Sevgilim mi Kıskanc Ben mi Rahatım?

axillaryartery

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
271
34
Merhaba kızlar,
Hemen konuya giriyorum. Oncelikle uzun süreli bir iliskim var. 24 yasındayım. Erkek arkadasım ile uzun sayılacak bir flört donemi gecirdik. O dönemde herhangi kıskanc bir davranıs görmedim kendisinden, genis bile sayılabilecek bir durus sergiliyordu. Hatta bir keresinde bana ben kıskanmam, kıskanclık gayet ilkel bir davranıs demisti. Bu arada ben de dozajında ve yerinde kıskanc bir insanım. Her neyse, sevgili olduktan sonra zamanla bu durum degisti ve bir süredir iliskimizin huzurunu bozacak hatta bitirecek seviyeye kadar vardı bu durum.

Yerinde, abartmayacak ve kendimi teshir etmeyecek kadar gogus dekoltesi seviyorum. Yuvarlak yakayı mesela kendime hic yakıstırmıyorum ve almıyorum.Ayrıca minyon bir insan oldugum icin cogu normal v yakalar dahi bende bir tık daha acık durabiliyor. Goguslerim de kucuk bu arada. Gomlek vs giyersem de bir iki dugmem acık olur. Erkek arkadasım etek giymeme ve bu gogus dekoltesi olayına fena halde takılmıs durumda. Mesela 14 subatta etek giymistim. O gun bana bir daha ozel gunler dısında giymeni istemiyorum dedi. Hayır gecen sene gayet giydigim cok begendigi seyleri artık ustumde gorunce cıldırıyor. Mesela bulusuyoruz onu gordu ya ustumde, o gun bitti bizim icin. Kavga kıyamet. Bana eger kabul etmiyorsan bitsin dahi dedi.

Kıyafet dısında da kız arkadaslarımla tatile gitmeme karıstı gecen sene mesela. Kız kıza tatil olmazmıs. Sen de gel diyorum ancak gelemiyor suan mumkun degil o da. Evde mi oturayım diyorum ona da birsey demiyor. Bu arada kendisi bana daha once Ukrayna'ya gidebilir miyim demisti. Ve bunu ciddi birsey gibi soylemedi ben de kesinlikle hayır demistim gulerek. Simdi, sen de bana hayır demistin diyerek benim kız arkadasımla yurt dısına gidecek olmamı sorun etti. Ve sürekli sunu soyluyor kıskanmayan erkek sevmiyordur. Onceden neden boyle bir insan oldugunu sakladın dedigimde ise ben de ilk kez yasıyorum boyle birsey bilemezdim dedi. Merak ediyorum gercekten kendisi mi cok abartıyor yoksa sizin esleriniz/erkek arkadaslarınız da boyle mi? Ben mi genis bir insanım? İlerde bir gun evlenirsek hayatı bana zehir etmesinden korkuyorum. Cok kez ben sınırlarını bilen bir insanım sen bana teshirci mi demek istiyorsun diye cıkıstım ancak bu sefer de sen erkekleri bilmezsin gibi sacma bir donus aldım. Fikirlerinizi ogrenmek istiyorum. Tesekkurler simdiden.

Ben hatırlıyorum senin konunu.

Seninle konuşmuştuk hatta.

O modern görünen, elit insanın içinden dev kıskançlık, kabalık vb çıktı değil mi

Hiç şaşırmadım

Bunlar sevgili olana kadar yapılan ayaklar

Bir insan neyi eksikse en çok onun üzerinde dururmuş

Kendine çocuk muamelesi yapılmasını, anne-babana vermediğin hesabı bu adama vermeyi ve ömür boyu bu sebeplerden kavga etmeyi göze alıyorsan devam et derim

kıskançlık bu değil,
bu saygısızlık, hem de direk karakterinize, seçimlerinize saygısızlık.
bu tarz adamların tek dertleri "sizin ne giyeceğinize karar verip" ego tatmini yapmak,
şimdiden haddini, nerde durması gerektiğini öğretmezseniz daha çok başınız ağrır.
kendi adıma 5 yaşında kızımın bile ne giyeceğine karışmıyorum kendisi karar veriyor,
değil ki yetişkin bir kadına şunu giy/giyme denecek...

Benim eşim de kıskanç değildir, ama göğüs dekolteme ve eteğime karışır yaşadığımız yerde. İzmir'de yarım karış şort giyerim ağzını açmaz. Eğer yaşadığınız yer izmir değilse ve diğer erkekler öküz gibi bakıyorsa arıza çıkarması normal.

Tatile karışmasını bilemedim. Ben evliyken eşimi en yakın arkadaşı ile antalyaya gönderdim. Ben de onsuz izmire gittim. Yanımda arkadaşlarım değil ailem ve kızımız vardı o da gelmişti sonra. Ailenle gitsen ne tepki verir?

Benim esim de kiskanc ve ben bazen boguluyorum bundan
Kavga ediyoruz falan yok degismiyo bu tipler.Guzelmisim biri bakinca cok geriliyomus herkes kuyrukta saniyo

Başlığı ben mı açtım diye dönüp baktım resmen. Benim erkek arkadaşım da böyle hele askerden sonra iyice abartti bu huyunu. Nerdeyse tüm kiyafetlerimin onu aynı. Diğer türlü kendime hiç yapistirmiyorum. Zaten ufak tefek bı seyim. Aşırı aşırı durmuyor ondan. Ha bire karışıyor. Tabi düzgün dille diyor bunu. Bı keresinde bikini giyeceğim diye bı tartıştık hala anlatiyor çok kırıldım nasıl beni düşünmeden giyeceğim diyosun diye. Bı on kere sormuştu sen ciddi misin gerçekten giyecek misin diye. Çözüm bulamadım bende ama müdahale etmesinden hoşlanmıyorum bı kere tamam dersem daha hep bunu isteyecek gibi geliyor.

ahh bendede var bitane bizimkinde evlenmeden önce hiç karismazdi ama sonra, coooook kıskanmaya başladı. alttan almaya çalışıyorum tabi sen buna katlanmak zorunda değilsin nitekim evlendikten sonra dahada beter olabilirr hatta olurrr...

aşırı kıskanç tabi ki. bu nedir arkadaş?

buna katlanmak zorunda değilsiniz ki.
istediğinizi yapın.
değişiyorsa değişsin değişmiyorsa da yol verin

bir de sizin kız kıza tatile gitmenize izin vermeyince "ben mi rahatım" diye düşünmüşsünüz ya
ben erkek arkadaşımın kızlı-erkekli tatile gitmesine izin verdim
siz rahatsanız ben neyim

bunlar hep hayata bakışla ilgili işte

kafa yapısı uyuşmuyorsa çok zorlamamak gerek

Aynen oyle. Modernim ben diye gecinen bir insan ve suan olan insan. Hatırlıyorum konusmamızı
Aslında su konuda birsey diyemedim yani bu yuzunu sakladıgını dusunmuyorum cunku bu kadar uzun ve bu kadar yogu duygular yasadıgı biri olmamıs hayatında bir nevi kendini bilmemek. Ve evet annem misin babam mısın sen dedigimde asırı alınmıstı hala da soyler. Kıyasladıgı insanlara bak. Bilmiyorum bana da normal gelmiyor fikir almak istedim. Tesekkur ederim

Evet iste ben de buna gelemiyorum. Ne yani teshirci miyim neyim ben diye her seferinde soylemisimdir. Yok yok yok. Suan son durumumuz su artık, kimse kimseye karısmayacak eger bu sekilde gidersem olmadıgını gorup bitirecekmis..

Aileme karısamaz. Ona birsey demez sorun bikini giymek falan degil. İstanbulda yasıyoruz ve oyle cok laf atan bakan cok asırı olmuyor. Yani bence de gitmeli cunku ilerde ayrılık vs olursa bu gunlerim icin uzulmekten korkuyorum

Aynen oyle. Sizin erkek arkadasınız duzgun bir dil ile ifade ediyormus. Benim erkek arkadasım malesef tartısmaya sokarak bitmeye goturerek kotu yollarla cozmeye calısıyor. Ve kesinlikle taviz verdikce istiyorlar. Vermediysen, sakin verme. Instagramdaki bir fotografını begenmiyorum diye basladı sildim bir daha silmem yalnız karısmanı istemiyorum dedim ve ondan sonra suan geldigimiz nokta. Bikini giymenizi istemiyor ne giyecekmissiniz? Bilmiyorum yani nedir bu ozguvensizlik kendinelerine olan

Kızları tanıyosam ben de izin veririm sanırım. Burda cok etken rol oynuyor ben neden gitmiyorum mesela eger gidemeyecek durumdaysam ve tek tatiliyse izin verirdim. Kafamız cok uyusmuyor sanırım. Benim ailem acıktır. Annem babam bana karısmaz cok garip hissetmeye basladım ve sevgiliyiz yani esim olsa napar diye dusunuyorum

İnstagramda ben de fotoğraf silmiştim. Uzagiz zaten aklı kalmasın diye. Anlamadım ki sanki sokakta bikiniyle dolasacagim demişim gibi tepki vermişti. Hala konusu açılınca kızıyor. Kesinlikle bende kıskançlığı ozguvensizlik olarak görüyorum.

Esim beni cok seviyor ama kiskanmiyor , ben de onu cok seviyorum ama kiskanmiyorum
Aramizda sonsuz guven vardir , ikimizde kendini bilen insanlariz , istedigim kiyafeti giyerim bir kere agzini acmamistir
Sadece tatil konusunda ariza cikarirdi , o da kiskandigindan degil sayili olan izin gunlerimi onsuz gecirecegim icin
Kiskanmak sevmekle ilgili degildir kenddine ve karsidakine guvenle alakalidir
Bos konusuyor sevgiliniz

Bikini giyince ne oluyormus
Vermeyin bu kadar taviz şunlara ya

Evet iste ben de buna gelemiyorum. Ne yani teshirci miyim neyim ben diye her seferinde soylemisimdir. Yok yok yok. Suan son durumumuz su artık, kimse kimseye karısmayacak eger bu sekilde gidersem olmadıgını gorup bitirecekmis..

bu kadar kolay gözden çıkrabiliyorsa bitirsin zaten,
olayın absürtlüğüne bakar mısınız?
-sevgilinle neden ayrıldınız?
-gömleğinin üst düğmesi açık olduğu için

aşka bak

Bir daha olayi bitirmeye gotururse ayrilin. Adam kendisinden ayrilamayacaginizi dusunuyor o yuzden de bunu koz olarak kullaniyor. Herseyin bi adabı vardir. Önce nasil konusacagini ogrensin o.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…