Sanırım boşanıyoruz

Hanfendi ben sadece durumu anlamaya çalışıyorum farkında mısınız?
Babam istemiyor dediniz mesajınızda. Konuda da çocuğu babama bırakacağım yazmışsınız. Bu durumda çocuğu kabul ediyor da sizi etmiyor gibi bir anlam çıkıyor.
Babanız sizi de kabul ediyorsa bu çocuğu babaya bırakma durumu ne?
Çocugu babama degil babasına bırakıcam dedim hanfendi

I inekobasi çalışan bir anneyim akşamdan yaptığım pogaca kekleri okula nasıl götürdüğünü ben bilirim.Toplantilarda babannesini istemezdi anne illa sen gel derdi.Karne günü servis götürüp getirecektir iptal ettirilir o gün servis , anne götürüp getirir hastaysa bir telefonla çocuğumu alıp acile gittiğimi bilirim isten izin alip .Buyuk kızım 17 yasinda hala kapıdan girer girmez anne ben geldim der gününün nasıl geçtiğini anlatır fikir alır dertlerini anlatir ,küçük kızım boynuma girip kokumu alır öyle uyumaya gider.Dun düştü parmağı incinmiş 2 saat boyunca parmağı öptüm yaladim yuttum resmen.2 çocuğuma 1000 koca kurban ederim çocuklarımın yeri dolmaz.Hala buyuk kizim kıyafet alışverişi yaparken beraber gideriz saatlerce yan yana kabinlerde onlarca kıyafet dener gülüşür eğleniriz(19 yasimda anne oldum beraber buyuduk biz) Simdi böyle bir annenin olmadığını düşünün ve o çocukların ruh halini.Bir dede yada koca uğruna bu çocukların gülüşünü soldurmaya DEĞER Mİ?

I inekobasi çalışan bir anneyim akşamdan yaptığım pogaca kekleri okula nasıl götürdüğünü ben bilirim.Toplantilarda babannesini istemezdi anne illa sen gel derdi.Karne günü servis götürüp getirecektir iptal ettirilir o gün servis , anne götürüp getirir hastaysa bir telefonla çocuğumu alıp acile gittiğimi bilirim isten izin alip .Buyuk kızım 17 yasinda hala kapıdan girer girmez anne ben geldim der gününün nasıl geçtiğini anlatır fikir alır dertlerini anlatir ,küçük kızım boynuma girip kokumu alır öyle uyumaya gider.Dun düştü parmağı incinmiş 2 saat boyunca parmağı öptüm yaladim yuttum resmen.2 çocuğuma 1000 koca kurban ederim çocuklarımın yeri dolmaz.Hala buyuk kizim kıyafet alışverişi yaparken beraber gideriz saatlerce yan yana kabinlerde onlarca kıyafet dener gülüşür eğleniriz(19 yasimda anne oldum beraber buyuduk biz) Simdi böyle bir annenin olmadığını düşünün ve o çocukların ruh halini.Bir dede yada koca uğruna bu çocukların gülüşünü soldurmaya DEĞER Mİ?
Bende annesiz büyüdüm o saydığınız herşeyden eksik kaldım ama başka seçenek yok inanın ki boşanmamak için verdiğim mücadeleyi kimse görmedi.

Ağlıcam 😢 annem de çalışıyordu ben eve 4 gibi geliyordum annem 5 gibi. Kardeşimle o 1 saati iple çekerdik koca koca kızlardık bi de, ortaokul lise dönemi. Okulda olanları anlatmak mutfakta beraber vakit geçirmek sarılmak, o gün annenin geleceğini bilerek kapıda anahtar sesini beklemek gelince hemen sırnaşmak 🥲 Anne ya bu, boru değil. 1e gidecek ya daha el kadar çocuk, kimbilir ne muamele görecek babadan, onun ailesinden? O da sağlam pabuç değil belli ki zaten.

38 yaşındayım boşanacak olsam önce şu kafamı bi dinlendirirdim :deli:
kocamın geçmişini sindirir sonra bakacaksam yoluma bakardım.
büyük ihtimalle de kafam kaldırmazdı ikinci bi kocayı, sıfırdan adapte olamam
2 oğlum var onlarla takılırdım.

sevgili hanımefendi daha 3-4 günlük ayrılıkta başlamış yoluna bakmaya.
Tam müge anlı, esra erol vakası. Bütün gün evde tiktokta geziniyolar sonra kaçıyolar. Onun gibi izlersek şaşırmam

Bende annesiz büyüdüm o saydığınız herşeyden eksik kaldım ama başka seçenek yok inanın ki boşanmamak için verdiğim mücadeleyi kimse görmedi.
Bi seçenek daha var hanımefendi. Babanıza baba ben bir süre çalışıp para biriktireyim bizi idare et, sonra çocuğumla ayrı eve çıkacağım diyeceksiniz bu kadar

Bu karar benim için çok zor babam şimdiden başladı sıkmaya ve mesleğim yok çocugu ona bırakıyorum boşanma olursa çünkü imkanım yok babam çocuğumu ne kadar idare eder onu bile bilmiyorum.
Bu yazdığınızdan ben kendi babanıza bırakacaksınız diye anladım.
Çocuğun babasını kastetmişsiniz.

İstisnalar vardır tabii ki ama baba anne gibi bakamaz çocuğa çoğu zaman. Mahkemeler bu yüzden velayeti anneye verir zaten. Çocuğunuzdan vazgeçmeyin. Aranızda büyük bir sorun yok boşanmayın çocuktan kopunca hayatınız daha mı güzel olacak?

Bi seçenek daha var hanımefendi. Babanıza baba ben bir süre çalışıp para biriktireyim bizi idare et, sonra çocuğumla ayrı eve çıkacağım diyeceksiniz bu kadar
Dedim hanfendi babam istemiyor gidecek yerim yok ne yapa bilirim ben zaten ilerleyen zamanda çocugu mu almak istiyorum

Bu yazdığınızdan ben kendi babanıza bırakacaksınız diye anladım.
Çocuğun babasını kastetmişsiniz.

İstisnalar vardır tabii ki ama baba anne gibi bakamaz çocuğa çoğu zaman. Mahkemeler bu yüzden velayeti anneye verir zaten. Çocuğunuzdan vazgeçmeyin. Aranızda büyük bir sorun yok boşanmayın çocuktan kopunca hayatınız daha mı güzel olacak?
Eşim bana vermiyor zaten işin içinde Başka konularda var inanın ki

Dedim hanfendi babam istemiyor gidecek yerim yok ne yapa bilirim ben zaten ilerleyen zamanda çocugu mu almak istiyorum
Peki bu süreçte ne yapacak o çocuk? Terk edilmiş hissedecek annesiz ne yapar? Vefat etme durumu ayrı bir durum, ama bu şekilde babaya bırakılması kabul edilemez çok küçük çünkü. O zaman çare bulana kadar o evde devam et yani

X