Sevdiğim adam için ne yapabilirim?

İkna olmuyosa kendi bilir. Sen niye kendini harcıyosun ya? Ortada ağır hastalık falan var sandım ben de. Şımarık totosuna vur tekmeyi gitsin sen niye kendini bu kadar ezip büzüyosun biraz gözünü açsana?
O zaman sadece akışına mı bırakmalıyım? Beni ilgilendirmiyor sorun senin sorunun iyi olması gereken sensin gibisinden.

Hayır hep çok zayıftı ve zayıf olmasının sebebi de midesinin hep çok hassas olması. Helicobakteri ile uğraşmış bir ara. Bu sürekli tekrarlanan bir hastalık mı?

Yani bırakıp gitmek mi olmalı ilk seçeneğim? Yoksa terapi alması için rest mi çekmeliyim?
Orası senin bileceğin şey. Son bir şans vereyim diyorsan dene ama cacık olmaz bu adamdan. En ufak aksilikte dibe vuran insanlarla uğraşmak anlamsız geliyor bana.

Hissettirme.
Dünyada tek hasta olan o değil.
Saçma sapan davranışlarını hastalığına bağlayıp sana hayatı zindan edemez.
Kolay yolu bulmuş seni yıpratıyor.

Orası senin bileceğin şey. Son bir şans vereyim diyorsan dene ama cacık olmaz bu adamdan. En ufak aksilikte dibe vuran insanlarla uğraşmak anlamsız geliyor bana.
Hastalığı sürekli nüksediyor. Anne babasını küçük yaşta kaybetmiş. Çevresindeki herkes bir gün gidecek diye düşündüğünden korkuyorum. Ben de gitmek istemiyorum. Ama tabii belirsizlikten de korkuyorum. Evliliği öne çekmeye çalışıp bir araya gelmeyi hızlandırmak da bir seçenek olabilir mi?

Hissettirme.
Dünyada tek hasta olan o değil.
Saçma sapan davranışlarını hastalığına bağlayıp sana hayatı zindan edemez.
Kolay yolu bulmuş seni yıpratıyor.
Haklısınız ben de ona bunu söyledim defalarca kez. Bir hasta olan sen değilsin. Beni üzmeye hakkın yok tarzı.

Tabii ki hayır. Psikolojik olarak ikiniz de toparlanmadan yapılan evlilikten hayır gelir mi biraz mantıklı olun

doğru düzgün bir doktora gitsin.
gastroentoloji bölümüne.
gidiyor bulamıyorlar diye birşey olmaz.
doğru bölüme gitmiyordur.
kusuyorsa safrasına baktırsın.
bütün bunların dışında da hastayım diye hayata küsen insanla ömür geçmez diyorum.

Bi arkadaşım var. O kadar büyük bağırsak sorunlarıyla uğraştı ki doktorlar kanserden şüphelendi kanser çıkmadı şükür ama kronik ve ömür boyu uğraşacağı, zaman zaman hala hastaneye yattığı bi hastalık çıktı. Dünyanın en pozitif insanıdır, yanında 5 dakika geçirseniz o pozitiflikten yorulursunuz asla durmaz.

Ha ne alaka derseniz herkesin yapısı farklı. Kimi hastalıklara sevgiliniz gibi yaklaşıyor kimi benim arkadaşım gibi. İkisi de kabul edilebilir, herkesin aynı tepki vermesini bekleyemeyiz.

Ammaaa kısmı geliyor şimdi. Bu hastalığı o yaşıyor. Siz destek olmak isteyebilirsiniz olabilirsiniz de ama bu kadar depresiflik ciddi bi ilişkide sizi de etkileyecektir. Bi hastalığı iki kişinin omzuna yüklemek anlamsız. Gerekirse terapi alsın, baş etmeyi öğrensin ama böyle gitmez

Çok haklısınız benim bu noktada yapacak pek bir şeyim yok. Elimden geldiğini yapıp kendi hayatıma ve bu süreçte yıpranan psikolojime iyi bakmalıyım.

Gastroenterolojiye gitti. Hiçbir şey çıkmadı.

Söyledim ama ikna olmuyor. Bu süreçte ben de çok yıprandım randevu aldım bayramdan sonra psikiyatriye gideceğim. Onu nasıl ikna ederim?
Edemezsin. Adam mızmızlanıyor sende pışpışlıyorsun. Gitmeme izin vermiyor diyorsun gitmeye gönlün yok bence. Tabi ki gitmene izin vermez başkası olsa bunu pışpışlar mı sence?

Gastroenterolojiye gitti. Hiçbir şey çıkmadı.

tamam demek ki sorun midesinde değil.
diğer bölümlere gitsin safra pankreas baktırsın.
yukarıda bir arkadaş boğaz falan demiş yani kaderine küsüp ağlanıp sızlanacağına çözüm arasın.
ve tekrar söylüyorum insanın ömrünü yer bu çocuk.

Canım evlenmek isteyen erkek tarafı olur. Şu oyunu kuralına göre oynayın artık. Böyle yapınca onun gözünde daha değerli olmayacaksın daha harcanılır olacaksın. Çevresindeki herkes gittiyse ayakları yere sağlam bassın. Çocuk gibi vızıldamayı bıraksın. Sizde elin heriflerine analık yapmayın lütfen. Çok üzülürsünüz diyeyim ben size.

İlla sorunlu insanla evlenip kendimi yakacam diyorsun. Olur evliliği öne çekin bence, neden olmasın.

Edemezsin. Adam mızmızlanıyor sende pışpışlıyorsun. Gitmeme izin vermiyor diyorsun gitmeye gönlün yok bence. Tabi ki gitmene izin vermez başkası olsa bunu pışpışlar mı sence?
30 yaşındayım. 3 seneye yakın bir zamanımı ölü bir ilişkide geçirmek istemedim hiçbir zaman. Eylüle nişan yapmaya karar verdik. Eğer istemiyorum dese çekip giden ben olurum. Bana istediğimi vermeyen adama ben niye ömrümü vereyim. Diyorum ki adam hasta ve psikolojik olarak kötü etkileniyor. Elimden gelen bir şey varsa yapmaya hazırım. Soru bundan ibaret.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…