Şeker hastası erkek arkadaş

Tüm anne tarafım şeker hastası ben değilim. Beslenme ile çok ilgisi var. Beslenmesine dikkat eder mi? İlaçlarını düzgün alır mı? Yarın bebek tedavisi olması gerekirse buna tavrı ne olur? Otur bunları açıkça konuş. Elbette düşüneceksin çünkü bu hastalık genetik bir hastalık yarın belki çocuğunuzda olacak. Ona göre kararını verirsin.

10 yillik evliyim.
Esim 20 yildir seker hastasi.
13 yasindan beri .
Cok guzel bir cinsel hayatimiz var.Evlendim 2 ay sonra hamile kaldim.
3 evladimiz var.
Gayette saglikli sukurler olsun Rabbime.
Yediklerine dikkat ettigi zaman hicbir problem olmuyor..

Aileniz sizin üzerinizde baskı kurup etkisi altına almış. Lütfen tek başınıza, sakince düşünün. Eğer birbirinizi gerçekten seviyorsanız her zorluğu atlatırsınız.
Bir arkadaşım erken menapoza girdi, bunu öğrensiğinde sevgilisi vardı. Çocuktan ayrılmak istedi, çünkü çocuğun ailesi kesinlikle torun istiyor. Şu an evliler, çok mutlu bir çift. Çocuk bu haberi aldığında evet üzüldü ama asla bırakmadı kızı, çünkü gelecek hayalleri bir çocuktan ibaret değildi, hayat boyu birbirlerini sevmek ve birlikte olmak için evlendiler, şimdiye kadar da gördüğüm en sevgi dolu çift olarakmdevam ettiler.

Eğer sevgilinizi böyle sevebilecekseniz devam edin, ama hayattan ve evlilikten kesin beklentileriniz varsa ufaktan ayırın yolları, ikiniz de sonradan daha çok üzülmeyin.

Şeker hastaları ölsün o zaman, ne biçim mantık. İnsülinini düzenli bir şekilde kullanacak, düzenli kontrollerini olacak, kan şekeri kontrollü olacak, düzensiz yükselişli inişli olmadığı sürece bu hastalığı olmayan herhangi bir insan gibi hareket edebilir. Çok sıradışı korkunç bir durum sanki. İnsanlar çok garip.

Bu kaygını ve Duygularını buraya açmakla çok büyük hata ettin.
Şimdi gelecek linçler sen ne Biçim insansın , ayrıl da çocuk senden kurtulsun , vah yazık sizin insanlığınıza , gaddarlar diye hakaret söylemlerine hazır ol.
Neyse konuya gelirsek hastalık Allahtan sağlam bir insan da hasta Olabilir. Şeker hastalığı diyetine dikkat edersen öyle büyük sorunlar yaratan bir hastalık değil ve günümüzde çok Yaygın.
Yine de karar sizin.

Öyle oldu gerçekten de ama önemsemiyorum çünkü kendimi biliyorum. Çok ağır ithamlarda bulunanlar var hiçbiri beni tanımıyor ve klavye başında yazmak kolay. Sen sevmiyorsun git ayrıl diyenlerin aksine Ben sevgilimi seviyorum onu üzmek istemiyorum çok gaddarsın diyenlerin aksine tam tersi merhametli ve duyarlı biriyim. sadece gelecekle ilgili kaygılarım var içimi döktüm

Ben sizi anladım. Hem onunla olmak hem de onunla mutlu olmak istiyorsunuz ama ya ailem haklı çıkarsa diye tereddütleriniz var.
Biraz iyiniyet biraz da empati zaten sizin durumunuzu anlamaya yeter diper türlü hiç tanımadığınız bir insan hakkında klavye delikanlılığı yapmak cehaletin en belirgin göstergesi sanırım.

Teşekkür ederim aynen öyle seviyorum seviliyorum çok iyi bir insan bir daha böylesine denk gelinmez cinsinden iyi biri hem de onunla evlenip uzzuunn yıllar mutlu bir evlilik sürmek istiyorum. Annemin dediklerini de düşünüyorum sonuçta annem tabi ki mutluluğumu istiyor
Yazılanlar çizilenler üzüyor ve hayal ettiğim o mutlu evliliğimden uzaklaştığımı hissediyorum.

Çoğunluk cinsellik ve çocuk durumuna takılmış. Bense öfke kontrolünü düşündüm. Karşındaki kibar iyi niyetli davranıyorsa çoğu hastalık tolore edilebilir ama o hastalık psikolojiyi etkiliyorsa mutsuz olabilirsiniz. Bir de öfke kontrolüyle ilgili verilen örneklerin çoğu kadın ama gerçekte öfke problemi olanların çoğunluğu erkek oluyor zaten. Kişiliğini iyi gözlemleyin bence. Sinirini ne kadar kontrol edebiliyor.
? Sizi darlıyor mu, evlenince size öfkekenip size vuracak bir yapısı var mı? Herkes çok pozitif bakmış ama bu hastalık insanın kişiliğini de etkileyebilir

Yok artık. Bu kadarını dusundugunuze gore ortada gerçek bir sevgi yok. İlişkisinizi bitirin bence

Benim kuzenimin eşi de şeker hastası, evlenmeden önce daha ağırdı sanırım inisülin iğnesi vururdu kendine. Evlendiler, eniştem gayet sakin mizaçlı, evin içini bilemem ama kuzenimin yüzünü bir gün düşürmedi. Ayrıca evliliklerinin 3. Ayında korunmalarına rağmen hamile kaldı kuzenim. Kayınbabam şeker hastası, eşim 3 kardeş. Yani kulaktan dolma bilgiler biraz da kişinin bünyesine göre değişir.

Ama sizin yaklaşımınız hoş değil malesef.

Aileler daha farklı düşünebilir ama sizin sağlam durmanız gerekirdi.

Gerçekten sevdiğinizden emin misiniz, sevilmeyi mi seviyorsunuz?

Annenizde haliyle Tereddüt ediyor biricik kızının Ömür boyu mutlu Olmasını istiyor bu Yüzden Tereddüt ediyor.
Sende de Birgün Allah korusun ama o hastalık Çıkabilir herkesin basına gelebilir. Şeker Hastalığı'nın da bölümleri var tip1 tip2 pek çok çeşidi var. Bazısı daha az tehlikeli vs ama dediğim gibi herkes hasta Olanilir.
Bir de daha 21 yasında çok küçüksün evlenmek için önce mesleğini eline al.

Bu forumda sevgilisi gazi oldugu icin ayaklarini kaybetmis biri vardi yanlis hatirlamiyorsam, o bile ayrilik ihtimalini hic bir sekilde dusunmemisti bayiliyordum ona ama uzun zamandir denk gelmiyorum.

Adamin ayaklari yok, dusunsene birlikte bir yuruyus yapamayacaklar el ele, adam kisisel ihtiyaclarini gideremeyecek, ama kiz yine de sahane bir sekilde sahiplenmisti onu gozlerim doluyordu okurken.

Ask boyle birseyken siz diyabet yuzunden soguyorsaniz ask demeyin yasadiginiza lutfen

yazik o adama ki sevdigi kadin onla ilgili buraya neler yaziyor ve habersiz hala seviyor ayrilin bence haketmiyorsunuz sizde ask ve gercek sevgi olsa karariniz kesin ve net olurdu

Evet seker hastasi erkeklerde cinsel sorunlar olabiliyor zamanla bu bir gercek diyelim ki ayrilip baskasiyla evlendiniz ve 1 sene sonra seker hastasi oldu 10 yil sonra ben ne yaparim diyip bosanacak misiniz ? Sevgi sadakat kolay bulunmuyor kardes inaniyorsan varligina devam et derim.( O arada sekerinde tedavisi var ve bi ameliyatla yok edilebiliyor artik cevremde sekeri biten var bu ameliyatla bi arastirin derim)

Aaaah ah.. ev sahibimiz vardı rahmetli Sedat amca ve eşi Esin teyze.. yaşları 50 üstü idi ama her sabah erkenden kalkıp sağlıklı mı sağlıklı kahvaltılarini eder. El ele tutuşup denize doğru yururlerdi.. o kadar mutlu ve minnoslardi ki... Ağzım açık kalıyordu o çocuk yaşımda bile. İkisi de şeker hstasiydi ve birbirlerine resmen doktor olmuşlardı. Sedat amca 75 yaşında eşi de sanırım 65-70 dolaylarında kazada vefat ettiler. Hiç sağlıkla alakalı bir sorun yaşadıklarını hatirlamam.. Allah mekanlarını cennet etsin.. sevgi olunca hayat hiçte zor olmuyor. Sen daha başında bunu düşünecek ve ailenin gazına geleceksen vazgeç zaten.. Allah korusun da onun yerinde sen de olabilirdin

Insallah erkek arkadaşınız sizden ayrılır siz onu terketmeden önce. Buraya böyle bir konu açmak bile abes, ailenize de size de vicdan diliyorum. "Hastalıkta/sağlıkta" diye edilen evlilik yeminini laf olsun diye söylememeli insanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…