Sanırım boşanıyoruz

Selam kızlar başlıkta okuduğunuz gibi boşanıyorum ama hala çok kararsızım. Özetle ben 30 eşim 32 yaşında 7 yıllık evliyiz 6 yaşında oglum var. Bu sene okula gidecek. Ben evlendiğimde 23 yaşındaydım evlilik kararı ani ve bir evlilik sitesinde oldu evet çünkü ilgisiz bir babam terk edip gitmiş annem ve yaşlı dedem ve babaannem vardı.Hergün kavga hergün baskı çok yılmıştım. Eşim dinine baglı biri ve benden de aynı şeyleri bekliyordu bende zaten tesettürlü biriydim ama örnek vermek gerekirse çarşaf giymemi ilerde istiyordu. Bende açıkcası herşeyine evet dedim ailemden kurtulmak için ama eşime sevgimde vardı begenmedim diyemem. Eşimin tarafı kürt farklı adetleri vardı eşimin anneside boşanmış tekrar evlenmişti. Eşimin ailesini ne ben sevebildim ne benim ailem onları nede beni onlar sevmedi. Onlar daha esprili konuşkan ben daha içe dönük biriyim. Neyse evliligimiz boyunca ailesinden dolayı kavga ediyorduk. Ben gitmek istemiyordum eşim zorluyordu maalesef ordan bir soguma başladı karşılıklı hatalarda oldu. Babamın evine gittim bir süre o süre içinde sosyal medya kullandım oda kullandı evli gibi davranmadık. O beni arayıp istersen tekrar eve dön deneyelim dedi tamam dedim. Çocuk için bunu yapmak istedim ve birkaç gün önce döndüm ama hiçbir şey hissetmiyorum ve kendimi mutsuz hissediyorum. Oda herşeyi bana bırakıyor sen sürdürmek istersen sürdür diyor. Çok kararsızım kızlar cinsellik olarakta hiçbir zevk almıyorum maalesef. Bu karar benim için çok zor babam şimdiden başladı sıkmaya ve mesleğim yok çocugu ona bırakıyorum boşanma olursa çünkü imkanım yok babam çocuğumu ne kadar idare eder onu bile bilmiyorum. Fikriniz nedir kızlar..
Çok yanlış bir evlilik, size tavsiyem acil bir işe girip biraz güçlenip o şekilde boşanmanızdır...

GÜNCELLEME: Eşinle birbirinizi aldatiyormuşsunuz, çocuğu devlete teslim et sizin elinizde telef olmasın, devlet mis gibi bakıyor...

Son düzenleme:
Şimdi bu kadar dinine bağlıyken nasıl oluyor da başka erkeklerle konuşabiliyorsun?
Şuanda hayatında başka biri var mı?
Hoşlandığın biri var mı?ki bana göre bar gibi geldi..bir anne çocuğunu hiçbir şekilde babaya bırakmaz bende bir anneyim boşansam eşimden asla çocuğumu bırakmam o daha anne çocuğu çocuğumsuz yapamam..bence hoşlandığın sevdiğin kişiye de ki benim bir tane çocuğum var onu da kabul etmen gerek yoksa yokum de..

Eşinizi de sosyal medyadan bulmuşsunuz olmamış tekrar aynı hatayı yapmışsınız. Ortada çocuk olmasa ayrılın bu hayatınıza devam edin derdim.

Yav versinler devlete şu zihniyette zaten çocuk kalmasın yazık. Çiçek gibi tertemiz bakar devlet
Malesef devlet de çiçek gibi bakamiyor. Böylelerini evcil hayvan gibi kisirlastiracaksin tek çözüm bu. Kedi köpek bile çocuğu elinden alınınca ağlar bunlar kedi köpeğin tırnağı olamaz .

Yav versinler devlete şu zihniyette zaten çocuk kalmasın yazık. Çiçek gibi tertemiz bakar devlet
Kız kardeşim sosyal hizmetlerde çalışıyor, diyor ki abla çok temiz bakılıyorlar, keşke zamanında bizi de sosyal hizmetlere verseydiler, ( bizim anne baba ayrıydı ) yani böyle insanların elinde telefon olacağına devleti sahip çıkması en sağlıklısı...

Ne işi gücü arkadaşın yazdığı gibi Bi erkek yeter. Çocuğu da babaya postaladı mı tamam😬
Sinirlendim falan ama belki çocuğun babasında kalmasi daha mantıklıdır. İnternetten ilk bulduğu adamla birlikte yaşar ve çocuğu eve sokarsa neler olabileceği meçhul. Çok fazla istismar haberine denk geliyorum, anne sokaktan birini bulmuş sonra çocugun başına gelmeyen kalmamış vs vs. Benim en büyük korkularımdan biri bu, o nedenle bosansam bile çocuğumun yanına yabancı bir adamı sokmam.

Kız kardeşim sosyal hizmetlerde çalışıyor, diyor ki abla çok temiz bakılıyorlar, keşke zamanında bizi de sosyal hizmetlere verseydiler, ( bizim anne baba ayrıydı ) yani böyle insanların elinde telefon olacağına devleti sahip çıkması en sağlıklısı...
Öyle mi ben eskiden 1_2 kere giyilmiş çocuk kıyafetlerini çocuk esirgemeye götürürdüm kendi çocukları için en güzellerini seçiyorlarmış ve uyduruk şeyleri giydiriyorlarmış ordaki çocuklara(ben uyduruk birşey koymazdım bunu öğrendiğimde götürmüyorum artık)

Yurttan çıktıktan sonra da devlete memur oluyorlar. Hayatları kurtuluyor. Hatta mühendislik vs okudu mu daha iyi... Kadroları ile yerleşiyorlar.

Öyle mi ben eskiden 1_2 kere giyilmiş çocuk kıyafetlerini çocuk esirgemeye götürürdüm kendi çocukları için en güzellerini seçiyorlarmış ve uyduruk şeyleri giydiriyorlarmış ordaki çocuklara(ben uyduruk birşey koymazdım bunu öğrendiğimde götürmüyorum artık)
Yok hayır bayram harçlıkları, günlük harçlık ve ihtiyaçlarına varana kadar veriliyor, kıyafetler direk mağazadan alınıyor, aşırı bir disiplin var öyle kafasına göre hareket edemez çalışanlar, kız kardeşim orda eğitmen baya titiz davranıyorlar, sevgi açısından eksik kalabilirler ona bisey diyemem ama maddi anlamda herseyleri sağlanıyor, kuaförleri, mutfakları, oyun odalari , çeşit çeşit eğitmenler, özel gün kutlamaları asla atlanmıyor, ben gördüğümü söylüyorum, kız kardeşimi iş yerinden almaya gittim gerçekten güzel bir yerdi ortam falan, her yer böyle mi onu bilemem ama ...

Kız sonraki yorumları okuyunca şok oldum , daha kocayı boşamadan 2. Yi bulmuş bile , amannnnnn biz mi çok safız anlamadım gitti 🤣
Bulduğu adamda ona göredir cnm. İstesen malum sitelerden anında 100 tane boş beleş adamdan msj alırsın, 2 saat sonra yatağa bile girersin. İşin ucu kacmis artık, kimse edebimle aileme, çocuğuma sahip çıkayım derdinde değil.

Aynen çok safız. Boşanmak istersem, tekrar koca çekemem ya... Ne edeyim elin herifini...
Eşime hep derim senden sonra kimseyi çekemem kafayı dinliycem 😅 Esra Erol'da 2. Kocaya kaçanlardan konu sahibesi , az kaldı çocuğu bir yere kitleyebilirse kaçacak inşallah ...

X