Sınıfta Arkadaşlarına Sürekli Vuran Çocuk.

Öğretmenin sınıf yönetimi konusunda yetersiz olabileceğine dair yorumlar gördüm. Emin olun hiç alakası yoktur. Mesela çağdaş eğitim anlayışına göre bu tarz sorunlar, aile ile işbirliği içinde çözülür ama zaten sorunun kaynağı aileden kaynaklanıyor ki. Çözümü nasıl onlarla olsun.
Bizi de dinlemiyor, tamam konuşuruz falan diyorlar. Halbuki bu yaşa kadar "aman vursun, aman dövülerek gelmesin de karşıma " gibi bir anlayış ile ya da gereğinden fazla serbest bırakarak yetiştirmiş oluyorlar.
Rehberlik servisine yönlendirebilir ama rehberlik de aile ile görüşme yapar.

Çocuğu okuldan atamazsın ? Sınıf değişikliği de çözüm değil çünkü ortamdan kaynaklanmıyor. Ne yapabilir ki öğretmen?

Çeşitli yöntem teknikler var ama davranışı biraz törpülese de ortadan kaldırmıyor. Öğretmenin de memnun olduğunu hiç sanmam.

Benim oğlum kardeşi doğduğunda okulda arkadaşlarına vurmaya başladı anaokulunda, çok zorlandık. Kimseye vurmaya hakkı yok hemen çok iyi bir çocuk psikiyatristine ordan da psikoloğuna gittik. Psikiyatrist hiçbir sorun görmedi biz de oyun terapisi aldık. Allahıma çok şükür 3 terapiden sonra düzeldi ama biz 20 seans gittik. Şimdi 1.sınıf asla başkalarına dokunmaz bile ama şimdi de sınıfta başka çocuk birden gelip tokat atıyor vuruyor itiyor. Yani ailenin paraya kıyıp çocuğu çok iyi bir psikoloğa götürmeleri gerekiyor. Biz alanının en iyisine götürdük şükür düzeldi. Düzelmeyecek çocuk yok bence, derdini anlatamadıkları için böyle tepkiler veriyorlar maalesef

Ben de 1 okutuyorum,bende de var böylesi.Annesiyle sürekli irtibata geçiyorum uyarın edin,sevdiği şeylerden alıkoyun vs diye.Rehberlige yönlendirilmesini isteyebilirsiniz bazı böyle cocuklari doktora yönlendirip ilaç başlatıyorlar,ilaç ile duruluyorlar.En son çare tabi bu

Böyle durumlarda devlet el atacak olaya yaa gözlemleyecek edecek. Gerekirse çocuğu aileden alacak. Çocuk evde şiddet görüyordur muhtemelen.

Çocuğun özel bir durumu olabilir mi?
Kaynaştırma öğrencisi olsa bile yine sizin sınıfınızda olacak.
Sadece aile ilgisizliğinden böyleyse herkes çocuğuyla ilgilenecek kusura bakmasın, gerekiyorsa hergün müdürle konuşulsun.
Ama özel bir durumu varsa da mutlaka çocuğun doktor yardımı alması lazım, hem kendisi için hem toplum için. Bunun için yine baskı yapmanız gerekiyor , iş öyle böyle yine sizlere düşüyor.

Çözüm dayak bence anası dövmüyorsa öğretmen veya velilerin bişi yapması lazım diğer türlü akıllanmaz o çocuk

Aile ile ciddi şekilde görüşülmesi lazım. Rehberlik servisine iş düşüyor. Çocuğun mutlaka ailesinde, yetistirilme tarzında bir sorun vardır. Veli olarak bastırın, ısrarcı olun.

Çözüm dayak bence anası dövmüyorsa öğretmen veya velilerin bişi yapması lazım diğer türlü akıllanmaz o çocuk
Bazi çocuklar ailesinden dayak yediği için bu durumda olabiliyor. Dayak çözüm değil, arsizlastirir. Çocuk doğuştan şiddet eğilimli olmuyor. Vardır bir sebebi.

Bazi çocuklar ailesinden dayak yediği için bu durumda olabiliyor. Dayak çözüm değil, arsizlastirir. Çocuk doğuştan şiddet eğilimli olmuyor. Vardır bir sebebi.
Teyzemin oğlu da böyleydi küçükken millete vururdu teyzem alkış yapardı çocuk bunun iyi bir şey olduğunu zannederdi bana vurduğu saçımı çektiği zaman aynısını ona yapıp canın yandı mı? Benim de canım yanıyor bir daha yapma derdim. Çocuk ben hariç herkese vurmaya devam etti sonra okuldan daha güçlü birinden dayağı yiyince durulmuş bir daha yapmamış

Çocuğun aynı okulda anaokulu geçmişi var,orda da yine benzer davranışları olmuş ama anaokulunda başlarında genelde öğretmen olduğu için, başıboş kalmadıği için biraz sınırlanmış bu durum. Şu an tenefüste serbest kalınca çocuk illaki birine birşey yapıyor.
Öğretmenin yanında(derste) kimseye vuramıyor ama dersi konuşarak yada başka şekillerde sabote ediyor.
Şimdi topluma kazandırılsın falan buna bende tamamım ,tabi ki ,başım üstüne ama sadece dersi sabote etmek olsa buna tamamım. Evde desteklerim çocuğumu(ki bunu yapıyoruz zaten) vs ama bu dövme davranışındaki bir çocuğu topluma kazandırmak benim veya diğer velilerin işi değil. Bunca zaman ailesinin,okul idaresinin görmezden geldiği ,kulak ardı ettiği bir sorunu biz nasıl çözelim anlamadım. Kalan çocukların günahı ne?
Aile anaokulunda uzman desteği alsaydı belki şimdi durulmuş olacaktı yada sorunu neyse onu bilip ona göre davranacaklardı ama halihazırda büyük bir sorun şu an.
Aileler böyle olunca birşey düzelmiyor maalesef

Bİrinci sınıf öğrencisi katta nöbetçi öğretmen bulunması gerekirken sopa bulup, sopayla arkadaşlarına saldırıyor. Her kat+bahçede nöbetçi öğretmenlerin bulunması gerekiyor tenefüslerde.

Sınıfta sorunlu şiddet gösteren öğrenci varsa, sınıftan bir öğrenciyi temsilci seçip, şiddet olayı yaşandığında nöbetçi öğretmeni çağırmaları gerektiğini söylemek zor değil. Birde rehberlik öğretmeni konuyla ilgilenirse yardımcı olur, müdür pek bir şey yapamaz veliyle iletişime geçmek yerine, anca rehberlik öğretmeni konunun yaramazlık mı yoksa psikolojiden kaynaklı davranış olduğunu anlayıp, çözüm konusunda yardımcı olabilir.

Gerekirse bir sonraki şiddet olayında hastaneden darp raporu alıp, şikayetçi olun. Benim kuzenim ilkokula giderken sınıf arkadaşının dizinin altına tekme atmıştı, arkadaşının ailesi darp raporu alıp, şikayetçi oldu. O zaman okul müdürü ve öğretmen tutuşup olanı biteni her iki aileye anlatmışlar, teyzemlerin sınıfta çocuklarının şiddet uyguladığından haberleri bile yoktu.

Gerekirse öğrenciyi tenefüslerde izole etsin öğretmen, görev verme bahanesiyle öğretmenler odasının kapısında bekletsin, pano dizdirsin, sizin çocuklardan uzak tutsun. Bu gidişle yarın birinin kaşı gözü yarılır kanar

Şimdi burada açık açık yazmak istemiyorum ama seneler önce konuşmuştuk seninle. Oturduğun yer değişmedi ise buradaki 3 okul da yolun diğer tarafından gelen öğrencilerden gelen ciddi bağışlarla dönüyor.

Emin olmamakla birlikte bizim çocukların aynı okulda olmadığını düşünüyorum bu arada. Konuştuğumuz zaman bizim okulu bilmiyordun çünkü. Ama sorun aynıdır diye düşünüyorum.

Bu 3 okulda da ortak sorun bu velilerin parasını verdik gönderiyoruz tribi aslında. Annenin umursamazlığı biraz da ondandır diye düşünüyorum.

İdare de dediğim gibi bu kaynağı kesmemek adına böyle sorunları çözmüyor. Kızım birinci sınıftayken bizdeki belalının velisini çağırıp çocuğunuzun başında durun dediler. Bizimkiler benim annem babam niye gelmiyor o zaman demeyecekmiş gibi...

Sadece tahmin tabi.

Bence müdüre yazılı bir dilekçe verin durumdan rahatsızlığınız ile ilgili ve teslim ettiğinize dair 1 nüshada kendinize alin yada telefona çekin verirken.. Ben size gerekli bilgilendirmeyi yapmış olayım bir daha Oğlum birsekilde tekrar zarar görür ise darp raporu alacağım diyin . Bak ozaman nasıl hallolur

Benim bir öğrencim vardı, bakışları bile tuhaftı.Her teneffüs 3-4 kişi döverdi.Ne idare ne rehberlik veliye okul değişikliği tavsiyesi dışında bir şey yapmadılar.En son veliler kendi gruplarında o çocuğun anne babasıyla tartışmışlar,onun üzerine okul değiştirdiler.Gittigi okulda üçüncü gün bir çocuğu hastanelik etmiş.Zamanla önce sınıf sonra okul değişmiş yine.Psikiyatriye gidiyordu ama anne ilaçları Dr verdiği gibi icirmiyordu, kafasına göre bazen 3 bazen iki bazen hiç Öyle olmasa belki biraz düzelirdi.Duzenli ilaç kullanacsk başka çare yok.
Annesi teneffüslerde çocuğuna göz kulak olacak ya da

Yarın görüşeceğim müdürle darp raporu mu alayım siz mi ilgileneceksiniz demeyi düşünüyorum,anneye de bunu böyle açık açık söyleyeceğim. Darp raporu alip uğraşacağimı,sopa bulmuş onunla vurmuş,eline makas geçirse onunla vursa ne olacak? Hepsinin kalem kutusunda makas var,ne bileyim sivri uçlu kalemi saplasa birine ne olacak?
Yani bu kadar başıboş bırakılmamız çok üzücü. 6 yaşında okula erkenden başladıkları yetmiyor birde bunlar yaşanıyor. Sanki çanta emanet ediyoruz okula. Ben cidden çok sinirleniyorum artık.

Bu çocukta öyle. Bakışları tuhaf,bazen bos bos bakıyor,tepki vermiyor, bir anda delirmis gibi vurmaya başlıyor. Sırada 2 çocuğu tartakladı inanamadım ben gördüğüm manzaraya
Normal değil çocuk bence. Aile kaynasın gitsin kafasında ama kaynamıyor maalesef her gün bir olay.

Evet bizdekinin aynısi.Lanet olsun deyip teneffüse çıkmamaya başlamıştım.Çoxuk artık benim yanımda da dövmeye başlamıştı çocukları,koşup üstlerine atliyordu, yumruk vuruyordu kafasına karnına yüzüne nerelere denk gelirse Çocuklar okula gelmeye korkuyorlardi.Benim çocuğum olsaydı onun gibi biriyle aynı sınıfta,direkt değiştiririm

Bende ne gerekiyorsa yapacagim bir daha tekrarlanmaması için zira korkunç bir durum bu.

Yuhh ya valla asla bu şekil bırakmam süpürge sapı ile vurmak ne demek itmek,tekme atmak saldırmak ne demek Allah korusun kafalarından kötü darbe alsalar ne olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…