Sağlıklı beslenip , hareket edip, yumurta takip edip eylülde hamile kalacağız🫶Güvenen gelsin..

Amin inşallah 🙏 o takviyeleri bende duymuştum hatta favoridedir muhtemelen hala 😅 tüm tuşlara basıyoruz her ay yeni birşey deniyoruz
Valla bende diyorum belki bu seneyi bitiririm oldu olmadi en sonunda hastaneye tekrar ziyaret edicem ama once 3 4 aylik bi süreç vermek istedim kendime simdi bi sayfa daha buldum instagramda organik avokado falan sipariş vereceğim gerçekten tüm tuşlara basıyoruz hepimize başarılar 😂😂🤭

Merhaba, ben de varım 🙃5 Ağustosta aşılama denedik, olmadı. Ben de Eylül ortası aşılama için bedenimi hazırlıyorum 🙃Sağlıklı beslenmeye başladım, her gün Leslie 3 mil videolari ile evde spor yapiyorum. Yürüyüş yapmak isterdim ama çok sıcak dışarısı. Ben de evde başladım spora.. Her gün 3 litre su mutlaka, diyetisyene de gidiyorum. Günlük ceviz, incir ve ananas tüketmeye çalışıyorum yumurta kalitesi için. Doktorun verdiği takviye ilacı da aliyorum. Umarım işe yarar bu ay hamileliği kolaylaştırmak için 🙏
Hoşgeldinnnnnnn inşallah bu sefer olur 😍yürüyüş en azından gün batınca yapsan karın bölgesini çok iyi gevşetiyor gibi geliyor bana :)

Merhabalar kızlar. Bende katılıyorum aranıza :) 30 yaşındayım. Yaklaşık 3 yıldır bebek sahibi olmadık. Hani hiç gebelikte oluşmadı. Hormonlarda, sperm sonucunda sıkıntı çıkmadı. Endometriozis çıktı bende. 1 yıl önce ameliyat oldum. Amh değerim ameliyat öncesi iyiydi sonrasında çokta bakmaya gerek duymuyor doktorum. Artık tüp bebek tedavisi diyorlar. Olsaydı olur diyorlar. Hsg ye gerek duymadı ameliyat yapan doktorum. Takviye olarak decavit verdi. Onu da geçen sene ameliyat sonrası iki kutu kullandım. Şuan kullanmıyorum herhangi birşey. Önümüzdeki bir iki ay içerisinde tüp bebeğe başlama düşüncemiz var inş. Benimde düşüncem su tüketimine dikkat etmek, olabildiğince sağlıklı beslenmek( diyet filan bu işlere girince sarpa sarıyor, stres oluyorum), hareketli olmak gün içerisinde, dediğiniz gibi bı egzersiz güçlendirici reformer pilates gibi, ibadet etmek, düzenli uyku. Bunlara dikkat edicem inş. Yumurtlama takibi uygulamadan da olsa, kaset şeklinde bakılan da olsa beni strese sokuyor. 2- 3 günde bir beraberlik yeterli bence. Olsa olur zaten bence. Onun dışında takviye olarak bişey alsam mı bende bilemedim. Ekstra bir öneriniz varsa açığım 😀 Bi de hsg ye gerek yok direk tüp bebek diyor doktorum ama faydası olur mu diye düşünmüyor değilim.
--Soğan kürü, havuç kürü, hayıt macunu, ceviz- fındık - badem- kabak çekirdeği - yumurta - avakado- yaban mersini, zencefil, zerdeçal, kırmızı meyveler, arı sütü- polen- propolis karışımı, d vitamini, omega3, folik asit, süt- maydanoz buharına oturmak, hacamat, akupunktur, ozon tedavisi?, erkekler için çakşır suyu, haşlanmış nohut suyu, keçiboynuzu pekmezi, kabak çekirdeği, arı sütü- polen- propolis karışımı, omega3, hacamat bunlar hep iyi geliyor diye okudum, duydum.
--Her gün Meryem Suresi okumak ve Allah'a teslim olmak.
Bunları okudum duydum bakıp araştırmak isterseniz hani. Bende bunları yapmıyorum çok istikrar istiyor böyle şeyler hani yine bi arı sütlü karışım filan alırım belki.
Bir de göbek düşmesi , kasık düşmesi gibi şeyler varmış hani ne kadar doğru bilmiyorum da onlarada bakılınca kendiliğinden hamilelik olabiliyormuş 💁🏼
Hocaya gidenler dua ettirenler filan da var ama Allah'a direk dua etmek, teslim olmak bana doğru gelen.
Arkadaşım polikistik over hastasıydı. Aralıklı oruca başladı. Günde iki öğün. Ama aşırı disiplinli davrandı. İşe yürüyerek gidip geldi. Allah'a teslim oldu, ibadetlerini hep yaptı, inancını kaybetmedi hiç, hep dualar açtı dinledi, her gün Meryem Suresini okudu- dinledi, Soğan kürü yaptı, takviyeler aldı( d vitamini, magnezyum, folik asitli bi vitamin karışımı..) sonunda oğluşuna kavuştu. Tabi zor şeylerde yaşadı öncesinde yaşamadı değil :)
Bunları paylaşmak istedim. İnşallah sağlıcakla, kolaylıkla olur bizimde evlatlarımız. Sağlıklı, kendi huyu güzel, hayırlı evlatlar inşallah 🤲🏼 Sizlerinde önerilerine açığım dediğim gibi uzun oldu biraz 😀🙋🏼
Ne güzel geldin çok da güzel anlattın hoşgeldin arkadaşımmmmmm inşallah birbirimize bir minnacık katkımız olursa ne mutlu oluruz, evlatlarımıza da kavuşup😍😍😍 Temelde anladığım , hareketli yaşam & yeterli su& sağlıklı beslenme olduktan sonra gerisi gelir inşallah

Bende geldim bu gruba.. Rabbim kolaylıkla sağlıkla hayırla nasib etsin.

Aile dostumuz doktor tanıdığım, karbonhidrat tüketiminin dış gebelik riskini artırdığını söylemişti. Bu bilgiyi de yazarak bir katkı sunmuş olayım.

Bende bu gün eşimle konuştum ona keçiboynuzu ve çiğ kabak çekirdeği yedireceğim kendimde hareketi, suyu artırıp, karbonhidratı azaltacağım inşallah.
Folik asit alacağım unutuyorum hep, ben vinalac kullanacağım inşallah.
Hoşgeldin arkadaşımmmmm ben de öyle tam olarak dediklerini yapmaya başladım bakalım en azından sağlıklı♥️ inşallah tez zamanda kavuşacağız bebeklerimize

Kızlar bir de tsh yüksek olan varsa mutlaka gün içinde bir iki kez dereotu bir tutam koparıp atsın çiğnesin yutsun ibrahim Saraçoğlundan duyup yapmıştım gerçekten işe yaramıştı..

Merhabalar,
Affınıza sığınarak yazıyorum hedefim eylül değil aslında , ekimden sonra denemelere başlayacağım fakat bu grup beni pozitif hissettirdi. Bu grubun sıkı takipçisi olacağım. Folik asit ve omega için marka araştırması içindeyim. En kısa süre içinde alıp başlayacağım. Göbek çevrem biraz fazla bu nedenle Karbonhidratı olabildiğince kesmeye çalışıyorum, Sebze ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Farklı tarifler bulmaya çalışıyorum. Sabahları serinlikte kalkıp yürüyüş yapıyorum. İstanbul sahil hattına yakın olan varsa koşu yürüyüş yapabiliriz hatta.
…Çok sık enfeksiyon yaşadığımdan propolis ve polen kullamaya başladım. Enfeksiyonun başlıca nedeni su içmeyi unutmam tabi. Yanımda şişeyle dolaşmaya başladım artık. İnositolü çok duydum, araştırıp ben de başlayacağım. Farklı şeyler öğrenirsem paylaşacağım grupta. İnşallah gönlünüzce olur herşey.
Hoşgeldin arkadaşım hoşgeldinnnnnnn😍 su benim de sorunumdu bugün 2 lt içtim, 5000 de adım attım ilk günün günahı olmaz diyerekten :)) yumurta hemen büyüsün dersen havucu, yumurtam iyi olsun dersen avokadoyu eksik etme lütfen 🥺 bir de burada inositol olarak inofolic combi hp yi kullanıp gebe kalan çok arkadaş okudum bir türlü karar veremedim , folik asitte verdi dr ama inanılmaz rüyalar görüyorum :)) ama mecbur seçeceğim birini …

Merhabaaa ben de bu topicte yerimi alayım :))
14 ay olacak gebelik oluşmadı. Su ben de içmiyorum malesef hiç aklıma gelmiyor, kendimi zorluyorum iş yerinde.. bir ara iyi avokado yedim nerdeyse her gün yarım. Bu ara bıraktım yine. İnofolic combi içiyorum. Daha önce omepa q10 koenzim de içtim bir kutu bitti, tekrar alabilirim belki. Havuç aklımda üşenmesem şimdi kalkıp dolaptan alsam iyi olcak hatta 😂 bir de incir diyorlar hanımlar ama benim pek aramm yok yine de zorluğum kendimi 😂

kızlar omega3 tavsiyesi olarak krill yağını önerebilirim size. Neptune markasını kullanıyorum ben doktorum önerdi. İçeriği çok iyi. Zaten omega3 olarak en etkilisi krill yağı. Folik asit olarak da vinalac kullanıyorum🫶🏻

kızlar omega3 tavsiyesi olarak krill yağını önerebilirim size. Neptune markasını kullanıyorum ben doktorum önerdi. İçeriği çok iyi. Zaten omega3 olarak en etkilisi krill yağı. Folik asit olarak da vinalac kullanıyorum🫶🏻
Evet bende “Neptune krill oil omega-3” kullanıyorum 2.kutum eczacım bunu önerdi. Uzun lacivert bi kutu tavsiye ederim 👍🏻

Hanımlar ben 2018 de evlendim, 2019 Ekiminde ilk bebeğe hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. Doktor 3 ay bekle dedik bekledik. 2020 şubatta tekrar kontrole gittiktiroid çıktı ilaç kullan düşsün öyle dene dedi doktorumuz. 2020 martta kovid çıktı, doktorumuz sürecin ne olacağı belli değil biraz daha erle sonra denemeye başlarsın dedi, eyvallah dedik. 2020 temmuzunda eşime lenfoma teşhisi kondu ve tedavisi başladı. Tedavi 2020 kasımda bitti, elhamdulillah şifayla sonuçlandı. Doktorumuz en az 6 ay beklememizi sonra deneyebileceğimizi söyledi. 2021 hazirana geldik artık başlayabiliriz denemeye ama kovid var, sürekli kapalıyız vs stres çok yüksek. Temmuz ağustosta ben yine muayene oldum, hormon testleri verdim bu sefer kortizolum çok yüksek çıktı, prolaktinim yüksek. Doktorum vücudun anne olmayı reddediyor, kortizolu kontrol etmemiz lazım. Ben stres sebebimi az çok biliyordum ve o sorunu çözmeye odaklandım, sorunu çözdüm ve vücudumda büyük bir rahatlama hissettim. Bu sırada eşime dedim hep ben gittim sende git sperm testi ver belki doğal yolla olmayacak bilmiyoruz. Eylülayına gelmiştik oda ürolojiye gidip test verdi. Ağustos ayını ve eylül ayını yumurtlama testiyle takip ederek değerlendirdik. Eylülün son günü gebelik testi ysptım ve elhamdulillah pozitifi gördüm. Hiç beklemiyordum gerçekten. 1 ekimde kan testiyle doğrulsdık, aynı gün eşimin testleri çıktı morfoloji sıfırdı, diğer sonuçlar iyiydi. Ama Allaha hamdolsun bize nasip etti oğlumuzu. 2022 Haziranında oğlum doğdu. Şimdi tekrar evladımız olsun istiyoruz. Duygularım çok karışık bu sebeple böyle bir grupla sürecİ sürdürmek istedim, rabbim isteyen herekese kolaylıkla sağlıkla nasib eder.

Hanımlar ben 2018 de evlendim, 2019 Ekiminde ilk bebeğe hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. Doktor 3 ay bekle dedik bekledik. 2020 şubatta tekrar kontrole gittiktiroid çıktı ilaç kullan düşsün öyle dene dedi doktorumuz. 2020 martta kovid çıktı, doktorumuz sürecin ne olacağı belli değil biraz daha erle sonra denemeye başlarsın dedi, eyvallah dedik. 2020 temmuzunda eşime lenfoma teşhisi kondu ve tedavisi başladı. Tedavi 2020 kasımda bitti, elhamdulillah şifayla sonuçlandı. Doktorumuz en az 6 ay beklememizi sonra deneyebileceğimizi söyledi. 2021 hazirana geldik artık başlayabiliriz denemeye ama kovid var, sürekli kapalıyız vs stres çok yüksek. Temmuz ağustosta ben yine muayene oldum, hormon testleri verdim bu sefer kortizolum çok yüksek çıktı, prolaktinim yüksek. Doktorum vücudun anne olmayı reddediyor, kortizolu kontrol etmemiz lazım. Ben stres sebebimi az çok biliyordum ve o sorunu çözmeye odaklandım, sorunu çözdüm ve vücudumda büyük bir rahatlama hissettim. Bu sırada eşime dedim hep ben gittim sende git sperm testi ver belki doğal yolla olmayacak bilmiyoruz. Eylülayına gelmiştik oda ürolojiye gidip test verdi. Ağustos ayını ve eylül ayını yumurtlama testiyle takip ederek değerlendirdik. Eylülün son günü gebelik testi ysptım ve elhamdulillah pozitifi gördüm. Hiç beklemiyordum gerçekten. 1 ekimde kan testiyle doğrulsdık, aynı gün eşimin testleri çıktı morfoloji sıfırdı, diğer sonuçlar iyiydi. Ama Allaha hamdolsun bize nasip etti oğlumuzu. 2022 Haziranında oğlum doğdu. Şimdi tekrar evladımız olsun istiyoruz. Duygularım çok karışık bu sebeple böyle bir grupla sürecİ sürdürmek istedim, rabbim isteyen herekese kolaylıkla sağlıkla nasib eder.
Duygulandım açıkçası Rabbim ‘Ol’ deyince oluyor işte. İnşallah sağlıkla ikinciye de nasip etsin

Enerjinizi severimmmm kızlar iyiki geldinizz icefrezya icefrezya caaaanım hadi ikinci kolaylıkla ve sağlıkla kucağına konsun inşallah bize de ilklerimizi nasip etsin♥️🥹

Merhaba🌸 ben temmuzda düşük yaptım. Korunmasız ilk ayda hamile kalmıştım çok çok şanslı ve mutlu hissediyordum. Ama maalesef devam etmedi, hayırlısı böyleymiş deyip önüme bakmaya kendimi üzmemeye karar verdim. Kürtajsız kendiliğinden düştüğü için dr korunmanıza gerek yok dedi. Ancak şu an düşükten sonra normal ilk adetimi geçiriyorum (20sinde başladı bugün bitecek). Bununla beraber rahmimin tam temizleneceğini düşünüyorum inşallah. Eylül ayında tekrar hamile kalmayı çook istiyorum ben de🥹 burayı düzenli takip edeceğim. Temmuzda hamileliğimi öğrendiğimden itibaren folik asit kullanıyorum. Düşüğe rağmen devam et dedi doktorum. Markası diofol, d vitamini de içeriyor. Ayrıca düşükten sonra demirim biraz düşmüştü. Tardyferon yazdı doktor, onu kullanıyorum. Beslenmeme de dikkat edeceğim. Hepimizin müjdeyi bu ay almasını diliyorum ❤️

Merhaba🌸 ben temmuzda düşük yaptım. Korunmasız ilk ayda hamile kalmıştım çok çok şanslı ve mutlu hissediyordum. Ama maalesef devam etmedi, hayırlısı böyleymiş deyip önüme bakmaya kendimi üzmemeye karar verdim. Kürtajsız kendiliğinden düştüğü için dr korunmanıza gerek yok dedi. Ancak şu an düşükten sonra normal ilk adetimi geçiriyorum (20sinde başladı bugün bitecek). Bununla beraber rahmimin tam temizleneceğini düşünüyorum inşallah. Eylül ayında tekrar hamile kalmayı çook istiyorum ben de🥹 burayı düzenli takip edeceğim. Temmuzda hamileliğimi öğrendiğimden itibaren folik asit kullanıyorum. Düşüğe rağmen devam et dedi doktorum. Markası diofol, d vitamini de içeriyor. Ayrıca düşükten sonra demirim biraz düşmüştü. Tardyferon yazdı doktor, onu kullanıyorum. Beslenmeme de dikkat edeceğim. Hepimizin müjdeyi bu ay almasını diliyorum ❤️

Hoşgeldin canım benim buradaki bir çok kişiden en az 1-0 önde ve şanslısın daha önce gebelik oluşmuş demekk gebe kalabiliyorsun bu süperrrr haber bi de belki sen de duymuşsundur düşükten sonra insan daha kolay hamile kalıyormuş 🤩 boş boş durma havucunu kemir avokadonu kırtla suyunu iç yürüyüşünü yap haydiiiiii 😍🥕🥑🥚

Hoşgeldin canım benim buradaki bir çok kişiden en az 1-0 önde ve şanslısın daha önce gebelik oluşmuş demekk gebe kalabiliyorsun bu süperrrr haber bi de belki sen de duymuşsundur düşükten sonra insan daha kolay hamile kalıyormuş 🤩 boş boş durma havucunu kemir avokadonu kırtla suyunu iç yürüyüşünü yap haydiiiiii 😍🥕🥑🥚
Düşükten sonra hemen birkaç ay içinde hamile kalanı çok duydum ben de ama insan güzel habere daha doyamadan düşük yapınca demotive oluyor acaba hamile kalsam da yine mi düşüreceğim diye😢 Bu başlıkla hareketle hemen gidip havuç ve avokadomu alıyorum🏃🏻‍♀️ 7 yıldır kaç kez türlü yöntem ve tüp bebek deneyen, kendi kendine hamile kalması imkansız denilen kuzenimin eşi dahi bu ay kendiliğinden hamile kaldı. Bu aydan çok ümitliyim hepimiz adına❤️🌸

Düşükten sonra hemen birkaç ay içinde hamile kalanı çok duydum ben de ama insan güzel habere daha doyamadan düşük yapınca demotive oluyor acaba hamile kalsam da yine mi düşüreceğim diye😢 Bu başlıkla hareketle hemen gidip havuç ve avokadomu alıyorum🏃🏻‍♀️ 7 yıldır kaç kez türlü yöntem ve tüp bebek deneyen, kendi kendine hamile kalması imkansız denilen kuzenimin eşi dahi bu ay kendiliğinden hamile kaldı. Bu aydan çok ümitliyim hepimiz adına❤️🌸
Yaaaa ne güzel bu sene benim de evliliğimin 7. Yılı , bazı hanımlara 7. Yıl uğurlu gelirmiş içime bi umut doğdu şu an 🌞

X