Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Konu sahibi ayrılmış daha neyin muhakemesini yapıyorsunuz hanımlar..
,Hayatlar belli tercihler belli değilmi...
O bana tekrar yazıcak, tekrar hiç bişey olmamış gibi davranıcak olur muyuz olmaz mıyız deneyecek çünkü huyu bu kolay kolay bitmeyecek.. Kötü ayrılmadık zaten birşey olursa istediğimizde veya yardıma ihtiyacımız olduğunda birbirimizi aramaktan çekinmeyelim diye konuştuk. Bende burada konuştuklarımızla kendimi sabitliyorum aynı kararlılıkla onu karşılayabileyim diye :)

Konuyu tam bilmediğim için birşey diyemiyorum,annesi 45 yaşında çalışmıyor sağlığı ne durumda peki..
Ben sizin yerinizde olsam ayrılırdım,zaten sizde ayrılmışsınız güncellemede öyle yazmışsınız.

Tam da uzlaşacak gibiydik, keyifliydi sohbetiniz erken havlu attınız teessüf ederim

ne garantisi ne adaması ne diyorsunuz allah aşkına ya siz iyimisiniz anneme yardımcı olacagım demiş adam ömrümü anneme adayacam ennemin kölesi olacam mı demiş siz bunları nerden çıkardınız

canım bunu burdaki bazı insanlara anlatamassın kendilerini düşünüyorlar kayınvalidelerindenmi çekiyorlar artık ne yapıyorlarsa ama onlarda yaşlanacak bana bakmasın diyenler allah yardımcınız olsun

canım bunu burdaki bazı insanlara anlatamassın kendilerini düşünüyorlar kayınvalidelerindenmi çekiyorlar artık ne yapıyorlarsa ama onlarda yaşlanacak bana bakmasın diyenler allah yardımcınız olsun
Şurada yazılanlara bakınca ,Allah elden ayaktan düşmeden ölmeyi nasip etsin diyorum.

Hay ağzına sağlık rabbim elden ayaktan düşürmesin de böyle gelinlerde basip etmesin
Böyle gelinler derken? Siz 45 yaşındaki genç ve dinç kaynananıza ayda 2 bin TL gönderiyor musunuz da konuşuyorsunuz? Nereden bakıyosunuz olaya? Ordan konuşmak ne kadar kolay. Bu evliliğimde beni ömür boyu çalışmaya ve maddi zorluğa zorlayan bir durum. Bende böyle bir sorumluluğun altına girmiyorum, giren varsa buyurun girsin.

Boş keseden sallamak kolay tabii. Bazı yorumlar hiç samimi gelmiyor zaten. Değil 2 bin her ay 200
lira yollamak zorunda kalsa kıyamet kopar evde ama burda annesi tabii yollayacak, bakacak bilmem ne.
Bence doğru yoldasınız, ayrılmak ile en doğru kararı vermişsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

Arkadaslar onlar gelin veya evlat olarak değil anne olarak bakiyorlar şu an olaya, belki daha karninda olan 3 aylık bebe için bile "çocuk doğurdum ve sırf doğurdum diye bana ölene kadar , kendi hayatını feda ederek bakmak zorunda " düşüncesi onların şu hayatta tutunacağı tek dal, tek vasıf anlamıyorsunuz....aksini iddia edenlere beddualarla saldırmaları bundan...yoksa ne bir evlat ne de bir gelin olarak herhangi bir sorumluluk hissetmiyorlar, değil ayda 2000 tl., 20 tl bile veremezler kimseye, yemin edebilirim ama ispat edemem

Son düzenleme:
Şurada yazılanlara bakınca ,Allah elden ayaktan düşmeden ölmeyi nasip etsin diyorum.
Anne babalar evlatlarına genç yaşlarda yük olmayacak şekilde yaşamlarını planlamalı,hem çocukları hem de kendileri için geleceği düşünmeli dedik diye mi ölmek istediniz? "şurada yazılanlar" dediğiniz de sadece eli ayağı tutan 45 yaşında insan çocuğuna yük olmasın minvalinde yorumlar alt tarafı, ölecek birşey yok yani...İnanın çalışmak , kimseye minnet etmemek , evlatlarınıza yük değil destek olmak, ölmekten kötü değil, deneseniz seversiniz

Bir çok kişinin gözünün önüne anası geldi bu konuda. Youandi evlenmiş, kaynana da yanına yerleşmiş olsa, gelse kaynanam herşeyime karışıyor, eşimi dolduruyor falan diye yakınsa hep beraber kaynanaya ve oğluşuna kızıyorduk. Nerden biliyorum? Youandi sevgilisi ile kavga etmiş, adam bir hafta telefonu açmamış ya, kaynana adayını aramış, o da azarlamış biraz oğlum sana ne ediyor da üstüne geliyon falan diye. Benim deli kaynana bile yapmadı bunu. Ne sevgili iken, ne de evliyken. Kalp sorunu varmış kadının, babamdan biliyorum, sinirli ve hassas oluyorlar. Gık diyemezdi Youandi o kaynanaya haklı bile olsa, dese anlayışsız, tahammülsüz, vicdansız gelin olurdu. O kaynana ile zor. Allah oğluna da sabır, selamet versin. Anasını atamaz tabi, ama bu şekilde de zor evlenir.

Yahu bi de bunu soyledik diye anne dusmani falan saniyorlar. Annemizi de bi yere atmiyoruz, cok sukur bir seye ihtiyaci yok. Butun cocuklari olarak her turlu destegi veriyoruz. Kendisi 75 yasinda bu arada.

Arkadaslar evet annelik cok yuce bir fedakarlik istiyor. Ama su anam anam garip anam kafasindan bi ciksak, anneleri muhtac ve kendine bakmaktan aciz varliklar olarak gormekten vazgecsek artik? Yesilcam filmleri geride kaldi. 45 yasinda kadinlar artik tas gibi, catir catir ekmegini kazanabilir. Konu cok baska yerlere gitti gercekten. Anlamak istemeyen israrla anlamiyor. Herkes cok gonullu gencecik ana babasi evde otururken calisip tum kazancini onlara harcamaya, kendi gelecegini gozden cikarmaya.

O degil de benim esim 45 yasinda. Isi biraksin da 1 yasindaki bebemizin eline mendil verelim, bizi gecindirsin. Herifin boynu agriyor cunku. Bi de bel fitigi var. Adam daha ne calisacak.

İyide daha evlenmemişsinr nerden biliyorsunuz 2 bin TL gönderecegini anneme bakarım demiş illaki yetişemedigi yerde annesinin ihtiyacını karşılar daha evlenmeden önyargılı oluyorsunuz

İyide daha evlenmemişsinr nerden biliyorsunuz 2 bin TL gönderecegini anneme bakarım demiş illaki yetişemedigi yerde annesinin ihtiyacını karşılar daha evlenmeden önyargılı oluyorsunuz
Flört, söz, nişan. Bunlar ne için var?

1.5 yıldır annesinin teyzesi ile yaşayacağını söyleyen adam işler ciddiye binince para vercem her ay 2000 TL diyor. Evlenince cup kaynana aynı eve. Yavaş yavaş yol yapılmış. Keşke başında dürüst olsalarmış. Evlenince değişir diye birşey yok, şimdi ne ise 2 katı oluyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…