Sınıfta Arkadaşlarına Sürekli Vuran Çocuk.

Benim.oglumda 1. Sinif sinifinda bu saydiklarinizdan cok fazla var ustune ciddi kufurlerde edip zorbalik yapiyorlar benim oglum asla kimseye vurmuyor acır birsey olur deyip duruyor 7 yasinda iri yari bir cocuk 33 kilo.. kizlar dahi o iri diye onu dovup diger cocuklara guc gosterisi yapiyor gecen haftaya kadar dayak yedi kiz erkek farketmeden ciddi morluklarla eve geldi

Bu hayat bu kadar naif yetistirmek icin hic uygun bir yer degilmis bin pismanim ki benim oglum 2 senedir ciddi boks ve tekvandoyla ugrasiyor dogru yanlis bilemem vurana vuracaksin dedim cok siddetli uyardim hemde oyle hafif degil boks yaptigin gibi vuracaksin dedim 1 tanesine vurmus gecen hafta yere dusmus bunu goren diger cocuklar ogluma asla vurmadilar 1 haftadir biliyormusunuz önüne birilerini getirip bunu da dovsene diyorlarmis bana vurana yapicam artik sadece demis cocuk huzura erdi resmen keske bastan yapsaydim bosuna dayak yedim deyip duruyor

Bu hayat demekki ufakken bile aynı her cesit karakterde cocuk var igrenc yetistirilmisler bizim nesilin bu denli kötü cocuk yetistirecegini hiç ummazdım ne kural var ne edep haya var siddet zaten almis basi gitmis 6 yas demeye bin sahit ister o edilen kufurlere yazik cok yazik

Bu arada benim annem emekli ogretmen bize soyledigi bunu yapan cocugun onune dikilip gözünü belerterek uyaracaksin o cocugu bakisindan korkacak bak bakalim birdaha yapiyor mu biz bu denli aykiri cocuklari nasi zapdettik siz okurken deyip durdu ama yapmadim 1 yumruk isi cozdu keske ogluma bunu yaptirmak zorunda olmasaydim neliklerle buyuttugum evladimi vurmaya tesvk etmek durumunda kaldim

Bunu çözüm olarak görmüyorum. Size de hak verdim ama ona vurana sert vursa düşse bir yerine birşey olsa ben bununla yaşamak istemem.
Yetiştirilme konusunda katılıyorum,empatiden yoksun,saygısız bir nesil gümbür gümbür geliyor. Ailelerde çanak tutuyor buna

Sinirlerim tepeme cikti. Allah belasini versin boyle anne babalarin. Olmaz olsunlar. Onlar yuzunden belki birilerinin cocuklari zarar gorecek. Madem orali olmuyorlar ve anladigim okul da bi sey yapiyor gibi davranip yapmiyor kendiniz duzeni saglayacaksiniz. Cocuklarina herkes tembih etsin, en ufak seyde bu gelecegin katiline en sert sekilde karsilik versinler. Birlesip dovsunler gucleri yetmiyorsa. Milletin psikiyatrik sorunlu cocuklarinin ceremesini siz mi cekeceksiniz. Dislasin cocuklar onu ayrica. 25 kisi. Cabuk orgutlersiniz cocuklari, velileri.

Canim sen yasamak istemezsin de allah korusun seninkine bi sey yapsa bu vahsi cocuk o da onun ailesi de oyle bir yasar ki.... acimayacaksin bunlara. Ben boyle bir tanesine acidim gecmiste. Bak cok net soyluyorum hata yapmisim, acimayacaksin.

Geçen yıl anasınıfında benim kızım da aynı şeyleri yaşadı. Sonuç sıfır oldu. Devlet okulu mu özel mi?

Toplantı yapıldı mı?
Toplantıda velinin bu konuda üstüne gidildi mi?

Devlet okulu,iyi bir okul dediler ,tavsiye ettiler verdim. Iyi de bagis topladılar. Öyle söyleyeyim.
Özelde veliye daha çok tolerans gösteriliyor diye düşünüyordum. Devlette daha sert tedbirler alınabiliyor aslında. Zorbalığa uğrayan herhangi bir çocukta morluk kızarıklık gibi izler oluştu mu? Bununla korkutulabilirler.

Bende görmedim anaokulundan bu zamana kadar dayak yedi herkesten put gibi durdu karşılarında öyle bir şiddete karşıt biçimde yetişti ki hergün ağlayarak üzülerek eve geldi senelerdir ..anladımki güçsüz durursan eziyorlar çocukta olsan eziyorlar .. şuan hiç acımıyorum biryerine birşey olacaksa bulaşmasın.bulaşmamayı böyle öğreniyor bunlar. benim oğluma da olabilirdi mosmor edene kadar tartakladılar cantalarini kalem kutularini çöpe atıp defterlerini yırttılar çocuğun ciğerini yaktılar her gün .. aileleriyle gorustum bakın dedim canına tak eder karşılık verir birşey olur üzülürüz dedim umurlarında olmadı. Şiddet gösteren çocuklarını savundular. öğretmenle görüştüm öğretmen bile olması gereken bu ama hayatı boyunca çok üzülür incinir kendini kurtarmayı da öğretmeniz lazim dedi üzeri kapalı şekilde. Bizimki vurdugu icin her gece vicdan yapiyor acısı geçmiştir dimi diye sorguluyor ama yapacak birsey yok

Hiç pişman değilim geç bile kalmışım yapana yapmazsan hayat boyu eziliyorsun

Toplantı yapıldı mı?
Toplantıda velinin bu konuda üstüne gidildi mi?
Yapildi,gec geldi toplantiya,ben orada da söyledim benim çocuğuma sirayet ederse büyük sorun çıkarırım diye. Müdürle gidip görüsen veliler de oldu. Benimde içinde bulunduğum bir grup yine müdüre durumu anlattık. Yani ne yapılır bilemiyorum. Gruba yazmayı düşünüyorum ama kadın o kadar rahat ki,anladığını/anlayabileceğini düşünmüyorum.

Öyle bir durum olsa ben darp raporu alırım açıkçası, diğer veliler müdürle konuştu diye biliyorum,ısırılan ,dövülen vs çocukların anneleri.

Öyle bir durum olsa ben darp raporu alırım açıkçası, diğer veliler müdürle konuştu diye biliyorum,ısırılan ,dövülen vs çocukların anneleri.
Bunu veli grubuna yazın.
Bundan sonra en ufak bir şiddet olayında darp raporu alacağım, sonuna kadar da gideceğim. Ya çocuğunuza sahip çıkın yada gereken işlemler yapılır diyin.
Belki işe yarar

Bakın bu çocuk büyük zaten. Benim oğlum 6 yaşında. Tam yaşının çocuğu yani boyu,kilosu bu çocuğu döv desemde dövemez ki. Bir kafa boyu uzun ve yapılı bizimkilerden,yaşı da büyük. Ayrıca nasıl vurduğunu gördüm(yürürken sırada iki çocuğu tartakladı),karşılık verilse daha da delirip zarar verme potansiyeli var.
Çocuk normal değil.

İlk adım o çocuğu topluma kazandırmak olmalı. Ama sonraki süreç bence diğer çocukların eğitim hakkını engellemeyecek şekilde olmalı

Oğlum 3 yaşında. V ile başlayan bir kolejin kreşine verdik. Para odaklo herkesi doldurdukları için bir çocuk yüzünden oğlum 3 yaşında şu anda oyun terapisi alıyor. Öğretmenin cümlesi şu: Tek etkilenen sizin oğlunuz değil ama yapabileceğim hiçbir şey yok.

Başka çocuklar da etkileniyor yani. Sorun bizde değil. Bir de burası özel okul

Toplantı da anne ne dedi?

2 sene önce sanırım influencer Berna Mutlu Aytekin de çocuğunun okulunda benzer bir süreç yaşamıştı. Sonuna kadar gitti. "başlarım topluma kazandırmaya" edasıyla hakkını aradı o çocuk da 1.sjnıftı sanırım ve okuldan gitti diye biliyorum. Ona mesaj atabilirsiniz yasal süreçler hk.

bir öğretmen olarak tecrübem bir çocukta bir problem varsa ailede onun on katı aynı problem vardır. Öğretmen olmadığı zamanlarda çocuğu oyalayacak görevler verebilir. Çocuğun ilgi alanına göre oyun etkinlik vs sunabilir çocuğa. Bu şekilde belki bir faydasını görürsünüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…