Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Puffycim 1. yi hesaplarken kilo farkına göre hesaplaqrsak yanıltıcı olur, çünkü 90 kilo birisi ile 50 kilo birisini aynı kefeye koymuş oluruz, tartılandırmamız lazım. Yoksa haksızlık olur.

Takımlarda hesapladığımız gibi hesaplama yapmalıyız bence.

Yani şöyle:
[(eski kilo-yeni kilo)]*100/eski kilo

Ben hesaplamamı yapıyorum:

[(70-69.3)*100]/70=%1 (vücud ağırlığımın %1'i azalmış).

Son düzenleme:

Canim, ben de persembe aksami regis oldum. Ama regil oldum diye yemedim. Siskinlik olur korkusuyla sabah uygulayan gunluk 5 km lik yuruyusumu 10 km e cikardim bazi gunler. Orucken sadece aksamlari yuruyordum. Regil olunca aksamlari da 1 saat yurmeye basladim. Regil bitmeye yakin daha da kilo atmaya basladim. Normalde hic davete gitmeyi dusunmuyordum. Fakat pazartesi ve Cuma davetliydim. Yedim de... ama ertesi gunu acisini cikartip yuruyusumu artirip yemegi azalttim. Ama bana oyle geldi ki gegil bitince daha da kilo veriliyor. Cnm sen uzulme hafyata sen birinci olursun cunku regilin biter ve daha da hafiflersin.

Ramazanda ilk once midemi suyla doldurdum. Ardindan guzelce salata yesil cayla. sonra 2 yumurta +2 dilim kepek ekmek yiyorum ve tika basa doydum.sahurda kalkabilirsem bir meyve kalkamazsam bir bardak su. salatadan sonra cnm tatli cektiginde meyve yemsitim. salata tuzsuz ama elma sirkesi ile tatlandirdim. aksam 5-6 km yuruyus yaptim sauna esofman ile.

Suan hala regil donemim devam ediyor. ama tabii azaldi. Yaptiklarim ise sabah erken kalkip bir bardak su ictim. sonra 5-6 km tempolu yurudum. Eve gelip dus aldim. dusa girmeden su kaynatiyorum, yaninda da 2 yumurta hasliyorum. Dustan ciktigimda hazir olmu oluyor. Sonra 2 yumutami iyice baharatlayim 2-3 dilim kepek ekmekle yiyorum. yaninda 2 domates bir salatalik yedim. Bu da gununum en buyuk yemegi idi. Mutlaka doydum ki gozum baska bir sey aramasin diye. gun asiri bir havuc bir salatalik bir elma bir bardak yogurdu bol bol su ile tuketiyorum. Iste boyle. yalniz 83 kiloydum yaa. Bu da bagirsaklarimi iyice bosaltip tuvalete gittikten sonra sabah taltildigim kilo idi. Onceki aksami da bir sey yememistim. Yani gercek bir 83 idi.

Ins sen de regil donemini az yeyierek saglikli geciririsin cnm. basarailar.

Puufcim excellde çok kolay tablo hazırlanabilir, eğer zorlanırsan sen gelen mesajları toplayıp tabloya ekledikten sonra ben yüzdeleri hesaplarım, ona göre 1.açıklarsın

Benim de aslında kilo vermem güzel gidiyordu yani 2 gün önce bundan 1 kilo daha hafiftim, ama 2 gün kilom artmaya başladı hiç yanlış yapmadığım halde, motivasyonum düştü. Regl olunca sevindim demek bundanmış dedim. Evet haftaya sanırım daha hafif olurum, bu süreci tatlı krizsiz atlatmaya çalışacağım.

Senin adına çok sevindim, inşallah kısa sürede 73üm diye de sevinirsin. Çok azimlisin zorlanacağını ve o günün uzak olduğunu sanmıyorum.

Cnm bir sey rica edebilir miyim. Ben ozel msj atamiyorum da. sen benim adima atip bildirebilir msn kilomu sarnai 80.2 olarak. gerci konu basligin yazdim ama kalabaliktan gorur mu bilemedim. ne dersin :)

Onlar seni motive etmek için söylediler ama tabi keşke seni üzdüğünüde fark etseler.

canım lütfen üzülme geldikleri gibi gidecek bu kilolar.
bilmiorum cnmm ben smdi kendmi cok daha güzel hissediorum aslında biraz daha ince hissediorumm..inş canmmm inş gidicekk
cok az yiosun bence bu yüzden az weriosun we su weriosun doal olarak geri alıcaksın kilon ne kadar fazaysa o kadar cok yemelisin we o kadar saat ac kalıp bunları yierek nası doyuosun yahu :)
Günaydınlar...
Büyük gun geldı cattı

Sahur menüm

1 kuçuk elma+1 kayısı+bol su

30 dakıka sonra

1 kase yayla corbası
1 tam yufkadan lorlu, yagsız gozleme
sekersız cay
mrb aydasuu beni hatırladın mı :) sahur menün gayet iyi daha wercek kilon kaldı mı canm senin :):)

ne kadar cok yürüyüs yapıosun masallah walla su hırs bide bana yerlesse grubun en calıskanlarından birisin bence

mesaj sayım daha 32 olduğundan özel mesajım ulaşmıyor. kilomu burdan bildirmek zorundayım 58

bende 2 gün önce çıktığım kilodan daha fazlayım ne yazıkki bunda regl dönemimin etkisi çok.sanıyorum şişkinlik var bu dönemde tuzu çok azaltmamız gerekiyor arkadaşlar bilginiz olsun.Bu arada bende niyetlendim fakat sabah az leke gördüm leke çok küçüktü ne yapayım bilemedim neden böyle oldu hiç olmazdı.oruçtan etkilendi sanırım.bozmak için az daha bekleyeceğim.

çok güzel fikir katılıyorum yoksa haksızlık olacak evet.

kesinlikle regl canım bende aynı durumdayım çünkü.

Son düzenleme:
pufycim sen tabloyu iftar sonrası hazırlayıp verilen kilolarla birlikte melise yollarsan hesaplamayı yapabilir canım.hem dayanışma olmuş olur işte ne güzel

ben geçen haftayı değerlendirdiğim zaman pide ve ekmeği gereğinden fazla tükettim fakat onun dışında kaçamaklarım olmadı çok yanlış beslenmedim

özellikle iftarı hafif açıp beklemem etkili oldu diye düşünüyorum az verdim ama gerektiği kadar verdiğimi düşünüyorum az ve umarım yağdan gitmiştir.

bu haftada aynı tempoda devam regl sonrası daha iyi sonuç alırım inş.kilomu açıklamıyorum tabi akşama inş.

Yağmurcını hatırlamaz olurmuyum hıc
Nasılsın, masallah bak bırakmamıssın azımle devam edıyorsun tebrık ederım tatlım...

Benım verılcek 4-5 kılom var kuzum, gelın olucam en fıt olmam lazım mecburen :92:

Günaydın kızlar ..
Bubün büyük gün
iftarda fazla kaçırdığım için sahurda sadece müsli yedim ( 1 bardak süt ile )

Kızlar bugün tartılma günümüzdü sanırım... Kilom 56.5 :)))

Hasta oldum ve oruca 1 hafta ara verdim yinede yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum.....

Son düzenleme:
Günaydın kızlar..
Benimde mesaj sayım 50 bende buradan bildireceğim kilomu iftardan önce..
Dün sahurda çok mide ağrısı çektim bişeyler yedikten sonra bi bardak süt içtim alsın diye ağrıyı.. öyle hiç su içmeden uyuyup kalmışım..
Öyle tutuyorum bugün orucumu şimdiden çok susadım

Son düzenleme:

Geçmiş olsun...Canım sık sık yüzünü ve özellikle ayaklarını soğuk suyla yıka biraz ferahlarsın..

artık biz de haftaya 1. oluruz ne yapalım. Bu şişkinlikler de gider, artı olarak döner bize.

ben de güzel geçirdim diyebilirim. 2 günde bir dondurma yedim, ama küçük yedim. sadece 2 akşam da 1er dilim baklava yedim. Düşünüyorum da yok aklıma gelmiyor, güzel beslenmişim.

Ramazan sonunda gururla 75 im diyebilsem ..........

inşallah

kolay gelsin canım susuz azıcık zor olacak imkanın varsa çok dışarı çıkma.g
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
peki sonuç nasıl 2 haftada kaç kilo verdin ??

Benim vermem gereken çoook fazla kilo var ve tartılmıyorum 1,5-2 ay sonra tartılmayı düşünüyorum.Ama şöyle diyeyim,19 Temmuz'da başladım.Sevmediğim hiçbir şeyi asla yemedim ama sağlıklı yiyecekleri seveceğim hale getirdim.Hiç bir zaman açlık hissetmiyorum.Ramazanda bile belki iftara 1-2 saat kala ama o da sahura kalkmadığımdandır:) Bu beslenme programının yanında hareket imkanım olmadığı için edebildiğim kadar dans ettim.Shakira,Beyonce yada Petek Dinçöz gibi oynak müzikler indirdim.Yanına da hareket tarzı değişsin diye Kylie Minogue falan indirdim.9 gündür evde yalnız kalamadığımdan buna imkanım da olamadı ama 19'undan bu yana basenlerim azalıp toparlandı,yüzüm inceldi,belimdeki şu yanlardaki yağlar ve boyun çevresindeki yağlar ciddi miktarda azaldı.Önü kapanmayan bir gömleğim vardı,şimdi çoook rahat kapanıyor ve hatta bolluk payı oluyor,tam oturan bazı tişörtlerimse giyilmeyecek kadar bol geliyor

Beslenmene aşırı dikkat etmesen de dans edersen hiç olmazsa vucüdun daha iyi şekle girer diye düşünüyorum:)

Tabi unutmadan,daha fazla kilosu olanlar daha çabuk kilo verir yani benimki kadar çabuk sonuçlar gelmezse dans edince şaşırma ama zamanla etkisi olacaktır :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…