Sağlıkço arkadaşlar yardım edebilir mi?

Böyle bişey olma ihtimali çok düşük testlerim doğruluk oranları var ve belli periyodlarla makineler kontrol edilir kontrol kanları vardır bütün değerleri bellidir o kan makinelerde çalışır doğruluğu test edilir
Sağlıkçısınız anladığım kadarı ile peki bi hıv hastası tedavi görmese kaç yıl yaşayabilir

Asıl sorun AIDS değil ki bu sizde bir takıntı haline gelmiş. AIDS olmadığınızdan emin olsanız bu sefer başka bir şey çıkacak. Ben de psikiyatra ve psikoloğa gitmenizi öneririm. Günlük hayatınızı ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama takıntı çok kötü hale gelmeden tedaviye başlamanız en iyisi olur.
Evet başka başka takıntılarımda var tedavide alıyorum ama takıntılarım bu hastalıktan sonra oluştu

Sağlıkçısınız anladığım kadarı ile peki bi hıv hastası tedavi görmese kaç yıl yaşayabilir
Hiv + biri uzun yıllarda yaşabilir hiv bağışıklık sistemini çökertir yani dikkatli olunduğu zaman enfeksiyon riskine dikkat ederek bağışıklık sistemi desteklenerek ve tedavi olarak uzun yıllar yaşanabilir yaşayan hastalar var

Hiv + biri uzun yıllarda yaşabilir hiv bağışıklık sistemini çökertir yani dikkatli olunduğu zaman enfeksiyon riskine dikkat ederek bağışıklık sistemi desteklenerek ve tedavi olarak uzun yıllar yaşanabilir yaşayan hastalar var
Sormak istediğim tedavi almazsa kaç yıl yaşar

Hayır babam ben 16 yaşımda iken hıv virüsü olmuştu. Ben şuan 39 yaşındayım ve babamı bundan 12 yıl önce kaybettik. Ama öğrenmediğimiz zaman bilmeden ya bulaşmışsa korkusu var
Hocamiz soyle anlatmisti aids yada hiv virusu tasiyan biriyle öpüsseniz onun 5 litre tukurugunu bile yutsaniz virus kapmazsiniz yani o kadar da kolay bulasan bir durum degil bir de milyonda bir ihtimal virus tasiyicisisiniz diyelim bu hastalik hemen aids dedigimiz seviyeye gelmiyor bu virus tasiyicilari icin bir ilac var artik ismini hatirlayamadigim kullananlari hayat boyu aids konumuna gelmeden normal bir hayat yasatan bunu kullanan insanlar gayet guzel yasayan yaslaninca farkli sebeplerden olebilen kisiler. Yani diyelim ki siz milyonda bir ihtimal bu virusu bir sekilde kaptiniz yine dunyanin sonu degil gayet rahat ve normal bir hayat yasarsiniz bu ilaclar sayesinde. Kaldi ki hiv dedigimiz virusu oyle ayni evin icinde yasayarak dokunarak sarilarak bulasabilen bir sey degildir yaptirdiginiz testier negatif cikmis ama anladigim kadariyla siz bu durumu takinti haline getirmissiniz bir pdikologdan yardim alirsaniz bu durumu asmaniz daha kolay olur.

Hocamiz soyle anlatmisti aids yada hiv virusu tasiyan biriyle öpüsseniz onun 5 litre tukurugunu bile yutsaniz virus kapmazsiniz yani o kadar da kolay bulasan bir durum degil bir de milyonda bir ihtimal virus tasiyicisisiniz diyelim bu hastalik hemen aids dedigimiz seviyeye gelmiyor bu virus tasiyicilari icin bir ilac var artik ismini hatirlayamadigim kullananlari hayat boyu aids konumuna gelmeden normal bir hayat yasatan bunu kullanan insanlar gayet guzel yasayan yaslaninca farkli sebeplerden olebilen kisiler. Yani diyelim ki siz milyonda bir ihtimal bu virusu bir sekilde kaptiniz yine dunyanin sonu degil gayet rahat ve normal bir hayat yasarsiniz bu ilaclar sayesinde. Kaldi ki hiv dedigimiz virusu oyle ayni evin icinde yasayarak dokunarak sarilarak bulasabilen bir sey degildir yaptirdiginiz testier negatif cikmis ama anladigim kadariyla siz bu durumu takinti haline getirmissiniz bir pdikologdan yardim alirsaniz bu durumu asmaniz daha kolay olur.
Bende milyon kez araştırdım bu konuyu ama işte

10 seans olmuştur bilmiyorum bu kadar zamanda az da olsa olumlu bi etkisi olmaz mıydı?
Yeterli verimi alamadığınızı düşünüyorsanız uyum yakalayamamış olabilirsiniz. Psikolog değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu konu soğuk algınlığına yakalandım ilaç aldım her seferinde daha iyi oldum sonra iyileştim gibi bir şey değil ama seansların yararlı olduğunu hissetmeniz önemli. 10 seansta da fayda görmeye başlayabilirsiniz 20 de 30 da. Kötü düşüncelere kapılmayın. Bu bir hastalık ve siz çaba gösterdiğiniz sürece elbet üstesinden geleceksiniz.

Bakın bu korkular bende de var. Kuaföre bile gitmiyorum hastalık bulaşacak diye ama benim psikolojik sorunlarım var. Bence uzman birinden psikolojik destek alın.

X