Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Hanimlar bu kg verirken ayni zamanda diyetisyenden yardim aldim ,bizim en büyük hatamiz
diyet yapiyorum psikolojisi oluyor ,diyet gecicidir ,biz saglikli beslenmeliyiz ve kendimize limit
koymamaliyiz koydugumuz limit ve sartlar olusmadiginda umutsuzluga düsüyoruz
zaten kg veremiyorum deyip saliyoruz kendimizi ,ben kg verene kadar ,daha dogrusu saglikli
kg verene kadar denemedigim yöntem kalmadi buna ilaclarda dahil ,her defasi hüsranla sonuclandi
taki saglikli beslenmeye baslayana kadar simdi bana sorduklarinda daha ne kadar diyet yapacaksin
diyorum ben diyet yapmiyorum saglikli besleniyorum ,sizlerede tavsiyem diyet yapmayin
saglikli beslenin ,her seyden cok az yeyin sekerden ,tuzdan ,undan ,uzak durun haftada bir defa
nefsinizi tatmin edecek kadar tadina bakin sekerli mamüllerin özellikle ekmekten tamamen uzaklasin
sade diyet esnasinda degil ömrünüzce ,vucut sizin diyet yaptiginizi degil saglikli beslendinginizi bilmeli
kisa süreli diyetlerde vucut size güvenmediginde depolamaya baslar buda her diyetten sonra
yeme aliskanliginiza döner dönmez size kg olarak döner ..

seida çok çok haklısın kesinlikle katılıyorum zaten sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirirsek vücudumuzun
metabozlizması da bozulmaz böylece kilo al-ver işlemleri olmayacak bunun için gereken tek şey bence irade

Arkadaşlar geç kalmadım sanırım.Benide listeye eklermisiniz?
Boyum 1.66- 1.67 falan kilomda şimdi tartıldım 60.7
Hedef kilom 55 İnşallah istediğimiz kiloya inebiliriz hepimiz.
Sabır ve kolaylık diliyorum herkese.:13:

tebrik ediyorum sizi maş..

annemi arayıp okudum bu mesajınızı, annemde 130 150 kilo vardır tam bilmiyorum

yaşı da 40 oldu (( off çok üzülüyorum nolacak böyle diye..

arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin diyerek bende katılıyorum bu kervana. boyum 1.70 kilom 65 hedefimde 60 umarım sadece hayal olarak kalmza

arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin diyerek bende katılıyorum bu kervana. boyum 1.70 kilom 65 hedefimde 60 umarım sadece hayal olarak kalmza

Umarım, ekledim

Ekledim canım insallah başarıcaz, basarılar

Geçen sene eşim askere gittiğinde nasıl becerdim bilmiyorum ama 2 ayda 8 kilo verdim.İlk 20 gün oğlumun doğumunda oruç tutamamıştım onları tuttum.İftarda sadece 1 tabak çorba sahur yoktu.Zaten sahura kalkmayı oldum olası sevmemişimdir.Eşimde olmayınca akşam yemeği yapma zorunluluğu yoktu.Koşu bandım vardı hergün 1 saat yürüdüm.20 günün sonunda akşam yemeği yemeyip kahvaltı ve öğlen yemeğinde ölçülü yiyerek kilo vermeye devam ettim.Aslında herşey güzel gidiyordu ama açıköğretim sınavlarıma çalışmak için sporu bıraktım.6 ay devam etsem istediğim kiloya gelebilirdim.Çalıştığım hastanede herkes benim nasıl kilo verdiğimi konuşuyor.Arkadaşların içinde ilaçsız az yiyerek kilo verem sadece benim çünkü.Ama bu yaz geçen sene yaptıklarımı yapmama rağmen bir türlü kilo veremiyorum.30 mayıstan itibaren her akşam 1 saat bazen sabahları 30-40 dakika yürümeme rağmen yediklerime dikkat etmeme ve en az 3 litre suyumu içmeme rağmen olmuyor.Almıyorumda vermiyorumda..Sanki vücudum yürümeye alıştı ve tepki vermiyor.
Boyum çok kısa 1,50 kilomda 50.ama nasıl oluyorsa 60 gibi gösteriyorum.Doğum yaptığımdan olsa gerek.Bazen stajer öğrecilerimiz oluyor onlar incecik ama kilo olarak benden fazlalar.Hedefim 43 olmak.Lise yıllarında bu kilodaydım çünkü.Yinede zayıf görüneceğimi düşünmüyorum ama.Çünkü göğüslerim zaten büyüktü ve bebek emzirdikten sonra daha da kötü oldular.
Bu hafta hasta olmama rağmen mecbur işyerinde oruç tutuyormuş gibi yapacağım.Aç susuz akşamı edeceğim yani,İşyerinde aynı odada erkek arkadaşlarla çalışıyoruz.Su bile içemeyeceğim.Günde 3 litre su içerken en çok bu zor olacak.
Akşamda bir tabak çorba içmeyi düşünüyorum.Listeye benide eklerseniz sevinirim.Kilo 50 hedef 43 Sakın benim kilomu az bulup dalga geçmeyin 60 gibi gösteriyorum ve boyum çok kısa.

Sahurda k flakes yemeyi düşünüyorum.Ayrıca yeşil çay yada tarçınlı bal karışımı içmeyi düşünüyorum.

bbbb46 dalga geçermiyiz hiç insan kendini nasıl daha iyi hissediyorsa o kiloda olmalı boyunda uzun olmadığı için 43 belki az olur ama 45 olabilirsin gibi geliyor bana.

Ben sahurda iyice doymayı düşünüyorum yoksa iftarda yemeklere saldırırım çünkü.olmazsa olmaz ayran olacak benim için su içemiyorum çünkü yanındada ne yemek varsa çok fazla abartmadan.ekmek yemek istemiyorum hızımı alamıyorum çünkü ekmek yerken.

iftarda çorba ve bolca salata 2 saat kadar sonrada meyve yemek istiyorum

iftar sonrası yürüyüş istiyorum yapabilirsem ´umarım başarırırım.

çok teşekkürler.başka bir forumda benim gibi yazan bir arkadaşa biz 70 lerden bahsediyoruz sen 50 den diye epey bi kızmışlardı.onun için baştan söyleyeyim dedim.Oda benim gibi kısaydı.Eğer verebilirsem 45 bile yeter.43 'ü kışın 1-2 kilo alırsam yinede zayıf görüneyim diye istiyorum.Nasıl olsa aldığım 1-2 kiloyuda kolay veririm gibisinden düşünüyorum.Hayırlısı bakalım.

eğer insan için problem oluyorsa kendini kötü hissediyorsa 3 kilo bile fazladır.olaya o yönden bakmamız gerek bence.

inşallah hepimiz kendimizi iyi hissedeceğimiz kiloya geliriz

biz genelde de hep kahvalttılık ederiz canım ondan yine öyle yapmayı düşünüyorum 2 3 dilim kepek ekmeği yerim fazla olmaz heralde dimi iftarda ekmek yemicem çünkü.

kızlarrrrrrrr yettim gariiiiiiii

benide ekleyin
şimdiki kilo 65.7
bayrama kadar hedefim 60 olmakkk
hayatımda hiç 60ı görmedimm Rabbim gösterir inşallah şu mübarek ramazan ayının hürmetine
sonrada gelsin 50ler

ben 4 gündür lesliyle yürüyorum acayip terliyorum..
ilk önce 5 dklık 500 adımını yapıyorum
sonra 2 mil yapıyorum önceden 5 mil yapıyodum çok sıkıcı geliyodu hiç bitmicek gibi geliyodu ama şimdi harika gidiyo çok zevklii kızlar bence yapabilen yapsın ramazanda iftara yakın yada iftardan sonra..
ben kendimi deneye deneye ne zaman yapsam diye öyle karar vericem
aöf sınavım var eylülde onamı calıscam aksamları teravıyemı gidicem bilemiyorum siz teraviye gidicekmisiniz kızlarr ??

aslında iftardan sonra teraviye gitsem sahura kadar uyumayıp ders calıssam sahurdan sonra uyusam 8e dogru kalkıyorum sabahları inşallah güzel geçicek ramazanımız yaa

selam bende varım 75 kilom 65 olmak istiyorum ama zor sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…