Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

size rüyamı anlatayım da az gülelim :) rüyada biri beni kovalıyor ama kim bilmiyorum kaçarken dükkanların önünden koşuyorum ve vitrinde nasıl güzel pastalar,çörekler,lokumlar..açlıktan ölmüşüm resmen içeri gireyim şunlardan yiyeyim diyorum sonra aaa rejimdeyim olmaaaaaz diyorum ama koşmaya devam ediyorum.koştukça mutlu olmaya başlıyorum oooohh sporumu da yaptım çok iyi oldu bu diyorum.sonra eve geliyorum kana kana su içiyorum gidip buzdolabını bi açıyorum normalde hiç bilmediğim üstüste konmuş donatlardan oluşan bi pasta Allahııımm diyorum nelerle sınanıyorum.yemekle yememek arasında kendimle cebelleşirken bi uyandım gerçekten açlıktan ölmüşüm :KK70: :))

size rüyamı anlatayım da az gülelim :) rüyada biri beni kovalıyor ama kim bilmiyorum kaçarken dükkanların önünden koşuyorum ve vitrinde nasıl güzel pastalar,çörekler,lokumlar..açlıktan ölmüşüm resmen içeri gireyim şunlardan yiyeyim diyorum sonra aaa rejimdeyim olmaaaaaz diyorum ama koşmaya devam ediyorum.koştukça mutlu olmaya başlıyorum oooohh sporumu da yaptım çok iyi oldu bu diyorum.sonra eve geliyorum kana kana su içiyorum gidip buzdolabını bi açıyorum normalde hiç bilmediğim üstüste konmuş donatlardan oluşan bi pasta allahııımm diyorum nelerle sınanıyorum.yemekle yememek arasında kendimle cebelleşirken bi uyandım gerçekten açlıktan ölmüşüm :d :))

hayır olsun canım ama güldürdün beni :KK1::KK1::KK1:

size rüyamı anlatayım da az gülelim :) rüyada biri beni kovalıyor ama kim bilmiyorum kaçarken dükkanların önünden koşuyorum ve vitrinde nasıl güzel pastalar,çörekler,lokumlar..açlıktan ölmüşüm resmen içeri gireyim şunlardan yiyeyim diyorum sonra aaa rejimdeyim olmaaaaaz diyorum ama koşmaya devam ediyorum.koştukça mutlu olmaya başlıyorum oooohh sporumu da yaptım çok iyi oldu bu diyorum.sonra eve geliyorum kana kana su içiyorum gidip buzdolabını bi açıyorum normalde hiç bilmediğim üstüste konmuş donatlardan oluşan bi pasta Allahııımm diyorum nelerle sınanıyorum.yemekle yememek arasında kendimle cebelleşirken bi uyandım gerçekten açlıktan ölmüşüm :KK70: :))

diyet o kadar yerleşmiş ki beynimize :-) rüyalarımıza kadar giriyor :KK9: :KK8:

cemrem ne okuyorsun?

benım de sınavlarım var ama hiç çalışasım yok aç karnına da çalışılmıyo zaten :KK50:

cnm ben açıköğretim liseyi okuyorum ocakta ilk sınavıma girdim mayısta 2.ci sınavım var o yüzden bu aralar çok yoğıunum sen ne okuyorsun tatlım:KK34:

cnm ben açıköğretim liseyi okuyorum ocakta ilk sınavıma girdim mayısta 2.ci sınavım var o yüzden bu aralar çok yoğıunum sen ne okuyorsun tatlım:KK34:

Canım ben mühendislik okuyorum uzaktan eğitim açıköğretim gibi ama biraz farklı.. bugun de kitap açamadım :KK43:

kızlar az önce tulumba tatlısı geldi :KK43:

sabah 2 dilim kepek arası peynır+şekersiz çay
öğlen 7-8 kaşık taze fasülye+2 dilim ekmek +salata

derkennnn ayağıma kadar gelen tatlıyı tepemedim :KK25:

Aç mı yatıyorsun?
Ara öğünlerdeki kuru kayısıları ve diyet bisküvileri yemiyor musun?
Onlar benim tatlı isteğimi epey kesti. Özellikle limonlu ve elmalı diyet bisküviler çok güzel, nefsimi köreltiyor.

Canım ben mühendislik okuyorum uzaktan eğitim açıköğretim gibi ama biraz farklı.. bugun de kitap açamadım :KK43:

kızlar az önce tulumba tatlısı geldi :KK43:

sabah 2 dilim kepek arası peynır+şekersiz çay
öğlen 7-8 kaşık taze fasülye+2 dilim ekmek +salata

derkennnn ayağıma kadar gelen tatlıyı tepemedim :KK25:

Eğer ara öğünündeki cevizi, kuru kayısıları ve diyet bisküvileri yemiş olsaydın, tulumba tatlısını elinin tersiyle iterdin, emin ol :KK50:.
Neyse olan olmuş, hiçbir şey olmamış gibi davranmak en güzeli :KK9:.

Bugünkü listem;

ara1 bardak süt
sabah2 dilim uno denge, 2 kk peynir, maydanoz,
ara2 kuru kayısı,1 ceviz
öğlenTavuk, salata,1 dilim uno denge
ara 1/2 paket form bisküvi
ara2 kuru kayısı
akşam6 kaşık lahana,1 dilim uno denge, salata
gece1 meyve

boğazından kısınca cebinde paran kalacak merak etme :KK1: ya armanselincim bu balon çok yararlı , bunu ilk mesaja eklesene. mesela dediğim gibi 1. listeye ekle günde 5 defa şişirelim. 2. listeye de 10 balon diye ekle. göbeğimizde sıkılaşsın zayıflarken :KK19:

şaka ya balonun kaçı kaç para sanki:KK1: balon da zor bulunuyor bu arada, her yerde satılmıyor öyle, ama ben heves ettim alacagım renk renk, çocukluğumu yad edeceğim.:KK9:

Sevgili arkadaşlarım..
Bu güne kadar bu siteden çok faydalandım. Başkalarının üzüntülerine üzülüp,mutluluklarına sevinen altın kalpli insanlar var burada. Herkesin sorunlarına çözüm arayan,bulan,sorulara yılmadan cevap veren iyi yürekli arkadaşlarım hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

Hep faydalanmak olmaz biraz da fayda sağlamak lazım değil mi. :-)

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir çok diyet deneyimim oldu bu güne kadar. Dukan diyetinden tut elma diyetine kadar çoğunu denedim. Hiç bir diyeti kötülemek gibi bir amacım yok yanlış anlamayın. Bana yaramadılar sadece. Her şey herkese yarayacak diye bir şey yok sonuçta.

Bu yazacağım diyet listesi (daha doğrusu listeler) diyetisyen listesidir. Kendi kafamdan uydurduğum bir liste kesinlikle değil.

Diyetten söz edecek olursak: Bu diyet 25'er günlük toplamda 5 adet diyet listesinden oluşuyor. Diyet sonunda 18-20 kilo verilebilir. Yavaş ama sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğiniz bir listedir. Zaten yağ yakımının çok kısa sürede gerçekleşmeyeceğini bilirsiniz. Ortalama haftada 1 - 1,5 kilo vereceksiniz. Ama YAĞ olarak vereceksiniz. Kesinlikle kas veya su değil!

Yağ ölçümü de yaptırdım. Kesinlikle kas kaybım olmamış. Yağ kaybetmişim.

Diyeti denemeden sizinle paylaşmak istemedim. 1. listeyi denedim. 2. listenin bitmesine 3 gün kaldı. Hiç bir sağlık problemi yaşamadım Allah'a şükür. Bu yüzden gönül rahatlığıyla 2 listeyi sizinle paylaşabilirim. Diğer listeleri de denedikçe sizinle paylaşacağım.

Ben kaç kilo verdim? : Diyete başladığımda 82.9 - 83 gibi bir kilodaydım. 2. Diyetin bitmesine 3 gün kaldı ve ben tok karnıma ve kıyafetlerimle şu anda 73.7 kiloyum. :-)

Gelelim Listelerimize:

1. Liste (25 GÜN UYGULANACAK)

7:30 1 bardak yarım yağlı süt

09:00 2 dilim tam buğday ekmeği arası beyaz peynir,maydanoz,şekersiz açık çay veya yeşil çay

10:30 2 kuru kayısı,1 ceviz

12:30 1 porsiyon köfte veya döner,az yağlı salata,1 dilim tam buğday ekmeği

15:00 1/2 paket form bisküvi

17:00 2 kuru kayısı,ılık su

19:00 6 kaşık etsiz sebze yemeği,1 dilim tam buğday ekmeği,az yağlı salata

21:00 1 meyve

1. listeyi uyguladıktan sonra daha fazla kilo vermek isteyenler 2. listeye başlayacak.

2. Liste (25 GÜN UYGULANACAK)

07:30 3 kuru kayısı,ılık su

09:00 1 dilim tam buğday ekmeği,1 dilim az yağlı beyaz peynir,2 zeytin,çeri domates,maydanoz,haftada 1 gün yumurta,şekersiz açık çay veya ıhlamur

12:00 1 porsiyon ızgara veya etli sulu yemek,1 dilim tam buğday ekmeği,az yağlı salata

14:00 2 kuru incir

16:00 1 kutu kayısılı probiyotik yoğurt (markayı anladınız :-) )

17:30 1 meyve

19:00 6 kaşık etsiz sebze yemeği,az yağlı salata

21:00 3 kuru kayısı,ılık su

2. listeyi bitirip daha fazla kilo vermek isteyenler 3. listeye başlayacak. (3. listeyi yarısına geldiğimde yazacağım)

UYARILAR!!!!! Salatanın içerisine patates,mısır,havuç,turşu ve bezelye koymamalısınız. Ve yemeklerinize de katmamalısınız. Meyve öğününüzde yiyebileceğiniz meyveler:
1 yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi veya 1 dilim ananas veya 200 gr çilek veya 200 gr kavun veya 200 gr karpuz veya 150 gr kiraz veya 1 adet şeftali veya 7 adet erik veya 100 gr üzüm. Günde 2 litre su içmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ALTERNATİFLER: 1. listede öğlen arada bir köfte yerine bakliyat yedim. (Nohut,yeşil mercimek v.b) Döneri ısıtıp yenen dönerlerden kullandım. Köfteyi bazen kendim yaptım bazen de kasaptan hazır köfte aldım. Form bisküviyi illaki o tahta gibi olanlardan yemek zorunda değilsiniz. Mavi-Yeşil (bu markayı gerçekten vermek zorundayım çünkü diğer markaların içerisinde şeker var bunda yok) bisküvilerinden yiyebilirsiniz. Elmalı,limonlu,peynirli.. Probiyotik yoğurt kayısılı dışında yediklerim de oldu. Orman meyveli,ananaslı falan da yedim. Kayısı yerine gün kurusu da yedim. Gün kurusunu daha sağlıklı buluyorum. Peyniri çoğu zaman tam yağlı ezine yedim. :KK70: 1. listede sabah kendinize 2 dilim tam buğday ekmeği arası peyniri soğuk yemek yerine tost makinesinde tost yapabilirsiniz. Çaylarınızı tatlandırıcı ile tatlandırabilirisiniz.

SPOR: Sevgili Akrepciğimin önerisi ile bir taraftan zayıflarken bir taraftan karnımızın sıkılaşması için balon şişirmeye karar verdik. 1. liste bitene kadar günde 5 kere,2. liste bitene kadar günde 10 kere balon şişireceğiz. Bu şekilde her listede 5'er 5'er artırarak devam edeceğiz. :-)

Aklıma gelen şeyler olursa eklerim. Siz de aklınıza takılan her soruyu çekinmeden gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz. Tartınızda bol eksili günler dilerim! :-)
slm arkadasım.bende yarın baslıyım nasıpse agustosta dugunum var :)peki bişey sormak istiyorum yanlış anlamamısım degıl mı her liste 25gun suruyor.bırde sadece 2listenı paylasmıssın degilmı?

slm arkadasım.bende yarın baslıyım nasıpse agustosta dugunum var :)peki bişey sormak istiyorum yanlış anlamamısım degıl mı her liste 25gun suruyor.bırde sadece 2listenı paylasmıssın degilmı?

evet canım her liste 25 gün sürüyor. 2 listeyi paylaştı sayın bayan armanselin :KK9: zamanla diğerlerini de verecek :KK31: ( artık ne zaman verecekse :KK37: :KK30: )

selam kızlar ,

ben hafta sonu mangal kaçamağı yaptım :KK43: pazar günü de pasta börek :) yıne de her zaman yedığımden az yedim yani kendime göre başarılı sayılırım :)

tabi pazartesi iş başı diyetbaşı tekrar yani bırakmıyorum..

kilo olarak da azalma başladı ama ödem olur su olur diyerekten henuz inanamıyorum :)

Balon şişirmek hakkaten faydalı mı?

Bırakma bırakma ne kadar kaçamak yapsan da bırakma. :KK19:

Elinle şişiriyormuş gibi yap ve faydasını hisset. :KK9:

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnn
wawwwwwwwwwwwww cemrem bacım harika vermişsin süpersinnnnnnnnnnnnnn canım :KK9::KK9::KK9:
nohut ,beyaz leblebi yemem artık :KK31:
dünkü menümmmmmmmmm
sabah:2 bardak su biri limon lu
2 dilim tam buğday ekmeği ,1 dilim peynir ,biraz salça ile tost yaptım yanında çay
arada :2 kuru erik
öğlen :bamya yemeği,4 çatal bulgur pilavı
ara da sütten yapılmış nescafeve 66 kalorilik bir çikolata affedin valla kriz geldi :18:
akşam :en fena kısım 4 çatal erişte makarnası,1 kase ayran çorbası,ayran,saat 9 gb 10 adet patlamış mısr sadece 10 tane :18::18::18:

Kaçamaklar diz boyu. :KK20: :KK9: Tatlı krizimiz geldiğinde kuru kayısı yiyoruz. :KK9:

iyi akşamlar hanımlar :KK3:

menü bildirimi yapacağım :)

sabah: iki dilim kepek ekmeği - beyaz peynir - 1 bardak şekersiz çay

ara: 2 ceviz - 2 kuru erik

öğlen: 3 kaşık makarna

ara: 1/2 ayran - 1 kuru erik

akşam: 2 kaşık yoğurt ile haşlanmış brokoli - 1 dilim ekmek - salata

gün içinde: 1 fincan az şekerli türk kahvesi - 1 bardak yeşilçay - 1,5 litre su (gün sonuna doğru yarım litre daha içicem)

listeye 1 saat egzersiz yaptım yazacağım günlerde gelecek :KK4:

X