sahiden umursamaz mıyım? kim hatalı?

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.178
25.546
selam hanımlar,

çok kısa süre önce biriyle tanıştım ve onun yoğun ilgisinin, benim de yalnızlıktan bunalmış olmamın getirdiği bir gazla sanırım kendimi bir flörtün içinde buldum. şu an birbirimizi çok yeni tanıma aşamasındayız ve en başından beri aşırı flörtöz bir durumdayız. o kadar çok üzerime düşüyor ki daha önce hiç böylesine alışkın olmadığım için açıkçası biraz garip geliyor. ben tabii ki biraz daha ağırdan ve temkinli giden tarafım. çünkü başta ilgili olup sonradan ilgisine karşılık verdikçe uzaklaşan, saçma sapan havalara giren bazı ilişki deneyimlerim olmuştu. sonrasında üzülen ben oluyorum. neyse, bu sabah kendisiyle bir tartışma yaşadık ve acaba hata bende mi ya da hatanın ne kadarı bende olabilir diye merak ettiğim için iç dökme, fikir alma amaçlı bu konuyu açma gereği duydum.

kendisi dışarı çıkarken falan mutlaka haber veriyor, kiminle görüşecek nereye gidecek yani gereksiz detaylar dahil her şeyi söylüyor. bunları ben sormuyorum tamamen kendisi veriyor bilgileri. ben 29 yaşındayım o 32. ben bu kadar detay vermiyorum ona neler yaptığım ya da yapacağımla ilgili. hafta sonu aradığında hazırlanıp dışarı çıkacağımı söylemiştim laf arasında. akşam eve girdiğimde haber falan vermedim, o eve geçtin mi dediği zaman geçtim dedim. telefonda konuşmak istedi, duşa falan girecektim daha üzerimi değiştirmemişim eve girer girmez arayayım mı dedi. önce yarın konuşuruz dedim, bozuldu. sonra ben aradım, konuşmadı trip yaptı, kısa kısa cevaplar verdi hadi git gir duşuna iyi geceler dedi, iyi geceler dedim kapadık. dün akşam da arkadaşımla buluşacaktım, ben bunu yine laf arasında söyledim, işten çıktığını haber verdiği zaman. arkadaşımlayken de yazıp yazıp durdu. o da dışarı çıkıyormuş onu haber veriyor. tamam iyi eğlenceler, dedim arkadaşımla sohbetime devam ettim. 2 saat geçtikten sonra hiç sesin çıkmıyor, yazdı. mesajı açmadım. gece yarısına doğru yine sitem etti ona hiç yazmadığım için. ben de, sen de dışarıdasın, rahatsız etmek istemiyorum o yüzden yazmadım, dedim. yine bi trip yaptı. ve sabah tartıştı benimle bu yüzden.

ben çok umursamazmışım, onu merak etmiyormuşum, o nerde napıyormuş, eve ne zaman girmiş hiç sorduğum yokmuş. tee önceki günlerde olan haber verme konularını bile açtı. ben de, umursamazlık olmadığını, bunaltıp darlamak istemediğimi, birbirimizi çok yeni tanıdığımız için huyunu suyunu bilmediğimi ve bunun üzerinde bu kadar duracağını tahmin etmediğimi söyledim. tanımakla alakası yokmuş, bende öyle bir duygu yokmuş, bi soğuk bi sıcakmışım (ne alaka ben de anlamadım) sonra da lafı, benim kırmızı çizgilerim var, böyle şeyler olunca uzaklaşıyorum, ben böyle devam edemem bana göre değile falan getirdi. sen dedim bu lafı ciddi olarak mı söyledin kızgınla mı? eğer ciddi olarak söylüyorsan, madem uzaklaşıyorsun madem devam edemezsin ben de etmem, dedim. biraz lafı çevirdi saçmaladı. senin kırmızı çizgin varsa benim de var. bu cümle laf olsun diye kurulmaz, neden bu cümleyi kurduğunu düşün ondan sonra konuşalım ben de ona göre davranayım, dedim. buna sakin kafayla cevap vericem sonra dedi (işteydi o da benim gibi) aradan 1 saat sonra normal muhabbet etmeye çalıştı. bu haftanın her gününe bi arkadaş buluşması, plan koymuş ama planların hiçbirinde benimle buluşmak yoktu mesela. ben de fazla sıcak konuşmadım. akşama doğru yine yazdı, soğuk cevap verdim yine.

hanımlar bana gerçekten bu kadarı saçma geliyor. koca insanlarız, hayatımın merkezine alayım istiyor resmen. en ufak bişeyde de trip yiyorum. ve kendimi onunla rahat hissetmiyorum. yeni olduğu için midir bilmiyorum ama öyle. sanki her hareketime dikkat etmem lazımmış gibi bir enerji alıyorum. telefonda konuşurken bişey söylüyorum mesela, alttan alta aksini söylüyor bana. sanki ben ona uyum sağlamalıymışım gibi hissediyorum. buluştuğumuzda sohbet ediyoruz mesela e gülüyorum haliyle, ben neşeli, gülmeyi ve güldürmeyi seven bir insanım. soğuk, enerjisi düşük biri değilim. gülüyorum, ne gülüyorsun diyor bana. ortada gülünmeyecek bişey olsa anlarım, aptal değilim sonuçta bu yaşıma kadar neye gülünür neye gülünmez biliyorum. tam keyfimin ortasında ciddi bi ifade ile niye güldün denmesi rahatsız edici değil mi sizce de? ve bana o kadar çok yazıyor, o kadar çok arıyor ki onu özlemeye fırsatım kalmıyor. uzun zamandır yalnızım, ilişki işlerini unutmuşum. şimdi kendime bile zaman ayıramıyor gibi hissediyorum. yalnızlığı, bireyselliği seven biriyimdir.

uzun oldu farkındayım, iki tane sorum var size:
-sizce sabahki tartışma için ben mi hatalıyım? sahiden umursamaz mıyım?
-diğer sorum ise, yol yakınken bitirsem mi? çünkü kurduğu cümleyi unutup devam etmek, ne bileyim ne kadar içime siner bilmiyorum. biraz daha gözlemlesem mi yoksa kesip atsam mı?

Kaç kaç kaç!!!
her şey bi yana, yanında rahat olamadığım biriyle neyin ilişkisini yaşayabilirim emin değilim.
bir de aklıma takılan, daha ilk rahatsız olduğu şeyde devam etmeyelim diyen insan, bugün bunu aşsak bile yarın başka bişey çıkarır.
aptal değilim, kısa sürede bu kadar ilginin kalpten gelmediğini biliyorum. kimse kimseyi bu kadar kısa sürede aşırı ilgilenecek kadar sevemez. başta olan her şey hevestir, etkilenmedir, geçicidir. sevgi zamanla olur, tanıdıkça. o yüzden ilgisinden mest olup havalara uçamıyorum ben, o ilgi başımı döndürmüyor yani.

Sizin gercekten adama pek bir ilginiz yok gibi. Ikinizin yapisi da farkli. Ben uzatmazdim. Adam benim icin de fazla tripli bir tip
ilgim var(dı) aslında ama daha ötesi bende zamanla gelişiyor. bunu kendisine de söyledim. tanıdıkça, zaman geçirdikçe, bişeyler paylaştıkça oturuyor bende bişeyler. bunu bildiği halde ne bileyim. ve bu tripler cidden itiyor beni.

Yani bana biraz acaip geldi, 3 gün önce tanıştığım birinin hayatmın her anını sorması saçma gelirdi. Her dakika duştayım ordayım burdayım yazmak fazla değil mi Bir de aranızda zaten ciddi bir ilişki yok daha bu kadar samimiyet bana yapay geliyor. Diğer türlü bir ilişkide o zaten doğal gelişiyor, önemli toplantısı varsa nasıl gitti yazarım, eve geç geleceksem mesaj yazıyorum, markete gideceksem bir şey ister misin yazıyorum vb..a am böyle an be an görüntü hiç yapmadım.

Bu şekilde sürekli yaz yaz yaz demesi hasta/manyak olabileceğini düşündürdü açıkçası bana, ilk günden beri nerdesin sürekli rapor ver demesi acaip aşırı kontrolcü bir tip olmasın? Nerde tanıştınız, diğer insanlar hakkında ne düşünüyor?

Bu kadar her şeyi rapor eden adamlar ilişkinin ilerleyen zamanlarında o raporu senden de ister. Sonra rapor yetmez ben de geleyim der, sonra ben de geleyim de yetmez sen de gitme der. Psikolojik vaka bunlar, uzak dur. Tecrübeyle sabit.

ya sosyal medyadan tanıştık belki de bu yüzden ben pek ciddiye almıyorum ki nesini alayım daha çok yeni. ama merak edip tanımak istedim. evet bu samimiyet çok yapay, bana böyle yaklaşan muhtemelen herkese aynı biçimde yaklaşıyor ve dolayısı ile ilgisi bana kendimi özel hissettirmiyor. bir insana neden güldün denir mi yahu? ben demem.

Ben pek olumlu şeyler hissedemedim bence boşver bunu panpa

Bu kadar her şeyi rapor eden adamlar ilişkinin ilerleyen zamanlarında o raporu senden de ister. Sonra rapor yetmez ben de geleyim der, sonra ben de geleyim de yetmez sen de gitme der. Psikolojik vaka bunlar, uzak dur. Tecrübeyle sabit.
istiyor zaten ve ben gerçekten hiç alışık değilim, normal de gelmiyor. annemin sormadığı şeyleri sorması falan. bayağı bekliyor yani, hafta sonu çıkarken haber vermemişim, eve gelince vermemişim bilmem ne.

işler zaten ciddiye binmez o konuda kendimi biliyorum
ama evet tuhaf. ona mı sorucam ne zaman güleceğimi?

Manipüle de etmeye başlar zamanla. Kendini rapor verirken ya da tartışmak istemediğin için sosyallikten uzaklaşırken bulursun. O yüzden kaç. Kırmızı çizgileri de onun olsun.

bence de çünkü sabahki tartışmada ben onu terslemedim, diklenmedim, ters konuşmadım. kendimi ifade ettim sadece. anlamamakta ısrar etti ve sanki ben sakin konuştukça üste çıkmaya çalıştı.

Manipüle de etmeye başlar zamanla. Kendini rapor verirken ya da tartışmak istemediğin için sosyallikten uzaklaşırken bulursun. O yüzden kaç. Kırmızı çizgileri de onun olsun.
gözümün önünde, elinde telefon tüm gün mesajına cevap bekleyen bi tip canlanıyor yan yana olmadığımızda. ve bu hiç çekici değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…