Sağlıkço arkadaşlar yardım edebilir mi?

2 yıla kadar çıkabiliyor diye biliyorum.
Bunca yıldır testlerde bişey çıkmadıysa gereksiz takılmışsınız.
Araştırıp okusaydınız bilirdiniz neden bu kaygıyla yaşıyorsunuz ,bi uzman yardmı alın.

2 yıla kadar çıkabiliyor diye biliyorum.
Bunca yıldır testlerde bişey çıkmadıysa gereksiz takılmışsınız.
Araştırıp okusaydınız bilirdiniz neden bu kaygıyla yaşıyorsunuz ,bi uzman yardmı alın.
Uzman yardımı alıyorum fakat bu konuda pek bi faydasını göremedim:KK43: Kafamda ki ya testler öylesine yaptık demek için özensizce yapılıosa

Uzman yardımı alıyorum fakat bu konuda pek bi faydasını göremedim:KK43: Kafamda ki ya testler öylesine yaptık demek için özensizce yapılıosa
Neden ozensizce yapilsin o zaman hamilelik testi icin verdigimiz kanda da hamile oldugumuz halde negatif cikardi ilac tedavisi goruyomusunuz antidepresan yani cok kaygilisiniz cunku ihtiyaciniz var

Senin savina göre belki zaten ölmüşsúndúr de ölü olduğun için öldüğünden haberin yoktur!! Tüm testleri savsaklasalardi bile onca yıl içinde şu ana kadar gripten bile olmuş olurdun ...ama sadece boğazın yanıyor ...benim de iki gündür tek taraflı boğaz ve kulak ağrım var.Yatin sabaha geçmemiş olursa doktora gideceğim ve verdiği ilacı kullanacağım .Sadece psikiyatristten değil aynı zamanda terapi uygulayan bir psikologdan da yardım almani öneririm.Omrunu hastalık kaygıları ile boşa harcayacaksan ne kadar uzun bir ömrünün olduğunun bir anlamı yok ki!!

Senin savina göre belki zaten ölmüşsúndúr de ölü olduğun için öldüğünden haberin yoktur!! Tüm testleri savsaklasalardi bile onca yıl içinde şu ana kadar gripten bile olmuş olurdun ...ama sadece boğazın yanıyor ...benim de iki gündür tek taraflı boğaz ve kulak ağrım var.Yatin sabaha geçmemiş olursa doktora gideceğim ve verdiği ilacı kullanacağım .Sadece psikiyatristten değil aynı zamanda terapi uygulayan bir psikologdan da yardım almani öneririm.Omrunu hastalık kaygıları ile boşa harcayacaksan ne kadar uzun bir ömrünün olduğunun bir anlamı yok ki!!
Psikolağada gidiorum ama pek bi faydası olmuo sanki

Neden ozensizce yapilsin o zaman hamilelik testi icin verdigimiz kanda da hamile oldugumuz halde negatif cikardi ilac tedavisi goruyomusunuz antidepresan yani cok kaygilisiniz cunku ihtiyaciniz var
Evet kullanıyorum ama bu olaylar okadar etkiledi ki sanırım o sebeple pek bi faydası olmuyor

ama bu kaygınız olağan değil

psikiyatristiniz ile kendinizi saklamadan konuşun

babanızın vefatının üstünden de çok geçmiş

şimdiye bu korkunuzun azalması gerekirdi

doktorlar fayda etmedi
psikologlar fayda etmedi
o kadar negatif testler fayda etmedi
biz mi fayda edeceğiz?

İyi akşamlar arkadaşlar sağlıkçı arkadaşlar veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, ben zamanında ameliyat geçirmiştim bundan 23 sene kadar önce, bende aids fobisi oluştu:KK43: o zamandan bu zamana evlilik için kan testi, iş için sağlık raporu tam teşekküllü, ve hamilelikte yapılan testler dahil test oldum. Acaba bu hastalık kaç yılda hıv den aids sürecine geçio? Bana yardım eder misiniz lütfen
Neden hiv olabileceginizi dusunuyorsunuz ona göre cevap vericem

Aile hekimine yada hastaneye gidip test yaptırsanız kesin sonuçu öğrenirsiniz
Öyle riskli bi durum yok tek eşliyim ve evliyim
Eşinizinde tek eşli olması gerekiyor sadece sizin tek eşli olmanız yetersiz çünkü kocasından hiv bulaşan kadın hastamız vardı

Aile hekimine yada hastaneye gidip test yaptırsanız kesin sonuçu öğrenirsiniz

Eşinizinde tek eşli olması gerekiyor sadece sizin tek eşli olmanız yetersiz çünkü kocasından hiv bulaşan kadın hastamız vardı
Evlenirken, işe girerken, hamilr iken testler yapıldı negatif ama ya testler öylesine gelişigüzel yapılıosa kaygısı başladı bu seferde

Evlenirken, işe girerken, hamilr iken testler yapıldı negatif ama ya testler öylesine gelişigüzel yapılıosa kaygısı başladı bu seferde
Böyle bişey olma ihtimali çok düşük testlerim doğruluk oranları var ve belli periyodlarla makineler kontrol edilir kontrol kanları vardır bütün değerleri bellidir o kan makinelerde çalışır doğruluğu test edilir

Başka mesajınızda gördüm babanız hıv pozitifmiş mesala babanızın kanı yere damladı yerdeki kanda hiv virüsü 1 dk içinde ölür dış ortamda virüs yaşayamaz yani direk kanla elinizle temas etseniz bile elinizde açık bir yara yoksa gene bulaşma ihtimali çok düşüktür

Asıl sorun AIDS değil ki bu sizde bir takıntı haline gelmiş. AIDS olmadığınızdan emin olsanız bu sefer başka bir şey çıkacak. Ben de psikiyatra ve psikoloğa gitmenizi öneririm. Günlük hayatınızı ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama takıntı çok kötü hale gelmeden tedaviye başlamanız en iyisi olur.

X