Jinekoloji Hiv olma ihtimalim var mi ??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla kanka ne desen haklısın zaten korunduklarimda oldu korunmadıklarimda cogu da korumayı kabul etmıyor beni linclemeyin ama birkaçi ani gelişti ben yani hepsi sağlıklı gözüküyordu bende saglıklıyım ama işte neden içime kurt düştü bilmiyorum hpv kaptıktam sonra zaten tövbe ettim kimseyle yapmıyorum yapsam da korunurum

1000010685.jpg

Valla kanka ne desen haklısın zaten korunduklarimda oldu korunmadıklarimda cogu da korumayı kabul etmıyor beni linclemeyin ama birkaçi ani gelişti ben yani hepsi sağlıklı gözüküyordu bende saglıklıyım ama işte neden içime kurt düştü bilmiyorum hpv kaptıktam sonra zaten tövbe ettim kimseyle yapmıyorum yapsam da korunurum
İlişki yaşarken korunmayı kabul etmeyen kişilerle ne işim var diyerek sorununuzu çözmeye başlayabilirsiniz? "Çoğu" demişsiniz kaç kişiyle birlikte oldunuz bir düşünün, mümkünse tek tek konuşun. Belki HIV olduklarından haberleri vardır, böylece tekrar ilişkiye gireceğiniz zaman belki korunmak aklınıza gelir.

Bir demet virüsünüzü de çeyizinize katarsınız artık.:KK9:

Hiçbir belirti vermedi hiv e dair ama vücutta sessiz de kaldıgı oluyormuş

Bağışıklık sistemin o kadaarrr güçlüyse hiçbir belirti vermeyebilir
Bence test yaptır ama boşuna stres yapıyor olma ihtimalin yüksek 🤷🏻‍♀️ sen riskli hpv taşıyorsun güzel beslen, spor yap ve stres yapma

Hıv vücutta uzun süre kalabilir nasıl ki her hpv pozitif olan kanser olmuyor her hıv pozitif de aids olmuyor. Ama evlilik öncesi hıv taranıyor rutin.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var ben hpv pozitif tip 16 çıktım araştırdigim kadarıyla çogu kadın yakalanmış buna bunda bir sorun yok ancak sizce hpvyle birlikte hiv de kapmış olabilir miyim hiçbir belirti yok ama içime kurt düştü ikiside farklı virüsler biliyorum ama çok korkuyorum hpvli arkadaşlarım yardımınıza ihtiyacım var test yaptırmaya aşırı korkuyorum çünkü en son bu tarz test yaptırdıgımda hpv pozitif çıkmıştı bu hpv dem de kötü eğer pozitif çıkarsa hayatım biter evlenemem bile lütfen yardım edin
Hpv var diye hıvli olmazsınız. Hiv testi evlenmeden önce yapılıyor zorunlu bunun gibi birkaç test daha zorunlu. Yani hiv varsa zaten eş adayınız her türlü bunu ögrenecektir.
Korunmasız ilişkiler yaşamıssınız hpv bulasma ihtimali cok cok yüksek, ki zaten hpv cıkmış sizde. Hiv toplumda görünme oranı hpvye göre düşük olsa da son yıllarda en cok artış gösteren ülkelerden biri Türkiye. Şüpheniz varsa ki olmalı mutlaka test verin. Erken dönemde müdahale önemli. Varsa zaten er geç ortaya cıkacaktır. Bunu saklamanız mümkün değil. Bu testi vermeden evlenmeniz de mümkün değil.

Karşı taraf korunmayı kabul etmiyor diye nasıl bu riske giriyorsunuz anlayamıyorum. Hayatınız bu kadar ucuz mu? Hpv erkekte zaten pek hastalığa neden olmuyor ondan rahatlar, hpvden hasta olan pek erkek bilmiyorum kadınlarda malesef rahim ağzı kanseri yapabiliyor. En azından bundan sonraki ilişkilerinizde korunun hayatınızı düşünüyorsanız, daha tehlikeli hpv türlerini de kapmamış olursunuz.

Evlenmeden önce yapılan testler arasında HIV durumunuz da kontrol edilir. Öte yandan sanılanın aksine test sonuçlarının açıklanmasından hemen önce hasta mahremiyeti ve etik gereği hekiminiz, test sonucunuzu partneriniz ile paylaşmak isteyip istemediğinizi sorar. Bu paylaşım için rızanız yoksa hekim, partneriniz ile paylaşmamalıdır.
Öte yandan test sonuçlarını sizin partneriniz ile paylaşmanız sizi etik ve ahlak anlayışınızla ilişklidir.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var ben hpv pozitif tip 16 çıktım araştırdigim kadarıyla çogu kadın yakalanmış buna bunda bir sorun yok ancak sizce hpvyle birlikte hiv de kapmış olabilir miyim hiçbir belirti yok ama içime kurt düştü ikiside farklı virüsler biliyorum ama çok korkuyorum hpvli arkadaşlarım yardımınıza ihtiyacım var test yaptırmaya aşırı korkuyorum çünkü en son bu tarz test yaptırdıgımda hpv pozitif çıkmıştı bu hpv dem de kötü eğer pozitif çıkarsa hayatım biter evlenemem bile lütfen yardım edin
İkisi birbirinden farklı şeyler. Ama korumasız ilişkiye girdiyseniz hpv kaptıysanız netice olarak cinsel yolla bulaşabilen hiv, hepatit gibi diğer virüsleri kapma ihtimali de oluyor yani. Bunun yanında hıv testi yaptırırsam pozitif çıkarsa evlenemem düşünceniz çok saçma. Evlilik öncesi sağlık raporu alınıyor zaten o zaman da bu testler yapılıyor. En azından şüpheleniyorsanız baktırın erken tanı alın bir şey varsa da. Kaldı ki özel klinikte yaptır o zaman E-Devlet 'te görünmez diyen üyeleri anlayamadım. Gerçekten bu olsa partneriniz sizden böyle bir durumunu gizlese ve size de bulaştırsa hoşunuza gider mi?

Teşhis koymak değil bu uygulamanın amaci insanlara danışmak değil mi ben mi yanlış biliyorum ? Karşi taraf ne alaka evliliğe engel olup olmadığı soruyorum yasal açıdan hemwn yanlış yere çekip algi yaratmaya ne meraklısınız test yaptırmama nedenim hpv pozitif çıkti ve daha onu sindiremeden buda çıkarsa psikolojik olarak çok etkilenirim kendimi biliyorım
Arkadaşım bende ilk hpv 16 teşhisimde hıv olduğumu sandım ve çok ağladım dünyam değişti kızlarıma bakıp ağladım fakat farklı hastalık aile hekimliği elisa testi yapıyor ücretsiz git yaptır korkma çıkmaz muhtemelen bende yaptırdım şükür çıkmadı

Kolposkopik biyopsi yapıldı test sonucunu bekliyorum hpv den korkum yok atlatırım ama hiv bulaştiysa o sıkıntı. Kimden bulaşti nasıl ne zaman bulaşti bilmiyorum
Panik yapma benim ilk biyopsi temiz idi 6 ay sonra lezyon çıktı konizasyon ile rahim ağzı alındı .yaşın genç ise 2 yılda kendi atar vücuttan deniyor stres yapma sigara kullanıyorsan bırak alkol alma

Anksiyete bozukluğu nedeni ile tedavi olmadan önce diş tedavisinden hiv kaptıysam diye düşünüp gidip test yaptırdım. Özel de yaptırın test sonucu her hangi yerde görünmüyor. Korkunun ecele faydası yok testden kaöınmayın. Ayrıca hpv pozitif çıktınız diye niye hiv olasınız. Korkmayın negatif çıkacaktır yaptırın test kafanız rahat etsin
Diş tedavisiyle hiv ne alaka

İkisi ayrı virüsler birbirleriyle alakası yok. Bunu siz de biliyorsunuz. Yani HPV kapmış olmanız Hiv olma ihtimalinizi artırır diye bir şey de yok. Korktuğunuz için test yaptırmamanız saçma. Zaten korktuğunuz için test yaptırıyorsunuz yoksa hiv pozitif olma ihtimaliniz zaten herkes kadar, herkes test mi yaptırıyor? Ancak korksanız da korkmasanız da evlenirken bu test zorunlu olarak yapılıyor zaten.

Kolposkopik biyopsi yapıldı test sonucunu bekliyorum hpv den korkum yok atlatırım ama hiv bulaştiysa o sıkıntı. Kimden bulaşti nasıl ne zaman bulaşti bilmiyorum
Bunları yaptığınıza göre bu ihtimali de düşünmüş olmalısınız. İşin ahlak ve dini boyutunu geçtim sağlık boyutu var. Size tavsiyem bütün testlerini yaptırın ve tedavinizi olun. Bu tarz ilişkilerde de bulunmayın korunun demiyorum bulunmayın diyorum. Geçmiş olsun.

İlişki yaşarken korunmayı kabul etmeyen kişilerle ne işim var diyerek sorununuzu çözmeye başlayabilirsiniz? "Çoğu" demişsiniz kaç kişiyle birlikte oldunuz bir düşünün, mümkünse tek tek konuşun. Belki HIV olduklarından haberleri vardır, böylece tekrar ilişkiye gireceğiniz zaman belki korunmak aklınıza gelir.

Bir demet virüsünüzü de çeyizinize katarsınız artık.

Hayatta başımıza ne geleceği hiç belli olmaz kimseyi bu denli yargılamamak gerekıyor test yaptırdım çok şükür temiz çıktı. Bunun korkusunu bir hayat kadının bile yaşamasını istemem kaldi ki bir kadın olarak başka bir kadına hemcinsine bu cümleyi kurabiliyorsun. Allah kalp karalıgı vermesin hastalık bir şekilde atlatilir. Sizin bu tür hastalıkları kapmama garantinizi de anlamış değilim. Umarım ilerde sevdiğin değer verdiğin bir insan bu hastalıgı yasamayı bırak korkusunu bile yaşamaz.

Bunları yaptığınıza göre bu ihtimali de düşünmüş olmalısınız. İşin ahlak ve dini boyutunu geçtim sağlık boyutu var. Size tavsiyem bütün testlerini yaptırın ve tedavinizi olun. Bu tarz ilişkilerde de bulunmayın korunun demiyorum bulunmayın diyorum. Geçmiş olsun.yoeu
Bunları yaptığınıza göre bu ihtimali de düşünmüş olmalısınız. İşin ahlak ve dini boyutunu geçtim sağlık boyutu var. Size tavsiyem bütün testlerini yaptırın ve tedavinizi olun. Bu tarz ilişkilerde de bulunmayın korunun demiyorum bulunmayın diyorum. Geçmiş olsun.
Test yaptırdım yorumunuz için çok teşekkür ederim bu bana ders oldu daha kimseyle olmam

İkisi ayrı virüsler birbirleriyle alakası yok. Bunu siz de biliyorsunuz. Yani HPV kapmış olmanız Hiv olma ihtimalinizi artırır diye bir şey de yok. Korktuğunuz için test yaptırmamanız saçma. Zaten korktuğunuz için test yaptırıyorsunuz yoksa hiv pozitif olma ihtimaliniz zaten herkes kadar, herkes test mi yaptırıyor? Ancak korksanız da korkmasanız da evlenirken bu test zorunlu olarak yapılıyor zaten.
Yaptırdım test çok şükür temiz çıktı🙏🏼

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X