Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

biz genelde de hep kahvalttılık ederiz canım ondan yine öyle yapmayı düşünüyorum 2 3 dilim kepek ekmeği yerim fazla olmaz heralde dimi iftarda ekmek yemicem çünkü.
ince dilim ekmek ama tam buğday yada çavdar olursa daha iyi olacak.bende ekmek konusunda güvenemiyorum kendime.çok seviyorum çünkü:KK43:

kızlarrrrrrrr yettim gariiiiiiii :KK52::KK52:

benide ekleyin
şimdiki kilo 65.7
bayrama kadar hedefim 60 olmakkk :KK52::KK52:
hayatımda hiç 60ı görmedimm :KK52::KK52: Rabbim gösterir inşallah şu mübarek ramazan ayının hürmetine
sonrada gelsin 50ler :KK64:

ben 4 gündür lesliyle yürüyorum acayip terliyorum..
ilk önce 5 dklık 500 adımını yapıyorum
sonra 2 mil yapıyorum önceden 5 mil yapıyodum çok sıkıcı geliyodu hiç bitmicek gibi geliyodu ama şimdi harika gidiyo çok zevklii kızlar bence yapabilen yapsın ramazanda iftara yakın yada iftardan sonra..
ben kendimi deneye deneye ne zaman yapsam diye öyle karar vericem
aöf sınavım var eylülde onamı calıscam aksamları teravıyemı gidicem bilemiyorum siz teraviye gidicekmisiniz kızlarr ??

aslında iftardan sonra teraviye gitsem sahura kadar uyumayıp ders calıssam sahurdan sonra uyusam 8e dogru kalkıyorum sabahları inşallah güzel geçicek ramazanımız yaa :KK12:
hoşgeldin canım leslie evet çok iyi yapabilene ama :) ben yürüyüşü yapamıyorum odada ne yazıkki.ama dışarda yürümeyi düşünüyorum gidemem teravihe sanırsam:KK43: gidebilseydim keşke:KK43:
selam bende varım 75 kilom 65 olmak istiyorum ama zor sanırım:KK43:
zor değil neden zor olsun.az önce bir abla yazdı 150den 60a düşmüş maaşallah:nazar: yeterki azim olsun.

ince dilim ekmek ama tam buğday yada çavdar olursa daha iyi olacak.bende ekmek konusunda güvenemiyorum kendime.çok seviyorum çünkü:KK43:

kepek ekmeğide ince dilimlenmiş öle yemeği düşünüyorum bu akşam bakalım gidişine göre sonra azaltırım çavdar ekmeğide olabilir hem o daha tok tutuyormuş diye biliyorum..

aslında hepimiz bir liste yapsak da ona göre aynı türden şeyler yesek olamz mıı :KK37:

olabilirde aslında ama özel listeye göre beslenmek insanı stresede sokabiliyor.bir kaç gün geçse oturur oı düzen.Off havalarda çok sıcak oruç tutmakta çok zor olcak Allah yardım etsin inşallah

ben sahurda nestlenin müslisini aldım.light sütle karıstırıp yemeyi planlıorum.ayrıca 1 kupa yesil çay ve bolca su.müsliyi daha önce yemiştim gercekten tok tutuo.üstüne bi de su içtiniz mi iice şişio mide.size de tavsiye ederim kızlar

müslide olabilir evet bende mide kazınması sorunuda var midede çok duracak olması işime gelir:)

bnde kahvaltılık yemeyi düşünüyorum en fazla 3 dilimde ekmek . ilk gün deneyelm bakalım alışabilecekmiyiz. iftarda da bir kase çorba ve bol su:nazar:

evet süt ürününü mutlaka tüketmeliyiz öğünlerde.

Düşündümde yeşil çay yada bitki çayları ilede desteklersek süper olur.
İftardan sonrada şöyle tempolu yarım saatlik bir yürüyüş.
Gerçi benim ağırkanlı oğluşumla nasıl tempolu olacaksa yürüyüş.
Yok yok veririz biz bu kiloları ben inanıyorum başarıcaz.:KK16:

hoşgeldin canım leslie evet çok iyi yapabilene ama :) ben yürüyüşü yapamıyorum odada ne yazıkki.ama dışarda yürümeyi düşünüyorum gidemem teravihe sanırsam:KK43: gidebilseydim keşke:KK43:

hoşbulduk canım çok teşekürlerrrr :)
çocugun varmıs sanırım evdeyken lesliyi daha kolay yaparsın cocukla dısarı cıkması daha zor olmazmı
bende gitmeyi istiyorum teraviye ama zamanlamayı nası yapıcam bilmiyorum yaw :KK43:

bende inanıyorum başaracağz. inş sıcakta iştahımız iyice kapanır işimiz daha kolay olur :KK66:

arkadaşlar ben ilk defa bir ramazanı evde geçireceğim daha önceki senelerde hep çalıştığım için
zaman çabuk geçiyodu işgüç derken, bu sene birde yaz saatine denk geldi iyice zor geçecek gibi
ben öğlenleri uyumayı düşünüyorum :) bu sene evde olacağım için evde mekik çekmeyi ve hafif
egzersizlerle spora ufak ufak başlamayı düşünüyorum, yiyeceklerime gelirsek bir diyet listesi
hazırlamak yerine 3 beyazdan uzak durup bol su ve yeşil çay içmek ve porsiyonlarıma dikkat
etmeyi düşünüyorum yarın iftardan sonra ya da sahur da foruma girecek olursak neler yaptığımızı
yazalım fikir olur :KK34:

hoşbulduk canım çok teşekürlerrrr :)
çocugun varmıs sanırım evdeyken lesliyi daha kolay yaparsın cocukla dısarı cıkması daha zor olmazmı
bende gitmeyi istiyorum teraviye ama zamanlamayı nası yapıcam bilmiyorum yaw :KK43:

düşündümde yeşil çay yada bitki çayları ilede desteklersek süper olur.
Iftardan sonrada şöyle tempolu yarım saatlik bir yürüyüş.
Gerçi benim ağırkanlı oğluşumla nasıl tempolu olacaksa yürüyüş.
Yok yok veririz biz bu kiloları ben inanıyorum başarıcaz.:KK16:

arkadaşlar ben ilk defa bir ramazanı evde geçireceğim daha önceki senelerde hep çalıştığım için
zaman çabuk geçiyodu işgüç derken, bu sene birde yaz saatine denk geldi iyice zor geçecek gibi
ben öğlenleri uyumayı düşünüyorum :) bu sene evde olacağım için evde mekik çekmeyi ve hafif
egzersizlerle spora ufak ufak başlamayı düşünüyorum, yiyeceklerime gelirsek bir diyet listesi
hazırlamak yerine 3 beyazdan uzak durup bol su ve yeşil çay içmek ve porsiyonlarıma dikkat
etmeyi düşünüyorum yarın iftardan sonra ya da sahur da foruma girecek olursak neler yaptığımızı
yazalım fikir olur :KK34:
inşallah başaracağız arkadaşlar gündüz aman ha spor yapmaya kalkmayın Allah korusun hiç iyi olmaz.ceydacım evet canım 3 yaşında benim yumurcak ama sıcaklarda akşamları yürümek iyi geliyor onu arabasına oturtuyorum kavga dövüş:KK1::KK1: Evde sıkılıyorum canmım ya yürüyemiyorum ama eşimde kilolu ona leslie yaptırmak istiyorum inşallah oda isterse.nereden indirebilirim acaba.

Son düzenleme:
kızlar böyle yürürüz yaparız vs diye konuşuyoruz da ben yığılıp kalıyorum yemekten sonra bir uyku basıyor kalkamıyorum o ne olacak :KK66:

selam bayanlar:79:
ben de geldim
kilom 63,3
ramazan sonunda 50leri görmek istiyorum 59,9 da olsa :KK61:
listeye beni de ekleyin beni de :KK52:

arkadaşlar bu arada ben ballı tarçınlı çay yapıyordum onu ramazanda nasıl uygulayabilirim sabah aç karnına ve gece yatmadandı :26:

arkadaşlar ben 60 kiloyum ve ramazanda bende zayıflamayı düşünüyorum ...ve kendimi şimdiden şartladım egzersiz yapıcam.....
yalnız küçük bir sorunum olabilir diye düşünüyorum....ya susarsam....bunun içinde ayrıyeten şöyle düşündüm ...bende iftardan sonra veya iftara 1,2 saat kala yapmayı düşündüm..yaaaniiiben öyle düşündümm:26::26:

X