Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

günaydın kızlarr
dananın kuyrugu bugün kopuyo ya
sahur menüm:
1 kepçe mercimek çorbası
1 porsiyon melemen
1 dilim kızarmıs kepekli ekmek
1 bardak ayran,suu,we de ilaç

merhaba kızlarrr
benimde sahur menüm
1.5 dilim pide
kesikli biber
zeytin
4 çatal revani
ve suuu

peki sonuç nasıl 2 haftada kaç kilo verdin ??

sağol tatlımm
13 kiloyu nasıl verdin biraz bahseder misiinn

Staj dönemime denk geldi 80 kilo olduğum zaman, stajda da sabah 8 akşam 6 neredeyse bütün gün çapa yaptım 21 iş günü boyunca. Staj döneminde 5 kilo kadar düşmüştü sanırım, 75 e düşünce de gayret geldi sağlıklı beslenmeye geçtim elimden geldiğince, çikolataya aşırı düşkünlüğüm vardı benim damarlarımdan çikolata akardı desem yeridir. Gün içinde az yiyorum kilo alıyorum diye söylenirdim ama yediklerim zaten haftalık kalori ihtiyacını karşılayacak kadar yüksek değerlerdeydi. 73 kiloyken sanırım diyetisyene gittim 3 kez 1.5 ay yani orda da en son 70 e düştüm sonra bıraktım, dukan diyetine başladım ve 67 ye düştüm. Dukan diyetinin birinci ayının sonlarında doktora gitmem gerekti ve dukan diyetini bırakmam gerektiğini söyledi kışın yap istersen belki sıcaklardan vücudunda alerjik şeyler çıkıyordur dedi. Hedef büyük de azim yok pek, ne yapacağım bilmiyorum

Bu çok güzel olur bence de

çok sağol canım ...dukan diyeti şok diyet grubuna mı giriyor acaba ??

çok sağol canım ...dukan diyeti şok diyet grubuna mı giriyor acaba ??

ASLA.
Bundan şüphen olmasın, dukan diyeti 4 evreden oluşuyor ve ilk evresi 1-10 gün arası vereceğin kiloya ve kilo verme hızına göre değişiyor, ilk evrede hızlı bir düşüş oluyor ama bu şok diyet olduğundan değil asla, saf protein diyeti olduğundan moral verecek bir düşüş oluyor ve ikinci evreye yüksek moralle başlıyorsun. Et, süt ürünlerini sevenlerin sıkılmadan zevkle yapacağı bir diyet ama tabi devamlı et, süt tükettiğinden maliyeti yüksek bir diyet. Sonuçları çok kısa sürede görüyorsun, ben selülitlerimden dukan diyetinde tamamen kurtuldum ki bacaklarım gerçekten de çok kalın ama artık selülit yok dukan diyetini bırakmama rağmen tekrar selülit olmadı ki ben yarıda bıraktım 4 evreyi tamamlamadım ona rağmen kilo almadım henüz, tamamlasaydım ömür boyu istediğim kiloda olurdum eminim. İmkanı olan yapsın bence pişman olmazsınız, sağlıksız bir yönü yok hiçbir şekilde ama vücudunuzun imkan tanıması lazım işte, benim gibi alerji türetmeye bahane arıyorsa vücudunuz zorlanabilirsiniz

selam kizlar büyük gün geldi!! geldi ama çok korkuyorum!! hiç kilo veremeyen biri olarak, tartilmak istemiyorum korkuyorum üstelik 2 gündür oruçta tutmuyorum, buna ragmen sahura kadar uyumadigim için bir$eyler yedim tabi çok az :)

2 lokma ekmek
1 kk ye yakin peynir
1 tatli ka$igi balik ezmesi
çay ve su

çok teşekkür ederim canım .. merak ettim bi arastırayım da ramazandan sonra aklıma yatarsa uygulayabilirim

arkadaşlar sadece bir kilo verebilmişim ama buna da şükür
64 oldum cnm özelden atamıyorum buradan yazdım

Melis'cim bende 1. seçerken kendi yöntemmimin ne kadar mantıksız oldugunu ve birinizin baska bi yöntem onermenizi bekliyodum iyi isabet oldu Hesaplamayı yapıyorum özelden bi mesaj atacagım ama 100 mesaj hakkım olmamıs daha 95 te takılı kalmışsım onu halledince özelden hallederiz

Kızlar kilolarınızı ;

B.kilo;
S.kilom;

ve sonra sevincinizi yazarsanız sevinirim malum bugün baya yogun olucam o yazıların arasından bulmak zamanımı almasın

Sahur menümü yazayım ;

1 kase k-fleks (sadece bununla sahurumu tamamlayabilirdim ama annemin az yemem konusunda laflarını cekemezdim sahur sahur )
1 bugday ekmegi
1 çaykasıgı kaymak-bal
3-4 dilim domates
3-4 dilim salatalıkk
2-3 dilm peynir

pufy kilolarimiz ayni sayilir, senin boyun kaç?

ben $u an oruç tutmuyorum ama korkudan henüz bir$ey yemedim, kizlar bana tartilmam için cesaret verin!

Allah'im ne olur 200gr da olsa vermi$ olayim ne olurrrr

pufycim canım şu anki kiloda rakam kayması oldu benim ikinci mesaj içinde 10 dakika istiyor.kiloyu yazmayayım ama başlangıç kilom ve verdiğim miktarı düş şu anki kilom o canım araya sıfır karışmış

B kilom = 68
S kilom= 66.2
safra keseme ve içindeki taşlarıma teşekkür edeceğim hiç aklıma gelmemişti

B.kilom =58.8
s.KİLOM=58

aaa çok az sanırsam ramazanda hedefime ulaşamıcam

bünyeden bünyeye gore degisir umudunu kaybetme daha 1. haftadayız.Yediklerini bizimle paylas bol su ic biraz dikkat et oldu bitti , veren arkadaşlarımıza bak hemen kestirip atma başarıırsın

bünyeden bünyeye gore degisir umudunu kaybetme daha 1. haftadayız.Yediklerini bizimle paylas bol su ic biraz dikkat et oldu bitti , veren arkadaşlarımıza bak hemen kestirip atma başarıırsın
inşallah evet artık yediklerimi sizinle paylaşıcam :)
bide ben ramazandan on gün önce 64 ten başlamıştım diyet ve spora ramazana kadar 59 a düştüm acaba onun etkisi olabilirmi ??
şimdiden teşekkürler pufyciğim

kızlar benide alın aranıza tek başıma yapamıyorum :84:
b.kilom 64
s.kilom 64 :84:
sahurda ve iftarda resmen yemek yemiyorum ya.bünyem kalba stoktan kullanıyo acıkmıyorumda ama kiloda veremiyorum
bu gece sahurda yediklerimle başlıyım bende
çok az pide (ama gerçekten az 1 dilim ama ince)
domates 1 tane küçklerdn yedim domatessiz yaşayamam çünkü
yarım bardak çay.tel peynir biraz 2 tane zeytin.
3 bardak büyük kupalardan yaklaşık 1.5 lt yapıyo su.
aç değilim iyi hissediyorum kendimi ama ı ı :84:
yardım edin nolur:26:

çok teşekkür ederim canım .. merak ettim bi arastırayım da ramazandan sonra aklıma yatarsa uygulayabilirim

Araştır aklına takılanlar olursa ben yardımcı olmaya çalışırım dukan diyeti başlığında sayfa sayısı 1000 i devirdi ve çoğu muhabbet bilgi içeren mesajları aramak zulüm olur.
Kitabım var benim oradan bakar yazarım en kötü ihtimalle merak ettiklerini.

kilo bildirimimi yaptım iftardan sonra çizelgemi tekrar düzenlicem

Yağsız peynir, süt, yoğurt tüket bol bol.
Hem tok tutar hem protein ağırlıklı olduğundan kilo vermene yardımcı olur. Yumurta da yiyebilirsin, yumurta beyazı sadece proteinden oluşan tek besin kaynağıdır, alerjin varsa bile sadece beyazını yemelisin zaten alerji yumurtanın sarısınadır.
Tel peynir gördüm de Erzurum'lu musun yoksa sen de
Çeçil peynirin küflendirilmemişi suda bekletildiğinde ondan daha iyi ve lezzetli diyet peyniri tanımam, dediğim gibi bol bol protein ağırlıklı şeyler tüketmeye çalış kilo vermen başlayacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…