🥗Salatadan dönenin kaşığı kırılsın 🥗 02.07.2021- 45 günde spor ve diyetle muhteşem değişim

tebrikler maşallahh.devam arkadaşım.

kilo bildirimim

başlangıç kilom : 83.1 kg
geçen hafta : 68.9 kg
bu hafta : 68.2 kg
fark : -0.7 kg
toplam fark : -14.9 kg
8:

slm saraycam
günlüğünü bugün gördüm ve üşenmedim baştan sona okudum, öncelikle çok tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Gerçekten değişim süper ve harika olmuşsundur eminim ben de son halini merak etmiyorum değilim, zira yeni foto eklersen çok sevinirim..
Zayıflama günlüğünden anladığım kadarıyla lor peynirini alışkanlık haline getirmişsin bir de kahvaltılarda yoğurt dikkatimi çekti. Güzel ama ben yiyebilir miyim bilemiyorum bana farklı geldi.. Ekmek yok sayılır, Canan hoca diyeti yapmışsın ve sana çok yaramış gerçekten, bir de spor olarak her sabah 1 saat yürümüşsün genelde maşallah bu hususta da tebrik etmek isterim seni zira kışın başlamışsın ve yağmur çamur dememişsin.. Aslında aralık ayında ben de yağmur çamur demeden yürüyor hatta koşuyordum çok güzel gidiyordu ama araya bambaşka sorunlar girdi ve bıraktım maalesef.. ve o gün bugündür yani 6 aydır bir türlü başlayamadım yürüyüşe, arada geçirilen bel fıtığı atakları nedeniyle uzun süre yatmak zorunda kalmam nedeniyle şuan kilom tavan yapmış durumda.. 35 yıllık hayatımın rekoru diyebilirim, doğumda bile bu kiloya ulaşmamıştım düşün yani..
Canımcım senin azmin ve takdire şayan başarın beni de oldukça motive etti, belimin ağrısı geçer geçemez ya da hafifler hafiflemez başlıycam inşallah yürüyüşe yavaş ta olsa.. Yalnız ben öyle kalori hesaplamak istemiyorum, beni daha çok kısıtlıyor ve bu da daha çok yememe neden oluyor, adına diyet de demiycem çünkü o kelime de aynı şekilde yemeye itiyor beni.. İnşallah önce motivasyon sürecimi tamamlayıp olayı beynimde bitirmem gerek, zayıflayacağıma inanmam gerek, arkası sonra gelir, zira son 1 yılda diyet ve spora başlayıp 3 - 5 kilo verdikten sonra bırakıp tekrar almalarım var, yine böyle olacak korkusuyla da motivasyonum olumsuz etkilenmiyor değil ama dediğim gibi başarın beni oldukça motive etti, ne zamandır kk ya uğramaz olmuştum, bundan sonra sık sık girerim, inşallah en kısa zamanda ben de bir topik açıcam ve motivasyon için ihtiyacım olucak sana...
şimdilik bu kadar canım, seni tekrar tekrar tebrik ederim.. Sağlıklı ve fit kal.. darısı başıma inşallah...

Mahzenim canım hosgeldin sefa geldin. Bel fitigindan dolayi cook gecmis olsun.
Oncelikle belirtmek istiyorum ben karatay diyeti degilde sadece karatay teyzenin soylediklerine kulak asiyorum. mesela Ekmeği kestim, karbonhidrati bol olan yiyecekleri kestim, artik kacamak yapsam da canım ekmek degil, kuruyemis, pulgur pilavı, sarma, dolma gibi seyler istiyor. Bu saydiklarimi zaten yiyorum da, kacamak yaptığım zaman aşırı yiyorum. sabah ilik su mutlaka içiyorum. Lor ve yogurdu karistirip yiyorum ( kaymak gibi oluyor) kalori sayiyordum ama gene bildigimi yiyordum ( son 1 aydır saymiyorum) yuruyusude baya zaman oldu yapamadim. Ve en onemlisi aksam 6-7 gibi yemeyi kestim. En kisa zamanda günlüğünu ac. Her zaman destek olurum. Buraya yazinca daha cok motive oldum ben, eminimki sende cok keyifli vereceksin kilolarini. Ayriyetten diyete ( saglikli beslenme diyeyim) basladiginda illada yurumek zorunda degilsin. Once biraz kilo verirsin, sonra yürüyüş ile kilo vermeyi hizlandirirsin.
Canım heyecanla gunluk acmani bekliyorum. Bol bol konusuruz gene...iyi geceler....

Sarayca seni çok tebrik ederim ben diger sayfalari okumadim ama kilondaki degisiklik harika canim bende kilo vermek istiyorum calisma hayati cocuklar ne yeme içmeyi nede sporu düzenli yapabiliyorum kiyafetlerim olmuyor canim çok sikiliyor bogazimdan da kesemiyorum ne yapmalim neyse senin yaptiklarini yapmaya çalisicam umarim motivasyonumu saglarim

Günaydın canım, populer diyetlere çok hakim değilim de Karatay diyeti ile Karatay teyzenin söyledikleri farklı mı yani? Eğer öyleyse nasıl farklar var? bu arada ben Canan Hocaya sempati duyuyorum :) ama ekmeği de çook seviyorum nasıl kesicem bilemiyorum

hayır hayır yanlış anlaşılmak istemem, ben karatay diyeti yapmıyorum sadece canan karatay'ın bazı söylediklerine kulak asıyorum, sanırım her daimde bu böyle olacak, ekmeği benim kadar seven kimse olamaz herhalde arada simit yediğim oluyor ama nedense artık ekmek yemek istemiyorum, aslında sabahları 1-2 dilim yiyebilirdim, neden mi yemedim? ekmek yediğim gün kendimi tutamadım hep yedim hep yedim.... ne zamanki ekmeği kestim ( karbonhidrat içeren yiyeceklerin hepsi dahil), çok acıkmadığımı farkettim ve kaçamaklarım azaldı, ekmek yememek benim iştağımı kesti anlayacağın

Ne güzel canım ya inşallah ben de ekmeği kesmeyi başarırım sabahtan 1 simit yedim maalesef ama birazdan yeşil çayımı içecem..

ben diyete başlamadan önce buradaki başarı hikayelerini çok okudum... okudukça motive oldum... 83 kg dan 60 kg 23 kilo dile kolay , aslında 52 kg olmak istiyorum da, 52 bana çooooook uçuk bir rakam geliyordu... 31 kg ne demek yahuuuu....evet henüz yolu yarıladım , ama verdiğim 15-16 kg bile görüntümün çoook değişmesine sebep oldu, hatta 77-78 kg da bile kendimi daha iyi hissediyordum (83-85-88 den sonra)... 60 olursam kimbilir kendimi ne kadar daha iyi hissederim hele 55-52 kg arası herhalde süpper ötesi iyi hissederim kendimi....

17 aralıkta diyete başladım, sabah meyve öğlen yemeklerden vs. arada krizlerim oluyordu, kaçamak yapıyordum ama öyle böyle değil... 5.2.2013 de bir baktım 81.1 kg.... topu topu 2 kg. neredeyse 2 ayda.... evet bu işte bir aksaklık vardı, nerede hata yapmıştım...hani bir (japon mu, çin mi, ingiliz mi) atasözü vardır ya sabah kral gibi, öğlen zengin gibi, akşam fakir gibi, yemelisin diye ya da sabah tek, öğlen arkadaşlarınla, akşam düşmanınla yemek ye.. diye... ben hatayı kahvaltı yapmamakla ve akşam saat 9-10 gibi booool salata ve meyve yemekle yaptığımı algıladım... tv de ve gazetede canan karatay dikkatimi çekiyordu, meyvenin kilo aldırdığını ekmeğin insanı daha çok acıktırdığını, 6 öğün yerine 3 öğün olması gerektiğini vs. dinledim ve bunları uygulamakta bir zararım olmaz nasılsa deyip uyguladım... sabah kahvaltımı çok iyi yaptım, bol yeşillikli lorlu zeytinli...doyuyordum. öğlen ise ana yemek, pilav, salata ya da yoğurt yedim. akşamda gene çorba, ana yemek, yoğurt, pilav, salata yedim ( bu saydığım yemekleri doyana kadar yiyordum, ama öncesinde bol su içmek kaydıyla), öğlen ve akşam arası kuruyemiş yada kuru kayısı yada kuru incir yiyordum... saat 6-7 den sonra hiiiiç birşey yemedim, bu çok önemli.. kaçamak bile yapmadım...sabah ılık su ile güne başladım ve gün içerisinde booool boool su tükettim (zaten su içmeyi seven biriyim) Allahtan tatlıyı pek sevmem pek canımda istemez bu nedenle sadece kayısı ve incir ile tatlı ihtiyacım karşılanabiliyordu. bir de ne kadar işe yaradı bilmiyorum ama bim de satılan 5i1 yerde ve form çayı 2 şer fincan içtim (son zamanlarda bıraktım, bence anlamsız işe yaramıyor). şu an kendimi diyette gibi hissetmiyorum, en güzel tarafıda bu... zaten kv dem--sen bizden daha çok yiyorsun diyor... aslında haklı da , yemek saatlerime dikkat ediyorum, zaten çalıştığım için kahvaltı ve öğleni işyerinde, akşamda kendim hazırladığım için en geç 6:30 da yemek işimiz bitiyor... evde pirinç pilavından çok bulgur pilavı yapıyorum, ama pirinç yaptığım zamanlarda oluyor ve gayet te güzel yiyorum. mantı, makarna yemedim hiç sevmemde zaten...

mahzenim bunlar senin içindi, daha yazarım. aslında bir laf arasında bana demiştinki emziriyorsun, bunun avantajlarını kullansan çok kilo verirsin, ( sen hatırlamazsın ), işte beni o sözün çok etkilemişti ve diyete başlamama vesile olmuştun, canım umarım sende benden etkilenir ve diyete başlarsın, beraber kilocuklarımızı patır patır döker fit hatunlar olur çıkarız..

teşekkür ederim canım , şimdi diyorum ki keşke aralıkta başladığım diyet ve sporu bırakmasaydım şimdi çok daha farklı olurdu ama yapacak bişey yok, geçmişe takılmıycam ve önüme bakıcam senin yolundan gidecem ilk hedefim 70 ama süre sınırı koysam mı bilemiyorum :)

olsun canım ya zararın neresinden dönersen kardır, yaz geldi, hava güzel, ufak hareketlerle ve yemeği azıcık kısarak çok rahat vereceksin kiloları... artık gelsin 70 ler 60 lar... hedef belirlemek istersen daha bir motive olabilirsin, önemli bir tarih seçebilirsin kendine, ayrıca illada ayda 4-5 kilo vermek zorunda değilsin 2-3 kg bile 5 ayda hedefine ulaştıracaktır... zaten biz kiloluların en büyük hatası, kilo alınca tartılmayıp, diyete başlayınca birden herşeyden kısmamız oluyor.

Sabah
Su
Lor
Domates
Salatalık

Oglen
Etli türlü
P.pilavi
Az kadayif

Ara
100 er gram badem ve karisik kuruyemis
1 lokma helva
Bol meyve

Aksam
M.corbasi
Tavuk yemegi
Salata
Ayran

saraycam günlüğümü bir çizelge ile taçlandırdım :))) yorumlarını bekliyorum üstad..

haftasonu dikkat edeyimse salıya kadar,artı olmayayım bari .... zira diğer günler hiç dikkat etmedim ve artı larda geziniyorum...

sabah
ılık su
tulum peyniri
az sucuklu yumurta
baya bi kaymak (1 kase kadar):18::18:
salatalık
domates

Oglen
Az kofte
Azz corba
Az yoğurt

Ara
Meyve

Aksam
Et sote
Salata
Yoğurt

Günü kacamaksiz atlattim

30 dk spor

tebrik ederim canım, tüm günlerimizin kaçamaksız (en azından %95 inin) olması dileğimle..

Son düzenleme:
Haklısın mahzencim. Temmuza az kaldi, dikkatli olmaliyim.

Sabah
Yumurta
Domates
Salatalik
Yoğurt

saraycam nedersein hadi yaz menünü bakalım.. dur bir tahmin edeyim lor, domates öncesinde de su :))

haftalık kilo bildirimim

başlangıç kilom 83.1 kg
geçen haftaki kilom 66.9 kg
bu haftaki kilom 66.4 kg
fark -0.5 kg
toplam fark -16.7 kg

500 gr bence iyi çünkü bu hafta dikkatsizdim, akşam geç saatlerde atıştırdığım oldu,kaçamaklarımda çoktu ayrıca... şimdi kahvaltımı lor domates salatalık biber yiyecem :)

mahzencim haftada bir simit günü ilan ediyorum kendime , bu gün canım istemiyorda, yarın yerim herhalde :)))

500 gr iyi de ne demek canım bence çok iyi tarılma günün salı mıydı? ben napsam acaba ya hiç tartılasım yok en azından cumaya kadar.. aynı gün olsa iyi olur aslında, belki haftaya salı sana katılırım.
tebrik ederim canım, darısı başıma inşallah..

Son düzenleme:
canım sen cuma yapabilirsin, ben sana katılırım, nasılsa her gün tartılıyorum :) benim salı günü olmasının nedenini sana anlatayım.. 5 şubat salı günü 81.1 kg dım yani 2 kilo gitmişti topu topu ve baya hırslanıp ciddi anlamda diyete başlama günüm oldu, dolayısıylada hep salı günleri haftalık bildirimim oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…