Sınıfta Arkadaşlarına Sürekli Vuran Çocuk.

Okul değişimi ve/veya bir savunma sporu diyorum.
Bu seferde cocugun gücünü deniyorlar .sosyallessin kendini savunsun diye tekvando ya gönderdim bu kez de" bu çocuk kirmizi kuşakmis ama ben onu döverim" diye diğer öğrenciler iddiaya giriyormuş.

maalesef özellikle devlet okullarında çocuklarımızın korkusuz ve kendine uygulanacak şiddete cevap verecek güçte olması gerekiyor
Ben artık kim sana nasıl davranıyorsa öyle davran diyorum çünkü sikayet ediyorsun idare ailesine söyleyeceğiz diyor .

Mimli bir çocuk olunca aileye de söylemiyorlar bizim okuldaki öyleydi.
Şikayet geliyor diye adam çocuğu dövüyormuş

Oğlum da nahif bir çocuktur. 1. sınıfta benzer sorunları yaşadık. Vahşi doğamızdan mıdır nedir artık, zorbalar kuzu gibi çocukların kokusunu alıyorlar ve onlara yöneliyorlar.

Oğlumu empatiyle, şefkat ve merhameti bol bir ortamda ilgi ve sevgiyle büyüttük, bilmiyorum herkesin evladı kendine değerli olduğundan belki de, inci gibi bir çocuk teslim ettim 1. sınıfta öğretmenine ancak daha ikinci haftadan sorunlarımız başladı. Bir gün geldi ensesinde tırnak izleri (Sınıfından bir çocuk yakasından yapışmış, arkasından çekiştirmiş düşürmüş). O tırnak izlerinin olması için, tırnakların herhalde iki ay kesilmemesi filan lazım, artık diğer çocuk nasıl bir ortamda ise, özbakımı bile takip edilmiyor.

Bir başka gün geldi, alnında şişlik, aynı çocuk oyun oynarlarken, benim oğlanı bahçe demirlerine tüm kuvvetiyle ittirmiş, oğlum kafasına darbe almış. Bunu ben, oğlum eve geldiğinde öğrendim ve öğretmene giderek fevri bir konuşma yaptım. İlk anda haberim olmalıydı, kafaya darbe almak ne demek?

Baktım ne öğretmenimizde iş var ne okul idaresinde, herkes üç maymunu oynuyor ve ben nefes tükettiğimle kalıyorum, 1 ay içinde ani bir kararla, çocuğum daha da bulunduğu ortama alışmadan okul değişimi yaptım ve verdiğim en doğru karardı. Aynı süreçte de kick boxa yazdırdım. Bu oğlumun nefsi müdafaayı kavraması, birilerine büyük zararlar vermeden kendini savunup karşısındakini etkisiz hale getirmeyi öğrenebilmesi ve incinen özgüvenini geri kazanması içindi. Anlayacağınız verdiğim iki tavsiyeyi de uyguladım. Oğlum şu an 3. sınıf, kendi arkadaş grubu oluşmuş, sınıfta sevilen bir çocuk. Öğretmenleri de şansımıza, ilk öğretmeninin aksine oldukça alakadar ve öğrencilerine düşkün birisi çıktı. Sorunsuz devam etmekteyiz.

Aynı şekilde benimki de başka çocuklar kavga ederken birinin diğerini ittirmesi ile ittirilen çocuk benim oğlana çarpmış alnı açıldı bu yüzden. Sessiz çocuklara oluyor olan.

Konuyu değiştirip durdu. Asla bir alttan alma ne bileyim mahçubiyet yoktu. Ayrıca çocuktur yapar kafasında ama sonuçlarını ön göremiyor bence. Sonuçta birine birşey olabilir bu eylemlerin sonucunda
E Bızde onun cocuguna yapalım bakalım cocuk tur yapar diyecek mı
O derece mi rahat

Kick boks noldu ogrendı mi peki

Kick boks noldu ogrendı mi peki

Adı çok anılan ve tavsiye edilen bir hocamızdan iki sene eğitim aldı (Sonra kendi isteğiyle ara verdi, şu an farklı ilgi alanları var). Şöyle söyleyeyim, çocuğumun duruşu bile değişti, ürkekliği gitti.

Zorbalar genellikle, dişlerine göre kurban(!) seçerler, sindirebilecekleri, sesi çıkmayan, bir köşede ağlatabilecekleri çocukları hedef alırlar. Kendilerinden daha dik, sağlam duranlara kolay kolay yanaşmazlar. Oğlumun bire birde kendini savunmasına gerek bile kalmadığını, spora devam ettiği süreçte beden dilinin dahi değiştiğini söyleyebilirim.

Bu toplum cahil ebeveyn ve liyakatsizlikten cok cekti... egitimcinin tek niteligi bilimsel yetkinlik olmamali(ki cpgu zaman oda eksik) cocuk psikolojisi, etik, vicdan bir cok niteligi bunyesinde barindiran kisiler egitimci olabilmeli ama sistem kokten çürük malesef.. artik o kadar yozlastik ki herkes cigirtkan herkes hakli kimse faydaci cpzumcu durust degil sadece gunu gecirip bir sekilde hakli cikalim derdindeler.. su durumda ne kadar iyi niyetli olmaya calissakta vahsi dogada hayatta kalmaya calisir gibi hallere giriyoruz. Cok uzulerek diyorum ki cocuklarimizi gerceklere hazirlamazsak cigeri yanan biz oluruz. Ortalik sadistlerle, ilkellik destekcisi yetiskinlerle kayniyor.. bazi insanlar sevgi pitircigi rollerinde ama yasayan basina gelen anliyor bazi seyleri sadece... polyanayi daga kaldirmislar dağ havasida iyi geldi demis. Bu zihniyetlerin su ortamda getirisi yok ne yazik ki... temel kosul hayatta kalmak ne aci ki. Ben kararliyim cocugumu egitmenin yani sira saldirgan cocuk yetistiren o cocuklarida harcayan ailelere karsi da savas verecegim. Gerekirse sosyal hizmetler, aile bakanligi, cimer, meb nerede ne imkanim varsa sesimi cikaracagim vakti geldiginde.

El kadar çocuk koca bir sınıfı, ailelerini, öğretmenlerini, idareyi hizaya çekmiş öyle mi, alır elime kafasını gözünü kırarım ailesi ilgilenmek zorunda kalır. Bu nedir yahu rehberlik, psikolog bla bla çocuk düpedüz edepsiz bu kavram kabul görsün artık. Şiddet dilinden anlıyorsa o dilden anlatılacak başka bir yolu yok. Çocuğunuzun kafasına süpürge sapıyla vurulmuş şaka mı bu, ya ciddi bir şey olsaydı, valla bana biraz fazla geliyor bu medeniyet kimse kusura bakmasın. Çocuğu kazanmak hikayelerini falan da geçelim çocuğu ailesi bile kazanmak istemiyor bu kadar insan ne için uğraşacak, geleceğin tescilli serserisi işte. Koca sınıfta bütün çocuklar kendini kollayacak, tenefüste yalnız kalmamaya çalışacak, kendini sakınacak neden birilerinin paşası okulda terör estirecekmiş, yerin dibine sokar sokar çıkarırım o aileyi

"Kim sana nasıl davranıyorsa öyle davran " bence de çok mantıklı.
Kokrmadığını da göstermek gerekiyor ki üstüne gelmesinler.
Zayıf ve o anda sinen bir çocuk görürlerse daha çok zorbalık yapıyorlar bence.

Bir öğrenmiş çocuktur, her zaman çocuktur deyip geçiyor. Sanki zarar verdikleri çocuk değil.
Toplu olarak şunu bir kabul etmemiz lazım,saldırgan çocuklar,arkadaşlarının canını acıtan,topluma adapte olamayan bundan zevk alan,göz kontağı kuramayan,uyarıları anlamayan çocuk sorunludur,bundan daha bariz ne olabilirki,akıl sağlığıyla alakalı endişe etmemiz gerekir,normalin dışında olan insanlardan bahsetmiyorum,sıradışı tipler her zaman vardır o ayrı bir konu ama can acıtan ve bundan zevk alan,uyarıları anlamayan çocuk normal değildir,psikolojide elli tane tanısı var bu davranışların,çocuk olunca bu durum sıradan olmuyor katlanarak artıyor,şiddetleniyor ileride bunların önünü ne polis,ne anne baba nede toplum alamıyor,aklıma geçenlerde olan sur olayı geldi ona bakarsanız o da sadece bir çocuktu ama bak sonuca,tedavi olacak normalleştirmesin kimse.

Maalesef haklısınız.
Ben hiçbir çözüm bulamazsam alıp çocuğumu giderim ,bir daha yüzünü dahi görmeyiz şanslıysak ama bu çocuk ailesi kulak tıkamaya devam ederse geleceğin sorunlu bir yetişkini olacak. Bu noktada hiçbirşey yapilmamasi,aile insiyatifine bırakılması korkunç.

Inanın çok sinirliyim,yarın okula gideceğim zaten.

ben hıc bır sorunu olmayıp sadece oyle bır anlasmazlık ıcınde vurana da merhamet edemiyorum
Benım cocugum nıye vurmuyor? Anne üzülür canı acır uf olur dıyor mesela. Benımki de 23 aylık falancanın ki de. Bnim ki dusunebılıyorsa onunki de dusunecek
Benım ki de bebek.

Diger cocuklarin ailesi sikayetci olmadi mi? Topluca hareket edemez misiniz? Hep beraber idareyi darlayamaz misiniz?
Her olay yaşandığında ki haftada 2-3 oluyor birşeyler. Aileler gidip müdürle görüştü. Biz bir grup veli geçen haftalarda görüstük,anlattık durumu ben bir öğretmeninizle görüşeyim dedi,kaldı öyle. Sonra bu olay oldu. Ben yeni öğrendim,henüz görüşemedim tabi haftasonu araya girince.

Yani cocuga cezai bi yaptirim olmaz daha kucuk zaten. Asil ailenin sosyal hizmetlet tarafından denetlenmesi gerekiyor. Bu tip durumlarin cozumu maalesef cirkeflik. Velilerle toplanıp rezalet cikarirsaniz kesin cozerler sorununuzu. Cunku bu ulkede konusarak anlasmaya calisan insanlara salak, enayi muamelesi yapiliyor. Zarar vermesine ragmen daha baskin olan tarafsa nedense daha degerli oluyor

Bunun benim için çözümü orman kanunları ile hareket etmek. Çünkü kendim de çocukken başıma geldiği için çözümü babam sağladı.
Önce öğretmene sonra müdüre sikayet ettik olmadı. Bana vurdu dizim mor eve geldim. Babam beni aldı ailenin evine gittik. Babam kapi açıldığında babasına benim dizimi göstererek bir daha bunu yaparsa oğlunu ve kendisini hastanelik edeceğini söyledi. Valla mum gibi oldu. 6. Sınıftayken yaşadım ve 8 bitene kadar edebiyle oturdu. Bazen ailelerle sert konuşmalar yapmadan çözüme gidilmiyor. Beğenin ya da beğenmeyin aynısı başıma gelse yapacağım şey bu

Bizimde okulda böyle bir tip vardı. Hem aileyle hemde öğretmenle defalarca konuşmama rağmen hiç bir sonuç alamadım. En sonunda çocuğuma kendisini savunmasını söyledim. O sana vurunca sende karşılık ver, verki sana aynı şeyi yapmaya cesaret edemesin diye. Öğretmenleri hayır öyle öğretmeyin vs dediler ama komik olan şeyse ile yaraması. Yani kusura bakmasınlar ben çocuğumu sürekli dayak yesin diye yollamıyorum. Bir anne olarak oğluma en iyi olanını öğretmeye çalışıyorum ama karşı taraf bunu yapamıyorsa kimse şikayet etmeyecek. Herkes üzerine düşeni yapmalı bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…