SENİ ÇOK ÖZLEDİM ANNEM...

Ne denir ki ..Ne söylense az gelecek sanki..Anne konularında çok hasssasım, gözümden iki damla süzülüverdi. Allah'ım mekanını cennet etsin,sizin de sabrınızı arttırsın.

Çok ama çok teşekkür ederim...

Umarım artar, umarım...

Göz yaşlarıyla okudum satırlarınızı. Benim annemde ileri evre kanser hastası. Kemoterapiler fayda etmiyor kalbim acıyor ama elimizdende birşey gelmiyor. Rabbim sizin annenizede rahmet eylesin. İnşallah cennetine nail eylesin.

Göz yaşlarıyla okudum satırlarınızı. Benim annemde ileri evre kanser hastası. Kemoterapiler fayda etmiyor kalbim acıyor ama elimizdende birşey gelmiyor. Rabbim sizin annenizede rahmet eylesin. İnşallah cennetine nail eylesin.

Öncelikle çok teşekkür ediyorum,

Anneniz nasıl peki, umarım iyidir?

Zor, çok zor bir süreç. Allah sabır ve şifa versin inşallah...

Allah rahmet eylesin , rabbim sizi en güzel şekilde ahirette kavuştursun inşallah

bi cuma aksamiydi yani bugunku gibi pesmebe gecesi
netde bi yazi okudum cuma geceleri vefat edenler sevdiklerinin yanina gelirmis diye ruhani olarak
bi kaç saniye surdu gerçek gibi hissetmem, çocuklarima bakdim evime kendime bakdim hani misafiriniz olunca hersey duzgunmu diye kontrol ederisiniz ya
oyle bi bakis attim , bakis bittiginde kimseinin gelmedigi gelsiysede gormediim birden beynime simsek gibi vurdu
iki saniyeligien annemin gelecegine inanmak istedim herhalde

Allah rahmet eylesin annecugine ..
gelip misfir oluyolardir bize belki kim bilir ...

Hiç bir pişmanlığım yok,
İyi ki Allah beni annesini seven evlatlardan eylemiş, iyiki sevmişim seni böylesine sonsuz ve dolu dolu.
Hiç unutmam sabaha kadar oturmalara eşlik eden kahvelerimizin o sonsuz keyfini.
Ve gülüşlerini, yüreciğinden kopan kahkahalarını.
Koltukta uyuyakalmaların vardı senin, battaniyemi değil hırkamı örterdim üstüne ki, kokun sinsin.

O illet hastalığa yakalandığını öğrendiğim günün sancısını bugün bile çekiyorum anne,
18 yaşında bir kız çocuğuydum, ve tabiri caizse tam da bir ana kuzusu! Ki gurur duyuyorum bundan.
Kimse yoktu doktor yüzüme yüzüme vururken durumunu... Ağlasam, sarılacak kimsem yoktu, kızsam kime, neye kızacağım? Acilde serumlarla yatan seni unutup koşarak hastaneden çıktığımı, ve dakikalarca deli divane koştuğumu hatırlıyorum da, nasıl çaresizlik hiç bilir misin annem?

Ertesi gün yoğun bakıma alındın, kalbim hiç öyle atmamıştı yanına girerken. İlk kez görüyordum hastanenin yoğunbakım odalarında seni. Ne olsa yakışırdı sana, hastanelerse bir o kadar yakışmadı. Üvey durdu üstünde annem... Kavga ediyordum içimde, seninle değil kendimle. ''Senden saklamak istedim, böyle acı dolu hayatında birde beni kaybetmekten korkma istedim... 4 yıl oldu öğreneli. Tedavi olmam kalp kapaklarım yüzünden mümkün değildi. Heeepsi aynı şeyi söyledi doktorların. Bende gittiği yere kadar dedim, seni yıkmadan devam ettim hayatıma...'' cümleni hatırladıkça yanıyor yüreğim yanıyor!

İyi ki yanlış teşhis koyulduğuna inandırdım seni, iyi ki bu dünyadan çekip giderken kanser olduğunu bilmiyordun. Her doktoru evvelinden uyardım, hiç bir doktordan sen yanımızdayken almadım sonuçlarını. Değil 18, 10 yaşında da olsam, senden başka neyim vardı ki? Bir sen vardın bu dünyada, savaştım... Ama kazanamadım anne! Ne ağır savaş bu sensizlik!

Kızıyorum anne, ''sen benim can yoldaşımsın, sen olmasan nasıl yaşardım'' sözlerini hatırlıyorum şimdilerde. Yıllarca devam ettin bu yolda, yıllarca direndi o güzel kalbin bu illet hastalığa... Ben her doktordan boynu bükük gözü yaşlı çıktıysam, evin kapısından gülerek girdim ama içim haykırarak ağladı anne! Hiç düşmedin yataklara, hiç ağır hasta olmadan gittin dünyadan.

Akşam sana börek alacaktım gelirken, seninle vedalaşmaya geldim.

Mezar taşına konuşuyorum şimdi, buz gibi. Kıyafetlerini öpüyorum, videolarımıza bakıyorum. Öpüyorum seni kendimce. Yastıklara sarılıyorum senmiş gibi. Ne ağır bir savaş ki bu anne, hiç dinmiyor bu yara...

Emanet ettiğin eşim, bana çok güzel aile olmaya devam ediyor. Kolum, kanadım olmaya devam ediyor. Şükür sebebimdir eşim, bilirsin... Sayesinde öyle sağlam basıyor ki ayaklarım yere, şükürler olsun... Hayatım öyle güzel ki... Bir sen yoksun. 10 ay oldu, gözümde yaşlar dinmedi.

Yemek yaparken, kitap okurken bir ağlamadır geliyor yüreğime. İçimi çeke çeke, ağlıyorum çocuklar gibi... Ellerini, güzel zeytin gözlerini, bana hayat veren kokunu çok özledim annem... Seni çok özledim...

Bana hem baba, hem aile olan güzel kadın,

Hiç unutmadan dualarımla süsleyeceğim seni...

Her gece, '' Allahım hissetmesem de olur, ne olur bir kez öpüversin beni'' diye ettiğim dualarıma devam edeceğim... Belki geliyorsundur diye düşünerek.

Benim derdimin duadan başka dermanı yok, annemden başka burada açacak konum da yok aslına bakarsanız... İçinizi kararttıysam affola, varsa anneciğime bir duanızı alırım :)

Allah rahmet eylesin. Mekani cennet olsun anneciginizin. Okurken kendi derdimden utandim..

bi cuma aksamiydi yani bugunku gibi pesmebe gecesi
netde bi yazi okudum cuma geceleri vefat edenler sevdiklerinin yanina gelirmis diye ruhani olarak
bi kaç saniye surdu gerçek gibi hissetmem, çocuklarima bakdim evime kendime bakdim hani misafiriniz olunca hersey duzgunmu diye kontrol ederisiniz ya
oyle bi bakis attim , bakis bittiginde kimseinin gelmedigi gelsiysede gormediim birden beynime simsek gibi vurdu
iki saniyeligien annemin gelecegine inanmak istedim herhalde

Allah rahmet eylesin annecugine ..
gelip misfir oluyolardir bize belki kim bilir ...

İşte insan yüreği, neler istemiyor ki...

Mekanı cennet olsun sizin de annenizin. Sabırlar versin Allah.

Teşekkür ederim içten mesajınız için :)

Tam 11 yıl oldu annemi kanserden kaybedeli acısı hala yüreğimde.hep bir tarafım eksik,hep bişeyler noksan,hep bişeyler yarım hayatımda
Boğazım düğüm düğüm oldu gözlerimden yaşlar akıyor şu an.
Hiçbir zaman yerlerı dolmayacak canımız annelerimiz mekanınız cennet olsun :dua:

Tam 11 yıl oldu annemi kanserden kaybedeli acısı hala yüreğimde.hep bir tarafım eksik,hep bişeyler noksan,hep bişeyler yarım hayatımda
Boğazım düğüm düğüm oldu gözlerimden yaşlar akıyor şu an.
Hiçbir zaman yerlerı dolmayacak canımız annelerimiz mekanınız cennet olsun :dua:

Ne güzel anlatmışsınız.

Daha ne söylenir ki?

Mekanları cennet olsun...

Sabrımız daim olsun...

Siz ne güçlü ne güzel bi evlatsınız ya o zor süreçte ne güzel destek olmuşsunuz eminim sizinle hep gurur duymuştur...Allah sabır versin mekanı cennet olsun

Siz ne güçlü ne güzel bi evlatsınız ya o zor süreçte ne güzel destek olmuşsunuz eminim sizinle hep gurur duymuştur...Allah sabır versin mekanı cennet olsun

Ne kadar iyi geldi böyle güzel cümleler duymak.

Yürekten teşekkür ederim, biraz olsun yüreğime su serpti...

Amin, inşallah...

Mekani cennet olsun insallaahhhhh...

Bende evlendim cocugum var ama ana kuzusuyum halaa... allahim ne buyuk aciiiiii..
Ben birgun gideceklerini dusununce hep aglarim...
Bu satirlarin beni cok yaraladi hungur hungur agliyorummmm. :110: :KK43:

Allah sana sabir versin canimmmmm.. insallah annecigin cok rahattir. onun icin dua ettim. insallah evlatlarinda seni oyle sever:KK43:
Rabbim kalanlara saglik versin. Anne babalarimizin kiymetini bilelim.

Canım benim, canım...

Ne güzel yazmışsın. Allah razı olsun!

Evlatların hayırlı olsun her daim inşallah.

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Allah onu razı olduğu kullarindan eylesin. Rabbim annenizle sizi cennetinde buluştursun. Amin...

Allah mekanını cennet eylesin,insanlar birşeylerin değerini kaybetmeden bilmez ya, bu yazıyla inşallah hayatta olan ana babalarının kıymetlerini hatırlamış olurlar ,ölüm çok çaresiz bir durum Allah sabır versin dayanma gücü versin inşallah,bende babamı aynı sebepten kaybettim o sebebi o günleri öldüğü günü hayatımdan çıkardım, hep mutlu günlerimiz olsun hafızamda yoksa dayanılacak gıbı değil

Mekanı cennet olsun annenizin benimde bir buçuk yıl oldu annemi kaybedeli, acısı geçmiyor kanser olduğunu öğrendiğimde lohusaydım sütüm kesildi bebeğime bile yetemedim tam bir sene tedavisi sürdü acılar ağrılar hastane günleri sonra kızımın doğum gününde kaybettim geceleri çok zor geçmiyor ağlıyorum hep eksik hep mutsuzum En çokta çok çile çekti annem babam hiç rahat yüzü göstermedi 52 yaşında gitti ona üzülürüm hergün ağlatırdı anamı birgün kavgasız yemek yediğimizi bilmiyorum . Ölünce hemen evlendi . İçimi döktüm kusura bakmayın Allah sabırlar versin size hayırlı uzun ömür versin

Ne kadar iyi geldi böyle güzel cümleler duymak.

Yürekten teşekkür ederim, biraz olsun yüreğime su serpti...

Amin, inşallah...

Amcamı bu illetten kaybettik. 50 yaşında bile değildi 5 yıl savaşmıştı.Tanınmaz hale gelmişti küçük bebek gibiydi o kadar kötüydü ki...Artık beni seviyosanız benim için dua etmeyin diyordu.Vefat ettiğinde artık acı cekmiyor demişti kuzenim...Onun da sizin gibi hayırlı evlatları vardı.İyi ki anneniz hiç yataklara düşmemiş iyi ki onu öyle görmediniz iyi ki hep yanındaydınız elinizden geleni yaptınız

X