sevilmeyen evlet olmak... ya da her ne ise...

İlk paragrafı okurken ben ne ara bunları yazdım diye okudum resmen.
İnan birçok insan bunları yaşıyor, yalnız değilsin.
Ailenin sana maddi olarak desteği olmayacak belli, bir arkadaş daha yazmış hatta; ben olsam notere götürür mirastan feragat ederdim, bir daha da görüşmezdim.
İnan karşılıksız seven aileler olduğu kadar karşılık bekleyen anne baba da çok fazla.

Görüşmediğinde daha mutlu olursun.

senin yerinde olsam asla görüşmem ailemle

evet görüşmediğimde daha rahattı kafam ama hep bir yanım buruk. gerçi görüşsem de buruk ya.
eşim görüştüğümde üzüldüğüm için aslında görüşmeni istemiyorum üzüyorlar çünkü seni diyor ama işte dedim ya vicdanım el vermiyor. görme duyma dediklerini diyorlar. hayır duasını al diyorlar. ben bu yaşıma kadar bi kere teşekkür ettiğini duymam hep bi memnuniyetsizlik hep bi beklenti.

İçinde kin taşımıyorsun çünkü. Ben de aileme karşı kinci sayılmam tabi. Ama öyle durumlara zorluklara girdim ki onlar yüzünden aklım başıma geldi diyebilirim. Ha ben görüşüyorum şuanda ama bana en çok zarar veren babam ve ablamdı. Babamı tamamen sildim o da beni sildi zorlamadı sağolsun. Ablamla da görüşmeyi kestiğimden beri daha rahatım, ama hala annemi doldurup benim evliliğime eşime bulaşmaya çalışıyor. Ama görüşmediğim için de tamamen dışarda kalıyor.

Ooo bana neler etti annem. Keşke uvey annem olsaydı da öz annem olmasaydi.
Görüşmüyorum çok da rahatım, eşime de saygı duymuyorlar.
Valla eşimi de asla ezdirmiyorum.
Sağlığım zaten tehlikedeymiş benim kan pıhtı ve damarlarim tikaliymiş annem bunları yaptığında ben hep hasta oluyorum.
Bı kaç gün önce öğrendim hastalığını şimdi çok afedersin geberse gitmem.
Hamileyim bide aradım haber verdim.
Bir kere aramadı bile beni.
Allah'a havale et.

En azından sığınacak bi eşin içinde mutlu olduğun bi evin evliliğin var...
Ya esin ailenin bu sahip çıkmazligini kullanıp seni kimsesiz gibi görüp şiddetle laflariyla yerle bir etseydi..

Bu konuda terapiste gidin. En azından görüşmediğinizde vicdanınızın sızlamamasını sağlarsınız terapi sayesinde.
Ve evet, kendi ruh sağlığınız için görüşmeyin.

Seneler içinde olan görüşme çabaları hep sizin tarafinizdan mi oldu? Yoksa onlar da bir adım attilar mi? Neden sürekli eski yaralarinizi acitip tekrar gün yüzüne çıkaracak şeyler yapiyorsunuz? Eğer çok vicdan yapiyorsaniz da kırk yılda bir bayram gibi zamanlarda sadece telefonla arayin. Asla evinize sokmayin siz de gitmeyin bence.

Bu ısrar niye

Okirkene çok üzüldüm ne yalan söyleyeyim. Bence görüsmeyin hem ne güzel size destek olan bir esinizde varmis aramayin bile bunun gibi bir aileyi. Bende yillarca erkek-kiz evlat ayirimina maruz kaldim. Kiz evlat oldugumdan dolayi yasatmadiklari sey kalmadi.

Düşmez kalkmaz bir Allah.
Çok üzüldüm gerçekten ve çabanızı da takdir ettim. Ama onlar sizin aileniz olmaktan çok uzak gibiler. O zaman siz eşinize ve şu an çocuğunuz yoksa ileride inşallah olacak çocuklarınıza çok sıkı sarılın, siz onlar gibi olmayın.
Ve bunu demek çok acı fakat size muhtaç olacakları günü bekleyin. Kimse 30 yaşında ya da 50 yaşında baki kalmıyor, bunun yaşlılığı da var. Eğer size muhtaç kalırlarsa ve siz her şeyi unutup yardım ederseniz cennet yolunuzu inşaa etmiş olursunuz, yardım etmezseniz de bir şey kaybedeceğinizi sanmıyorum.
Gönlünüzü ferah tutun ve unutmayın düşmez kalkmaz bir Allah.

Benim anneminde varsa yoksa yeğenleri var. Abisinin kızları. Onlar benden yasca büyükler 10 yas buyuk biri otekide 4 yaş,annemin uzun seneler cocugu olmamış. Yigeni nisanlandi burdan otobuse binip bilmemkac km yola gitti ben evlencem dedigimde de bana yapmadigi kalmadi
Ne ceyizi beee ne ceyizi. Para yok. Bilmemne. Bayılma numarasi da yapti bana vurmaya da kalktı istediler ki evlenmeyeyim bana zulum etmeye devam etsinler ama amaclarina ulasamadi babam ve kendisi simdi de bana gelmis sen kardesinden daha merhametlisin diyor güvendiği daglara karlar yağmış olmali ama ben onun yaptiklarini unutamiyorum ve unutmicam evlat ayiran ailelerden nefret ediyorum

Hepinize destekleriniz için çok teşekkür ederim gerçekten. Annemle babam yaslilar biri 67 biri 75 yasinda bizi çok geç yapmış annemle babam. Erkek kardesim dedigim ikizim aslinda. Ve aslinda abim şehit olmuş. Yani abimden sonra çocuk yapmaya karar vermişler. İşte yaşları bu şekilde oldukları için herşeye ragmen gonullerini yapmak istedim her zaman ama benden beklentileri çok farklı biz zaten hayata 10-0 geriden başladık esimle. Düğünü kendimiz ysptik eşyalarımizi kendimiz aldik. Yemeyin icmeyip kenara para koyuyor sonra benden ona para vermemi falan istiyor. Elimden geldigince giderken bişeyler götürmeye çalıştım hep ama ne bileyim. İçim gitmiyor bişey almaya. Çünkü ihtiyacı yok. Kendi kendini geçinmeye calisça biri yapıyor. Böyle anlatsam uzayıp gidecek iste...

Durumunuza çok üzüldüm.
Psikolojik destek alıp içinizdekileri dışarı aktarmanız sizi rahatlatır.
Anneniz kesinlikle normal değil psikolojik olarak hasta. Bundan adınız kadar emin olabilirsiniz.
Biliyorum yapması zor ama görüşmeyin, konuşmayın. Uzak durun.
Bu tip insanlar enerji emicidir, kötü huyları ve davranışları ile sizi hep üzüp aşağı çekerler.
Hayatınıza dahil ettiğiniz sürece yaşayacağınız şeyler üç aşağı beş yukarı aynı olacak.
Aile dediğin insanı sarıp sarmalar, iyi ve kötü günde yanında olur.
Sizde bu durum olmadığı gibi sevgisizlik ve ötekileştirme üzerine de diğer çocuklara yapılanlar ile nispet var.
Eşinizi aileniz kabul edin ve önünüze bakın.
Varsayın ki anne , babanız hayatta değil...
Sevgiyle kalın...
Not: Size bu mesajı hem evlat, hem anne hem de psikolojik danışman görüşü olarak yazdım.

Son düzenleme:
Biliyor musunuz
Silip atılmaz derdim silip atılıyormuş
Öyle kafam rahat anlatamam
Rabbim günah yazmasın bana ama size de yazık silin atın valla ya!

Bence sizi endişelendiren yaşlı ya da hasta olmaları değil şimdiye kadar tatmadığınız kabul duygusu. Anne ve babanızdan kabul görme çabanızı tebrik ederim ama, anlattıklarınızdan yola çıkarak söylüyorum, ne yaparsanız yapın kabul göremeyeceksiniz. Öncelikle bunu içinize sindirmeniz gerekiyor. Kendiniz için yaşayın. Hayatınızı kendinize göre şekillendirin ve istediğiniz hayatı yaşayın. Birilerinden kabul görmeye çalışmak fazlasıyla yıpratır, sizi aslında olmadığınız ve olmak istemediğiniz bambaşka biri yapar.

Ben de ailem için hep en iyisi olsun diye düşündüm zaman zaman onlar için son sırada olduğumu düşünüyorum genelde veren taraf bendim. Son 2 3 yıla kadar.
Kısaca bazı aileler erkek çocuğu önemser ve ona yatırım yapar biz sizi de seviyoruz deseler de gerçekler ortadadır. Biz de öyle.
Ben artık kabullendim. Bencillestim kendimi düşünüyorum artık.
Soylemesi Kolay yapması zor olan ise ailen bile olsa kendinden çok düşünme sevme. Kendine odaklan. Bosver onları ve yaptıklarını. Miras falan da red etme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…