Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Koca kisisi birakmis gitmis aileyi,kadincagiz da calismamis ya aciz ya da oglunun eline bakacak artik karakterini bilemeyiz ama burada da cevremizde de goruyoruz kucucuk yasta cocukla ortada kalan kadinlari.Malesef ulkemizin aci gercegi ama bir de soyle bir gercek var ; benim cevremde de var boyle bu yaslarda yalniz kadinlar mesela birtanesi terziligi ogrendi,birtanesi girdi bir fabrikaya hayatini cevirdi.Evlatlarin eline bakmadi.Hatta evlatlarina yardim bile eden kadinlar var.Bir ufak ta olsa emeklilik kazanmaya calismak lazim.Oglu cok zengindir amenna ama degilse elini tasin altina koyacak hayat bu.Oglunun basina birsey gelse ne olacak?O da bir ihtimal.Sizi cok elestirmisler ama katiliyorum size.

bu arada dayım ve eşi de fiilen ayrıydı 10-15 yıldır

eşi bu süreçte çalışmadı

bir dönem babasından maaş alan annesi ile yaşadı, bir dönem dayım ve abisi yardımcı oldu vs

sonra oğlu işe girdi annesi vefat etti vs

oturdukları evi satın almış ve oğluna kredi çektirmiş

bu aşamada dayımdan ayrıldı babasından kalan maaşı almak için

oğlu bedelli askerlik için babasından para isteyip gerekçe olarak da kredi ödemesini göstermiş

dayım krediyi ben öderim demiş vs

şimdi konudaki kadın 35 üstü bir yaşta eşinden ayrıldı ama hiç çalışmadı

yani ihtiyacı varken dahi bir düzen kurmadı bu yaştan sonra çalışmasını beklemek zor

kendince ev sahibi oluyor işte ailesinden kalan vs ile sonra da babadan alacağı maaş ile hayatını sürdürecek

konudaki kv nin evi olsa aslına babadan kalan para ile geçinebilir

bizim yenge de yetiremezse, ister istemez oğlu ya da abisi destek olacak, onlar olmazsa da boşansalar bile yine dayım el atacak

Niye gitmesin? Ben konu sahibini hakli buluyorum yani adamdan ayrilmasini. Anne çalismak istemiyor, adamda onun evini geçindirmek istiyorsa o zaman çok zor evleneceginide kabul etmeli.

Ve iliski 1-2 aylik iliski degil ki. 2 yillik bir iliski. Bu çok daha önce konusulmaliydi.

Ben 58 yaşına kadar çalışmak zorundayım, son emeklilik şartlarına göre. Kızım çalışıp beni " çalışma hayatının kötü yolundan " kurtarmazsa bende sütümü helal etmemeliyim o halde ? Evlilik benim tercihim boşanmak benim tercihim boşanırsam sonuçlarına neden çocuğum katlanıyor ? Adam dürüst bir şey demiyorum, sadece üzüldüm erkek arkadaşına...

Yol yakınken vazgeç. İleride aynı evde yaşayacağız annem çocuğa bakacak sende çalışırsın der. Hep sorun hep sorun. Bunlar yavaş yavaş alıştırmalar.Hatta ağzını ara de ki ; neden iki ev kirası verelim annende bizle yaşar bir ev kirası öderiz bakalım ne diyecek. Ozaman anlarsın.Böyle işler sıkıntılı, geçici bir durum değil ömür boyu hayatı etkileyecek bir karar. Bazen insan aman bunu çekeceğime hiç evlenmeseydim der,ama çok geç olmuştur.Umarım doğru karar verirsin..

Ben 42 yaşındayım ve en buyuk cocugum 12 yaşında, 45 yasinda kv nasil oluyor yahu

Yani gercekten kv adayiniz 45 yasinda ise evde yan gelip yatip oglum bana baksin , hayatini bana adasin düşüncesi cok cirkin , yani ben gunde 16 saat calisiyordum pandemi oncesinpara kazanip cocuklarima bakabilmek icin , 45 yas cok genc bir yas , kadinin zihniyetinde sorun var ise hemen ayrilin

Hani deseydinix ki kv 65 yasinda esinden yeni bosanmis hic geliri yok o zaman oglu tabi ki bakmak zorunda olurdu , yardımcı olmak zorunda olurdu

45 yasinda bir kadin disarda is bulamiyorsa en azindan cocuk bakiciligi yapip yine geçimini saglayabilir , milyonlarca kadin duzgun bakici ariyor , hergun en az 10 ilan goruyorum ben , onemli olan kadinin zihniyeti burda

Konuşulmuş aslında, teyze ile ev tutacaklarmış sonra vazgeçilmiş. Şu an türk toplumunda bu duruma uygun olan kv ile birlikte yaşamaktır. Bunu kabul etmeyen gelin de terbiyesiz , vicdansız olur öyle ilan edilir.

E tamam hepimiz işine gelmiyorsa ayrıl diyoruz zaten. İlla kabullenmelisin bunu diyen yok gördüğüm kadarıyla.

Anne ve oğlu bir karar vermiş buna razı olup olmamak da konu sahibinin insiyatifinde. İstemiyorsa ayrılsın.

2 yıl insan ömründe bir arpa boyu yol. Demek ki çocuk evlenme kararını yeni vermiş, öncesinde öyle bir düşüncesi yokmuş. Karar verince de şartlarını kıza sunmuş. Niye iki yıl önce bunları söylemedin demek de saçma yani. İki yıl önce söylemedi çünkü iki yıl önce evlenmek gibi bir kararı yoktu.

Çocugunuz sizi tek başina biraksa hoşunuza gider mi? Tabiki vazifesi yardim etmek. Zamanla.kuş kadar dediğiniz maaşla iki aile geçindjremedigini anlarsa zaten bir yol düşunur. Ama bu yol asla anneyi yalniz birakmak olmamali. Annesi yalniz. Oğluyla yaşamasindan daha doğal ne ola bilit? Tabiki her gelin eşiyle yalniz yaşamak ister ama anne bu aylarca karninda, yillarca kalbinde taşiyan insan. Şimdi gereksiz biriymis gibi muamele etmeyin.

Asgari insan ömrü. Hadi 65 yasina kadar yasadi, bu 20 yil etmis oluyor. 20 yil azmi? Bunun baska bir plani olmali diyorum.
Tamam işte ayrılmayı da bir seçiş olarak sundu kadının önüne.. ben annemi çalıştrmam veya hele hele temizlik işinde çalıştrmam diye düşünüyor olabilir. Burada adamı yerden yere vuracağınıza kadına duyduğunuz saygıyı adama da duymalısınız ve onun kararı böyle demelisiniz.. Uymuyorsa ayrılırlar olur biter uzatmanın alemi yok.. Acık olayım aynı durumda benim annem de olsa kayınvalidem de olsa öncelikle anne hakkı der yardm edilmesini isterim. Sonra insanlık der isterim. Sonra bu yaşına kadar çalışmamış bir kadına zorlu bir hayat veremem der kabul ederim. Vicdanı olan her insan da bunu yapar diye düşünüyorum.. Hem belki annesi oğlunun fikrinin tersini söylüyor ce oğlu kabul etmiyor nereden biliyorsunuz da kadına bu kadar yükleniyorsunuz anlamıyorum
Ayrıca ömür standartlardan ziyade yazılana göredir belki kadan 50 yaşnda ölecek o zama7 da oğlu senin yüzünden annemi el kapılarnda süründürttüm diye konu sahibini suçlayacak ne biliyoruz.. belki kadın ömrü boyunca eşinden çekti ve oğlu rahat ettirmek istiyor annesini ne biliyoruz.. boşbeleş sallamak kolay

Düzenlemeye ithafen; iş birlik yaşamaya gidiyor. Yavaşşşş yavaş buna hazırlıyor sizi sevgiliniz. Bu şartlara uyamam diyorsanız ayrılın. Annesi de tekmiş şimdi, o da napsın yani? Ama sizi böyle yavaş yavaş birşeylere mecbur sokması çok çirkin.

Valla konusahibi ben seni fazlasıyla akıllı buldum yanımda olsan alnından öperim o kadar diyorum, çünkü aşk gözünü kör etmemiş olur yeaa hallederiz moduna girmemişsin ve bu konunun saçmalığını idrak etmişsin. 45 yaşındaki bi kadına en fazla yardım edilir ,öyle sorumluluğu alınmaz, belli ki evliliğiniz boyunca kayınvalide hep problem olacak. Ben olsam an itibariyle ayrılırdım değil ki üç beş gün beklemek, ana oğul aynı eve çıkıp bekar bi şekilde yaşasınlar kimsenin günahına girmesinler.

Benim nişanlımın annesi 47 yaşında evlere temizliğe gidiyor gayet de iyi para kazanıyor. Üstelik eşi de hayatta. Kendisini takdir ediyorum.

Muhtaç durumda değilse, sağlık sorunu yoksa 45 yaşında genç bir kadın bir zahmet elini taşın altına koyup çalışsın.
Bu devirde bir ev geçindirmek bile yeterince zorken 2 ev geçindirmek insanı çok zorlar.

Şahsen benim hayattan tek beklentim yaşayabilmek değil. Ev-araba sahibi olmak, senede bir kez güzel bir tatil yapıp yorgunluğumu atmak, hatta durumlar el verirse yurt dışına da çıkmak isterim. Bunu da kimseden beklemiyorum. Eşim ve ben çalışır kazanır imkanlarimiz dahilinde hareket ederiz. Ama eğer nişanlım annesi sağlıklı olduğu halde ona bakacağım deseydi gayet insani isteklerimin hiçbirini gerçekleştiremezdim ve bu durumu kabul etmezdim.

Annesi kirada mi büyük şehirde mi kucuk şehirde mi yaşıyor? Is bulma imkanı vs nasıl. Annesi kiradaysa iş bulma imkanı az olan şehirde yaşıyorsa oğlunun yardım etmesi normal.
Ileride annem yaşlı tek yaşayamaz kira vermesi bizle kalsın çocuk baksin evde diyecektir. Bu durumlara hazırlıklı olun. Tartın ölçün kararınızı verin.
Ben beksrken görücü usulü biri vardı tek çocuk babası vefat etmiş annesi var sadece..Baştan annem demişti boşver annesi hep yanınızda olacak tek çocuk oldgunu için diye.
Çocuk bakıcılığı vs yapabilir evet en az 1500 öyle kazansa kimseden para beklentisi olmaz kvdenin ama bilmiyoruz tabi. Kv babasından para alıyor eski eşi nafaka ödemiyor mu veya böyle durumda ödenmiyor mu bilmiyorum

Oglan seneye allah korusun vefat etti ne olacak? 30 lu yaslarda kalp krizi gecirip vefat eden birsuru insan var. Baksin annesine eyvallah sorun o degil.Sorun daha derinlerde gizli :)
Konu sahibi sen de katlanamazsan bu duruma ayrilmak en dogrusu zaten.

Ben 24 sevgilim 28 yaşında.. haklısınız

gerçekten çok ilginç ya hangi ülkede yaşıyorsunuz
45 yaşında hayatında hiç çalışmamış bir kadın nerde ne zamana kadar kaç kuruşa çalışabilir
aaaa ama çalışmadı demesinler diye bulaşıkcılık mı yapsın garsonluk mu temizlikçilik mi
kendi analarınıza gelince aslan kesilirsiniz karşıdakine gelince tü kaka
doğru değil ama mecbur maalesef sevgilin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…