Sağlıklı beslenip , hareket edip, yumurta takip edip eylülde hamile kalacağız🫶Güvenen gelsin..

Bende bu aydan başladim vitaminler takviyeler hala arastirmaya devam ediyorum ovulasyon bende yine kullanacağım bakalim inşallah önümüzdeki ay güzel haberlerimizi buraya yazariz ❤️
Dr kontrolünüz var mı Burçin ? Bi tedavi alıyor musun ? Ben ovülasyon yapmıyorum dr takip ediyor yumurtlamamı. Takviyeye gelince kendimce araştırıp Q10 aldım ama doktorum kullanmama izin vermedi gerek yok diyerek ama siz bi araştırıp danışın doktorunuza isterseniz

Dr kontrolünüz var mı Burçin ? Bi tedavi alıyor musun ? Ben ovülasyon yapmıyorum dr takip ediyor yumurtlamamı. Takviyeye gelince kendimce araştırıp Q10 aldım ama doktorum kullanmama izin vermedi gerek yok diyerek ama siz bi araştırıp danışın doktorunuza isterseniz
Acikcasi doktor kontrolum olucakti ama nasip olmadi bi tedavi görmüyorum en on 4 ay once amh degerimin 1.01 olduğunu acele etmem gerektiğini ve bu yüzden İnfertilite bölümüne yönlendirildim gitmedim gitmekte istemiyorum acikcasi yaşim 29 diger ay 1 yillik evli olacagim 4 ay sonra ben özel hastanedeki doktoruma gittim oda bana yasimin erken olduğunu amh degerinin her ay değişebileceğini ve 2 ay sonra tekrar amh'a baktirip ovulasyon testinde yumurtlama gorunce bana gel dedi malesef ki ailevi dolayi kendi tedavime gidemedim nasipse eylul ayinda düşünüyorum bende arastirdim bu yumurta kalitesi icin inositol iceren takviye almaya kafam o kadar karisik ki napicam bilmiyorum ama bildigim tek sey olursa da dogal yoldan olmasindan yanayim

Acikcasi doktor kontrolum olucakti ama nasip olmadi bi tedavi görmüyorum en on 4 ay once amh degerimin 1.01 olduğunu acele etmem gerektiğini ve bu yüzden İnfertilite bölümüne yönlendirildim gitmedim gitmekte istemiyorum acikcasi yaşim 29 diger ay 1 yillik evli olacagim 4 ay sonra ben özel hastanedeki doktoruma gittim oda bana yasimin erken olduğunu amh degerinin her ay değişebileceğini ve 2 ay sonra tekrar amh'a baktirip ovulasyon testinde yumurtlama gorunce bana gel dedi malesef ki ailevi dolayi kendi tedavime gidemedim nasipse eylul ayinda düşünüyorum bende arastirdim bu yumurta kalitesi icin inositol iceren takviye almaya kafam o kadar karisik ki napicam bilmiyorum ama bildigim tek sey olursa da dogal yoldan olmasindan yanayim
Tabii ki canım inşallah doğal yollarla olur yoksa bu ilaç tedavileri maddi manevi insanı çok ama çok yıpratıyor. Amh 1 üzeri normal kabul ediliyor yaşında da bişey yok çok düşük amh larla doğal yolla gebelikler elde edilmiş bak bak siteye. Ama tavsiyem bi bilene danışman yani dr kontrolünde ilerlemen inşallah hakkında hayırlısı olur 😇

E bende katılayım aranıza madem havuçtan bir haberdim ama bu ay dolapta gördükçe kemirdim 😁 bu arada sanırım en kilolunuzda benim 64 kg ile evlendim şuan 82 83 kg yum hormonlarım temiz sadece fsh 11.39 eşiminde sperm testi iyi dedi doktor sadece ileri hareketlilik %2 düşük keçiboynuzu ye yada iç dedi rahim filmi istemedi dr. Bunu dikkate alacağım.
Avakado çok duydum markete gider gitmez alacağım onun haricinde zayıflamak çok istiyorum ama okadar boğazına düşkün biriyim ki yemekten geri kalamıyorum spor yapmak çok istiyorum evde ama asla motivasyonum yok 😔 bu 10 aydır deniyoruz ama olmuyor şuanda da ben istemiyorum sanırım hem çok yoruldum hemde ailevi problemlerden kaynaklı ay bilmiyorum rüyamda ikidir şakır şakır süt akıyo memitolardan ve aynı rüya içindede çok tatlı tavşan görüyorum kafayı sıyırdım iyice 😁😱 inşallah hepiniz kısmetse bende hamiş kalırız bu ay
Merhaba biz de 8 aydır fln deniyoruz olmadı stres oldum çok şuan köydeyiz Eylül ayına sakladım kendimi avokado keçiboynuzu pekmezi havuç ceviz bitter çikolata muz iyi geliyormuş omega 3 desteği propolis hayıt macunu hünnap arı Sütü bal poleni diyet yürüyüş plates düşünüyorum önümüzdeki ay bütün tuşlara basacağım bakalım 😂🤗

Merhaba biz de 8 aydır fln deniyoruz olmadı stres oldum çok şuan köydeyiz Eylül ayına sakladım kendimi avokado keçiboynuzu pekmezi havuç ceviz bitter çikolata muz iyi geliyormuş omega 3 desteği propolis hayıt macunu hünnap arı Sütü bal poleni diyet yürüyüş plates düşünüyorum önümüzdeki ay bütün tuşlara basacağım bakalım 😂🤗
Sen yinede hepsine yükselme mazallah düz duvara tırmanırsın bacım djsjskak 😄

Kızlar selam. Güzel bir topik olmuş. İki üç gün içinde regl olcam. 2 yıla yakın zamandır deniyoruz. İkimizde de sorun yok ama maalesef sadece Ocak ayında kimyasal geçirdim. Onun dışında herşey normal. Bu ay için ise yine Umutlarım tükendiği için yeni ay yeni umutlar deyip araştırmalara devam ediyorum. Şuan kafamda üç şey var.
1. Ankara’da ünlü bir aktar varmış ve karşım hazırlıyormuş kanser hastalarına bile ürünlerle şifa bulduruyormuş.
2. Nihalin bahçesi hayıt macunu ve erkekler için olan macunu
3. Arı sütü-bal-polen-propolis karışımı
O kadar yoruldum ki artık. Ne yapacağımı şaşırdım. Yediklerime içtiklerime de dikkat ediyorum bilmiyorum artık ne yapacağımı. Sizin bir fikriniz var mı

Kızlar selam. Güzel bir topik olmuş. İki üç gün içinde regl olcam. 2 yıla yakın zamandır deniyoruz. İkimizde de sorun yok ama maalesef sadece Ocak ayında kimyasal geçirdim. Onun dışında herşey normal. Bu ay için ise yine Umutlarım tükendiği için yeni ay yeni umutlar deyip araştırmalara devam ediyorum. Şuan kafamda üç şey var.
1. Ankara’da ünlü bir aktar varmış ve karşım hazırlıyormuş kanser hastalarına bile ürünlerle şifa bulduruyormuş.
2. Nihalin bahçesi hayıt macunu ve erkekler için olan macunu
3. Arı sütü-bal-polen-propolis karışımı
O kadar yoruldum ki artık. Ne yapacağımı şaşırdım. Yediklerime içtiklerime de dikkat ediyorum bilmiyorum artık ne yapacağımı. Sizin bir fikriniz var mı
Merhabaa 😊
Bizimde 1 yilimiz olucak amh 1.01 disinda Allaha şükür bi problemim yok daha once hic gebelik yaşamadım bende bi arkadasimin yardimiyla eşimle kendime
Maxijuno ve maxigo birde ek olarak balik yagi alicam astaksantinli olanindan arastirdim baktim erkek icinde kadin icinde cok iyiymiş onun dışında bende ari poleni ari sütü ve propolis karışımı almayi düşünüyorum bu ay ve önümüzdeki aylar oldukça sıkı calisicaz sanırım hepimize başarılar 🤭😊😊😊 Rabbim dualarımızı kabul etsin 🙏

Merhabaa 😊
Bizimde 1 yilimiz olucak amh 1.01 disinda Allaha şükür bi problemim yok daha once hic gebelik yaşamadım bende bi arkadasimin yardimiyla eşimle kendime
Maxijuno ve maxigo birde ek olarak balik yagi alicam astaksantinli olanindan arastirdim baktim erkek icinde kadin icinde cok iyiymiş onun dışında bende ari poleni ari sütü ve propolis karışımı almayi düşünüyorum bu ay ve önümüzdeki aylar oldukça sıkı calisicaz sanırım hepimize başarılar 🤭😊😊😊 Rabbim dualarımızı kabul etsin 🙏
Astaksantin ne işe yarıyor

Astaksantin ne işe yarıyor
Astaksantin bileşenlerinin, embriyonik gelişim sürecinde metabolik olaylarda önemli rol oynadığını ve yumurta kalitesi üzerine olumlu bir etkiye sahip olduğunu tespit etmişlerdir.

İnternetten bak kuzum çok faydali ve mutlaka muz avokado ananas dereotu ve kuşkonmaz da yumurta kalitesini ve dogurganligi arttiriyor

Bende geldim bu gruba.. Rabbim kolaylıkla sağlıkla hayırla nasib etsin.

Aile dostumuz doktor tanıdığım, karbonhidrat tüketiminin dış gebelik riskini artırdığını söylemişti. Bu bilgiyi de yazarak bir katkı sunmuş olayım.

Bende bu gün eşimle konuştum ona keçiboynuzu ve çiğ kabak çekirdeği yedireceğim kendimde hareketi, suyu artırıp, karbonhidratı azaltacağım inşallah.
Folik asit alacağım unutuyorum hep, ben vinalac kullanacağım inşallah.

Gebelik için birde tshın 2.5 altında olması ideal diyor doktorlar. Böyle sorunu olan varsa tekrar görüşebilir doktoruyla.

Merhabalar,
Affınıza sığınarak yazıyorum hedefim eylül değil aslında , ekimden sonra denemelere başlayacağım fakat bu grup beni pozitif hissettirdi. Bu grubun sıkı takipçisi olacağım. Folik asit ve omega için marka araştırması içindeyim. En kısa süre içinde alıp başlayacağım. Göbek çevrem biraz fazla bu nedenle Karbonhidratı olabildiğince kesmeye çalışıyorum, Sebze ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Farklı tarifler bulmaya çalışıyorum. Sabahları serinlikte kalkıp yürüyüş yapıyorum. İstanbul sahil hattına yakın olan varsa koşu yürüyüş yapabiliriz hatta.
…Çok sık enfeksiyon yaşadığımdan propolis ve polen kullamaya başladım. Enfeksiyonun başlıca nedeni su içmeyi unutmam tabi. Yanımda şişeyle dolaşmaya başladım artık. İnositolü çok duydum, araştırıp ben de başlayacağım. Farklı şeyler öğrenirsem paylaşacağım grupta. İnşallah gönlünüzce olur herşey.

Merhabalar kızlar. Bende katılıyorum aranıza :) 30 yaşındayım. Yaklaşık 3 yıldır bebek sahibi olmadık. Hani hiç gebelikte oluşmadı. Hormonlarda, sperm sonucunda sıkıntı çıkmadı. Endometriozis çıktı bende. 1 yıl önce ameliyat oldum. Amh değerim ameliyat öncesi iyiydi sonrasında çokta bakmaya gerek duymuyor doktorum. Artık tüp bebek tedavisi diyorlar. Olsaydı olur diyorlar. Hsg ye gerek duymadı ameliyat yapan doktorum. Takviye olarak decavit verdi. Onu da geçen sene ameliyat sonrası iki kutu kullandım. Şuan kullanmıyorum herhangi birşey. Önümüzdeki bir iki ay içerisinde tüp bebeğe başlama düşüncemiz var inş. Benimde düşüncem su tüketimine dikkat etmek, olabildiğince sağlıklı beslenmek( diyet filan bu işlere girince sarpa sarıyor, stres oluyorum), hareketli olmak gün içerisinde, dediğiniz gibi bı egzersiz güçlendirici reformer pilates gibi, ibadet etmek, düzenli uyku. Bunlara dikkat edicem inş. Yumurtlama takibi uygulamadan da olsa, kaset şeklinde bakılan da olsa beni strese sokuyor. 2- 3 günde bir beraberlik yeterli bence. Olsa olur zaten bence. Onun dışında takviye olarak bişey alsam mı bende bilemedim. Ekstra bir öneriniz varsa açığım 😀 Bi de hsg ye gerek yok direk tüp bebek diyor doktorum ama faydası olur mu diye düşünmüyor değilim.
--Soğan kürü, havuç kürü, hayıt macunu, ceviz- fındık - badem- kabak çekirdeği - yumurta - avakado- yaban mersini, zencefil, zerdeçal, kırmızı meyveler, arı sütü- polen- propolis karışımı, d vitamini, omega3, folik asit, süt- maydanoz buharına oturmak, hacamat, akupunktur, ozon tedavisi?, erkekler için çakşır suyu, haşlanmış nohut suyu, keçiboynuzu pekmezi, kabak çekirdeği, arı sütü- polen- propolis karışımı, omega3, hacamat bunlar hep iyi geliyor diye okudum, duydum.
--Her gün Meryem Suresi okumak ve Allah'a teslim olmak.
Bunları okudum duydum bakıp araştırmak isterseniz hani. Bende bunları yapmıyorum çok istikrar istiyor böyle şeyler hani yine bi arı sütlü karışım filan alırım belki.
Bir de göbek düşmesi , kasık düşmesi gibi şeyler varmış hani ne kadar doğru bilmiyorum da onlarada bakılınca kendiliğinden hamilelik olabiliyormuş 💁🏼
Hocaya gidenler dua ettirenler filan da var ama Allah'a direk dua etmek, teslim olmak bana doğru gelen.
Arkadaşım polikistik over hastasıydı. Aralıklı oruca başladı. Günde iki öğün. Ama aşırı disiplinli davrandı. İşe yürüyerek gidip geldi. Allah'a teslim oldu, ibadetlerini hep yaptı, inancını kaybetmedi hiç, hep dualar açtı dinledi, her gün Meryem Suresini okudu- dinledi, Soğan kürü yaptı, takviyeler aldı( d vitamini, magnezyum, folik asitli bi vitamin karışımı..) sonunda oğluşuna kavuştu. Tabi zor şeylerde yaşadı öncesinde yaşamadı değil :)
Bunları paylaşmak istedim. İnşallah sağlıcakla, kolaylıkla olur bizimde evlatlarımız. Sağlıklı, kendi huyu güzel, hayırlı evlatlar inşallah 🤲🏼 Sizlerinde önerilerine açığım dediğim gibi uzun oldu biraz 😀🙋🏼

Ananas, dere otu, roka bunlarda faydalı diye okumuştum bende. D vit, balık yağı, folik asitli bi vitamin karışımı gerekli gibi bi araştırayım bende. İnositolüde duymadım onada bi bakayım

Selam canım kızlar ,
38 yaşındayım 15 aydır gebelik deniyorum henüz nasip olmadı. Doktora gittik eşimle şükür bir sorun görünmedi. Aylardır araştırma yaptım okudum dinledim.. Kendimce önemli bir kaç şeyi not ettim ve bu ay denemeye karar verdim. Paylaşmak isterim. Dilerseniz siz de ekleyin bildiklerinizi ve beraber yapıp takip edelim elimizden geldiğince bu arada benim adetimin bugün ilk günü ( 20 Ağustos);

♥️Öncelikle gittiğim doktor yazı doğal geçir olmazsa yumurta takibi yaparız dedi folikasit verdi yolladı . Aldım ona başlayacağım.

♥️Ben hareketsiz ve su içmeyen biriyim. Mutlaka 2 lt su içip günde en az 10 bin adım atacağım

♥️Beslenmeme Akdeniz tarzı ( ne yapabilirsem kar) devam edip , ekmeği azaltıp et ve salata türü şeklinde devam edeceğim, yapabilirsem pilates çok iyi seçenekmiş gevşeme açısından çünkü çoğumuzun kendini sıkma huyu var.

♥️Bugün yani adetin ilk günü havuç 🥕 kemirmeye başlayacağım kolay yumurta büyütücü olduğunu yine burada duydum

♥️Adet bittiği gün mutlaka her gün avakado ( tutunmayı kolaylaştırıcı) tüketeceğim. Üzerine ceviz ve zeytinyağı ile ve basit şekerle ekmeği kısarak.

♥️ Adet bittiği günün ertesinde ovulasyon testi alıp yumurtlamamı takip edip şanslı günleri değerlendireceğim

♥️ Kafamı gereksiz şeylere takmayıp inancıma göre günlük ibadetimi edip her gün Meryem süresine devam edeceğim

♥️ Bir arkadaşım 2 yılın ardından Meryem ana otu diye bir bitki suyunu kullandığını 2 ay sonrada gebe kaldığını söyledi , bitkiyi alıp yapıp yapamayacağıma bir karar vereceğim midem vs rahatsız olmazsa yumurtlama zamanı 3 gün onu içeceğim

♥️ D vitaminim var dolapta haftada 2 kez kullanılması gerek onu da artık kullanayım diyorum.

♥️ 2 ay bunları yapıp en azından yaşamamı bir şekle sokayım diyorum sonrasında sonuç değişmezse yumurta takibi ve aşılama gelecek.

Sizlere de bildiklerimi aktarmak istedim inşallah işimize yarar , siz de ekleme yapmak isterseniz çok sevinirim . Hepimize hayırlı ve kolay olan nasip olsun inşallah🫶🤜🏻🥕♥️🤛
Merhaba, ben de varım 🙃5 Ağustosta aşılama denedik, olmadı. Ben de Eylül ortası aşılama için bedenimi hazırlıyorum 🙃Sağlıklı beslenmeye başladım, her gün Leslie 3 mil videolari ile evde spor yapiyorum. Yürüyüş yapmak isterdim ama çok sıcak dışarısı. Ben de evde başladım spora.. Her gün 3 litre su mutlaka, diyetisyene de gidiyorum. Günlük ceviz, incir ve ananas tüketmeye çalışıyorum yumurta kalitesi için. Doktorun verdiği takviye ilacı da aliyorum. Umarım işe yarar bu ay hamileliği kolaylaştırmak için 🙏

Merhabaa 😊
Amin inşallah 🙏 o takviyeleri bende duymuştum hatta favoridedir muhtemelen hala 😅 tüm tuşlara basıyoruz her ay yeni birşey deniyoruz

X