Salonda yemek masası cidden gerekli mi ?

Oyle bir swy gorsem ben de sok yasardim muhtelemen .33 yasindayim en son 5-6 yasinda dedemlerin evinde gormustum o konsepti
Arkadaşlar anladım en köylü benim galiba Küçük bi anadolu şehrindenim daha hiç şok yaşayan hatta yadırgayana denkgelmedim. Hatta beş farklı şehirde yaşadım oralarda da garip bulan olmadı gittiğim evlerde de rastladım bu duruma. Ne diyim var yani böyle hayatlar askdkflfl

Valla bana da cok garip geldi baya koyluyuzdur bizde ama bilemedim

Bence ülkede bir şey garipsenecekse banyoya koyulan tuvalet penceresi garipsenmeli. (konuyu dağıtıyorum biraz ama) Ülkede yapılmış, sözde lüks banyoları görüyorum, penceresi tuvalet penceresi... Işık namına bir tanecik ışın bile yok. Bunun neyi lüks banyo?

Kayınvalidemler bize gelince eğer kardeşi de (eşimin teyzesiyle aynı şehirdeyiz) bize geliyorsa hemen bi sofra bezi atıyorlar yere, çayı çerezi orada yiyip içiyoruz. Ben zigon falan koyuyorum istemiyorlar hatta bazılarına daha rahat geliyor, ben 29 yaşında bedeni 89'luklardan olduğum için bana zor

İnan geçen ablamlar falan geldi çoluk çocuk zigonun üzerinden çay gözetlemekten daha kolay yere oturmak deyip yere kurulduk bir güzel

Artık evler küçük yoksa mutfakta da salonda da masa çok iyi ve kullanışlı oluyor ya. Ben isterdim olsun evim küçük olursa koymam yani eve bağlı o. Çok boğarsa koymayın sizde ama zarif bir şey koyabilirsiniz yine açılır kapanır sandalyeleri zarif olan

Şart değil bence zevke bağlı.Esyanin çok olmasi iyi değil.

Konforlu mu? Yere oturarak iki büklüm yemek yemenin nesi konforlu?
Yanlış düşünüyorsunuz. Benim babaannemler sünnet olduğu için hep yerde yerdi. Daha sonra da zaten sağlık açısından da pek çok faydası olduğunu öğrendim.

Benim kayın aileler yerde yiyorlar.
Ben 10 senedir alışamadım oturamıyorum hala yere, bayağı yetenek isteyen bir şey
Bizim evde balkonun bile yemek yenecek masası ayrı, salonun ayrı, mutfağa koymuyorum alan daralmasın diye zaten salonda yiyoruz. Seven seviyor ama, kocam da mesela yalnız yiyecekse hemen sofra bezini seriyor yere.
Kaynım evlenecek kısa süre içinde, yaşları 32 ikisinin de. Ne mutfağa ne salona masa almamışlar. İnşallah beni yemeğe çağırmazlar gerçekten kaplumbağa gibi yuvarlanıyorum yerde hoş olmuyor.

Yanlış düşünmüyorum. Ben sağlıksız demedim ki konforsuz dedim

Kimsenin de evi amerikan mutfak değil sanırım herkes koku olur yenmez dediğine göre amerikan mutfaklarda da misafir ağırlanıyor ya koku da o kadar olmuyor aspiratör var havalandiriliyor da.
Benim o tarz. Havalandirip,mutfagi temizleyince koku filan kalmiyor

Anneannemde yer sofrasi olur hep. Hos 13 senedir memleketde gitmedim. Annemler gidince hala yer sofrasi hazirliyorlar. Bence cok sicak ortam.

Biz yerde alışmadık.Masada hep salonda masa var.Mutfak dar olduğu için koymadık mutfağa

Yer varsa salon masasiz olmaz diyenlerdenim.
Mutfakta misafir ağırlamak hiç isteyeceğim bir şey değil. Eşya taşıma işi de iki kişiyle beş dakikalık mesele aslında.
Bizim salon masası, salon diyorum ama yaşam alanımız aslında, çalışma masası, ödev masası, oyun masası her sey oluyor,akşamları hepimiz birarada olmak istediğimiz için.
Sadece yemek olarakta bakmıyorum o yüzden. Tekli koltuklar olmasın, masa olsun.
Masaya övgüler sıralayabilirim gibi geldi şuan.

Son düzenleme:
Adkflflf ne diyeyim baya baya farklı kültürlerimiz var demek ki. Çevremdeki insanlar da buna alışkın. Yere sofra serip hadi buyurun deyince hayatlarının şokunu yaşamıyorlar

Hem kendi memleketimde hem de eşimin memleketinde çok yaygın yer sofrası.
Vallahi ben de yerde daha rahat ediyorum ne yalan söyleyeyim.
Yemek masamın üzeri çiçeklerimle dolu. Mutfağa seriyorum sofrayı.
Doğuda evler de büyük. Koca salona sofrayı serip başında 50 kişi yemek yerdik bizim düğün zamanı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…