Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

Bu kadar maddi ve manevi karşı taraftan üstün olan birisi varken
erkek tarafının gençler ne isterse onu alsın demesi beklenemez
çünkü maddi olarak yeterli değillermiş zaten
ne alınırsa alınsın
ihtiyacı olduğundan mı?
kendileri ödeyecekler kısmını anlayamadım?

Evet tapu olayinda bir adaletsizlik olmus olabilir ama bohcaya "begenmedim" diye verdiginiz cevap cok kotu olmus.
Eltinizin ve ailesinin hayirli olsun dememesi kayinvalidenizin sorunu degil.
Ayrica eltiniz size ne yapmis yani ben bu yazida herhangi bir ornek goremedim eltinizle ters dustugunuz..
Evet, gorgusuz tavirlar da var fakat siz de cok fevri davranmissiniz.
Allah mutluluk versin.

yazdıklarınızı okurken yanlızca su geldı aklıma benım 4 yasında bır oglum var ve yarın obur gun buyuyup durumu bızden daha ıyı bır kız bulsa yazık olmus bıze demekkı

Türkiyenin en iyi üniversitesinde okumuşsan ne olmuş ki.. Halden anlamayan, burnu 5 karış havada, kendini çok nimetten sayan ama aslında sandığının çeyreği bile olamayan biri olmuşsun.. Bu yazdıklarımı zerre anlayamazsın sende bu kafa varken.. Eltin işsiz diye aşşağılıyorsun ya hani, o öyle olmaz canım... Harika tahsili olan işsizler de var... Eltin senin gibi okumuş olmayabilir.. Bu senin onu hor görmeni gerektirmez.. Zira, senin şu yazını okuyan çoğu kk üyesinin sana karşı ciddi bir anti-pati duyduğuna da imzamı atarım..

Sayın okumuş bilmiş konu sahibi, madem öyleydi uğraşmasaydınız takısıyla eşyasıyla.. Kalitenizden ödün vermeseydiniz...

Sen bu kafayla git, evliliğin 1 sene bile sürmez..

Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var demişler.... Bu kadar kibir, bu kadar böbürlen hayra alamet değildir..

Kimse senin ailenle aynı tabakada olacak değil.. Senin o leş memleket dediğin yer, kocam dediğin adamın atalarının olduğu yer.. Eşeğin hatrı yoksa sahibinin hatrı vardır diyeceğim ama nafile...

Buluver kendine uygun, en ünlü sanatçıları getirtecek adam... Bundan sana hayır gelmez.. Zira sana birkaç beden büyük geliyorlar..

Eltisi kıskançlığından oynamamışmış...... Sana ne! Asıl kıskanan sensin demek ki, düğününde fare gibi köşeye sinip eltini izlemişsin bir kere bile kalkmadı diyorsun...

Amaaaaaaaaaaaaaaaaaan neyse ya gideyim bir sigara içeyim yoksa elim kolum durmayacak...

marka adı verip şunu aldık bunu aldık diyen
üstüne birde şu okuldan mezun oldum deyip
böyle sokak arası kavgalarda boy gösteren insanları anlayamıyorum!!!

bazı insanlar burhan altıntop kafası yaşıyor "ben de nişantaşı çocuğuyum ben de üniversite mezunuyum beni de alın aranıza!"

vakkolar, kelebekler, elitler, varoşlar, türkiye çapında sanatçılar...

en iyisi karşı tarafın hepsiyle kesin muhabbeti siz de rahatlayın onlar da rahatlasın, eşiniz de para biriktirsin o arçelik beyaz eşyaları değiştirin. miele mi alırsınız daha elit ne varsa artık onu mu alırsınız beyaz eşyalar değişene kadar eve misafir almazsınız artık mecburen, çevreye rezil olmaktansa bir kaç sene öyle idare ediverin.

.

ay şu siteye girdikçe halime şükretmeye başladım.ne sabırlıymışsın valla helal.benim o kadar para döktüğüm düğünde biri gelip böyle yapacak Allah yarattı demem valla gözüm ne kv görür ne elti direkt girişirdim heralde..

bişey sorcam sizin eviniz var mı kirada mısınız?

offffffffff sistim bu ne yaaaaaa
sonuna kadar okuyamadim
ogullari iyide ailesi mi? kotu
surekli kendi aileni goklere cikarmissin
esinin ailesini yerle bir etmissin
kendini onlara layik gormuyorsan ne diye evlendin o zaman
aile kotuyse onlardan hic bir sey isteme
ne yapacaksin basit gormemis insanlarin evlerini
senin cok sevdigin class baban alirdi sana cok zenginler ya
bence sen tam bi sonradan gormesin
marka almayla giymeyle kaliteli insan olunmuyor
kalite insanin kendisidir

Son düzenleme:
agzina saglik

kv.ne seytan demissin ama asil seytan sensin
dikkat et ettigin beddualar donup dolasip kendine gelmesin gercekten cok komiksin
senin evliligin uzun omurlu olmaz kendine gel bence asil zengin yuksekokul mezunu 1. sinif insan

gerçekleri söyleyen herkesin ağzına sağlık. üşenmedim hepsini okuyup beğendim.
arkadaşım karşı tarafı bu kadar ezme ve hakir görme hakkını sana kim veriyor pardon? burun kıvırıyorsan varmasaydın oğullarına. ne ayıp şey ya vakkoymuş, sanatçıymış. valla okurken utandım. okumakla adam olunmaz güzelim.
sen akıllı olsaydın bu hallere düşmez, eşinle geçireceğin en özel gecede gelinliğini parçalamak zorunda kalmazdın. şimdi nasıl bu kadar mutlusunuz onu da anlamadım..

Baştan sona kibir.
Okuduğuma değdi mi? Değdi valla çok güldüm.
Vakko muş. Ben sevdiğimin anası bana çuval alsa giyerim.
Arada beni seven , benim sevdiğim adam yok mu sonuçta ?
Çok ayıp. Ayrıca 1 lt kola demişsiniz de, o masadan o kolayı alırken "çocuklar içiyor musunuz?" diye bir sorar insan.Ha Vakko'yu alan, 1 lt kola alıp da öbür masaya da koyamadı mı ?
Ne diyim meşhuuuuuur bir söz vardı sizin gibi tahsilliler için...
Neydi o ? bir şey baki kalıyordu .

Son düzenleme:
Türkiye'nin en iyi üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen sanatcisi, ailem de üniversite mezunu, bulundugumuz ilin önde gelenleri... Bunlari belirtme geregini niye duydunuz? Bence kayinvalideniz nasilsa öyle davranmis. Siz ve aileniz maddi manevi ezmis te ezmissiniz bu insanlari. Egitim-gelir düzeyi belli olan insanlardan ne bekliyordunuz? Eltim yerinden kalkip oynamadi diyorsunuz da oynamayi hic sevmiyorsa? Ya da dügün boyu hep oynasa bu seferde hic oturmadi diyecektiniz. MYO mezunuysa ne oluyor ki? Hindistandaki gibi kast sistemi mi uyguluyorsunuz kendinizce? Ben daha tahsilliyim diye beni kayiriyorlardi, evi de en kaliteli esyalari da bana almaliydilar gibi bir düsünce hissettim sizde. Evi kayninizin üstüne yapmalari adaletsiz olmus ama esinizin sesi cikmamis, birakin o muhatap olsun. Sizden cok cok daha iyi tahsilli, zevkli, alim gücü yüksek milyonlarca insan var dünyada.

Siz herseyi tek tarafli anlatiyorsunuz bir de karsi tarafi dinlemek lazim. Annenizin "el öpmeye gelirken giymesi icin elbise alin" demesi ne oluyor peki? Nisan kiyafeti gelinlik anladik ta bu elbiseyi niye almalarini istiyorsunuz? Bu insanlarin tarzi, gücü kapasitesi belli. Yani bilemiyorum bu kadar cahiller, zevksizler, memleketlerinde les gibi biryerde dügün yaptilar, herseyin ucuzuna kaciyorlar, benim de kendime göre bir cevrem var... bence bu tavirlariniz sizi hakli oldugunuz noktalarda haksiz yapiyor, itici oluyorsunuz. Bazi insanlarin alim gücü parasi vardir ama zevki yoktur ya da herseyin daha uygununu secer. Siz bu insanlari taniyip bilmiyor muydunuz? Esinize diyecektiniz ki hayatim ne benim tarafim ne senin tarafin olmasin. Alisverisleri kendimiz yapalim kendimiz secelim. Ailelerimizin zevkleri uyusmuyor durup durup tatsizlik cikmasin, kimse kirilmasin gibi yapici olsaydiniz hem bu dertleri cekmez hemde kimseyi kirmazdiniz.

Nisan bohcasi hakkindaki tavriniz %100 hatali. Tamam dürüst dobra oldum diyebilirsiniz ama sonucta bu ucuz ya da pahali emek verilerek yapilmis. Yani parasiyla siparis verdiginiz bir sey degil ki bu. Cok kirici olmussunuz. Bana öyle geliyor ki siz ve aileniz devamli her faaliyette aciklarini aramissiniz. Kayinvalideniz patavatsiz olabilir, cahil olabilir, zevksiz de olabiliir ama gelini ve dünürleri tarafindan da bu kadar yerin dibine batirilmayi haketmiyor bence. Seytan kaynana ve yamagi elti olacak bir durum göremedim ben hele eltinizle ev disinda tam olarak sorununuzu anlayamadim.

Maddi olarak bu kadar iyi durumdaysaniz mala mülke esyaya bu kadar takilmamanizi tavsiye ederim size. Evi kayniniza mi verdiler, olsun biz kendi paramizla yavas yavas aliriz, kimseye de gebe kalmayiz deyin ama nazik bir sekilde de mesafe koyun bu insanlara. Zamanla en iyi esyalari aliriz bosuna kirilip üzmeyelim birbirimizi deseniz inanin daha huzurlu olursunuz. Haksizliksa esinize yapilmis bir haksizlik.

Türkiye'nin en iyi üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen sanatcisi, ailem de üniversite mezunu, bulundugumuz ilin önde gelenleri... Bunlari belirtme geregini niye duydunuz? Bence kayinvalideniz nasilsa öyle davranmis. Siz ve aileniz maddi manevi ezmis te ezmissiniz bu insanlari. Egitim-gelir düzeyi belli olan insanlardan ne bekliyordunuz? Eltim yerinden kalkip oynamadi diyorsunuz da oynamayi hic sevmiyorsa? Ya da dügün boyu hep oynasa bu seferde hic oturmadi diyecektiniz. MYO mezunuysa ne oluyor ki? Hindistandaki gibi kast sistemi mi uyguluyorsunuz kendinizce? Ben daha tahsilliyim diye beni kayiriyorlardi, evi de en kaliteli esyalari da bana almaliydilar gibi bir düsünce hissettim sizde. Evi kayninizin üstüne yapmalari adaletsiz olmus ama esinizin sesi cikmamis, birakin o muhatap olsun. Sizden cok cok daha iyi tahsilli, zevkli, alim gücü yüksek milyonlarca insan var dünyada.

Siz herseyi tek tarafli anlatiyorsunuz bir de karsi tarafi dinlemek lazim. Annenizin "el öpmeye gelirken giymesi icin elbise alin" demesi ne oluyor peki? Nisan kiyafeti gelinlik anladik ta bu elbiseyi niye almalarini istiyorsunuz? Bu insanlarin tarzi, gücü kapasitesi belli. Yani bilemiyorum bu kadar cahiller, zevksizler, memleketlerinde les gibi biryerde dügün yaptilar, herseyin ucuzuna kaciyorlar, benim de kendime göre bir cevrem var... bence bu tavirlariniz sizi hakli oldugunuz noktalarda haksiz yapiyor, itici oluyorsunuz. Bazi insanlarin alim gücü parasi vardir ama zevki yoktur ya da herseyin daha uygununu secer. Siz bu insanlari taniyip bilmiyor muydunuz? Esinize diyecektiniz ki hayatim ne benim tarafim ne senin tarafin olmasin. Alisverisleri kendimiz yapalim kendimiz secelim. Ailelerimizin zevkleri uyusmuyor durup durup tatsizlik cikmasin, kimse kirilmasin gibi yapici olsaydiniz hem bu dertleri cekmez hemde kimseyi kirmazdiniz.

Nisan bohcasi hakkindaki tavriniz %100 hatali. Tamam dürüst dobra oldum diyebilirsiniz ama sonucta bu ucuz ya da pahali emek verilerek yapilmis. Yani parasiyla siparis verdiginiz bir sey degil ki bu. Cok kirici olmussunuz. Bana öyle geliyor ki siz ve aileniz devamli her faaliyette aciklarini aramissiniz. Kayinvalideniz patavatsiz olabilir, cahil olabilir, zevksiz de olabiliir ama gelini ve dünürleri tarafindan da bu kadar yerin dibine batirilmayi haketmiyor bence. Seytan kaynana ve yamagi elti olacak bir durum göremedim ben hele eltinizle ev disinda tam olarak sorununuzu anlayamadim.

Maddi olarak bu kadar iyi durumdaysaniz mala mülke esyaya bu kadar takilmamanizi tavsiye ederim size. Evi kayniniza mi verdiler, olsun biz kendi paramizla yavas yavas aliriz, kimseye de gebe kalmayiz deyin ama nazik bir sekilde de mesafe koyun bu insanlara. Zamanla en iyi esyalari aliriz bosuna kirilip üzmeyelim birbirimizi deseniz inanin daha huzurlu olursunuz. Haksizliksa esinize yapilmis bir haksizlik.

ben senin yerine soyliyeyim canim
MEY BITER SAKI KALIR
HER RENK SOLAR HAKI KALIR
DIPLOMA INSANIN CEHLINI ALSADA
HAMURUNDA VARSA ESSEKLIK BAKI KALIR

Ay şiştimmm ama konudan çok konuyu ciddiye alıp da cevap verenlere şiştim...

Son düzenleme:
Hepimiz bir şeyler yiyoruz. Sen 20 milyon veriyorsun, ben 10 milyon veriyorum.
Ama sonuçta aynı foseptikte buluşmuyorlar mı ?

MEY BITER SAKI KALIR

MEY BITER SAKI KALIR

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…