Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Sevgiliniz size dürüst davranmış kabul etmiyor iseniz yolunuza bakarsınız ki bakmışsınız da size annemle yaşamalısın gibi bi baskıda yapmamış umarım eski sevgiliniz gönlüne göre birini bulur 🙏🏻

Mesajlaşmak veya telefonda selam alıp vermek tanışmışlığa girmiyor. 1.5 yıldır evinin her yerinde resimleri olan ve yüzünü gören bir kızdan telefon bekliyor

6 bin TL maaş alıyor, mühendis. Bu ocakta 7.500 olacaktı. Bu maaşla bile evlenmemiz için kenara para ayıramıyor zor geçiniyorum diyor. Ooo bu parayla iki eve de bakar denmesin, şuanki evine zor bakıyormuş zaten
iki eve nasıl baksın yahu bu para ile ? kira 1000 tl desen iki ev için 2000 tl yeme içme faturalar şimdi bile zor geçiniyormuş. neyine güveniyor da ikinizde çalışmayın diyor , çok ilginç valla. siz çalışacaktınız annenin masrafı sizden olacaktı veya birlikte oturalım bak geçinemiyoruz diyecekti gidişat belliymiş zaten. sizi de çok aşık görmedim ben , bir de 2. evlilik gerçekten ince elemek gerek yaşınız çok genç Allah hayırlı kısmetler versin inşallah.

Burada kadın ürünleri pazarı var . Bir günü il merkezinde diğer günler ilçe merkezlerinde içli köfteden yaprak sarmaya keşkeğe her şey var. istisnasız hepsi+ 50 üzeri az bile söylüyorum. daha da yaşlılar hepsinin kolunda bilezikler, altlarında eski de olsa arabalar . örtülü şalvarlı kadın bunlar . bende bi kaç tanesinin tlf nu var. Benim teyze 63 yaşında börek uzmanı yaprak sarma uzmanı ondan alır dondurucuya koyarım. Ya ben çok modern bir şehirde yaşıyorum sanırım 😂 şu an aydınlanma yaşıyorum. not: kalp hastası da bu işleri yapabilir.
62 yasinda teyzem buyuk bas hayvan bakiyor tek basina.Kendi capinda bir uretim iste.Para da kazaniyor hayata da baglaniyor.Cok da saglikli da degil.Hani kadin buyuk sehirde kadin hayvan mi baksin diyenler olacaktir.Demek istedigim hayvan baksin degil.Her sehrin dinamigi farklidir.Demek istedigim 62 yasindaki kadin elini ayagini cekmedi yasamdan.Ben bu isleri yapmazsam yasayamam kizim hayata baglaniyorum ben bu sekilde diyor.Yataga girene kadar ben calisicam diyor.
Varsin calismasin 45 yasindaki hanimefendi kimsenin derdi degil aslinda ama ne bileyim.Elestirmis gibi de olmak istemiyorum hayat bu doner dolasir ayagimiza.
Ben 34 yasindayim suan bosanma durumumdan dolayi calismiyorum ama depresyon mood takiliyorum.Allahim kimseyi pasif birakma yarabbim amin!

bu kadının çocuğunu ona baksın diye doğruduğunu nereden biliyoruz ? adam kendi hür iradesiyle bunu yapmak istiyor olamaz mı ?
mesela benim annem hastalandığı dönemde, görüntüsünden anlaşılmasa da bir çorba dahi karıştıramıyordu 10 dakikadan fazla. hadi benimki eğitimli, zamanında çalışmış, vs bir insan.
ancak herkesin farklı bir hikayesi vardır. o kadının hayatı nasıl geçti ? nasıl bir hikayesi var ? hiçbirimiz bilmiyoruz.
ayrıca bana göre çocuk dürüst davranıp baştan söylemiş. hiç böyle bir fikri yok gibi davranıp evlendikten sonra ortaya atabilirdi bunu.
sonuçta adam onun oğlu. isterse kimseyle evlenmez sadece annesine bakar. sevgilisine niyetini söylemiş, kız da kabul etmemiş.
keza konu sahibi başka sıkıntılarının da olduğunu yazmış, o konulara da yorum yapmıştım.
adamın hayat tercihi buysa, işine gelmeyen gider. bütün bir ömrü düşününce biriyle 1,5 sene geçirmiş olmak çok da büyük kayıp değil.
adamın böyle bir tercihi olması da ayıp değil.
durup durup adamın annesine yüklenmek abartı oldu bence bu başlıkta. bunu direkt size değil de, genel olarak diyorum.
adam zaten en başından hep bakacağını söylemiş. başta teyzemle oturacak demiş. belki teyzesi kabul etmedi ? nereden bilebiliriz ?
kadın istemese de oğlu ısrarcı olabilir.
detaylara hakim olmadığımız bir konu için gereksiz yere bir kadını suçlamaya başladık bence.
Ben de hür irademle neler yapmak ıstiyorum ama imkanlar el vermiyor bazı şeylere. Imkanlarimiz dahilinde biseyler yapıyor ve yaşıyoruz burda romantik hayalperest konuşunca biseyler yolunda gitmez ,düzelmez azıcık maaşla o işler dümdüz yürümez herkesin anlatmaya çalıştığı bu .burda erkek dürüst gibi görünsede dürüst değil bence neden mi? Ben anneme bakacağım diyor ama nasıl bakacaginin açılımı yok nasıl bakacak hepimiz aynı evde oturacağız da öyle mi bakacak ?ben çalışıp bu pahalilikta eve gecinderecegim de öyle mi bakacak?gerisi cidden anlamsız kabadayılık. Kadının hikayesini bilemem ama o milletin ayakcılık olarak gördüğü işleri hep bi hikayesi olanlar yapıyor bunu gözlerimle gördüm sağlık durumunda ekstra bisey olsa konu sahibi yazardi

Güncellemeyi şimdi görmem kaç puan peki 😂 İkinizde çalışmayın ben bakayım demiş, ama çalışırsan para bende demiş oldu paşam başka emrin ? Maşallah zeka küpü eski erkek arkadaşın. Bu adam kaç para alıyor bir söylemedin gitti @youandi
Beyfendi son dakika sürprizleri ile ünlü. Bugün çalışmana gerek yok der, yarın kadının gözünün içine bakar, çalışsa diye.

bu kadının çocuğunu ona baksın diye doğruduğunu nereden biliyoruz ? adam kendi hür iradesiyle bunu yapmak istiyor olamaz mı ?
mesela benim annem hastalandığı dönemde, görüntüsünden anlaşılmasa da bir çorba dahi karıştıramıyordu 10 dakikadan fazla. hadi benimki eğitimli, zamanında çalışmış, vs bir insan.
ancak herkesin farklı bir hikayesi vardır. o kadının hayatı nasıl geçti ? nasıl bir hikayesi var ? hiçbirimiz bilmiyoruz.
ayrıca bana göre çocuk dürüst davranıp baştan söylemiş. hiç böyle bir fikri yok gibi davranıp evlendikten sonra ortaya atabilirdi bunu.
sonuçta adam onun oğlu. isterse kimseyle evlenmez sadece annesine bakar. sevgilisine niyetini söylemiş, kız da kabul etmemiş.
keza konu sahibi başka sıkıntılarının da olduğunu yazmış, o konulara da yorum yapmıştım.
adamın hayat tercihi buysa, işine gelmeyen gider. bütün bir ömrü düşününce biriyle 1,5 sene geçirmiş olmak çok da büyük kayıp değil.
adamın böyle bir tercihi olması da ayıp değil.
durup durup adamın annesine yüklenmek abartı oldu bence bu başlıkta. bunu direkt size değil de, genel olarak diyorum.
adam zaten en başından hep bakacağını söylemiş. başta teyzemle oturacak demiş. belki teyzesi kabul etmedi ? nereden bilebiliriz ?
kadın istemese de oğlu ısrarcı olabilir.
detaylara hakim olmadığımız bir konu için gereksiz yere bir kadını suçlamaya başladık bence.

Bazı konulara açıklık getireyim o halde.
Kadın kardeşinin yanında sığıntı olarak değil, ortak bir eve çıkıp giderleri ortak karşılayarak haraket etmeyi düşünüyolardı. Sözde sevgilim kendi kafasından mı öyle düşünmüş, annesimi öyle düşünmüş bilmiyorum ilk zamanlar bana öyle söylemişti. Kimsenin hayat hikayesi çalışıp çalışmama durumunu etkilemiyor bence. Sevgilim annesinde o potansiyeli göremediği için ve annesi ona öyle hissettirdiği için böyle bir işe kalkışıyor bence, annesi “ben asla kabul etmem siz kendi hayatınıza bakın eğer yardıma ihtiyacım olursa söylerim” deseydi sevgilim benimle böyle kesin kes konuşmazdı, demekki annesinden umutsuz ve vicdan yapıyor. Ama hiç kimse annesine bakmak zorunda olmamalı bence. Ben yl mı yapıcam, çalışıcam mı, çocuk mu bakıcam, kv evi mi geçindiricem o parayla. Belli bir süre çalışamayabilirim, okula devam etmek isterim veya çocuğum olur hayat bu herşey olur, kendimde çalışmayacak lüksü görmek, strese girmemek istiyorum. Bu ister bencillik, ister acımasızlık olsun, daha önceki evliliğimden öğrendiğim şey kimse içn fedakarlık yapılmamaso gerektiği. Hayallerimden, tatilimden, kıyafetimden, saçımdan, birikimimden, çocuğum için hazırladığım gelecekten kısıp annesini geçindirmek istemiyorum. Bu beni nasıl biri yapar bilmiyorum ama böyleyim. 45 yaşında bir insandan bahsediyorum, 65-70 olsa veya evliliğimin 20. Yılı olsa konu çok farklı olurdu. Şuanda daha yeni evleniyorum heveslerim var, eşimin arkasında maddi olarak durmayan bir babası ve bize evlendikten sonra kalacak yığınla borç varken birde kavınvalide eviyle uğraşmak istemiyorum. İlgi istemesi de cabası. Bekar kayınvalide çok zor gerçekten allah kimsenin başına vermesin. Seve seve ayrıldık.

Ben de hür irademle neler yapmak ıstiyorum ama imkanlar el vermiyor bazı şeylere. Imkanlarimiz dahilinde biseyler yapıyor ve yaşıyoruz burda romantik hayalperest konuşunca biseyler yolunda gitmez ,düzelmez azıcık maaşla o işler dümdüz yürümez herkesin anlatmaya çalıştığı bu .burda erkek dürüst gibi görünsede dürüst değil bence neden mi? Ben anneme bakacağım diyor ama nasıl bakacaginin açılımı yok nasıl bakacak hepimiz aynı evde oturacağız da öyle mi bakacak ?ben çalışıp bu pahalilikta eve gecinderecegim de öyle mi bakacak?gerisi cidden anlamsız kabadayılık. Kadının hikayesini bilemem ama o milletin ayakcılık olarak gördüğü işleri hep bi hikayesi olanlar yapıyor bunu gözlerimle gördüm sağlık durumunda ekstra bisey olsa konu sahibi yazardi

ben konuda geçen kimseyi özellikle savunmuyorum. adam iki eve de bakıcam demiş, daha ne desin net olmak için ?
konu sahibi neden kabul etmedi de demiyorum. sonuçta onun kararı, elbette bu yükü almak zorunda değil.
ama durup durup adamın annesine yüklenilmesi de bana saçma geliyor.

aynısını yazacaktım gerek duymadım.

burda napsın annesini sokağa mı atsın diyen kadınların hepsi, ilerde oğlunun başına çöreklenecek, yuva yıkacak kadınlar işte...

45 yaş ya 45. Hiç bi şey yapamıyorsa çocuk baksın, elden ayaktan düşünce elbet bakılır ama kimse kendinden bıktırmasın 45 yaşında.
Olur mu cocuk ne gunler icin yapiliyor ki zaten benim annem 56 yasinda emekli olabilmek icin temizlik isinde calisiyor ve bu tarz isler tecrubeyede bakmiyor ayrica calistigi yere kac tane bu yaslarda daha once calismamis kadin girdi ise ki konu sahibinin kayinvalide adayi degilde konu kayinbaba olsaydi yine ayni yorumlar mi gelirdi acaba

Kadın kardeşinin yanında sığıntı olarak değil, ortak bir eve çıkıp giderleri ortak karşılayarak haraket etmeyi düşünüyolardı. Sözde sevgilim kendi kafasından mı öyle düşünmüş, annesimi öyle düşünmüş bilmiyorum ilk zamanlar bana öyle söylemişti. Kimsenin hayat hikayesi çalışıp çalışmama durumunu etkilemiyor bence. Sevgilim annesinde o potansiyeli göremediği için ve annesi ona öyle hissettirdiği için böyle bir işe kalkışıyor bence, annesi “ben asla kabul etmem siz kendi hayatınıza bakın eğer yardıma ihtiyacım olursa söylerim” deseydi sevgilim benimle böyle kesin kes konuşmazdı, demekki annesinden umutsuz ve vicdan yapıyor. Ama hiç kimse annesine bakmak zorunda olmamalı bence. Ben yl mı yapıcam, çalışıcam mı, çocuk mu bakıcam, kv evi mi geçindiricem o parayla. Belli bir süre çalışamayabilirim, okula devam etmek isterim veya çocuğum olur hayat bu herşey olur, kendimde çalışmayacak lüksü görmek, strese girmemek istiyorum. Bu ister bencillik, ister acımasızlık olsun, daha önceki evliliğimden öğrendiğim şey kimse içn fedakarlık yapılmamaso gerektiği. Hayallerimden, tatilimden, kıyafetimden, saçımdan, birikimimden, çocuğum için hazırladığım gelecekten kısıp annesini geçindirmek istemiyorum. Bu beni nasıl biri yapar bilmiyorum ama böyleyim. 45 yaşında bir insandan bahsediyorum, 65-70 olsa veya evliliğimin 20. Yılı olsa konu çok farklı olurdu. Şuanda daha yeni evleniyorum heveslerim var, eşimin arkasında maddi olarak durmayan bir babası ve bize evlendikten sonra kalacak yığınla borç varken birde kavınvalide eviyle uğraşmak istemiyorum. İlgi istemesi de cabası. Bekar kayınvalide çok zor gerçekten allah kimsenin başına vermesin. Seve seve ayrıldık.

ben ayrılmanızla ilgili olumsuz bir yorum yapmadım. ama bu tercihe ve annenin durumuna bu kadar yüklenilmesi de, benim de kendi yaşadığım örnekler açısından bana abartılı geliyor.
sevgi konusuna birşey diyemem. bunu en iyi siz hissedersiniz. ancak güncellemenizde erkek arkadaşınızın bazı istediğiniz şeyleri gönülsüz yaptığını itiraf ettiğini belirtmişsiniz. belki de sandığınız gibi bir sevgi bağı yoktu.
umarım ikinizde kendi beklentilerinize uygun insanlarla mutlu hayatlar kurarsınız.

iki eve nasıl baksın yahu bu para ile ? kira 1000 tl desen iki ev için 2000 tl yeme içme faturalar şimdi bile zor geçiniyormuş. neyine güveniyor da ikinizde çalışmayın diyor , çok ilginç valla. siz çalışacaktınız annenin masrafı sizden olacaktı veya birlikte oturalım bak geçinemiyoruz diyecekti gidişat belliymiş zaten. sizi de çok aşık görmedim ben , bir de 2. evlilik gerçekten ince elemek gerek yaşınız çok genç Allah hayırlı kısmetler versin inşallah.
Her gün topic açılıyor insanlar aç geçinemiyor diye ama bunlar burda uçup gidiyor demek ki. 2 ev geçindirmek zorsa evlenme bu kadar basit. Nasılsa 2 Eve bakma yükümlülüğü varmış ya adamın 😆 Adam annesinin dizinin dibinde otursun ve konu sahibi de gönlünce birini bulsun. Adam da bence evlenilecek biri değil yani. Tabi herkesin kriter farklı. Prenses bizim ülkede adalet terazimiz bile işimize geldiği gibi çalıştığı için bence sal sende. Banlanma boş yere 🤣🤣

İnanılmaz bir aşk yaşadık. 1,5 yıl bir peri masalının içindeydim. Çok aşığım. Ama mantığımı dinliyorum ve ayrılıyorum, şayet zaten bize bunları yapabilecek biriyse hiç aşık olduğum kişi olmamış diye kendimi telkin ediyorum. Başka birine aşık olmuşum ben, o aşık olduğum kişi bizim yuvamızı her şeyden önce tutardı. Şoktayım sadece.

Burda gereksiz romantizme giren arkadaşlara k.validenizin her ay market alışverişini yapın desek bile tepki gösterirler ama nedense konu başkasının üstünden olunca yorum yapmak tatlı oluyor. Hayat bu 1 gün degilki çocuk olacak,sağlık giderleru olacak v.s geçim yapmak hiç kolay değil sevgilin ev geçindirecek kadın arıyor kadın evi geçindirsinki kendisi annesine rahatca yardim etsin

Her gün topic açılıyor insanlar aç geçinemiyor diye ama bunlar burda uçup gidiyor demek ki. 2 ev geçindirmek zorsa evlenme bu kadar basit. Nasılsa 2 Eve bakma yükümlülüğü varmış ya adamın 😆 Adam annesinin dizinin dibinde otursun ve konu sahibi de gönlünce birini bulsun. Adam da bence evlenilecek biri değil yani. Tabi herkesin kriter farklı. Prenses bizim ülkede adalet terazimiz bile işimize geldiği gibi çalıştığı için bence sal sende. Banlanma boş yere 🤣🤣

muzkadcan emin ol, ben kv ile otururum, çalışmak zorunda da kalmam diyen bir sürü kadın var. gerçekten bu kafayla evlenen ben en az 10 sen en az 15 kişi sayarız düşünsek.

İnanılmaz bir aşk yaşadık. 1,5 yıl bir peri masalının içindeydim. Çok aşığım. Ama mantığımı dinliyorum ve ayrılıyorum, şayet zaten bize bunları yapabilecek biriyse hiç aşık olduğum kişi olmamış diye kendimi telkin ediyorum. Başka birine aşık olmuşum ben, o aşık olduğum kişi bizim yuvamızı her şeyden önce tutardı. Şoktayım sadece.
En doğru karar. Yolu bahtı açık olsun annesine allah şifa versin. 56 yaşında annem var kalp ameliyatı oldu şekeri tansiyonu var kardeşlerim her ay düzenli para yolluyor eli hep dolu hala emekliliği dolsun diye bulaşık yıkarım temizlik yaparım yardımcı personel olurum aşçılık yapar yaşlı bakarım diye işkura başvurmuş. Kardeşlerim öğrenip mani olmuş. Bence bazı şeyler tercih ve rahatlık. Kadının sağlığı annemden kötü değil ama oda oğluyla oturup keyif atmak istiyor demek ki. Siz de saygı duyun önünüze bakın.

Üzüldüm, aşk bir yere kadar hayatın gerçekleri var. Maalesef hesapçı erkek arkadaşınız, burada sizi hesapçı olarak yaftaladılar ama hesapçı olan o maalesef. Aranızda denge kurabilecek kapasitesi yok belli ki , hakkınızda hayırlısı olsun. Mantıklı duruşunuza saygı duyuyorum, burada çoğu kadın hayatında sırf bir erkek olsun diye neleri kabul ediyor.

Yok banlanmam, hiç o kadar gerilmedim bu konuda. Herkese saygı duyuyorum konu sahibinin erkek arkadaşı ve annesi dışında 😂

muzkadcan emin ol, ben kv ile otururum, çalışmak zorunda da kalmam diyen bir sürü kadın var. gerçekten bu kafayla evlenen ben en az 10 sen en az 15 kişi sayarız düşünsek.
Nasıl yani yavrum ben anlamadım, kayınvalide ile oturayım da çalışmak zorunda da kalmam diye düşünen kişi mi sayarız diyorsun ?

ben konuda geçen kimseyi özellikle savunmuyorum. adam iki eve de bakıcam demiş, daha ne desin net olmak için ?
konu sahibi neden kabul etmedi de demiyorum. sonuçta onun kararı, elbette bu yükü almak zorunda değil.
ama durup durup adamın annesine yüklenilmesi de bana saçma geliyor.
Netlik nedir biliyor musun ? Kazandığının ne kadarını annesine vereceğini söylemektir karşısındaki kadına da mecbur çalışması gerektiğini söylemektir allah aşkına hergun burda millet konu açıyor elektrikten nasıl tasarruf ederiz,markette kaç para harcıyorsunuz ne nerde ucuz olur ,gaz nasıl az yanar diye hayal aleminde falan mi yaşıyorsunuz biz iki kişi hatrı sayılır bir rakamla geciniyiruz iki ev kaç para ile döner?farkında mısınız?kuru kurur anneme bakacam demekle olmuyor, elin kızının emeği ile de olmuyor ....anneye yüklenilmesi neden saçma geliyor?eli ayağı tutan gencecik kadın köşede otursun elin kızı onu gecinderecegim diye çalışsın ileride olacak çocuğu için bi kuruş köşeye koyamasın bu mu makul size göre?bu mu adil evladını düşünen anne böyle yapmaz şahsen benim annem beni şekilde geçim zorluğuna sokmaz

Nasıl yani yavrum ben anlamadım, kayınvalide ile oturayım da çalışmak zorunda da kalmam diye düşünen kişi mi sayarız diyorsun ?

aynen. gerçekten yeter ki gidip çalışmıyım, yorulmayayım yollarda diye düşünen gençler var.
ben de şok oluyorum ama var cidden. bir komşumuzun kızı sırf istediği bölüm olsun diye çok alakasız bir şehire gitti. okulu bitti, 2 senedir iş aramıyor bile. evlenip evimde oturayım diyor.
bu da ayrı bi sosyal yara.

Bekar kayınvalide çok zor gerçekten allah kimsenin başına vermesin. Seve seve ayrıldık.
Kayınvalidenizin medeni durumu değil, eş adayının tutumu önemli.
Kayınvalideniz eşinden boşanmamış da olabilirdi o zamanda erkek arkadaşınız bulduğu her fırsatta ailesinin evine gitmek isteyecek size de gitmenizi anne babasını arayıp sormanızı söyleyecekti belki de.
Erkek arkadaşınız sizi seviyor olabilir ama evlendikten sonra annesiyle alakalı planları hakkında size dürüst davranmamış, davranmıyor da.

Eğer biraz bile olsa dengeyi sağlayabilen biri olsaydı, sizle annesi için konuşma yapıp kabul ettiremeyince artık istediğin gibi davranmayacağım demezdi, annesi ne derse desin okumuş, karakteri oturmuş, aklı başında bir bireyin kendi fikri olur yanlış mıyım?
Bakınız siz yapamam bunu kabul edemem demiş kararınızı vermişsiniz, erkek arkadaşınız da 15 yaşında bıyığı yeni terlemiş biri değil sonuçta.

X