Sevgilimle aylardır görüşemiyoruz!!!

sakurabirs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2023
1.233
4.991
25
Arkadaşlar ilişkimle ilgili bir konuda sizden fikir almak istiyorum. 24 yaşındayım 2 yıllık bir ilişkim var. Sevgilim bir yemek firmasında şube müdürü olarak çalışıyor. Ben Ankarada yaşıyorum o İstanbulda yaşıyor. Sorun şu ki sevgilimle aylardır buluşamıyoruz. Hem uzak mesafe ilişkisi olduğu için hem de işleri yoğun olduğu için pek buluşamıyoruz. İlk zamanlarda 3 4 günlük kalmalı şekilde geliyordu. Artık 6 ayda bir zorla geliyor. En son 14 şubatta görüştük o da sevgiler günü diye ardından da Nisan ayında benim doğum günüm sebebiyle görüştük. Bakın koskoca 6 ay oldu, yıl yarılandı biz sadece 2 kez görüştük. Ona bu durumdan bahsettiğimde benim elimden ne gelir, işler çok yoğun izin alamıyorum diyor. Borç ödediği için de işten çıkamıyor.(Borç benden kaynaklı değil) Başka işlere bak istersen diyorum ben buraya alıştım diyor. Haziran ayında piknik yapacaktık. Ben çok heveslendim, piknik örtüsü bile sipariş edecektim sonuç iş yerinde bir çocuk istifa etmiş. Gelme ihtimalinin düşük olduğunu ama gelmeye çalışacağını söylüyor. Ben sinirlenmeyim de kim sinirlensin? Sürekli planlar bozuluyor, gram hevesim kalmadı. Kendisine değer veriyorum ama en güzel yaşlarımı onu bekleyerek çürütmek istemiyorum. İşsizlik sürecinde de ben yanındaydım o zaman bile daha fazla görüşüyorduk. Ben anlayışlı davrandıkça buluşma aralığımız uzuyor.Ayrılmayı düşünüyorum ama gerçekten bana karşı çok anlayışlı, kibar, centilmen bir şekilde davranıyor. Aynı zamanda cömert, siyasi görüşlerimiz, hayata bakış açımız da aynı olunca ileride pişman olurum diye korkuyorum. Onun gibisi tekrar gelmez diye düşünüyorum. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız o kadar içim sıkıldı ki üye olup destek almak istedim. Şimdiden teşekkürler. Güncelleme: Karşılıklı konuşarak sorunu çözdük, fikirleriniz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ilişkimle ilgili bir konuda sizden fikir almak istiyorum. 24 yaşındayım 2 yıllık bir ilişkim var. Sevgilim bir yemek firmasında şube müdürü olarak çalışıyor. Ben Ankarada yaşıyorum o İstanbulda yaşıyor. Sorun şu ki sevgilimle aylardır buluşamıyoruz. Hem uzak mesafe ilişkisi olduğu için hem de işleri yoğun olduğu için pek buluşamıyoruz. İlk zamanlarda 3 4 günlük kalmalı şekilde geliyordu. Artık 6 ayda bir zorla geliyor. En son 14 şubatta görüştük o da sevgiler günü diye ardından da Nisan ayında benim doğum günüm sebebiyle görüştük. Bakın koskoca 6 ay oldu, yıl yarılandı biz sadece 2 kez görüştük. Ona bu durumdan bahsettiğimde benim elimden ne gelir, işler çok yoğun izin alamıyorum diyor. Borç ödediği için de işten çıkamıyor.(Borç benden kaynaklı değil) Başka işlere bak istersen diyorum ben buraya alıştım diyor. Haziran ayında piknik yapacaktık. Ben çok heveslendim, piknik örtüsü bile sipariş edecektim sonuç iş yerinde bir çocuk istifa etmiş. Gelme ihtimalinin düşük olduğunu ama gelmeye çalışacağını söylüyor. Ben sinirlenmeyim de kim sinirlensin? Sürekli planlar bozuluyor, gram hevesim kalmadı. Kendisine değer veriyorum ama en güzel yaşlarımı onu bekleyerek çürütmek istemiyorum. İşsizlik sürecinde de ben yanındaydım o zaman bile daha fazla görüşüyorduk. Ben anlayışlı davrandıkça buluşma aralığımız uzuyor.Ayrılmayı düşünüyorum ama gerçekten bana karşı çok anlayışlı, kibar, centilmen bir şekilde davranıyor. Aynı zamanda cömert, siyasi görüşlerimiz, hayata bakış açımız da aynı olunca ileride pişman olurum diye korkuyorum. Onun gibisi tekrar gelmez diye düşünüyorum. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız o kadar içim sıkıldı ki üye olup destek almak istedim. Şimdiden teşekkürler...

Sen neden istanbula gitmiyorsun? Trene bin git günübirlik.

Arkadaşlar ilişkimle ilgili bir konuda sizden fikir almak istiyorum. 24 yaşındayım 2 yıllık bir ilişkim var. Sevgilim bir yemek firmasında şube müdürü olarak çalışıyor. Ben Ankarada yaşıyorum o İstanbulda yaşıyor. Sorun şu ki sevgilimle aylardır buluşamıyoruz. Hem uzak mesafe ilişkisi olduğu için hem de işleri yoğun olduğu için pek buluşamıyoruz. İlk zamanlarda 3 4 günlük kalmalı şekilde geliyordu. Artık 6 ayda bir zorla geliyor. En son 14 şubatta görüştük o da sevgiler günü diye ardından da Nisan ayında benim doğum günüm sebebiyle görüştük. Bakın koskoca 6 ay oldu, yıl yarılandı biz sadece 2 kez görüştük. Ona bu durumdan bahsettiğimde benim elimden ne gelir, işler çok yoğun izin alamıyorum diyor. Borç ödediği için de işten çıkamıyor.(Borç benden kaynaklı değil) Başka işlere bak istersen diyorum ben buraya alıştım diyor. Haziran ayında piknik yapacaktık. Ben çok heveslendim, piknik örtüsü bile sipariş edecektim sonuç iş yerinde bir çocuk istifa etmiş. Gelme ihtimalinin düşük olduğunu ama gelmeye çalışacağını söylüyor. Ben sinirlenmeyim de kim sinirlensin? Sürekli planlar bozuluyor, gram hevesim kalmadı. Kendisine değer veriyorum ama en güzel yaşlarımı onu bekleyerek çürütmek istemiyorum. İşsizlik sürecinde de ben yanındaydım o zaman bile daha fazla görüşüyorduk. Ben anlayışlı davrandıkça buluşma aralığımız uzuyor.Ayrılmayı düşünüyorum ama gerçekten bana karşı çok anlayışlı, kibar, centilmen bir şekilde davranıyor. Aynı zamanda cömert, siyasi görüşlerimiz, hayata bakış açımız da aynı olunca ileride pişman olurum diye korkuyorum. Onun gibisi tekrar gelmez diye düşünüyorum. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız o kadar içim sıkıldı ki üye olup destek almak istedim. Şimdiden teşekkürler...
Sizin gidip birkaç gün kalabilme şansınız yok mu? Bazı nedenler görüşmeniz engel olabilir hayat şartları böyle gerektirebiliyor. İlişkiniz ve dinamiğiniz uyumluysa ayrılmayı bir kez daha düşünün derim. Ama tabi ki en güzel yıllarınızı da bekleyerek geçirmek istemezseniz kimse sizi yargılamaz. Ben üniversiteyi yurtdışında okurken nişanlım beni 5 sene beklemişti her yıl yaklaşık 2 kere falan görüşebiliyorduk. :)

Maalesef bu tarz ilişkiler uzun sürmüyor. Uzun süre görmediğim için soğukluk oluyor duygusal olarak uzaklaşıyorsun ama sürekli konuştuğun için bir bağlılık oluyor ve sonrada yıpranıyorsun özledikçe agresifleşiyorsun.
İst ank arası hızlı tren var, otobüs var sen uygunsan sen gidebilirsin yanına hep onun gelmesini bekleme

Hafta sonu da mı çalışıyor? Siz neden gitmiyorsunuz? Biz de İstanbul Ankara ilişkisi yaşadık bi pandemide görüşemedik aylarca, onun dışında hafta sonu da olsa gidip gelirdik ki biz hızlı treni keşfedememiştik o zaman, otobüs ve yolda geçen sürelerle 10 saat sürüyordu.

Sizin gidip birkaç gün kalabilme şansınız yok mu? Bazı nedenler görüşmeniz engel olabilir hayat şartları böyle gerektirebiliyor. İlişkiniz ve dinamiğiniz uyumluysa ayrılmayı bir kez daha düşünün derim. Ama tabi ki en güzel yıllarınızı da bekleyerek geçirmek istemezseniz kimse sizi yargılamaz. Ben üniversiteyi yurtdışında okurken nişanlım beni 5 sene beklemişti her yıl yaklaşık 2 kere falan görüşebiliyorduk. :)
Evet ama sizinki yurt dışı. İstanbul Ankara arası kaç km sanki hızlı trende var. Ben aile evindeyim kpss çalışıyorum öğrenciyken 4 günlüğüne İstanbula gitmiştim.

Hafta sonu da mı çalışıyor? Siz neden gitmiyorsunuz? Biz de İstanbul Ankara ilişkisi yaşadık bi pandemide görüşemedik aylarca, onun dışında hafta sonu da olsa gidip gelirdik ki biz hızlı treni keşfedememiştik o zaman, otobüs ve yolda geçen sürelerle 10 saat sürüyordu.
Eskiden 1 gün izni vardı, Perşembe günleri izinliydi. O gün buluşuyorduk. Ben zaten her gün her hafta buluşalım demiyorum ama ayda 1 günü bana ayırsın istiyorum. Eleman azlığı sebebiyle izin kullanamıyor. Ben gitsem bile görüşemeyiz bu yüzden

şu olunca bir araya geliriz gibi bi plan yok mu ayakları yere basan bi plan? Bu şekilde nereye kadar gidecek? görüşemiyordan ziyade görüşmüyorsunuz gibi geldi.

Kpssye çalışıyorum aile evindeyim o yüzden gidemiyorum. Üniversitede okurken öğrenci halimle gidip 4 gün kalmıştım.

Yani maddi açıdan mı gitmek zor sizin için? Dediğim gibi günübirlik eskişehir'de bile buluşabilirsiniz eğer sizin maddi durumunuz açısından sorun yoksa. Belki sevgilin sen biletini alabilir eskişehir için.

Eğer sürekli karşı tarafın gelmesine dair bir beklentiniz varsa bu pek doğru olmaz.

şu olunca bir araya geliriz gibi bi plan yok mu ayakları yere basan bi plan? Bu şekilde nereye kadar gidecek? görüşemiyordan ziyade görüşmüyorsunuz gibi geldi.
Ben kpss çalışıyorum atanırsam o şehirde iş aramayı düşünüyor ama bunun için de en az 1, 2 yıl gerek. 2 yıl nasıl sürdüreceğim bilmiyorum 2.5 yıl nasıl sürdürdüm onu da bilmiyorum.

Canım uzak mesafe ilişkisi zor ve yıpratıcı . Her an yanında değil , ihtiyacın olduğu zaman yanına gelemez ,sen gidemezsin .sabır işi, ve baya sadakat isteyen bir süreç . Kendine yakın birini buldukları zaman gönüller kayar , aldatmaya meyillidir .o yüzden sağlam bi bağlılık gerektirir.

Yani maddi açıdan mı gitmek zor sizin için? Dediğim gibi günübirlik eskişehir'de bile buluşabilirsiniz eğer sizin maddi durumunuz açısından sorun yoksa. Belki sevgilin sen biletini alabilir eskişehir için.

Eğer sürekli karşı tarafın gelmesine dair bir beklentiniz varsa bu pek doğru olmaz.
Sorun bilet değil bir şekilde biriktirir alırım bileti sorun o değil. Eleman eksikliği sebebiyle iznini kullanamıyor yani ben gitsem de bir şey değişmeyecek. İznini kullanamıyor işten çık da diyemiyorum iş bulmak kolay değil. Borcu var ve maaşı genel olarak iyi.

Ben kpss çalışıyorum atanırsam o şehirde iş aramayı düşünüyor ama bunun için de en az 1, 2 yıl gerek. 2 yıl nasıl sürdüreceğim bilmiyorum 2.5 yıl nasıl sürdürdüm onu da bilmiyorum.
Geçmiş tecrübelerime dayanarak söylüyorum, sürdürmeyin hayatınıza bakın. Sizin de aklınıza yatmayan şeyler var gibi görünüyor.

Eskiden 1 gün izni vardı, Perşembe günleri izinliydi. O gün buluşuyorduk. Ben zaten her gün her hafta buluşalım demiyorum ama ayda 1 günü bana ayırsın istiyorum. Eleman azlığı sebebiyle izin kullanamıyor. Ben gitsem bile görüşemeyiz bu yüzden
Yani bilemiyorum, iş yoğunluğu zaman zaman oluyor yoğun adama vakit ayır demek biraz zor çünkü olmuyorsa olmuyordur. Olmadığı durumda işinin rahatlamasını beklemek ya da ayrılmak sizin tercihiniz, ben biraz salak olduğum için beklerdim çünkü zorunlu bir hal sayılır. Ama gencim ne bekleyeceğim derseniz de anlaşılabilir

Yani bilemiyorum, iş yoğunluğu zaman zaman oluyor yoğun adama vakit ayır demek biraz zor çünkü olmuyorsa olmuyordur. Olmadığı durumda işinin rahatlamasını beklemek ya da ayrılmak sizin tercihiniz, ben biraz salak olduğum için beklerdim çünkü zorunlu bir hal sayılır. Ama gencim ne bekleyeceğim derseniz de anlaşılabilir
Ben de salak olduğum için aylardır bekliyorum. 6 aydır iki kez buluşabildik. Tam Haziranda güzel piknik yaparız diye düşündüm sonuç başka aya kaldı.

Yahu o adam İstanbul'a alışmış.
İşini gucunu kurmuş,ayrıca özel.sektor bu.
Maksimumum çalıştırıp minimum ödemek ister her daim.
Şu zamanda başka iş baksın diyorsun da bu kolay mı sence ?
Ayrıca biraz bencilce olmuyor mu ?
Yani senin gitme imkanın yoksa o iş zor.
Ha sen evde kpss çalışırken onun İstanbul'da birini bulmuş ihtimali ise çok yüksek.
En güzel yaşlarım bu şekilde geçiyor diyerek dertleneceksen bitir madem.
Piknik örtüsü değil 5 yıldızlı otele bile rezervasyon yaptırsan yine fark etmez.
Özel sektörde birisi istifa eder 10 gün full olursun.Ozelde çalışanlar iyi kötü ne demek istediğimi anlamıştır 🤷

Evliliğe giden bir ilişki ise ve tek sorun mesafe ise bu sebepten ayrılmayınız, biz eşimle 7 yillik ilişkinin sonunda evlendik üniversite sonrası uzun süre de ayrı şehirlerde kaldık ama kopmadik ve hiç görüşemedik şimdi de 5 yillik evliyiz. Doğru kişi oldugundan eminseniz devam edin.

Evliliğe giden bir ilişki ise ve tek sorun mesafe ise bu sebepten ayrılmayınız, biz eşimle 7 yillik ilişkinin sonunda evlendik üniversite sonrası uzun süre de ayrı şehirlerde kaldık ama kopmadik ve hiç görüşemedik şimdi de 5 yillik evliyiz. Doğru kişi oldugundan eminseniz devam edin.
Ben eşimi evlendikten sonra tanımak istemiyorum evlenmeden önce tanıyıp emin olup öyle evlenmek istiyorum. Yılda 3 4 kez görüşüp nasıl evleneyim? Doğru düzgün bir etkinlik bile yapamıyoruz. 2.5 yıl bekledim zaten. Ne pikniğe gidebiliyoruz ne sinemaya ne tiyatroya. Günü birlik geldiğinde de 5 6 saat ancak görebiliyorum.

X