Sağlıkço arkadaşlar yardım edebilir mi?

Sağlıkçı mısınız kaç yılda öldürür ve bu zamana kadar 23 yıl yaşamış olur muydum??
Testlerde - çıkarken neden öldürsün? Ha oldu ki tüm yanlış testler çıktı ve hastalık varsa bile coktaaaan ölmüştünüz. Kafaya takılacak bir durum yok. Hıv testi çok basit uygulanır durumda şuan ve yanılma payı neredeyse 0.

Diyelim ki risk gruptan biri ile seks oldu veya başka bir yoldan (beraber ine kullanma felan) bulaştığını düşünüyorsunuz.testlerde en geç 12 hafta sonra büyük ihtimalle net sonuc görünüyor testlerde. Yani hiv bulassaydi çoktan belli olurdu. Bence sizde fobi oluşmuş ve bunun için yardım almaniz lazım. Insan hep böyle tedirgin yasayamaz ki

Testlerde - çıkarken neden öldürsün? Ha oldu ki tüm yanlış testler çıktı ve hastalık varsa bile coktaaaan ölmüştünüz. Kafaya takılacak bir durum yok. Hıv testi çok basit uygulanır durumda şuan ve yanılma payı neredeyse 0.
Kaç yılda öldürüo

Diyelim ki risk gruptan biri ile seks oldu veya başka bir yoldan (beraber ine kullanma felan) bulaştığını düşünüyorsunuz.testlerde en geç 12 hafta sonra büyük ihtimalle net sonuc görünüyor testlerde. Yani hiv bulassaydi çoktan belli olurdu. Bence sizde fobi oluşmuş ve bunun için yardım almaniz lazım. Insan hep böyle tedirgin yasayamaz ki
Öyle riskli bi durum yok tek eşliyim ve evliyim

Öyle riskli bi durum yok tek eşliyim ve evliyim

O zaman korkunuzun gereksiz olduğunu da anlamanız lazim. Geçmişte ki ameliyat için korkuyorsaniz içiniz rahat olsun. Yani orda bulaşmış olsa bile şimdiye kadar çoktan ortaya çıkardi. En gec hamilelikte olan testde

Ozamandan bu zamana hamilelik için test oldum, evlilik için, iş için tam teşekküllü sağlık raporu aldım negatifti bunlarda

Bana ameliyattanmış gibi gelmedi bu kadar takman.
Sanki bastırmak istediğin başka bir düşünce var da bunu ameliyata atfediyor ve AIDS kompülsiyonuyla kapatıyor gibisin ama hayırlısı...

Hayır cidden korkarım
Hiv pozitif olsaydiniz bebeğiniz de olurdu. Ve doğumdan itibaren izlenen bebeginizde olsa fark edilmemesi imkansız. Lütfen mantıklı düşünün. Korkarım test yaptiramam ne demek? Korkunun ecele faydası var mı?

Ozamandan bu zamana hamilelik için test oldum, evlilik için, iş için tam teşekküllü sağlık raporu aldım negatifti bunlarda
Peki sorun ne ozaman ...
Şumu ,
Evet 23 sene evvel ki ameliyatta HIV almış olsaydınız şimdiye kadar ölürdünüz , ölmediğinize göre HIV değilsiniz , hayırlı uğurlu olsun .

Doğum öncesi de bakılıyor. Normal ya da sezeryan farketmiyor. Sonra dosyanızın üzerine kocaman yazılıyor sağlık çalışanları haberdar olup önlem alsın diye.

Bitmez tükenmez bu dert.. ömür diyorlar buna.. :KK14: Allah sabır versin

X