rapor yazdırmadım diye küsen arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babam zaten başhekim. Ayrıca mesleği kötüye kullanan doktor mümessillerden para alıp gereksiz yere ağrı kesici,antibiyotik yazan;para karşılığı hastaya yatış veren;para karşılığı rapor yazan doktordur. Merak etmeyin içim o konuda her konuda olduğundan daha rahat babamın mesleğine aşık bir doktor olduğuna adım gibi eminim. Mesleği kötüye kullansa bu arkadasa da raporu yazıp gönderirdi.

Ama daha önce de defalarca rapor yazmış arkadaşına, kendim söyledin. Demek ki keyfi rapor yazabiliyormuş baban

Ne peki? Hiç bir hastalığı olmayan sırf sınava hazırlansın diye verilen rapor görevi kötüye kullanmak değil mi?
Rapor alamayan insanlar enayi mi ,illa bir tanıdık mi olması lazım

hanfendi boştan yere kendinizi germeyin. kaç yaşındasınız bilmiyorum ama ben daha 21 yaşımdayım,gidip rastgele bir lisede ygsden önceki ay rastgele bir sınıfa girerseniz kimseyi bulamazsınız. herkesçe yapılan bir şey. raporu alıp yan gelip yatmadım,haksız kazanç sağlamadım,insanları kandırmadım. hastayım diyerek gelmemezlik de yapmadım. okul müdürünün bilgisiyle sırf resmiyet için yazılmış bir raporu burada fedailik yapmak için kullanmanıza gerek yok.

bilip bilmeden konuşup benim babamın meslek şerefine hakaret etmenize izin vermem kusura bakmayın. kendinizi ilgilendiren konularda,mesela konuda bahsettiğim sorun hakkında yazabilirsiniz. iyi akşamlar.

hanfendi boştan yere kendinizi germeyin. kaç yaşındasınız bilmiyorum ama ben daha 21 yaşımdayım,gidip rastgele bir lisede ygsden önceki ay rastgele bir sınıfa girerseniz kimseyi bulamazsınız. herkesçe yapılan bir şey. raporu alıp yan gelip yatmadım,haksız kazanç sağlamadım,insanları kandırmadım. hastayım diyerek gelmemezlik de yapmadım. okul müdürünün bilgisiyle sırf resmiyet için yazılmış bir raporu burada fedailik yapmak için kullanmanıza gerek yok.

bilip bilmeden konuşup benim babamın meslek şerefine hakaret etmenize izin vermem kusura bakmayın. kendinizi ilgilendiren konularda,mesela konuda bahsettiğim sorun hakkında yazabilirsiniz. iyi akşamlar.

Sizden çok büyüğüm bu bir,ikincisi kimseye saygısızlık yapmadım bu kadar celallenmenizin anlamı yok fikrimi söyledim hala arkasındayım ,herkesçe yapılması demek doğru olduğu anlamına gelmiyor neyse herkesin kendi vicdani bir şey diyemem daha fazla, sizede iyi aksamlar

Ne peki? Hiç bir hastalığı olmayan sırf sınava hazırlansın diye verilen rapor görevi kötüye kullanmak değil mi?
Rapor alamayan insanlar enayi mi ,illa bir tanıdık mi olması lazım

Acilde gorev yaparken sadece rapor icin benimle kavga edip enerjimi harcamasinlar hasta bakmami engellemesinler diye hastalara rapor vermisligim var.. gorevi kotuye kullanmak konusu bu mu?
Sosyal endikasyon geregi gidecek yeri olmayan hastayi acilden hemen taburcu etmeyip sabaha kadar uyumasina izin vermek de bosuna yer isgal etmek degil.. bazi zamanlarda takdir yetkisi kullanilir.
Nitekim babasinin endikasyon disi rapor vermesi kizinin uzerine gitmenizi gerektirmez..

Hekim eger verdigi rapordan haksiz kazanc elde ediyorsa gorevi kotuye kullaniyordur.

Acilde gorev yaparken sadece rapor icin benimle kavga edip enerjimi harcamasinlar hasta bakmami engellemesinler diye hastalara rapor vermisligim var.. gorevi kotuye kullanmak konusu bu mu?
Sosyal endikasyon geregi gidecek yeri olmayan hastayi acilden hemen taburcu etmeyip sabaha kadar uyumasina izin vermek de bosuna yer isgal etmek degil.. bazi zamanlarda takdir yetkisi kullanilir.
Nitekim babasinin endikasyon disi rapor vermesi kizinin uzerine gitmenizi gerektirmez..

Hekim eger verdigi rapordan haksiz kazanc elde ediyorsa gorevi kotuye kullaniyordur.

Sizede onun avukatlığını yapmak düşmez doktor hanım :) ayrıca konu sahibinin üstüne gitmiyorum saygısızca bir şey de söylemedim ve ben
2-3 günlük verilen raporlardan bahsetmiyorum 3 hafta verilen raporlara ve istediği her an rapor verilebilmesini anlayamıyorum sizde böyle mi yapıyorsunuz kurumumuzda ?

Sizede onun avukatlığını yapmak düşmez doktor hanım :) ayrıca konu sahibinin üstüne gitmiyorum saygısızca bir şey de söylemedim ve ben
2-3 günlük verilen raporlardan bahsetmiyorum 3 hafta verilen raporlara ve istediği her an rapor verilebilmesini anlayamıyorum sizde böyle mi yapıyorsunuz kurumumuzda ?

hanımefendi artık şu üslubunuzdan vazgeçip ya konu hakkında yazın ya da rica ediyorum hiç yazmayın.

sizi çok aşırı rahatsız eden bir durum varsa kurum adı vs verebilirim ki istediğiniz yere bildirebilirsiniz. babamın hiçbir sıkıntısı çıkmayacağına adım gibi eminim.

devlet okullarında sınava yönelik çalışma yapılmadığı için,sessiz ortam bile bulunamadığı için öğrenciler sınavdan önceki son 1 ayda okula gelmezler. en azından biz öyle yaptık. bu 1 ay içinde okula gelmezsem,aynı şeyi ikinci dönem de tekrarlarsam otomatik olarak sınıfta kalırım. 12.sınıfta böyle bir şeyi yaşamamak adına babamdan rapor aldım. burada sizi rahatsız eden,babamın haksız kazanç sağladığı,benim haksız kazanç sağladığım,ülkeye zarar verdiğimiz nokta neresi?

burada kendinizi kanıtlamak için farklı noktalara dikkat çekmeye çalışmayın rica ediyorum. bu ülkede doktor sevilmez,doktor en iyisini yapsa bile hep daha iyisini yapabileceği düşünülür ben buna alışkınım. doktor çocuğunun üzerine gidilmesine de alışkınım. ama lütfen ortada bir durum yokken alanında tanınmış bir doktor hakkında isim vermeden dahi karalama kampanyası başlatma girişiminde bulunmayın.

hanımefendi artık şu üslubunuzdan vazgeçip ya konu hakkında yazın ya da rica ediyorum hiç yazmayın.

sizi çok aşırı rahatsız eden bir durum varsa kurum adı vs verebilirim ki istediğiniz yere bildirebilirsiniz. babamın hiçbir sıkıntısı çıkmayacağına adım gibi eminim.

devlet okullarında sınava yönelik çalışma yapılmadığı için,sessiz ortam bile bulunamadığı için öğrenciler sınavdan önceki son 1 ayda okula gelmezler. en azından biz öyle yaptık. bu 1 ay içinde okula gelmezsem,aynı şeyi ikinci dönem de tekrarlarsam otomatik olarak sınıfta kalırım. 12.sınıfta böyle bir şeyi yaşamamak adına babamdan rapor aldım. burada sizi rahatsız eden,babamın haksız kazanç sağladığı,benim haksız kazanç sağladığım,ülkeye zarar verdiğimiz nokta neresi?

burada kendinizi kanıtlamak için farklı noktalara dikkat çekmeye çalışmayın rica ediyorum. bu ülkede doktor sevilmez,doktor en iyisini yapsa bile hep daha iyisini yapabileceği düşünülür ben buna alışkınım. doktor çocuğunun üzerine gidilmesine de alışkınım. ama lütfen ortada bir durum yokken alanında tanınmış bir doktor hakkında isim vermeden dahi karalama kampanyası başlatma girişiminde bulunmayın.

Mesajimdan alıntı yapılmış cevap verdim sizlik bir şey yok rahat olun

Mesajimdan alıntı yapılmış cevap verdim sizlik bir şey yok rahat olun

ben zaten gayet rahatım. siz sabahtan beri kime neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz? gidip doktor düşmanlığınızı başka yerde yaparsanız sevinirim.

Dogrucu davutlar toplanmış :işsiz:
İhtiyacınız olsa hepiniz istersiniz o raporlardan,
Gelip burda maval okumayın :kahve:

Lisedeyken sınavdan önce hepimiz rapor alırdık o zaman o doktorların hepsi yanlış..

Hiç bir gün bu şekilde rapora ihtiyaç duymadım ayrıca hiçte zorlanmam alırken ama gerek yok gerekli olduğunda zaten veriliyor

küserse küssün. böyle arkadaş olmaz.
ben olsam bir daha yüzüne bakmam.
tanıdık doktor oldu mu yandın zaten.

eski sevgilim doktordu şimdiki sevgilim de doktor.
arkadaşlarım başıma bela oldu bi ara rapor yazabilir mi yaaaa diye diye. ikisinde de aynı şeyi yaşattılar. doktor lafını duyan rapor diye yapışıyor.

insanlar suistimal ediyor. prim vermeyin böyle şeylere.
en başından babam yazmıyor falan deyin bence. başınız ağrımasın. ben ohalden dolayı sıkıntılı bu işler. yazamıyor demeye başladım da vazgeçtiler.

O zaman problem yok ,doktor düşmanı olduğumu nereden çıkarıyorsunuz konuyu saptirmayin lütfen

hanımefendi benim babam televizyonlarda onlarca kez görüp "vay be helal olsun" dediğiniz doktorlardan birisi. bu ülkede ilk kez gerçekleştirilen ameliyatların en önemlisinin öncüsü. en önemlisi günde onlarca can kurtaran kutsal bir insan. yapmadığı bir yanlış için ona iftira atıp kendi kendinize abartmanızın bir anlamı yok. doktor düşmanı olduğunuzu buradan çıkardım.

üstüne basa basa kaç kez yazmam gerekiyor? MADDİ BİR KAZANÇ SAĞLAMADIĞI İÇİN MESLEĞİNİ KÖTÜYE KULLANMIŞ SAYILMAZ. ayrıca gelen gidene rapor yazacak kadar boş vakti olan bir doktor da değil.

yaptığınız haksızlığın farkına varın. benim sinirlenme sebebim bu. bilip bilmeden kimsenin meslek ahlakı hakkında ileri geri konuşamazsınız ayıp diye bir şey var.

Hiç bir gün bu şekilde rapora ihtiyaç duymadım ayrıca hiçte zorlanmam alırken ama gerek yok gerekli olduğunda zaten veriliyor
İhtiyaç duymamanız duymayacagınız anlamına gelmiyor,
Adamda zaten vermemiş raporu,
Gerekli zamanlarda vermiş,
Hepimizin ihtiyacı olabilecegi zamanlar..
Ve Yorumu direk size yapmadım,
Sadece konu sahibinin üstüne fazla gidiliyor,
Konuyu açma nedeni başkayken babasının meslegi sorgulanıyor.

küserse küssün. böyle arkadaş olmaz.
ben olsam bir daha yüzüne bakmam.
tanıdık doktor oldu mu yandın zaten.

eski sevgilim doktordu şimdiki sevgilim de doktor.
arkadaşlarım başıma bela oldu bi ara rapor yazabilir mi yaaaa diye diye. ikisinde de aynı şeyi yaşattılar. doktor lafını duyan rapor diye yapışıyor.

insanlar suistimal ediyor. prim vermeyin böyle şeylere.
en başından babam yazmıyor falan deyin bence. başınız ağrımasın. ben ohalden dolayı sıkıntılı bu işler. yazamıyor demeye başladım da vazgeçtiler.

normalde ben babama rapor lafını bile açamam vermez çünkü. çok yakınım olduğu için hallederim dedim ama halledemedim. üzüntüm de bundan kaynaklandı.

bundan sonra ben de direkt olmaz diyeceğim çünkü gerçekten insanlar doktor buldu mu rapordan başka bir şey düşünemiyorlar.

hiccc kendimizi kandirmayalim.firsar elimize gecerse bizde cok guzel aliriz.elimizde ama biz almiyoruz demesin kimse.baskalarinin hayati soz konusu olunca hepimiz dort dortluk karakterlere burunuyoruz.su dogru su yanlis sunu yapma vs ama kendi hayatimiz olunca her kotuluk gozumuze guzel geliyo.aci ama gercek bu bosuna ben yapmam demeyin.firsat verildi mi yapariz bizde ama yok ben yapmam diyosaniz kendinizi kandirmaya devam edin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X