🥗Salatadan dönenin kaşığı kırılsın 🥗 02.07.2021- 45 günde spor ve diyetle muhteşem değişim

Ara
2 avuç leblebi

Aksam
Merc.b.pilavi
Tavuk çorbası
Salata
Cacık

sabah
ılık su
1 kk büyüklüğünde peynir
4 zeytin

öğlen
haşlama et
yoğurt
peynirli makarna

Ara
Salatalık

Akşam
Sulu kofte 1.5 pors.
Bol salata

Ara
Çeyrek elma
Çeyrek portakal

sabah
Ilık su
Lor
3 zeytin
Yumurta salatası
Domates
Salatalık
Marul

Öğlen
Şehriye çorbası
Sulu köfte
Yogurt
Sutlac

Aksam
Corba
Az balık
Az salata

Sabah
Ilık su
Lor
Az sucuklu yumurta
5 zeytin
Domates
Salatalık
Az kaymak

Oglen
Corba
Yoğurt

Ara
1 avuç antep fıstığı
10 adet fındık
Sut 300 ml

Aksam
Etli türlü
Bulgur pilavı
Cacık

kilo bildirimim

başlangıç 83.1 kg
geçen hafta 71.4 kg
bu hafta 71.3 kg
fark -0.1 kg
toplam fark -11.8 kg

woww berbat :18::18:

Son düzenleyen: Moderatör:
sabah
ılık su
lor
domates
salatalık
yoğurt

öğlen
kuru fasülye
pilav

ara
fındık
sütlaç

akşam
çorba
cacık
salata
pilav

sabah
ılık su
lor
domates
salatalık
yoğurt
4 zeytin
2 yumurta

öğlen
yoğurt
çorba

ara
leblebi 2 avuç
yoğurt
2 zeytin

akşam
çorba
yoğurt
madımak yemeği
salata

canım merhabaaa

nasılsınnn

100 gr da olsa kilo vermişsin canımmm
berbat değil beynine iyi sinytaller yollaaa

bebişin nasılll
sen neler yaptın
nasıl gidiyor
yürüyüşe devam mı?

valla şu aralar ben saldım biraz
spor yapmıyorum
en kısa zamanda tekrar başlayacağım

bugün oğlumun 6. ay aşısı vardı

çok ağladı ya
tabi ki ben de

sağlık ocağını birbirine kattık

Canım iyiki geldin. Ozledim valla. Bu aralar kızım diş çıkarıyor teyzesi yuruyus diyet askida nedense ama genede dikkat etmeye çalışıyorum yarın başlarımy yürümeye. 6 . Ay aşısı çok zor 3 tane birden yapiliyor. Allah şampiyon a şifa versin. Artık gel.

canım benim oğlum yemek yemeye başladı
özel yaptığın bir tarif falan var mı

kızın dişini inşallah rahat çıkarırr

kilo bildirimim

başlangıç kilom 83.1
geçen haftaki kilom 71.3 kg
bu haftaki kilom 69.4
giden -1.9 kg
toplam giden -13.7 kg

oley oley 69 lu rakamlarrrrr... şimdi kilo vermek daha rahat ve daha güzel olacak.hayal gibiydi 60 lı rakamlar.

geçen hafta 100 gram, ondan önceki hafta 200 gram gitmişti, bu hafta neredeyse 2 kg. umarım gene 2 hafta takılmam aynı kiloda, genelde öyle oluyor. bunada alıştım... gerçi ben kendimi diyette gibi düşünmüyorum... ben zararlı gıdalar tüketmemeye çalışıyorum. yoksa canımın istediği (canımın sağlıklı şeyler istemesi gerek tabiki ) herşeyi yiyorum, örneğin akşam 2 koca tabak sebzeli bulgur pilavı, 1 koca tabak barbunya yedim.. öyle 2 kaşık 3 kaşık diye sınırlamıyorum kendimi, bulgur zararlı değil çünkü, makarna yada ekmek olsaydı evet sınırlamam gerekirdi...

mönü paylaşmaktan sıkıldım... kendi kendime yazıp duruyorum.bu nedenle 1 haftadır paylaşmıyorum...

osibuleb canım şampiyona ek gıdaya başlamışsın, inşallah güzel bir şekilde atlatırsın... ek gıdaya başladığımda, sürekli birşeyler hazırlıyordum ve öğün olarak değilde, 1-2 çay kaşığı veriyordum...elma suyu havuç suyu ile başladım. sonra tarhana ve sebze çorbası yaptım. 3-4 güne bir yeni bir tarif yapıyordum sebzeleri haşlayıp (örn:havuç, patates, karnıbahar, ıspanak... bizimkisi kışın başladı ek gıdaya) az pirinç, az tereyağı koyup blenderden geçirip 1-2 kaşık veriyordum. 7-8. ayında öğün olarak vermeye başladım.

ek gıdaya geçince sabırlı olmalısın, 1-2 çay kaşığı tatsın. öğün olarak verirsen hazmetmesi ilk etapta zor olabilir. kızıma tatlı pek vermedim, zaten pek sevmiyor.tatlı niyetine; bazen bebe bisküvisini süte katıp veriyorum, bazende yoğurda reçel katıyorum (danoneden daha sağlıklıdır, reçel ve yoğurt ev yapımı en azından) veriyorum prensesime..canım sakın şimdiden çikolata vs. verme şampiyona, büyüyünce zaten durduramayacaksın, en azından şimdi bol katkılı obezliğe neden olacak gıdala almasın, ben bu konuda katı kural koydum, asla çikolata vs. türevlerini vermiyorum, dolayısıylada kızım tadını bilmiyor...istemiyor

kızım tarhana çorbasına bayılıyor, ama diğer çorbalarıda seviyor. artık bize yapacağım yemekleride, kızımı düşünerek hazırlıyorum, yemeklerin yanına bulgur pilavı çok yapıyorum, her akşam olmasada, haftada 2-3 defa yapmaya çalışıyorum. bulguru sevsin istiyorum (babası hiç sevmez çünkü) neden bulgur? çünkü, bulgurun pirinçten ve makarnadan daha sağlıklı olduğuna inanıyorum. yemeklere az tuz katıyorum yağ ise genelde tere yağı ve zeytin yağı kullanıyorum. çorba eksik etmiyorum.. tarhana, yayla, şehriye, ezogelin, mercimek... aklına gelen tüm çorbaları yapmaya ve yedirmeye çalışıyorum... artık rahatım, kızım herşeyden yiyebiliyor. yiyemediği şeyleride blenderden geçirip veriyorum... sevmediği gıdalar var tabi , hangimizin yokki yesin diye zorlamıyorum..

şimdilik bu kadarr...

Son düzenleme:
Teşekkür ederim ramaska. Ben karatay teyzenin dediklerine kulak asiyorum ama tam olarak uygulamiyorum. Aksam yemeğinden sonra bir şey yememeye dikkat ediyorum. Bol su içiyorum ayrıca yemek saatlerine dikkatediyorum. Sanada basarilar umarim çok rahat verirsin kilolarini

kilo bildirimim

başlangıç kilom : 83.1 kg
geçen hafta : 69.4 kg
bu hafta : 68.9 kg
fark : -0.5 kg
toplam fark : -14.2 kg

fena değil, geçen hafta dikkat etmedim, ama çok yemedim, zaten midem baya küçülmüş, istesemde çok yiyemiyorum, midemi tekrar büyütmemem lazım...

canım sende bayadır yokmuşsun
hayırdır canım umarım bir şey yoktur
verdiğin kilo içinde tebriklerrrrrrrrrrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…