Şaka gibi her şey bitti.

E düğünden önce bi ton mevzu laf sokma olmuş. Ayrılsaydınız o zaman.
Hem yorum bekliyorsunuz hem de yaşamayan anlamaz diyorsunuz.
E ne bekliyorsunuz?

Bence sen evine, evli olmaya ve kocana alışamamışsın.
Aileci bir yapın var, bu yüzden hep sorun çıkarmışsın.
Yok titreyerek anlattım falan.

Kusura bakma ama anlattıklarında "titreyecek" bir şey yok.
Kendi aileciliğini örtmek içinde kayınvalideni kullanıyorsun gibi geldi.
Çünkü konunun başında hep şehre alışamamandan bahsetmişsin, sonra mevzu cadı kaynanaya dönmüş.

Kocan haklı
Yapamayacaksan boşan, adam da yoluna baksın, sen de bir daha evlenme hep annenle yaşa.

Valla anlayamadım sizi yaşadığınız yere alışamamışsınız evliliğin sorumluluğunu almak zor gelmiş daha 5 ayfa ailem diye ağlamaya başlamışsınız almışsınız soluğu orada ve yaşadığınızı anlamışsınız peki eşinize yazık değil mi hiç mi sevmediniz bi yuva kurmuş size. Sonra kaynanadan dert yanıyorsunuz ama hep diplerindeymişsiniz kahvaltıya gidip akşama kadar.

Bende İstanbulluyum Eskişehir'e gelin gittim ama evde oturup ağlamadım bi yetişkin olduğumu artık kendi evim düzenim olduğunu idrak ettim. muhasebe kursuna gittim ehliyet kursuna gittim arkadaş edindim apartmanımdan sonra işe girdim daha 5 ayda böyle olur mu. iyi boşanın yaşayın rahat rahat istanbulda.

Ayrılma düşüncesi kaynanadan değil ki siz anneme gittim yaşadığımı hisettim eşime de bunu söyledim diyorsunuz ee 5 aydır ailem diye ağlayan ailesine gidip böyle konuşan birine tabi ki ayrılalım denir eşiniz sizi gezdirmiş destek olmuş kaynananıza da ezdirmezdi 5 ayda insaf yazık o adamın emeklerine otur şimdi annen dizinde bence evlenme bir daha

Çocuk gibi davranmışsın annem de annem demek ne, nıye evlendin ki eşine yazık ayıp değil mi sevilmediğini hisseder yanında mutsuz birini gördükçe, istanbulda boğazda otursan nolacak sanki burada herkes hergün geziyor ya da istanbulda bile herkes lüks semtte ışıl ışıl caddelerde mi oturuyor. Sevdiğin adam yanında daha ne ki. Ha istemiyorsan sa Buna çözüm bulmak yerine ağlamak vs çocukca, kendine çeki düzen vermeliydin

Kv konusu ayrı sıkıntı, sürekli gidersen çenesine de maruz kalman normal

Aksama kadar aglayacaginiza kendinize bir meskuliyet bulup oraya alismaya calissaniz ? Birde ailenizi neden bu kadar cok cok hergun aglayacak kadar dusunuyorsunuz ? sizden baska kimseleri yokmu? tek mi yasiyorlar ?

Yazıda giriş, gelişme, sonuç yok. İmla hataları, anlam bozukluğu olan cümleler var. Anladığım şey eşinizin annesiyle aranız bozuk, o şehre gitmek istemiyorsunuz. Eşiniz de sizin olduğunuz yere gelmiyor. Ama siz başta o evde yaşamak için eşinizi ikna etmişsiniz. Şimdi de o evden başka eve taşınmak için ikna edin eşinizi ve evliliğinizi sürdürün. Lütfen kızmayın ama küçük kız çocuğu gibi önce 'ben istiyorum bana ne bana ne' ruh halindeyken sonra sürekli şikayet ettiğinizi düşünüyorum. Eşinizi seviyorsanız evliliğiniz toparlanabilir.

Hanımlar kusura bakmayın metro da tanık olduğum bir mevzuyu ben birazcık abartarak anlattım.Kendimce bir şeyler yazarım,Kitap yazmayı düşünüyorum.İlham gelir belki diye bir şeyler karaladım.Bunları buraya yazdım tepkileri merak ettim açıkcası.Birazcık olayı mistik şeylerle bağlamayı düşünüyorum.Bu tip sorunlarla günümüzde karşılaşıyoruz belki yazılan şeylerden de bana ilham verecek bir şeyler çıkarabilirim.

eşiniz haklı hem siz istemişsiniz hem çocuk gibi ailenizi özlemişsiniz daha ilk zamanlardan... olmasalar ne yapacaktınız nasıl oyalacaktınız kendinizi? benima annem babam yok ben ne yapayım nereye gideyim de bulayım.. canım sıkıldı evliliğimimi bozayım?

Aferin sana. Insanlar sana destek olsun yazını okuyup anlamaya çalışsın fikir üretsin. Bak sen de burdan yürür çok başarılı bir yazar olursun artık.

Hanımlar kusura bakmayın metro da tanık olduğum bir mevzuyu ben birazcık abartarak anlattım.Kendimce bir şeyler yazarım,Kitap yazmayı düşünüyorum.İlham gelir belki diye bir şeyler karaladım.Bunları buraya yazdım tepkileri merak ettim açıkcası.Birazcık olayı mistik şeylerle bağlamayı düşünüyorum.Bu tip sorunlarla günümüzde karşılaşıyoruz belki yazılan şeylerden de bana ilham verecek bir şeyler çıkarabilirim.
Ulan arkadsş biz okuyup okuyup dertleniyoruz. Millet trollük peşinde. :mapus: Yalnız ben sana birşey söyleyeyim, o kitap satmaz :işsiz:

yaptiginiz hic hos olmamis.ben burda okurken uzuldum kendi hayatima hic bilmedigim yere gittik esimle sevdigim kimseyi gormedim aylarca yillarca diye.millete rahatlik batiyor galiba diye kiziyordum bosuna mi kizdim ben simdi..

Ben bu kadar aile düşkünlüğünü anlayamıyorum :KK64: tamam insan özler de oturup her gün her gün ağlamak , yemek yiyememek , depresyonlara girmek çok abartı ya....

Eşin elinden geleni de yapmış zaten, dünyaya bir kere geliyoruz böyle sudan sebeplerle hayatı bana da kendine de zehir eden bir eş istemezdim... ya ailenin yanına gidin yada boşanın. Yok yere mutsuz mutsuz yaşamayın

yorum yapacaklar bunu görsün..

Bizde mistik bir şekilde üyeliğinize son veriyoruz.

X