal olacak falan ama modelim bu dedim
netten davetiye baktım sanırım daha uyguna gelicek tarih yer belli olunca netten sipariş verebiliriz diyorum ama yok
devamlı bişiler planlıyorum gidiyorum duvara toslayıp geri dönüyorum
o kadar canımı sıkıyo ki bu da benim
insanlar bi karar verir o kadarın arkasında durur benim bildiğim
işleri sanki biri halledecekmiş gibi kolunu bağlayıp bakamaz ama bizde o yok
annesi karışamıyo zaten hiçbişeye
baba da olmayınca hepsi sıkıntı yapıyo
hani alerji gibiyim diyorum ya her yerim kabarıyo onlar bile sıkıntıdan çıkıyo bence
son iki gündür sırtım kolum bacaklarım kıpkırmızı kabardı

Hoşgeldin canım kır düğünleri genelde normalden daha pahalı oluyor ama Şeniz

Öyle mi olüyür? bilmiyorumkismile
Amaninbooo ben de birhaberim he sempatiksalakcinni
İnsanın böyle işlerle uğraşmadığı nasıl da belli ediyor kendini hemencik... sempatiksalakcinni
Ben daha ucuz sanıyordum... :2:

yok canım bursa merkeze 1 saat sürüyo nerdeyse özellikle nişanlımın bütün ailesi
benimde iş ve arkadaş çevrem hep burda
orda yapılırsa en az 4 otobüs tutacaksın ki millet gelsin
yoksa biz bize yaparız artık düğün =(

X