Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Şu aşamada annesinin kötü özelliklerini nereden bilebilirim. Tanışmışlığım yok, oturmuşluğum yok. Telefondan yalnızca bir konuşma. Ve ondada milletin yanında sevgilimle olan sorunları dile getirerek beni azarladı. Müsait değilseniz sonra konuşalım misafirler var diyince de1 "onlar yabancı değil zaten anlatıyorum herşeyi" diyip azarladı. Daha kötüleri vardır elbette ama bana karşı iyi veya kötü olması neyi değiştirir. Her iki ihtimalde de ona bakmak söz konusuyken.
Tanışmadığınız, oturup konuşmadığınız kadını nasıl oluyor da arayıp oğlunuzla tartıştık diyebiliyorsunuz?

valla ben tam da o jenerasyonum, 15 yaşımdan beri çalışıyorum, ve 65 yaşımda emekli olana kadar da çalışacağım, çalışmak zorundayım biliyorum...yani siz boyle yazana kadar kendimi dinç hissederdim , ne emekliliği canım daha 20 yıl canavar gibi ekmegimi kazanırım derdim de şimdi biraz enayi gibi hissettim kendimi

Anam bunlar 40'li yaslari ne zannediyorlar cidden anlamiyorum 😂😂
Esas bizim jenerasyon calisan ureten kadinlar , simdiki gencle koca pesinde dolanip calismama , kocaya yemek yapma hayalleri kuruyorlar
Tas gibi hatunlariz , en verimli cagimizdayiz , bu yasta evde oturtmak beni delirtir ki korona yuzunden aylardir calisamiyorum delirmis durumdayim 🤦🏼‍♀️

Siz niye her şeye muhalefetsiniz acaba. Dün 1 bugün 2 derken?1,5 yıldan bahsediyorum. Kadın sürekli telefonda sevgilimle konuşurken arkadan ''youandi da beni hiç aramıyor, o bana selam göndermiyor ama hadi ben gönderiyim, numaram vardı dimi onda, vay hasta oldum aramadı' deyip telefon bekleyen bir kadın. Aramamdan rahatsız olacak bişey yok. Onun konuşma tarzı rahatsız ediciydi. Ayrıyeten defalarca bana mesaj attı oğlum çok kötü, aranızda bişey mi geçti, lütfen kestirip atma bu kadar kolay ayrılmayın diye destanlar yazmışlığı var.
Muhalefet degilim,mantikli ve adil bir insanim. Biraz once asagidaki gibi soylemistiniz ne ara defalarca mesajlastiniz,destanlar yazildi,sizden telefon beklendi?
Şu aşamada annesinin kötü özelliklerini nereden bilebilirim. Tanışmışlığım yok, oturmuşluğum yok. Telefondan yalnızca bir konuşma.

Anam bunlar 40'li yaslari ne zannediyorlar cidden anlamiyorum 😂😂
Esas bizim jenerasyon calisan ureten kadinlar , simdiki gencle koca pesinde dolanip calismama , kocaya yemek yapma hayalleri kuruyorlar
Tas gibi hatunlariz , en verimli cagimizdayiz , bu yasta evde oturtmak beni delirtir ki korona yuzunden aylardir calisamiyorum delirmis durumdayim 🤦🏼‍♀️

Konu sahibi bu sorumluluk size ağır geliyorsa bence de ayrılın.. oncesinde de soyledim o da kendine gore birini bulur belki. Anneden vazgecilmez. Ben de calisan bir annenin cocuguydum ama annen çalışsın deseniz olmaz, neden bakacakmışız deseniz olmaz doğrusu nedir bilmiyorum tek bildiğim sadece çalışmıyor diye ve oğlu anneme bakmak zorundayım dediği için bir annenin "yanmış kavrulmuş evlenmiş" diye betimlenmesini berbat bulduğum..... hakkında hayırlısı olsun.

Merak ediyorm sizin anneniz olsa durum nasil olurdu? Cvp veriyim tabiki annem annem diye tutturup evine alirdin.

Tek çocuk anne bekar napsin senin için sokağa mi atsin ? Anlamiyorum sizin gibileri daha sevgilisiniz kaynana derdine dusmussunuz.

Ben bir evlilik geçirdim. Başta bazı şeyleri düşünmediğim, anın büyüsüne kapıldığım içindi. Şimdi düşünüyorum herşeyin derdine düşünüyorum izniniz olursa

Ben bir evlilik geçirdim. Başta bazı şeyleri düşünmediğim, anın büyüsüne kapıldığım içindi. Şimdi düşünüyorum herşeyin derdine düşünüyorum izniniz olursa
yok körleme dalacaksın. seni almaya lütfeden ilk erkeğe yapışacaksın, kulu kölesi finansörü olacaksın, anasına danasına bakacaksın. öyle

Anası tabi bakacaksın denmiş ama biraz harçlık tarzı 400-500 aylık vermek var bir de tamamen her şeyini üstlenmek var.
İki evi birden düşünecek adamın kafası için de zor bir şey bu bence. Ama ben bu tarz bir şey istemezdim, yaşı çok çok genç çalışabilir gayette bir yerde, ileride böyle olacagini bilmiyor muydu? Ozaman oğlunu evlendirmesin hep onunla yaşasın.

Annesi gariban karakterde bir kadın değil. Gayet kuaöfüne giden, modern aklı başında, akıllı bir kadın. Babası ilk evlendikleri günden itibaren hep annesini aldatmış, bütün malı mülkü satıp kadınlarla yemiş, annesini bırakıp İstanbula gelmiş, sonra geri dönmüş gibi aslında olmayan bir evlilikmiş ama seneler sonra ayrılma kararı almışlar. Ben geçen hafta annesini aradım. Oğlunuzla tartıştık, ondan bir haber alamıyorum merak ediyorum napıyor diye sordum. Evlerinde misafir varken, kardeşlerinin ve yeğenlerinin yanında hiç sesinin volümunu azaltmadan bana "siz neyi paylaşamıyorsunuz, bir gün iyi bir gün çok kötüsünüz, açıkçası artık sizin kavgalarınızdan rahatsız oluyorum, evimiz de huzur kalmıyor, oğlumun senin kızabileceğin yaptığı hiç bir şey yok" diyerek konuştu. Pandemiden önce bir satış mağazasında görevliydi bir kaç ay çalıştı, sonra kalp spazmı geçirdiği için işten çıktı, sevgilim çalışsın istemedi. 1,5 sene önce beraber yaşamıyorlardı, memlekette kardeşiyle beraber yaşıyordu, yeni beraber yaşamaya başladılar sayılır.
Bir kadın çocuk büyüsün öyle ayrılırım düşüncesi ile bekletiyorsa ayrılığı ki çoğu kadın aynısını yapıyor maalesef yol göstereni olmadığı, cesaretsizliği ve cahilliğinden.. Akıllı kadın tanımı uymuyor yani.. Ama bunu yapan kadın sayısı hiç de azınlık olmadığından acımasız bakmamak lazım hele de kalp spazmı geçirmiş birine..

Siz niye her şeye muhalefetsiniz acaba. Dün 1 bugün 2 derken?1,5 yıldan bahsediyorum. Kadın sürekli telefonda sevgilimle konuşurken arkadan ''youandi da beni hiç aramıyor, o bana selam göndermiyor ama hadi ben gönderiyim, numaram vardı dimi onda, vay hasta oldum aramadı' deyip telefon bekleyen bir kadın. Aramamdan rahatsız olacak bişey yok. Onun konuşma tarzı rahatsız ediciydi. Ayrıyeten defalarca bana mesaj attı oğlum çok kötü, aranızda bişey mi geçti, lütfen kestirip atma bu kadar kolay ayrılmayın diye destanlar yazmışlığı var.
Bişey diyeyim mi? Bu hanfendi sizi yorar. Kalp sorunu yaşayanlar sinirli oluyor, babamdan biliyorum. Pamuk gibi adam alev topu gibiydi birkaç yıl. Herşeye alınır, sinirlenir. Haklı bile olsanız gık diyemezsiniz, üstüne anlayışsız tahammülsüz vicdansız damgası vurulur. Çünkü kadın hasta. Daha evvel sevgiliniz teyzesi ile yaşayacağını söylüyordu annesinin, maddi yardım gündemde yoktu. Şimdi '' Anneme para göndercem. '' diyor. Evlendiğinizde '' Annem yalnız o evde, iki ev ekstra maddi külfet, annem de bizle yaşayacak, ya kalbi tutarsa yalnız o evde? '' diyecek. İşiniz var işiniz.

45 yaşında kadın nerde çalışabilir bilemedim. Siz hiç o yaşlarda kasiyer ,garson vs görüyor musunuz? Varsa da çok azdır. Insanlar genç her ise koşabilecek eleman arıyor. Benim eşimin annesi de evlendigimizde zor geçiniyordu. Eşim ben yokken yardım ediyormuş sonra da etti ama aylık olarak hesaplamadım. her ay etmezdi bazen toplu öderdi kira, fatura vs. Ki kadın çalışıyordu. Ama önün kendini çok geliştirdiği bir konu var o işte çalışırdı ve çok yorulurdu. Şimdi onu da yapamıyor çünkü rahatsızlandı. Bilemedim ikiniz de haklisiniz. sizin anneniz aynı durumda olSa ne yapar, ne düşünürdünüz ona bakın bence.

Daha önce tecrübe edememissiniz demekki bunun bir yolu yok ayrilmakdan baska o kadin atilmaz insan annesi atamaz.

45 yaşında kadın nerde çalışabilir bilemedim. Siz hiç o yaşlarda kasiyer ,garson vs görüyor musunuz? Varsa da çok azdır. Insanlar genç her ise koşabilecek eleman arıyor. Benim eşimin annesi de evlendigimizde zor geçiniyordu. Eşim ben yokken yardım ediyormuş sonra da etti ama aylık olarak hesaplamadım. her ay etmezdi bazen toplu öderdi kira, fatura vs. Ki kadın çalışıyordu. Ama önün kendini çok geliştirdiği bir konu var o işte çalışırdı ve çok yorulurdu. Şimdi onu da yapamıyor çünkü rahatsızlandı. Bilemedim ikiniz de haklisiniz. sizin anneniz aynı durumda olSa ne yapar, ne düşünürdünüz ona bakın bence.
Aslında kadın mağazada çalışmış pandemi öncesı ama kalp spazmı geçirmiş. Konu sahıbının yorumunda gördüm

Konu sahibi bu sorumluluk size ağır geliyorsa bence de ayrılın.. oncesinde de soyledim o da kendine gore birini bulur belki. Anneden vazgecilmez. Ben de calisan bir annenin cocuguydum ama annen çalışsın deseniz olmaz, neden bakacakmışız deseniz olmaz doğrusu nedir bilmiyorum tek bildiğim sadece çalışmıyor diye ve oğlu anneme bakmak zorundayım dediği için bir annenin "yanmış kavrulmuş evlenmiş" diye betimlenmesini berbat bulduğum..... hakkında hayırlısı olsun.

deneme

45 yaş çok yaşlı değil. Kendi hayatini idame ettirmek için çoktan sistem kurmaliydi. İlerde sizinle yaşamaya kadar bile gider bu. Bence kabul etme.

X