Sağlığıma kavuşmak, kilolardan kurtulmak için Karatay Günlüğüm

Saol cnm dikkate alicam damla sakizi alip kahveyi ole yapsam nasil olur onun aramosina bayiliuorumda

Olur tabi neden olmasın. Ben de severim, arada damlasakizli alırım Turk kahvesini. Önemli olan kahve çekirdeğinin kavrulup ogutmekten başka işlem girmemesi. Neskafe suda kayboluyor,kahvesi nerde bunun diyor insan ( tabii ki eskiden böyle düşünmek aklıma gelmiyordu, okudukça öğrendikçe bakışım değişti)

Bugün Canan Hocanın daha doğrusu Canan Hoca sayesinde şifa bulanlarin hikayelerinin yer aldığı son kitabı aldım. 50 değişim donusum hikayesi var. İnsanlardaki değişiklikleri gorunce daha bir heyecanlandim. Dogru yoldayım dedim bir daha. İnşallah biz de hikayemizi mutlu sonla tamamlayacağız.

Teşekkürler.. 3. Günü de tamamladim şükür kazasız belasız..
Nazar değmesin çok güzel gidiyorsunuz gerçekten maşallah bende karataycıyım sizden fazlaydı insülin direncim birde tip 2 diyabet var sizin söylediğiniz kitapları bende okudum ve devam ediyorum inanın vücüd alışınca şuan ki yemediğimiz gıdaları yiyince mide bulantısı ve sabaha kadar rahat uyuyamıyorsanız umarım en kısa zamanda bebiş hayalinize kavuşursunuz

Ne zamandır uyguluyorsunuz, şimdi degerleriniz nasıl?

Daha önce uyguladigimda bir gun güne gittim komsuma, hadi bir kaçamak olsun dedim tabakta ne varsa yedim. Aman Allahım resmen şeker kopmasına girmiş gibi oldum.. vücut iyice unutmuştu unu şekeri. Bin pisman oldum yedigime ne gerek vardı sanki de yedim deyip durdum kendime. Bir keresinde de kv de mantı yedik geldik eve. Sabaha kadar uyuyamamistik. Önceden tecrubem olduğu için ne demek istediğinizi gayet iyi anlıyorum.
İyi dilekleriniz için tesekkur ederim. İnşallah gelecek bizim melegimiz de bir gün..

Ben tam tamına 1 senedir uyguluyorum insülin direnci ve tip 2 diyabet yüzünden yavaş verdim zaten acelemde yok bir yandan da spor yapıyorum Kardio ve ağırlık sporu en son doktoruma gittiğimde Şok'a girdi Ada'm ne yapıyorsun dediğinde Karatay dedim süpersin demişti devam dedi aralık ayında tekrar gideceğim bakalım en son 5. Seviyede idi karaciğer yağlanmasıda normale döndü şükür iki hafta önce kadın doğuma çıkmıştım kilo yüzünden yumurtalarım özelliğini kaybetmeye başlamıştı şuan normale dönmüşler dedi doktorum herşeyi okuyor araştırıyorum yaşama sevincime geri döndüm inan sizde böyle giderseniz yaşamınız bu şekilde şekillenecek ve değiştiremezsiniz asla

Ne güzel.. Başlarda azim istiyor kesinlikle ama sonrasında bilinclendikce aklına bile gelmiyor insanın yemediği yiyecekler.

Kasım başından beri devam ediyor olsaydım benim de 1 yıl olmasına az kalacaktı. Kötü bir yıl geçirdim. Tüp bebek,dusuk,kafa içi basınç artmasi nediyle bir 10 gün falan yattım, hala da sıkıntılarım aralıklarla devam ediyor. Ramazanın yarısında zoraki oruç tutabildim, meğer tutmamam gerekiyormus. Ramazan sonrası malum sıkıntılı günler, uykusuz geceler, sürekli haber twitter takip etmeler... Neyse ki arada sapittim dediğim dönemlerde de oturup baklava börek pisirmedim. Haftada onbeste bulduğum yerde, ikram edildiğinde reddetmeyerek yedim :) Verdiğim kiloları geri almadan döndüm yine duzenime.. Dediginiz gibi zaten hasimato ve insulin direnci ile kaplumbağa hızıyla veriyorum. Aynen acelem yok benim de.. Geç olsun güç olmasın..
İyi geceler, gorusmek üzere..

Geçmiş olsun rabbim bütün hastalara Şafi ismi ile şifa versin tekrar niye almadınız çünkü Karatay şok bir diyet değil yaşama biçimi siz bu sefer başaracaksınız buna inanıyorum ve devamını bekliyorum takipteyim

@_Dusler_Akedemisi_ Neredesin? Dün de göremedim seni. Merak ettim..

Sabah erkenciydim bugün, kahvaltımı hazırladım ama fazla bir şey yiyemedim. Canım istemedi nedense.

kıymalı omlet yapmıştım yarısını yedim, biraz peynir, bir iki dilim domates salata,2 -3 zeytin. hala bir şey yemedim ama tam da doymamış oldum bu sabah.
1 normal bir duble fincan türk kahvesi içtim, duble olan hindistan cevizi yağı ile.

akşama ne yapsam bilemiyorum. Dolmalık biberim var, ama bulgurla pek sevmiyorum, pirinç deeeeee yasakkkk... Kaçamağım dolma mı olsa acaba? Miyav_su yetiş noolurrr ... Onun dışında barbunya ve taze fasulye var sebze olarak evde. Ne yapsam, ne yapsam....

Can'ım ben gecen dolma yaptım pirinç ve bulgur yerine yeşil mercimek ve kıyma koydum inanmazsın eşimle koca tencereyi bitirdik yanındaki taze fasulye oh zeytinyağlı birde cacık afiyet olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…