Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

bugünki iftar menüm
0.5 ltr su
bi kepce Mercimekcorbası
yarım kasık barbunya yanınada pilav
karnıyarıgın kıymasından biraz yedim
bi kac kasık yogurt
1 bardak cola
tatlıdada bi kac kasıkta sütlac yine

ha bide bugün haftasonu oldugu icin esimde evde oldugu icin kendimi ödüllendiriyorum bu aksam serbestim yani film segretcez chips bide yanında yogurtlu sos felan yerim :))
bu arada pazartesiye kadar dayanamadım tartıda 1 kilo eksik cıkıyorum artık ama pek fazlada ümitlenmek istemiyorum.Pazartesi tekrar tartılcam ozaman sonucu sizlere aktarırım :))

sayfaları okudukça 3 haftadır sürdürdüğüm diyet yolculuğunda daha azimli oluyorum.
yediklerimizi yazmamız beni daha çok frenliyor. bu başlığı açan arkadaşa çokkk teşekkür ediyorummm.
bende adet olunduğu üzre yediklerimi yazem bakem:
sahur: 1 tane biber dolması(küçük)
2 yemek kaşığı yoğurt evet gece gece niye pirinçli bişeyyememeliydim ama kahvaltılıktanda bıkıyorum.

iftar: 2 kepçe çorba
2-3 yemek kaşığı dereotlu yoğurtlu kabak mezesi (1 kaşık zeytinyağı ile yaptım)
tavuğun baget kısmı 1 tane (fırında yağsız)

ekmek yemiyorum. ramazanda spor yapamıyorum o nedenle hep yüzümden kilo veriyorum. tabi incelme var ama sporla daha hızlıydı. işte böyle hepimize kolay gelsinn .

selam kizlar, bugÜn tüm gün oruç tuttum taki iftara 1 saat kalana kadar afedersiniz abdest almaya tuvalete gittim ve malesef adet olmu$um! çok üzüldum ya sadece 1 saat kalmi$ti, hemen su içtim, iftarida ailemle yaptim off

iftar
bir tavuk budu kadar tavuk eti
2 ka$ik pilav
1-2 çatal sade makarna
1 porsiyon karpuz

ara
1.5 kalbura basti tatlisi
1 ka$ik çikolata (adet döneminde canim çok tatli çekiyo )

iftarda

1 kepce tarhana corbasi

bol bol yogurtlu karnibahar salatasi yedim...

basagirisindan duramadim, kan sekerim fazla düsüktü...minnacik baklavanin tadina baktim..tümünü yemedim

ve 2 bardak su, 3 bardak cay ictim

Agır bır ısın var sanırım canım, keske sahurda bıraz daha beslensen ısıne gore az geldı bana menun, kıyamam...

yiyemedim canim ya sahura kadar geçen zamanda acikmami$tim, evet bu hafta çok agir bir i$te çali$tim, bari kilo vermi$ olsam :93:

kesinlikle çok az canım.

zaten orta yolu hiç bulamadim ama i$tahim yoktu :)

Eşim nöbetten gelirken
fıstıklı kadayıf almış
En sevdiğim tatlılardan biri
Küçüçük bir karenin yarısını yedim şimdi...

tek kelimeyle harikasınız.bravoo peki nasıl başardınız bu 32 kg.ı vermeyi ve nekadar sürede verdiniz.birascık bahsedebilirmisiniz?

Hayırlı sahurlar...

Sahur Menum

200 gr kavun

45 dakıka ara

1 sımıt
60 gr beyaz peynır
5 zeytın
1 haşlanmıs yumurta
domates, salata
şekersız çay

sahur menüm

2 dillim tahıllı ekmek
ayran aşı çorbası bi kepçe
biraz peynir
3 tane zeytin
1 dilim karpuz
yarım litre su

yemekleri anneler yapınca zor oluyor ben anneme yakın olduğum zamanlar iftara sürekli onlarda olurdum eşim geç gelirdi
diyet yapmak ne mümkün hem yemekler güzel hemde sürekli ye ye ye diyen bir kadın başınızda gelde yeme :)))
benim boyumda 161 senin kilonda olsam daha ne isterim
ama dikkat et bende başında tutmadım kendimi şimdi uğraşıyorum
Eşim nöbetten gelirken
fıstıklı kadayıf almış
En sevdiğim tatlılardan biri
Küçüçük bir karenin yarısını yedim şimdi...

ben o küçük karelerden tam 3 tane yedim (
bende çok severim
eşimde sırf sen seviyorsun diye aldım deyince kıramadım
bahanemde hazır :78::78:

Günaydın kızlar,
Dün işteydim geç geldim yoğun 2 gün geçirdim, hala salak gibiyim beynim çok yorulmuş uyu uyu dinlenemiyorum bir türlü.

İftarda annemlerderdeydim yine,
yeşil mercimekli erişteli çorba (ismi var ama beynim durmuş aklıma gelmiyor), 1 kaşık bulgur pilavı, 3 köfte, salata, küçük kase cacik yedim. 1 hurma, 1 zeytin de yemiştim. 1 dilim pide.
sonra parka gittik çok geç döndük eve ramazan şenlikleri vardı tiyatrolar falan harikaydı, her akşam gitmeyi düşünüyorum bakalım. Kızım mısır istedi, çoğusunu yedi, 3 ısırık ancak kalmıştı bana bu da ara öğünüm oldu. Su maalesef 1 litrede kaldım akşam.

Sahurda da çavdarlı ekmeğe tost, 1 tk. çilek reçeli yedim, süt içtim. Su 1 bardak içebildim ezan okundu.

Yemeklerim güzeldi fakat sudan sınıfta kaldım.

kızlar bu ara giremedim toppiğe umarım herkes iyidir biz pazartesi iftardan öncemi tartılıp bildirim yapcaz yoksa pazar günü mü bilgi veririseniz çok sevinirimm:79:

hoşgeldin canım .. pufy arkadaşımıza bildirimlerini yap seni de listeye eklesin

şimdiden hoşgeldin :)

hoşgeldin ne güzel 3 kilon kalmış nasıl verdin kiloları neler yaptın anlatırmısın biraz

hoşgeldin iyi paylaşımlar.

geçmiş olsun dileklerini sunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. inşallah siz böyle bi hastalık yaşamazsınız :2:

hoşbuldum kızlarrrr

pufyy canım şuanki kilom 63.5 ramazan sonuna kadar 60 olabilsemmm inşş çok iyi olcak

TEBRİK EDiYORUM MAAŞALLAH

bende hep sudan sınıfta kalıyorum içemiyorum nedense ((8
bende ne yazıkki

kızlar bu ara giremedim toppiğe umarım herkes iyidir biz pazartesi iftardan öncemi tartılıp bildirim yapcaz yoksa pazar günü mü bilgi veririseniz çok sevinirimm:79:
evet canım pazartesi sabah doğru sonuç vermez tartı iftar öncesi tartılıp bilgi vereceğiz umarım sonuçlarımız çok güzel olur

tünaydın kızlar
sahur menüm

Yarım dilim börek
Yarım dilim denge ekmek
1 yumurta
1 kk peynir
1 zeytin
1 tk reçel
Domates, salatalık

gunaydin kizlar :) sahura kalkamadim yine, annem defalarca kalk kalk dedi ama uykuya yenik dustum su bile icemedim. o yuzden sabah tartiliyorum ben, sahur yapmadigim icin. tam 60 kiloya dusmusum :)) 3 hafta once yine 60 kiloydum ama geri almistim 1 kilosunu korkunc yiyordum cunku. simdi amacim ramazan sonuna kadar yani 3 hafta sonra 56'yi, hic olmadi 58'i gormek :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…