rapor yazdırmadım diye küsen arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olur öyle şeyler Turkiye de ( yabanci ülkelerde nasil bilmiyorum ) doktorsan hafta da 1 aranip abi bana rapor ayarla diyenlerle doludur etrafiniz yapacak bişey yok. Konu sahibi üzülme bu kadar yalan dolan deniyor ama iş zora gelince hepimiz doktor kapısı çalıyoruz 2 guncuk rapor yazabilirmisin diye...

hanımefendi doktor nefretinizi başka bir tarafa kusun rica ediyorum.

Yalan mı ama, mesela ishal olursun doktora gidersin doktor sana iki gün istirahat yazar, raporda tanı kısmında akut gastroenterit yazar, kolunu kırarsın tanı olarak fraktür yazar. Baban arkadaşının raporunda tanı kısmına ne yazdı?
İyi geçerli bir sebep için rapor almış da her şey masummuş gibi oluyor, yok ders çalıştı, yok babaannesi öldü, sonuçta gene yalan değil mi?
İstirahat raporu adı üzerinde bir hastalıktan ötürü çalışmaya okula gitmeye engel bir durumda hasta istirahat etsin diye verilir.

Benim de eşim doktor, gece gündüz çalışan bir cerrah kendisi. Kendim de acil tıp teknisyeniyim. Doktor nefreti olacak olan en son kişi benim.

Buraya sağlık içeriği olan bir konu açmak atom bombasını ortaya bırakıp gitmek gibi bir şey

Yaşanılan hayatla yaşanmak istenen hayat aynı olmuyor burada dürüstlük kasmaya gerek yok

Doğum yaptım iznim iki ayda bitti e iki aylık bebeği kime bırakacağım emiyor bana ihtiyacı var gittim önce aile hekiminden sonra başka bir doktordan derken iznimi bir ay daha uzatabildim bu bile yetti bana sonra zaten işe başlamak zorunda kaldım. Keşke devlet veya iş veren bana 6 ay izin hakkı verseydi de bende bu 'sahtekarlıga' başvurmasaydim

O doktorlar şimdi sahtekar mı? Ben de sahtecilik yapan bir insanım tabi :)

Yalan mı ama, mesela ishal olursun doktora gidersin doktor sana iki gün istirahat yazar, raporda tanı kısmında akut gastroenterit yazar, kolunu kırarsın tanı olarak fraktür yazar. Baban arkadaşının raporunda tanı kısmına ne yazdı?
İyi geçerli bir sebep için rapor almış da her şey masummuş gibi oluyor, yok ders çalıştı, yok babaannesi öldü, sonuçta gene yalan değil mi?
İstirahat raporu adı üzerinde bir hastalıktan ötürü çalışmaya okula gitmeye engel bir durumda hasta istirahat etsin diye verilir.

Benim de eşim doktor, gece gündüz çalışan bir cerrah kendisi. Kendim de acil tıp teknisyeniyim. Doktor nefreti olacak olan en son kişi benim.
Daha önceki yorumlari okumadim ama doktorlarin hemen hepsi 1 kerecik de olsa sebepsiz yere rapor yazmişligi vardir yanılıyor muyum? 10 yıllık sağlık personeliyim. Asla yazmam diyen bile gunun birinde yazmis oluyor. Yanılıyor muyum? Yani burda hata yazanda değil bence bunu ona yazdirmaya zorlayan yakinlarda biraz.

bakın,bu ülkede parayla rapor yazan,hastalığa bakmadan mümessilden para koparmak için herkese antibiyotik dayayan doktorlar olduğu halde siz kendisine bir kazanç sağlamadığını bilerek benim babamı mesleğini kötüye kullanmakla suçluyorsunuz.

babaannesi için verdiği raporun açıklama kısmında --belirtilmedi-- yazdığına adım gibi eminim,hatta kendimiz düşündük hoca kabul eder mi diye,hocamız da insan olduğu için böyle saldırmak yerine "insanlık hali,prosedür gereği almanız iyi olmuş" dedi. içiniz rahat olsun benim babam mesleğini kötüye kullanacak bir insan değil.

eğer o 3 haftalık raporu bize yazmasa ben şu an küçük bir anadolu şehrinde okuyordum. ama şuan herkesin hayalini kurduğu bir okulda tam burslu okuyorum. devlet okullarında öğrencilere ders çalışma imkanı verilse hiç kimse rapor peşinde koşmaz. biz bu düzeni değiştirecek insanlar değiliz. benim babamın bana yazdığı rapor birilerine eğer zarar veriyor olsaydı adım gibi eminim ki yazmazdı. burada böyle konuşuyorsunuz ne güzel. eşinizin hayatında hiç kimseye hatıra rapor yazmadığına kefil misiniz?

ben babama kefilim hanfendi. öğrenciler hariç,işten kaytarmak için rapor isteyen bir insana bile rapor yazmamıştır. tek amacı can kurtarmak olan insanların arkasından böyle atıp tutmak size bir şey kazandırmaz. sizin de çocuğunuz varsa bir yerde doktor çocuğu olacak. doktor çocuklarına atılan o "zengin p.ç,babası her gün rapor yazıyordur,bedava yaşıyorlar" iftiralarını az çok siz de yaşayacaksınız. burda bile beni tanımayan,ailemi bilmeyen insanların böyle düşünmesini görmek o kadar üzücü ki. ne diyeyim,eğer babam mesleğini kötüye kullanıyorsa ben yine söylüyorum kurum ismi verebilirim her şeyi araştırın çıkarın ortaya.

bilmeyenler için 12. sınıflar sınav yılı olduğu için son 1 ay rapor alırlar.ülkesi konusunda bu kadar bilgisiz bir insan beni şaşırttı.
Evet bi de o var son sene son 1 ay tum öğrenciler doktoe kapisinda kuyrukta. Kimisi veriyor kimisi git ders çalış yazmam diyor. Simdi veren doktorlar sahtekar mi? Yani para karşılığı mi yaziyorlar ? allah allah ya herkes bi tuhaf...

Buraya sağlık içeriği olan bir konu açmak atom bombasını ortaya bırakıp gitmek gibi bir şey

Yaşanılan hayatla yaşanmak istenen hayat aynı olmuyor burada dürüstlük kasmaya gerek yok

Doğum yaptım iznim iki ayda bitti e iki aylık bebeği kime bırakacağım emiyor bana ihtiyacı var gittim önce aile hekiminden sonra başka bir doktordan derken iznimi bir ay daha uzatabildim bu bile yetti bana sonra zaten işe başlamak zorunda kaldım. Keşke devlet veya iş veren bana 6 ay izin hakkı verseydi de bende bu 'sahtekarlıga' başvurmasaydim

yok efendim olur mu,yıllarca okuyup bu ülkeyi ileri götürmek için çabalayan insanlar kazanç sağlamadığı halde öğrencilere yardım için rapor yazsalar bile sahtekar olurlar. nasılsa klavye herkesin elinin altında,normalde maueyene sırası için bile 3 ay bekleyeceği doktorlara sahtekar yaftasını yapıştırmak ne kolay işmiş. bir konu açtığıma bin pişman oldum. oysa sorduğum soru basit,arkadaşımla ilgili.

Önde gidenisin canim şu durumda :KK70:

Sizede onun avukatlığını yapmak düşmez doktor hanım :) ayrıca konu sahibinin üstüne gitmiyorum saygısızca bir şey de söylemedim ve ben
2-3 günlük verilen raporlardan bahsetmiyorum 3 hafta verilen raporlara ve istediği her an rapor verilebilmesini anlayamıyorum sizde böyle mi yapıyorsunuz kurumumuzda ?

Ilk mesajda bahsetmistim istedigine tamam diyene kadar tartisma cikaranlara enerji harcamiyorum.. siz dahil.. iyi geceler.

babanız haklı rapor vermek zorunda değil kimseye,arkadaşınız gerçek bi dost olsa sizi böyle zor bi durumda bırakmazdı;bu kişiyi kaybedersen çok şey kaybetmiş olmıycaksın kusura bakma ama seni kullanıyor bariz ...

herkese merhaba,
yaz okulu yeni bitti daha doğrusu finaller bitti mazeret sınavları yapılacak. arkadaşımın birisi sınav tarihinde tatilde olduğu için sınava girememiş,bana da babama rapor yazdırıp yazdıramayacağımı sordu. ben de yazar herhalde sorarım dedim konu öylece kapandı unuttum gitti yaklaşık 1 ay önce.

bu kişiyle liseden bu yana arkadaşız,ne zaman rapor istese babama istisnasız yazdırdım. ama bu sefer babam ne için istediğimi sordu,söyleyince de "böyle saçma şey mi olur girseydi sınavına böyle boş şeylere rapor vermem" dedi. gerçek mazereti olsa gerçekten de verir yani yapmadığı şey değil. ısrar etsem de "ben olmasam ne yapacaktı gitsin başkasından alsın" dedi vermedi.

arkadaşa durumu söyledim,küstü gitti. anneme yazdırayım diyorum hanfendi annemin branşını beğenmiyor. hoca bunu geçerli saymaz diyor. gerçekten değer verdiğim bir arkadaşım ama böyle yapması beni çok üzdü sonuçta elimde olan bir şey değil benim bir yetkim yok. sınava girip giremediğini de bilmiyorum dünden beri çok üzgünüm.

kendimi suçlu hissediyorum sanki ona söz vermiş sözümü tutamamışım gibi. şimdi arayıp sınava girip giremediğini sorsam,ya da özür falan dilesem yersiz mi olur? böyle bir sebepten arkadaş kaybetmek en son isteyeceğim şeylerden birisi çünkü.
Ne özür dilicen ya.. o senden özür dilesin asıl

3 hafta rapor nasıl yazılır ya hu 10 gün sonrası heyete girer zaten
Mesleği kötüye kullanmış işte apaçık ortada
Lisede son sınıfta okul yönledirirdi rapor almaya, ders işlenmezdi 3 hafta rapor alınırdı, bunu herkes yaptı bir dönem. Mesleği kötüye kullanma söz konusu değil yani, tanıdığa da gerek yoktu çünkü sağlık ocaklarından alınıyordu

Ne peki? Hiç bir hastalığı olmayan sırf sınava hazırlansın diye verilen rapor görevi kötüye kullanmak değil mi?
Rapor alamayan insanlar enayi mi ,illa bir tanıdık mi olması lazım
Herşey ve herkes okadar adil ki , tek derdimiz şuanda rapor alamayan insanlar. Burda da adalet sağlansa 4 4 lük ülke olacaz

Herşey ve herkes okadar adil ki , tek derdimiz şuanda rapor alamayan insanlar. Burda da adalet sağlansa 4 4 lük ülke olacaz

yok hanfendi bu insanlara bir günah keçisi lazım. çünkü onlar fedai oldukları için ortada bir yanlışlık olmasa bile öyle gösterip duyar kasmayı seviyorlar.

Allah allah lisede son haftalarda rapor alınma olayı bi bizim dönemde mi vardı? Bunda yanlış bişey yokki

Son düzenleme:
Allah allah lisede son haftalarda rapor alınma olayı bi bizim dönemde mi vardı? Bundan yanlış bişey yokki

ona laf edenler de gayet normal olduğunu biliyorlar. kendileri büyük ihtimalle rapor isteyip poliklinikten kovulanlar,sinir çıkarmaya çalışıyorlar ufaktan.

neyse,sahtekar babam gece ameliyatından gelsin de bütün sülaleye rapor yazdırayım. nasılsa sahtekarlıktan başka işimiz yok. :KK14:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X