Sanki kayboldum

Bence zaten kayinvalide adayı size bu kadar iltifat ediyorsa kaçmalıydınız, bana ne yamamaya çalışıyorlar diye. Böyle durumlarda hiç hayırlı bir eş çıktığını görmedim. Kendileri de ohh kurtulmuş görüşmüyolarmış bile. Sizin gibi deprem sonrası bile barışmaya yeltenmemişler. Sonrası için onu yapmayacaktiniz, bunu yapmayacaktiniz demeyeceğim, hepsi hatalar silsilesi..
Ne güzel anne babanız size yardımcı olmaya çalışmış, onlarla geçinemeyen sizsiniz bence. Onlarla yaşarken işe girecektiniz gerekirse kadın tutacaktınız, zaten kira vermiyorsunuz. Kalan parayı biriktirecektiniz, orada çalısmaniza da kimse bir sey demezdi. Eşiniz denecek elin adamına bunca olana rağmen gitmeye utanmıyor, erinmiyorsunuz da kendi ananız babanızdan utanıp eriniyorsunuz. Böyle bir adamdan laf yiyeceğime anam babamdan laf yerim daha iyi...

Konuda eksikler var. Mesela nişan elbisesini satın aldığınız yerde ki adam öğlen ne yemiş, kayınvalidenin bacısı kınada ne giymiş, ateist mihrakların orta Asya’da ki jeopolitik durumu neymiş, aldattığı kadının yaşı burcu saç rengi bunlardan hiç bahsedilmemiş , o yüzden yorum yapamıyorum
Ay bayılıcam ahhfjsjsjsm çocuğu sallıyorum sesli güldüm gözleri açıldı garibimin 🤣

Yine için ısınır, yine affedersin ve 3. bebek gelir gibi görünüyor. Bizim ne dememizi bekliyorsun tam olarak?
Gelinlik seçimi hikayesinden sonrasını okumadım, çok sıkıldım. Evlenmişler demek, ben sonra o iş bozulmuştur diye düşündüm ama yine de gerisini okumaya üşendim 🙈

Konunun sonlarında nişanın neden bozulduğunu açıkladığınız kısımda "aa o olay bu konuda olmuştu di mi" dedim. Okurken öyle bir kendinden geçmek yani. Ama hepsini okudum.

1 aydır tanıdığınız adamın anası iki iltifat edince evliliğe ikna olmanız beni benden aldı.
Senelerce görüşüp severek evlendiğim kocam için şunların yüzde birine katlanmazdım ben. Siz 1 aydır tanıdığınız adam için her türlü saçmalığa susacak motivasyonu nasıl buluyorsunuz anlamıyorum.

Tavsiye istemişsiniz ama ne denir ki şu durumda? Kavga sonlarında yükselip yükselip birlikte olup çocuk yapmışsınız. Şimdi insanların sen çalış, çocuklara ben bakarım dememesi çok normal.
Var olanları büyütmeye bakıp üçüncüyü yapmayın bari.
Psikolojik destek alsanız iyi olur bence.
Ay evet ya eşime körkütük aşık evlendim kaç senelik sevgilimdi ama evlenme arefesinde bunları yaşasam ben bile gözümü karartıp ailemsiz evlenmezdim eşimle yani. Bile isteye kaderine yürümüş ve buna 2 masum çocuğu daha eklemiş bi üyemiz daha. Nolur 3.yü yapmayın

Gelinlik seçimi hikayesinden sonrasını okumadım, çok sıkıldım. Evlenmişler demek, ben sonra o iş bozulmuştur diye düşündüm ama yine de gerisini okumaya üşendim 🙈
Önce hamile kalmış, sonra evlenmişler, iki tarafın ailesi de çeyrek takmış. Sonra eşi aldatmış, boşanacaklarken içi ısınmış, affetmiş ve birlikte olmuşlar, ikinci çocuk olmuş.
O kadar özet geçemem dedim ama yine geçtim işte

Ya arkadaş tüm hayatınızı böyle uzun uzun yaZinca bizim okuyacagimizi hayatınızı çok merak ettiğimizi dusundurten motivasyonunuz nedir ben çok merak ediyorum . Kaynananizin doğum anından baslasaydiniz.
Ben herkes okur nasılsa diye yazmadım kötü bir zamandan geçiyorum ve burası çıktı karşıma içimi döktüm o kadar. Sizde okumayabilirsiniz okumadıysanız ve ya ilginizi çekmediyse geçip gidebilirsiniz siz neden öfkenizi bana kusuyprsunuz

ÖZET ; Eşiyle tanışır tanışmaz kv araya girip ısrar etmiş evlenin diye, nişan olmuş
Geride kv,kp attırmişlar nişanı
Eşiyle nikahla evlenmis hemen hamile kalmiş
Daha sonra eşinin işyerinden biriyle msjlarini yakalamış, affetmiş
Affettiği günlerde birlikte olmuş 2.hamilelik gelmiş
Deprem, başka şehir, tek başınalık, iyice ilgisizleşen eş, baba evine gidiş dönüş, artan libido, 2 çocukla orada da olmayacağını anlama, eşi tekrar bulunduğu şehre getirtme
Vee tekrardan korkular başlamış gidişatımiz iyi değil çalışsam çocuklar var ne yapayım düşüncesi, bunalımı...
Ay çok sağolun ya

Konuda eksikler var. Mesela nişan elbisesini satın aldığınız yerde ki adam öğlen ne yemiş, kayınvalidenin bacısı kınada ne giymiş, ateist mihrakların orta Asya’da ki jeopolitik durumu neymiş, aldattığı kadının yaşı burcu saç rengi bunlardan hiç bahsedilmemiş , o yüzden yorum yapamıyorum
Hahahaha haklısınız ne diyeyim 😂 yorum yapmamak da seçenek

Boşanmak gibi bir seçeneğin var ama bahanen varsa anlamı kalmıyor işte güzelim.
iyi de bosansa ne yapacak .iki cocuk alacagi asgari ucret .kira verecek cocuklar krese gidecek mumkun degil ki .cok zorda kalirsa aile evine geri donecek iki cocuguyla onda da aldigi krese gider muhtelemen

Siz olsanız ne yapardınız mesela ben bu olmasın istiyorum bu yüzden bir çare arıyorum
Aldatma olayında affetmemeniz gerekiyordu. Ordan sonrası her zaman felaket olur zaten. Bunu bile affeden her şeyi kabul eder diye. Çalışma şansınız yoksa çocukların büyümesini bekleyin yoksa işe başlayıp ayrılın

Benim tavsiyem çocukları bir gündüz bakım evine verip çalışmanız, bazıları ne güzel hayatı işi varken evlenip umutsuz ev kadını moduna geçiyor bazıları da tam tersi. Çalıştıktan sonra terapi de alırsınız sonra eşle ilgili karar verirsiniz. Bari çocuklar etkilenmesin kendi ailenizden kaçmaya çalışırken benzer bir aile yaratmışsınız.

X