Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

Arkadaşlar bana müsade az evi toplayayım pilavımda olur o arada uyuyayım malum gece kalkış var.Havalar çok sıcak inşallah çok zorlanmayız RABBİM yardım etsin inşallah güç versin.

yarın görüşmek üzere iyi sahurlar iyi geceler.:KK16:

Boyum 1.65... Kilom tok karnına 57...
Hedefim 5 kilo...
Çayı şekersiz içiyorum ve asitli şeyleri 3 yıldır içmiyorum...
Umarım iftarda ve sahurda az yemek yemeyi başarırım...
Gelişmeleri yazarım kızlar...
Allah oruçlarımızı,dualarımızı kabul etsin...
Hepinize hayırlı ramazanlar...
Ama unutmayalım ki oruç kilo verme yöntemi değildir...Kontrollü yemeyi başarırsak kilolar gider zaten...
Hepinize zayıf günler diliyorum...

Son düzenleme:
Merhabalar,
öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar :KK64:

beni de listeye ekler misiniz? lütfen lüften lütfen :KK71:

Her Ramazan kilo alanlardanım bende. (şu an 10 kg fazlam var.) birkaç gündür kilo vermeyi kafaya taktım. Ramazanda nasıl kilo veririm diye düşünüp duruyordum.hatta bugün hafif iftar yemekleri menüleri hazırladım. eşim ee pilav nerde dedi.yok dedim :KK53:
akşma tıka basa yiyoruz.hareket yok.erken yatıyoruz.kalkıp tekrar tıka basa yiyip tekrar yatıyoruz.gel de kilo alma :KK50:
hatta spor yapayım diyorum ama ne zaman? yatmadan mı? sahurda mı?
gitsin artık şu kilolar ya :KK43:

bu arada kilo :61,00

canım sporunu iftardan sonra yapman en iyisi :) listeye alıyorum seni

Herkese hayırlı geceler hayırlı sahurlar.. Allah hepimize güç versin..

Niyetleriniz ve dualarınız kabul olsun..

eveet az once 1 kaser yogurt pulbiber ekledim biraz üstüne, 1 kase hosaf ve cok az yarım ekmekle patlıcanlı kavurma yapmıs ondan aldım biraaaz . sahura kadar ayakta oldugum icin 1buck lt. bitirdim + yemekten sonra 4 bardak suyumu ictim .. birazdan namaazımı kılıp yatacagıım . Umarım kacırmamısımdır ya midem baya sisti hemen :S

Neyse bakalım :44:

Merhabalar,
Eski bir kk üyesi olarak çok uzun bir aradan sonra geri döndüm. 2 yıl civarı 13. takımdaydım, uzun süre kaptanlığını da yapmıştım, bu süreçte çok da güzel kilo vermiştim. Birlikten ve paylaşımdan kuvvet doğar ilkesini çok iyi benimseyenlerdenim. 59'lara kadar düşmüştüm, fakat şu an 70 kiloyum. Sıkıntılı ve yorucu bir iş yoğunluğunun ve uykusuz gecelerin ardından baya kilo aldım. Hiç umrumda değildi aslında, ekime kadar sıkıntılı bir dönemim daha var, ondan sonra veririm diyordum da kıyafetlerim üzerime olmamaya başlayınca kilo vermem gerektiğini idrak edebildim.

Velhasıl kelam geçen hafta dikkat etmeye başladım 71'den 70'e düştüm.
Sahura uyandığımda tartıldım, şu anki kilom 70. Hedefim ramazan bitene kadar 65. Listeye ekleyebilirseniz sevinirim.
Eylül ayı içerisinde de 5 kilo hedefim var, bu 2 ayı 10 kilo ile kapatmayı istiyorum.

Geçen sene 3 kilo vermiştim ramazanda hem de hiç dikkat etmeden. Sahuru kahvaltıyla geçiririm genelde, iftarda çorbamı yedikten sonra kızımı yedirmiştim beni yarım saate kadar oyalamıştı, sonra yemeğimi yemiştim sanırım bunun etkisi olmuştu kilo vermemde. Bu sene de çorba-yemek arasında benzer şekilde olacaktır.

İftar için de hurma dışında iftariyelik koymayacağım sofraya, çorba ve ana yemek dışında da yemeğim olmayacak. 1 dilim pide ya da ekmek tüketirim. 1,5-2 saat sonra da meyve yerim. Yatana kadar 1,5 litre su ve yeşil çayımı içerim. Planım budur.

Sahurda 1 tost, 1 tk. çilek reçeli, 1 bardak ılık süt, yarım litre su içtim.

Herkese kolay gelsin. Sevgiler.

ilk sahurda yediklerimi yazayım en iyisi

1 dilim tam buğday ekmeği
1 haşlanmış yumurta
2 kk peynir
1 yk yoğurt
1 tatlı kaşığı reçel
domates-salatalık
şekersiz çay ve bol su

herkese hayırlı mübarek olsun ramazan:81:
allah oruçlarımızı niyetlerimizi kabul etsin

selam arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar bende ramazanda kilo vermek isteyenlerdenim
çalışırken 10 kilo kadar vermiştim ama işten çıkınca düzensiz yemeler başlayınca bütün kiloyu geri aldım
ve veremiyorum allahın izniyle hem orucumu tutup hemde dikkan edersem zayıflarım diye düşünüyorum
boyum 160 kilom 70 dün akşam baya araştırdım banada genellikle tatlı krizleri gelir ramazanda
iftara çorba ve salatayla başlamak en iyisiymiş yarım saat sonrada yemeğinizi yeyin diyorlar
salata tatlı krizini önlüyormuş çok tatlı istediyse canınız abartmadan hurma yiyebilirsiniz diyordu
yani işin özü benide listeye eklermisiniz :)))

selam arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar bende ramazanda kilo vermek isteyenlerdenim
çalışırken 10 kilo kadar vermiştim ama işten çıkınca düzensiz yemeler başlayınca bütün kiloyu geri aldım
ve veremiyorum allahın izniyle hem orucumu tutup hemde dikkan edersem zayıflarım diye düşünüyorum
boyum 160 kilom 70 dün akşam baya araştırdım banada genellikle tatlı krizleri gelir ramazanda
iftara çorba ve salatayla başlamak en iyisiymiş yarım saat sonrada yemeğinizi yeyin diyorlar
salata tatlı krizini önlüyormuş çok tatlı istediyse canınız abartmadan hurma yiyebilirsiniz diyordu
yani işin özü benide listeye eklermisiniz :)))

hoşgeldin tatlım ..benim de fazlalığım senin kadar birlikten kuvvet doğacak inşallah :81:

günaydın çıtır hatun adaylarıı keyifler nasıl :KK66:

Son düzenleme:
merhabalar...En Büyük TÜRKİYE
beni de alın aranıza :KK1:
160 boyum 68 kilom:2: geçen sene bu zamanlar 55 lerdeydim. evlilik yaradı bana :KK1: yeme düzeni değişince kilolar da geliyor haliyle.
geçen aylarda diyetle 65 kadar düştüm sonra kilom sabitlendi ve kilo almaya başladım :2:
genelde ekmek yemem ama kilo almaya çok müsait bi yapım var malesef
ramazanda kilo veririm inşallah bu sene de veririm
listeye beni de ekler misiniz:KK69:

merhabalar...En Büyük TÜRKİYE
beni de alın aranıza :KK1:
160 boyum 68 kilom:2: geçen sene bu zamanlar 55 lerdeydim. evlilik yaradı bana :KK1: yeme düzeni değişince kilolar da geliyor haliyle.
geçen aylarda diyetle 65 kadar düştüm sonra kilom sabitlendi ve kilo almaya başladım :2:
genelde ekmek yemem ama kilo almaya çok müsait bi yapım var malesef
ramazanda kilo veririm inşallah bu sene de veririm
listeye beni de ekler misiniz:KK69:

Hoşgeldin tatlım ..
Liste uzuyor maşallah :nazar: :81:

bende sahurda bir kepekli ekmekle yapılmış beyaz peynirli salçalı tost yedim. yanında da 1 bardak ayran içtim. sonra suyumu içip yattım. iftara yayla çorbası ve fırında tavuk ve salata yapmayı düşünüyorum yemekten 2 saat sonra da meyve yiyip yatarım. ben egzersiz yapamıyorum çok bitkin oluyorum. BU ARADA BENİ LİSTENİZE EKLEDİNİZ Mİİİİİ? :)))

merhaba kızlar
su an kılom 67..ıstedıgım kılo 60
cuma yarısmasındanım ama burayadda katılıcam sızlerı desteklemek gorevım yoksa kılo verme derdınde deılım:ppP(yalandan kım ölmüş):p

bende sahurda bir kepekli ekmekle yapılmış beyaz peynirli salçalı tost yedim. yanında da 1 bardak ayran içtim. sonra suyumu içip yattım. iftara yayla çorbası ve fırında tavuk ve salata yapmayı düşünüyorum yemekten 2 saat sonra da meyve yiyip yatarım. ben egzersiz yapamıyorum çok bitkin oluyorum. BU ARADA BENİ LİSTENİZE EKLEDİNİZ Mİİİİİ? :)))

pufy arkadaşımız ekliyor tatlımm :KK69: umarım biz de o derece bitkin olamayıp egzersizlerimizi yaparız :KK66:

merhaba kızlar
su an kılom 67..ıstedıgım kılo 60
cuma yarısmasındanım ama burayadda katılıcam sızlerı desteklemek gorevım yoksa kılo verme derdınde deılım:ppP(yalandan kım ölmüş):p

:KK1: hoşgeldin canıımm .. desteğe ihtiyacımız var kesinlikle :KK52:

ilk sahur menümü yazayım bende kızlar
nestle müsli light süt ile
1 ısırık kepekli tost
3kupa su
1kupa 5i bi yerde çay

daha önce yazmıştım bende niyetliyim kilo vermeye.bende 65 üstü 70 altıyım ama kaç kilodaym bilmiyorum.ama evleneli kilo aldığım kesin.şimdi ben tecrubeli arkadaşlara soruyorum..bugün iftarı nasıl yapıcaz.önce bol suyla mı başlıcaz?dün haberde duydum mideyi suyla doldurmak yanlış dedi bende hadi ya dedim öle yapacaktım ama dedim?ufaktan bi kaç bardak içmeyi düşünüyorum.ardına hurma filan.sonra az çorba ve aşırıya kaçmadan azar da diğer yemeklerden diye düşünüyorum.siz nasıl yapıcaksınız bu akşam ve diğer iftarlarda??? hayırlı ramazanlar veeee sağlıklı zayıflamalar ...

benim menüm :

çeyrek-yarım arası tost
2 bardak su
:KK52:
yatağa kendimi zor attım :KK43: uykuya alışmak çok zor olacak :KK66:

bende bir ara ramazanda acaıp guzel kılo vermıstım..hayırlı ıftarlar hepınıze :KK56:

X