Sağlığıma kavuşmak, kilolardan kurtulmak için Karatay Günlüğüm

Oyy 10 olmuş saat daha yeni oturdum.
Akşam yemeğinde ;
- Tarhana çorbası
- Etsiz acılı kuru fasulye ( kendisi protein olduğundan ete gerek yok)
- Közlenmiş patlıcan salata
- yoğurt ile bir güzel karnım doydu Allaha şükür.

Sırada çay keyfi var birazdan.

Porsiyonlari sınırlamaya gerek yok, gözünüzün de karninizin da doyacagi boyutta olması kafidir.

Yumurta kalmamışti evde, köy yumurtam hafta sonu geleceği için mecburen markete müracaat ettim. Köy yumurtasına alışınca bunlar çok yavan geliyor ama birkaç gün idare edeceğim mecburen.

Afiyet olsun cnm
Bende yedigimj yazayim domatesli patlican yemegi yaptim yaninda acili biber tursusu . Biliorum dondurma yasak ama esim kavunlu dondurma almis bayada severim bi kucuk cay kasigi tadina baktim napim doyumluk deil tadimlik olsun bayadan beri cnm istiodu oyuzden

Sana da afiyet olsun canım. Bir çay kaşığı dondurmaya kaldiysan harikasın. Eşler genelde caydırıcı şeylerle geliyorlar eve :) Umarım bu konuda anlayışlıdır. Ben çok uğraştım. Ekmeksiz tatlisiz olamayan, her akşam eve tatliyla gelen adam ramazandan beri ekmeği birakti, koca ramazan boyunca 3-4 gün tatlı yedik. Dondurma oldu mu iş değişiyor, oturup yarım kilo dondurmayı tek başına yiyor. Kahveyi o da şekersiz içiyor, bir de çayı icebilse... Ama mantının, iclikoftenin,patatesli yemeklerin,bulgurlu yemeklerin içinden aldım ben onu Oturunca yarım kilo baklavayi yiyecek potansiyeldeydi. Nerden nereye Bu kadarına da göz yumuyorum artık. Biz artık mecburen misafir gelince ya da birseyi bandıra bandıra yemeyi çok canımız isteyince eve ekmek alıyoruz. yani aliyorduk, ben yine kapattim kendimi Umarim senin eşin sana daha kısa sürede destek olur.

Ben ekmek alsada yemem zaten cnm ekmekle pek aram yoktur tatlida serbetlileri sever genelde serbetliyide ben sevmem.ama dondurma olunca hayir diyemeyen insanim ama bir cay kasiginda kaldim o iki kase yedi masallah

Ben ekmek alsada yemem zaten cnm ekmekle pek aram yoktur tatlida serbetlileri sever genelde serbetliyide ben sevmem.ama dondurma olunca hayir diyemeyen insanim ama bir cay kasiginda kaldim o iki kase yedi masallah
Benim asıl ilgi alanım börekler, pogacalar, tuzlu hamurlar bir de çikolatalı sütlü tatlılar.
Maaşallah iradelisin canım.

Bnm de kek pasta borek allahh valla agzimin suyu akar
Cips cikolata kola derken alio kilo basimi gidio
Allaha sukur kolayida cipside biraktim cikolata belki arada bir parca bitter yiyebilirim ondan vazgecemem heralde kek boregide tadimlik yersem tamam

Sabah kahvaltimi biraz gec yapicam yine ama yapicak bisi yok
Iki yumurta hasliyorum
Yanina cay demliyorum
Domates salatalikta oldumu taamam.
Peynir zeytin kalmadi evde cnm kvden alicam zeytin
Peyniride halam gidince alicam artik napim ..oglenede naparim artik bilmiyorum kabak yemegi mi yapsam ama princli bulgurlu sevmem ..
Bulgur koftesi mi yapsam bulgur yiyebilioduk dimi?

Eksik ama tamam eksiklerin tamamlanmasını da yazmissin zaten. Şimdiden afiyet olsun.

Bulgur serbest ama mesafeli durmak lazım. Kilo verme döneminde nadiren tüketmeli. Başka alternatifi yoksa olabilir tabii ki.

Ben iki öğün yiyorum canım. Eksiklerin olduğu için acikabilirsin şimdilik, ama eksiklerini tamamlayınca doyana kadar yiyip iki ogune indirmeniz tavsiye ederim.

Zatwn bwnde ole 3 ogun yemissligim yoktur ama napalim bu hafta idare edicm cnm napsam bilemedim.kabak salatasi mi yapsam yogurtlu

Kahvaltimi ettim..
2 haşlanmış yumurta
Peynir
10 zeytin
Domates,salata
Kavrulmamış badem

Akşama Allah kerim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…