Sağlıkço arkadaşlar yardım edebilir mi?

Enfeksiyon servisinde çalışan bir sağlıkçıyım. Bulaşma olduktan sonra ortalama 12 hafta sonra testlerde pozitif çıkyor. Bir arkadaşım hıv li hastaya müdahale ederken kanı gözüne sıçramıştı. 12 hafta bekledik. Sonra test yaptık ve şükür negatif çıktı. Öyle yüzde yüz bulaşacak diye birşey de yok. Ayrıca yanlış yapılabilecek testi de ilk defa duyuyorum

Testler laf olsun diye yapılmıyor. Sağlıkçıların da canları bar kendilerini niye riske atsınlar? Bu konuyu obsesyon haline getirmişiniz sanki.

Testler laf olsun diye yapılmıyor. Sağlıkçıların da canları bar kendilerini niye riske atsınlar? Bu konuyu obsesyon haline getirmişiniz sanki.
Evet obsesyon rahatsızlığım var normal olmadığının farkındayım bunla ilgili (obsesyon) tedavi de alıyorum ama yine de durum böyle

Araştırmışsın işte , kendinle çelişiyorsun .
Off seninlemi ugrasacagim arkadaş konuyu okurken iki yorumuna denk geldim ikiside konu sahibini korkutucu alay edici tarzdaydi duyarsizligina sinir oldum yazdim.Oturup kac msj atmis baska neler yazmis diye bakacak boşluga sahip degilim inan umrumdada degilsin.Cevap yazma sebebimde konu sahibi sacmaliyor olabilir psikolojisi bozuk olabilir ama boyle ilkokul cocuklari gibi karsidakiyle ugrasan insan tipine gicigim ben tam tersi uzuldugum icin insanlarin icinde bulundugu psikolojinin bozuk olmasina garip geliyorsunuz vesselam.Buda son aciklamam ve cevabimdi

Sağlıkçı mısınız kaç yılda öldürür ve bu zamana kadar 23 yıl yaşamış olur muydum??
Ben sağlıkçıyım. 23 yılda belirti vermemesi imkansız. Yapılan testlere güvenmekten başka çareniz yok. Sağlıkçılar ne yapsın? Yani biz? Her hastaya müdahale ediyoruz. Kanı, tükürüğü yüzümüze gözümüze sıçrıyor. Bir de ben acil personeliyim. Çoğunda ne olduğunu bile bilmiyorum. Siz böyle diyorsanız bizim çoktan ölmemiz lazımdı. Biraz rahat olun

Teşekkür ederim yorumunuz için. Allah sizede kolaylıklar versin işini hiç kolay değil.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Allah sizede kolaylıklar versin işini hiç kolay değil.
Ben bir de bu işi hamileyken de yapıyorum öyle düşünün. Bana bulaşabilecek herşey bebeğime de bulaşabilir. Benim durumum çok riskli. Ama kendimi koruyorum bir şekilde. Teşekkür ederim. Bu kadar düşünmeyin bu konuyu. Kötüyü çağırırsanız gelir..

Duygusuz hanımefendi böyle bi konu ile ilgili bu durumu takıntı haline getirmiş bir insana 6 ayda 1 test yaptır diyerek yardım etmeyi bırakın daha çok girdaba sokarsınız.
Evet bu konuda takıntılı insan gider test yaptırır tabiki , ister 6 ayda bir ister yılda bir , bu “bence” olan kısmı...
Siz böyle değişik bir konu açınca ilk yorumum buydu okey , sonra asıl derdinizi anlatınca yorumum çok farklıydı .

Bende böyle kim ne yazmış dur bakayım hım benim fikrime ters , dur şunu cımbızla çekiyim , heh okudum okudum ama umrumda değilsincilere gıcığım . Ne yapmamız lazım ozaman , demekki muhattap olmamamız gerek değilmi .

Yorumları okuyamadım ama belki söyleyen olmuştur.Hiçbir test öylesine yapılmaz.Özellikle ameliyat,doğum öncesi kanda pıhtılaşma,hepatit,Aids ...vb gerekli testler yapılır ki hem sizi hem de sağlıkçı ve doktor arkadaşlar böyle bir durumda sizden gelecek tehlikeye karşı kendilerini koruyabilsinler diye.Her insanın farklı takıntıları olur sizinki de bu demekki.Ama üzülmeyin değilsiniz.

Teşekkür ederim yorumunuz için:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…