Sevgilim Çok Agresif Ve Kıskanç Ve Evlenicez Yardım İstiyorm

Paradise

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
1.436
3
Kızlar Benim Bi Derdim Var Bana Yardımcı Olurmusunuz?

Sevgilimi Çok Seviyorum Onunda Beni Sevdiğinden Eminim Yalnız Bir Sorunumuz Var Çok Baskın Ve Böyle Olmayı Sözünün Geçmesini Seviyor..

Onun İstekleri Doğru Olmalı Hayatı O En İyi Bilir İnsanları Tanır Hata Yapmamı Asla İstemez İlişkimize Zarar Gelsin Arkamdan Konuşulsun Namusuma Laf Gelsin İstemez.

Sevdiğim İçin Elimden Geldiğince Hayata Onun Gözünden Bakıp İsteklerini Yerine Getirmeye Çalışıyorum Ama Yapmadığımda Yaptıklarım Bir Kenara İtiliyor Ve Yapmadıklarım Gözüme Sokuluyor Aslında Bizim İyiliğimiz İçin İstiyor Ama Çok Asabi Kendine Hakim Olamıyor Nasıl Onu Sinirliyken Sakinleştirebilirim?

Şuan Askerde Daha da İçine Kapandı Telefonda Konuşmayı Hatta Normalde Pek Konuşmayı Sevmem O da Uzun Uzun Konuşmak İstiyor Bunu Nasıl Yapabilirim Ve Onu Sinirli Olduğu Zamanlarda Nasıl Sakinleştirebilirim Ondan Ayrılmayı Düşünmüyorum 3 Senedir Sürüyor İlişkimiz Onu Çok Seviyorum Ve Benim İçin Yaptıkları Feda Ettiklerini Görünce Beni Sevdiğinden Eminim Kıskançlığı Ve Agresifliği Olmasa Çok Mutlu Olcaz Sizlerin Fikrini Almak İstiyorum Lütfen Bana Yardım Edin..

baştan keşke öyle alıştırsadınız şimdi zor olacak
sizi kaybetmeyi göze alabilir mi ? güzellikle söyleyin ama askerden geldikten sonra askerdeyken vakit onlar için geçmiyor o yüzden uzun uzun konuşmak istiyor
Rabbim yar ve yardımcınız olsun evlilik içinde acele etmeyin

Moralini bozmak istemem, fakat sende farkındasındır diye yazıyorum. İşin çoook zor. Allah sabır versın. Evlilik için acele etmemeni söyleyebilirim."Hayata Onun Gözünden Bakıp İsteklerini Yerine Getirmeye Çalışıyorum" diye yazmışsın, beni korkutan bu oldu. Bu hiç sağlıklı bir davranış değil. Bu tarz fedakarlıklar malesef bir ömür boyu yapılamıyor. Sevgiler...

bencede eşin sevgilin sinirlenmeyi sakin olmayı ne zaman becerecek o zaman evlen yoksa evlenince asla önüne geçemezsin haberin olsun alışmılsa vazgeçemez herşeye kızar bağırır mutsuz olursunuz bence herşeyi konuş öyle evlen

zor bi durum ama bende öncelikle konusun derim bi arkadasın dediği gibi böyle fedakarlıklar bir ömür sürmez

farkındasın dimii çok büyük fedakarlıkta bulunucaksın..sevgi herşeymidir?? hadi diyelim evet herşeydir ve evlendiniz aynı evin içindesinizz nekadar sabredebilirsin onun bu agresifliğine sinirliliğine? kendinde diyorsun kendinde farkındasın "Onun İstekleri Doğru Olmalı Hayatı O En İyi Bilir İnsanları Tanır Hata Yapmamı Asla İstemez, Sevdiğim İçin Elimden Geldiğince Hayata Onun Gözünden Bakıp İsteklerini Yerine Getirmeye Çalışıyorum Ama Yapmadığımda Yaptıklarım Bir Kenara İtiliyor Ve Yapmadıklarım Gözüme Sokuluyor " CANIM LÜTFEN DUYGULARINLA DEĞİL MANTIĞINLA BİRAZ DÜŞÜNEMİNMİSİN YAPABİLİRMİSİN AYNI EVDE?? VE SAKIN UNUTMAA BU İNSANI ASLA DEĞİŞTİREMEZSİNN 3YILDİYORSUNN KOSKOCA 3 YIL DEĞİŞMEDİ VE SEN ONU BÖYLE KABULLENDİNN ŞİMDİ DEĞİŞMESİNİ BEKLEME..

Tek taraflı anlayışla yürümez ki bir ilişki...

Hayata onun gözünden bakıp isteklerini yerine getiriyorum demek onun bu ilişkide baskın olmasına sebep olmak demek zaten.

Siz devamlı alttan aldığınız için böyle olmuş bence.

Biraz ağırlığınızı koyun bakalım,koymazsanız işiniz zor.

Madem sevgilinin agresifliği ve kıskançlığı,senin burda dert yanıcağın kadar rahatsızlık verici ve düşündürücüyse evleniyoruz da ne demek?Bu ne çelişki anlamadım arkadaşım ben...Evlenmeye karar verdiysen agresifliği ve kıskançlığınada eyvallah etmiş oluyosun zaten..

Ama ne diyelim be canım yalanmı evlenicez diyosun ve bu saatten sonra değişirmi yardm için geç kalndı yani baştan ipleri vermicektin yada bilmiyorum durumun zor ya bu şekilde kabul ediceksin yada bilmiyorum ama değişceğini zannetmiyorumbenneyaptımki

Konuşmayı denedinizmi ciddi ciddi

birini değiştirmeye çalışmak çok zor..ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin diye bir söz vardır...

bir insan 7 sinde neyse 70 inde de odur diye başka güzel bir deyişimiz daha vardır ki ben bunu daha çok severim. illa değişsin diyorsan da bunu pek güzellikle halledemezsin, azıcık burnunu sürttürcen, taviz vermeyi kesecen...gerçi değişimlerinde her zaman geçici olduğuna inananlardanım ama belki yanılırım....hayırlısı olsun senin için..

sen hayata onun gözlerinden bakarken o senin için ne yapıyor.
başkaları için fedakarlıkta bulunmak yada özveri diyelim karşılıklı olursa güzel
daha şimdien bu kadar baskınken arada bir resmiyet olduktan sonra var sen düşün gerisini
içini karartmak istemem. ama niye bukadar taviz.
hata yapmamı istemez yazmışssın. senin hata yapmanı istemezken kendisi hata yapıyor ve bunun farkında bile değil.
askerden geldikten sonra oturup ilişkinin boyutunu bir güzel konuşun rahatsızlık duyduğun kanuları konuş.
şimdi konuşamazssan ilerde eşin olduğunda buna hiç fırsat vermiyecektir
evlilik içinde acele etme derim kafanda acabalar keşkeler varken yani kafan net değilken evliliği biraz daha ertele

bunları düşün evlilikte o kadar sakin olamazsın daha sert olur resmiyet olunca şimdi kaybetme korkusu var bu kadar fedakar olmayın evlilik kolay değil en mülayim adam bile seni deli edebiliyor üzebiliyor eğri otur doğru düşün hayatını karartmaya var mısın

bence böyle biriyle hayat sürmez sürsede düşe kalka aradaki sevgiyi öldürerek sürer
sen şanslısın sevgililik dönemi yaşayıp öğrenmişsin huyunu
benim böyle bi şansım olmadı ama önceden bilseydim evlenmezdim

bu arada anlattıkların aynı eşim benim o yüzden bukadar net konuşuyorum

"Hayata onun gözünden bakıp isteklerini yerine getirmeye çalışıyorum"

İşte bu noktaya çok fena takıldım.
Moralini bozmayı ve seni üzmeyi asla istemem ama bu ne demek biliyor musun?

Kendinden vazgeçeceksin demek. Sen diye bir şey olmayacak demek.
Kendi fikrin, kendi kişiliğin, benliğin örselenecek demek.
Abartmıyor musun deme..çünkü abartmıyorum.

Bir kadının kendine yapabileceği en kötü şey nedir biliyor musun?
İzin vermesi.

Biz kadınlar güdü odaklı yaratılmışızdır.
Yeri gelir anneyizdir, yeri gelir evlatızdır, yeri gelir karıyızdır, yeri gelir kardeşizdir, dostuzdur.
Severiz kendimizi adamayı, sevdiğimizi hayatımızın merkezine yerleştirip onun yörüngesinde yaşamayı.
Ama işte izin veririz.
Bizi sorgulamalarına izin veririz.
Hayatımızda yaptığımız her şeyin hesabını vermek zorunda bırakılmaya izin veririz.
Arkadaşlıklarımızın, dostluklarımızın eleştirilmesine izin veririz.
Hakaret edilmesine izin veririz.
Ailemize laf söylenmesine izin veririz.
Bize hak etmediğimiz şekilde davranılmasına izin veririz.
Duygularımızla oynanmasına izin veririz.
Oyun hamuru gibi şekilden şekile sokulmamıza izin veririz.
Canımızın acıtılmasına izin veririz.
Sonra bir an gelir dur, yeter artık deriz.
Ama yüreğimize atılan çizikler artık çoktan bir resim yapmıştır bizi.

İzin verme.
Seni sen olmaktan çıkaracak hiçbir şeye izin verme.
Bu canını bile verebileceğin, onsuz nefes alamayacağını düşündüğün insan da olsa.
Sen sensen anlamı var her şeyin.
Sen sen olmaktan çıktıktan sonra.....heyhat.

farkındasın dimii çok büyük fedakarlıkta bulunucaksın..sevgi herşeymidir?? hadi diyelim evet herşeydir ve evlendiniz aynı evin içindesinizz nekadar sabredebilirsin onun bu agresifliğine sinirliliğine? kendinde diyorsun kendinde farkındasın "Onun İstekleri Doğru Olmalı Hayatı O En İyi Bilir İnsanları Tanır Hata Yapmamı Asla İstemez, Sevdiğim İçin Elimden Geldiğince Hayata Onun Gözünden Bakıp İsteklerini Yerine Getirmeye Çalışıyorum Ama Yapmadığımda Yaptıklarım Bir Kenara İtiliyor Ve Yapmadıklarım Gözüme Sokuluyor " CANIM LÜTFEN DUYGULARINLA DEĞİL MANTIĞINLA BİRAZ DÜŞÜNEMİNMİSİN YAPABİLİRMİSİN AYNI EVDE?? VE SAKIN UNUTMAA BU İNSANI ASLA DEĞİŞTİREMEZSİNN 3YILDİYORSUNN KOSKOCA 3 YIL DEĞİŞMEDİ VE SEN ONU BÖYLE KABULLENDİNN ŞİMDİ DEĞİŞMESİNİ BEKLEME..

Arkadaşlar benim için çok fazla fedakarlık yaptı benim için ölüme bile gitti bana zarar gelmesin die tek derdim o sinirliyken onu nasıl orta yol bulup sakinleştirebilirim? çünkü biliyorum ki onu sakinleştirdiğimde bana minnet duyacaktır çünkü çok seviyor tek derdim onu sakinleştiremiyorum istekleri çok zor şeyler değil erkektir kıskançtır ama neyse dediğim gibi bi erkek sinirliyken nasıl sakinleştirilir ben bazen daha da sinirlendiriyorum bu konuda çok beceriksizim

bunun bi yolunu bulursan banada haber verirmisin
daha 1 yıllık evliyim gardolabımda kırıklar var
buda yetmezmiş gibi kapıda kırık
artık karar senin

Madem tek istediğin bu.
Madem sırf senin için bi sürü fedakarlık yaptı diye kendini borçlu görüyorsun.
Razısın.
O zaman sana söyleyeyim nasıl sakinleştireceğini.
Susacaksın.
Sessiz kalacaksın. Tek kelime bile etmeyeceksin.
O bağıracak çağıracak söylenecek.
Sen susup dinleyeceksin.
İşte o zaman sakinleşir.
En geçerli çözüm yolu budur.

Haa sen haklısındır haksızsındır..orası önemli değil.
Sakinleşmesini istiyorsan sadece, tek arzun buysa susacaksın.
Kabulleneceksin yani.
Erkektir ya nasılsa...kıskançlık da yapar, bağırır da çağırır da.
Susup kabulleneceksin.
Bu kadar basit.
Ya da değil.
Allah gönlüne göre versin, ne diyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…